استان زنجاناقتصادیایرانزنجانفرهنگی و اجتماعیگزارش

محرومیت‌زدایی قرار، جهادگران قرارگاه هیات ثارالله زنجان

انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ با شعار حمایت از مستضعفان و محرومین پا به عرصه وجود گذاشت شعاری که همه تلاش کردند همه وجوه آن عینیت پیدا کند و سندی باشد برای معرفی و صدور انقلاب، موضوعی که در ۴۰ سال گذشته از عمر انقلاب همواره به آن پرداخته شده است.

با این حال اما هستند مناطقی که هنوز از محرومیت رنج می‌برند، محرومیتی که حد و مرز نشناخته و برخلاف تلاش‌های صورت گرفته متاسفانه برخی از مناطق کشورمان ایران، با وجود همه مهربانی‌ها و هویت کهنشان، با محرومیت‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند.

محرومیتی که شاید برای همه کسانی که در رفاه و آرامش زندگی می‌کنند سخت باشد و تصورش دور از ذهن، اما برای کسانی که الفبای محرومیت با همه ابعاد زندگی آنها عجین شده ، شاید مشق کردن هر روزه آن باشد.

این روزها مردم کرمانشاه با این محرومیت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، مردمی که از سال گذشته و در اثر زلزله شدیدی که رخ داد، تقریبا همه چیز خود را از دست دادند.

کرمانشاهی که تا قبل از زلزله، زندگی در آن جریان داشت و از کوچه کوچه آن صدای زندگی و شادی کودکان به گوش می‌رسید، لرزید، نه یک یا دو بار … بلکه صدها بار به لرزه درآمد و با هر پس لرزه، تلی از خاک در منطقه ماند و چشمان خیره ساکنان و کودکان که چشم انتظار یاری و مهربانی بودند.

از همان روزهای نخست مردم ایران از جای جای کشور به یاری زلزله‌زدگان شتافتند و هر کس هرچه در توان داشت برای کمک به زلزله زدگان روانه کرد.

حالا پس از گذشت ماه‌ها و رفع نیازهای اولیه زلزله‌زدگان اوضاع تغییر یافته و زلزله‌زدگان این روزها نیاز به سرپناه دارند، موضوعی که با کمک‌های مردم نوع دوست و البته قرارگاه سازندگی سپاه سراسر کشور قوت گرفته است.

یکی از گروه‌هایی که این روزها در حال انجام فعالیت‌های جهادی در مناطق زلزله زده هستند، قرارگاه محرومیت زدایی هیات ثارالله زنجان هستند که از چندی پیش فعالیت خود را در آنجا آغاز کرده‌اند و مشغول ساخت سرپناه برای تعدادی از هموطنان زلزله‌زده هستند.

مسؤول قرارگاه محرومیت‌زدایی هیات ثارالله زنجان در همین باره به خبرنگار فارس گفت: ساخت یک مجتمع مسکونی هشت واحدی به همت قرارگاه محرومیت‌زدایی هیات ثارالله زنجان از یک ماه قبل کلنگ‌زنی شده و کار ساخت آن در حال انجام است.

عبدالله کحالی با اشاره به اینکه نقشه‌های اجرایی ساخت این مجتمع تهیه شده و طبق برآورد ساخت آن ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، اضافه کرد: البته با توجه به اینکه خیران و البته قرارگاه سازندگی سپاه نیز در این زمینه مساعدت کرده‌اند، هزینه‌ها تا ۳۵۰ میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه طبق برآورد صورت گرفته ساخت این واحدهای مسکونی ۱۰ تا ۱۱ ماهه تکمیل خواهد شد، افزود: از جمله افرادی که در ساخت این واحدهای مسکونی مساعدت می‌کنند، قرارگاه محرومیت زدایی حسینیان زنجان،  مؤسسه معبر زنجان، معبر آسمانی، هیات ثارالله، جبهه مردمی و حسینیه اعظم زنجان مشارکت دارند.

مسؤول قرارگاه محرومیت‌زدایی هیات ثارالله زنجان تصریح کرد: امیدواریم با کمک خیران بتوانیم این واحدهای مسکونی را به موقع تحویل زلزله زدگان دهیم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close