نارضایتی مردم خرم‌دره از اقلیم‌بندی گاز / میدان ورودی غربی خرم‌دره، چشم‌انتظار مساعدت مسئولان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8679

نارضایتی مردم خرم‌دره از اقلیم‌بندی گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: بر اساس آخرین نامه پژوهشکده سازمان هواشناسی، شهر خرم‌دره با اقلیم ۲ به سیستم مشترکان معرفی شده است‌.

موسی احمدلو ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان خرم‌دره که با حضور استاندار زنجان برگزار شد، با اشاره به موضوع قرار گرفتن خرم‌دره در اقلیم ۲، اظهار کرد: اقلیم‌بندی گاز توسط پژوهشکده سازمان هواشناسی انجام می‌شود و هر تغییری لازم باشد باید از طریق این سازمان به پژوهشکده اعلام شود.

وی با بیان اینکه نامه‌ای در این زمینه تهیه و به هواشناسی ارسال شده است، افزود: متاسفانه تاکنون نتیجه‌ای در این زمینه حاصل نشده است.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر این پژوهشکده در حال بررسی وضعیت اقلیم تعدادی از روستاهایی است که به شهر تبدیل شده‌اند، بیان کرد: پیگیری در برهه فعلی ممکن است موثر واقع شود.

احمدلو ادامه داد: بر اساس آخرین نامه پژوهشکده سازمان هواشناسی، شهر خرم‌دره با اقلیم ۲ به سیستم مشترکان معرفی شده است.

در ادامه این جلسه، شهردار خرم‌دره نیز با بیان اینکه ایجاد فضای سبز کافی در شهر یکی از مطالبات مردم است، اظهار کرد: در میزان سرانه سبز شهر خرم‌دره با استانداردها فاصله دارد.

امیرهوشنگ نوری‌آرا با اشاره به اینکه ۶ کیلومتر رودخانه بدون دیوار حفاظتی از داخل شهر خرم‌دره رد شده است، بیان کرد: این امر یک هشدار جدی است و در حوادث طبیعی مانند سیل می‌تواند خطرآفرین باشد.

وی با اشاره به این‌که ۸۵ درصد جمعیت شهرستان در شهر خرم‌دره ساکن هستند که این امر توجه جدی به شهر را می‌طلبد، ادامه داد: پروژه‌های شهری شهرداری که برخی از آن‌ها ۲۰ سال است که به صورت نیمه‌کاره رها شده، نیازمند مساعدت است.

میدان ورودی غربی خرم‌دره، چشم‌انتظار مساعدت مسئولان

فرماندار خرم‌دره گفت: میدان وردی غربی این شهرستان نامناسب بوده و نیاز به ساماندهی دارد.

حجت محمدی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان خرم‌دره که با حضور استاندار زنجان برگزار شد، با اشاره به سفرهای شهرستانی نماینده عالی دولت در استان، عنوان کرد: این سفرها منشاء خیر و برکت بوده و گره کور برخی از مشکلات در این سفرها گشوده شده است.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی مرکز جراحی محدود، عنوان کرد: با توجه به اینکه بیمارستان بوعلی به شهرهای هیدج، صائین‌قلعه و سلطانیه نیز خدمات می‌دهد، ایجاد این مرکز در شهرستان که از ضروریات بود، مورد توجه و تایید قرار گرفت.

این مسئول تاکید کرد: تهاتر زمین مرکز در حال انجام است و با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت مسئولان استانی در آینده نزدیک مرکز جراحی محدود خرم‌دره راه‌اندازی خواهد شد.

فرماندار خرم‌دره با بیان این‌‌که میدان ورودی این شهرستان علی‌رغم نداشتن اعتبار مصوب شد، عنوان کرد: عملیات خاکی پروژه انجام و مشکل معارضان محلی نیز تا ۹۰ درصد حل شده است.

وی، عبور لوله‌های نفت کشوری را یکی از چالش‌های پیش روی این پروژه عنوان کرد و افزود: دو رشته لوله نفت از کنار میدان عبور کرده که همین امر سبب ایحاد مشکل شده و رایزنی برای حل این مشکل فعلا به نتیجه نرسیده است.

محمدی با تاکید بر اینکه خرم‌دره از ناحیه ورودی غربی کاملا مشکل دارد، یادآور شد: با تسریع در روند ساخت میدان وردی غربی این شهرستان، مشکلات مذکور تا حدود زیادی مرتفع می‌شود.

وی با اشاره به موضوع قرار گرفتن خرم‌دره در اقلیم ۲، افزود: اقلیم‌بندی گاز و قرار گرفتن خرم‌دره در اقلیم ۲ سبب افزایش نارصایتی مردم به‌ویژه در فصل سرما شده است.

فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه کمربندی خرم‌دره دارای بار بالای ترافیکی است و علی‌رغم مشکلات اعتباری، تعریض آن در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ایحاد تقاطع در محل تلاقی بلوار دانشگاه آزاد و کمربندی می‌تواند در حل مشکلات دسترسی به ایستگاه راه‌آهن خرم‌دره و شهرک‌های گلدشت و قدس به کمربندی کمک کند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن