مصدومیت ۲۲ نفر در اثر تیوپ سواری در زنجان/ تیوپ سواری در زنجان یک کشته داد

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=6091

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه یک جوان زنجانی در اثر تیوپ سواری جان خود را از دست داد گفت: ۲۲ نفر در اثر تیوپ سواری در زنجان مصدوم شدند.

اصغر جعفری اظهار کرد: علی رغم هشدار‌ها و توصیه‌های ایمنی برای عدم استفاده از تیوپ به علت خطرات ناشی از آن شاهد اقدام به تیوپ سواری در مکان‌های غیر استاندارد‌، دامنه کوهها و سراشیب‌های غیر ایمن هستیم که در روز گذشته نیز منجربه مصدومیت ۲۲ نفر و جان باختن یک نفر در پاپایی شد.

وی تصریح کرد: روز جمعه تعداد ۳ کد آمبولانس از پایگاههای صبا، اسفناج و کد دوم پاپایی برای امدادرسانی و ارائه خدمات به مصدومین احتمالی در محل پیست مستقر و آمبولانس های پایگاههای ایجرود‌، خیام‌، پاپایی و حلب نیز مصدومین ناشی از حوادث تیوب سواری را به مراکز درمانی منتقل کردند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زنجان گفت‌: ۱۳ نفر از حادثه دیدگان مرد و ۹ نفر نیز زن بودند که ۱۴ نفر از آنها پس از اقدامات درمانی اورژانسی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی آیت اله موسوی و ایثار ایجرود منتقل و تعداد ۸ نفر نیز بصورت سرپایی در محل درمان و یا از انتقال به بیمارستان امتناع کردند.

جعفری‌روحی با بیان اینکه بیشترین آسیب دیدگی‌ها مربوط به ناحیه سر و صورت بود بیان کرد: یکی از مصدومان نیز بر اثر شدت آسیب و ضربه وارده به سر دچار ایست قلبی و تنفسی شده و متاسفانه به علت شدت آسیب در دم جان سپرد.

جعفری‌روحی افزود: در بررسی اولیه این فرد حادثه دیده فاقد علایم حیاتی بود و پس از اقدامات اورژانسی پیش بیمارستانی و حین عملیات احیا قلبی ریوی به بیمارستان منتقل و فوت وی توسط پزشک تایید شد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ استان تصریح کرد: جهت جلوگیری از وقوع چنین حوادثی نیاز به توجه والدین به فرزندان و کنترل تفریحات آنها هستیم تا لحظاتی تفریح، سرگرمی و هیجان موجب یک عمر پشیمانی همراه با آسیب‌های جبران ناپذیر جسمانی و معلولیت نشود.

منبع : موج رسا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close