مشارکت بسیار پایین نمایندگان استان زنجان در رای گیری های مجلس / تنها دو نماینده داوطلب شدند!

مجلس شورای اسلامی در راستای سیاست شفاف‌سازی و در چارچوب انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات فعالیت نمایندگان مجلس، در اولین گام، اقدام به انتشار دو گزارش از “اطلاعات حضور و غیاب نمایندگان در صحن علنی مجلس و کمیسیون های تخصصی” و “میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی مجلس شورای اسلامی”  کرده است.

لازم به ذکر است این گزارش صرفاً مربوط به حدود یک سوم کل نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که با تکمیل فرم، موافقت  خود را با انتشار اطلاعاتشان از خبرگزاری خانه ملت اعلام کرده اند.

امکان انتشار اطلاعات دیگر نمایندگان نیز پس از اعلام موافقت ایشان به صورت مکتوب، وجود خواهد داشت.

احمد امیرآبادی عضو هیات رئیسه مجلس  پیش از این در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: با دستور ⁧لاریجانی‬⁩ در پی نوشت نامه سازمان مردم نهاد ⁧‫«شفافیت ایران‬⁩» تعداد ۱۰۷ نفراز نمایندگان داوطلبانه اعلام کردند که حضور و غیاب و مشارکت در آراء صحن علنی توسط فناوری مجلس ماهیانه جهت اطلاع عموم مردم منتشر شود؛ امیدواریم از ماه آینده عملیاتی گردد.

از میان نمایندگان استان زنجان تنها علی وقفچی (نماینده زنجان و طارم ) و محمد عزیزی (نماینده ابهر ، خرمدره و سلطانیه) حاضر به انتشار میزان مشارکت خود شده اند و خبری از سایر نماینده های استان ، فریدون احمدی (نماینده طنجان و طارم) ، احمد بیگدلی (نماینده خدابنده) و مرتضی خاتمی (نماینده ماهنشان و ایجرود) نیست .

از میان دو نماینده داوطلب نیز علی وقفچی تنها با ۳ بار شرکت از ۳۷ بار رای گیری مجلس سهم ۸ درصدی و محمد عزیزی با ۶ بار شرکت ، سهم ۱۶ درصدی را دارند! لازم به ذکر است در میان لیست انتشاری مجلس پایین ترین نرخ مشارکت مربوط به نماینده های استان زنجان می باشد!

” گزارش میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در آبان ماه ۱۳۹۷ “

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. محمد گفت:

    مایه آبروریزی است….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *