مردم زنجان میوه نخریدند، میوه ارزان شد

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=14741

میوه شب عید تنظیم بازار زنجانی‌ها که قرار بود به قیمت ۶ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم پرتقال و سیب عرضه شود به علت عدم استقبال مردم ارزان شد.

امسال یک هزار و ۷۰۰ تن میوه شب عید برای زنجانی‌ها تامین شده است که این میزان میوه شامل ۷۰۰ تن سیب و یک هزار تن پرتقال است که طبق اعلام قبلی توزیع آن از روز ۲۵ اسفندماه به قیمت هر کیلو پرتقال و سیب به صورت یکسان ۶ هزار تومان آغاز شد.

اما امسال به علت بالا بودن قیمت میوه توزیعی از قیمت قابل عرضه در بازار، نه غرفه‌های توزیع کننده میوه رغبتی برای عرضه داشتند و نه مردم استقبالی از خرید این میوه کردند.

به علت شرایط به وجود آمده مسؤولان تدبیری دیگر اندیشیده و تصمیم بر این شد که با هماهنگی ستاد تنظیم بازار کشور قیمت‌ها تعدیل شود، بر همین اساس طبق هماهنگی به عمل آمده قیمت پرتقال به ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت سیب هم به ۵ هزار و ۹۰۰ تومان کاهش یافته است.

مردم نخریدند، میوه ارزان شد

رئیس سازمان صمت زنجان که پیش از این اعلام کرده بود، تقاضایی برای میوه شب عید در زنجان نیست، گفت به زودی تصمیمات استانی در خصوص قیمت میوه ستاد تنظیم بازار گرفته می‌شود و زمان توزیع دوباره مشخص می‌شود.

ناصر فغفوری همچنین در ارتباط با تغییر قیمت میوه شب عید نیز گفت: قیمت سیب و پرتقال در زنجان کمتر از مصوبه میوه تنظیم بازار بود، که در این رابطه مذاکراتی با ستاد تنظیم بازار کشور انجام و بر اساس مصوبه این ستاد، قیمت میوه تنظیم بازار شب عید در زنجان کاهش یافت.

وی افزود: در حال حاضر قیمت سیب به ازای هر کیلو ۵ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت پرتقال نیز ۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده و در غرفه‌های مشخص شده توزیع می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close