ناکارآمدی مدیران جهاد کشاورزی و تعاون روستایی موجب ضرر «سیر» کاران شده است

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=7759

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ناکارآمدی مدیران جهاد کشاورزی استان و تعاون روستایی موجب به هم ریختن وضعیت محصول «سیر» در طارم شده است، گفت: قرار بود محصول سیر به صورت خرید حمایتی و رقابتی خریداری شود اما این اتفاق نیفتاده است.

علی وقفچی در گفت‌وگو با فارس ضمن گلایه از وضعیت محصول کشاورزی در شهرستان طارم اظهار کرد: قرار بود از پنجم خرداد سیر به صورت خرید رقابتی و حمایتی خریداری شود، اما تاکنون این اتفاق روی نداده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده از وزیر جهاد کشاورزی دستور خرید حمایتی را گرفته‌ بودم، تصریح کرد: اما با وجود ابلاغ این دستور هنوز این کار عملیاتی نشده است و همین امر موجب ضرر «سیر» کاران شده است.

وی ضمن گلایه از عملکرد مدیریت جهاد کشاورزی استان و شهرستان طارم و همچنین تعاون روستایی استان و شهرستان طارم ادامه داد: قرار بود خرید رقابتی و حمایتی در مورد محصول سیر طارم اتفاق بیفتد در حالی که این اقدام صورت نگرفته است.

وقفچی با بیان اینکه عملکرد نادرست مدیران استان موجب وارد آمدن خسارت و گلایه‌مندی در بین کشاورزان طارمی شده است، افزود: وضعیت بازار خرید محصول سیر در طارم به هیچ وجه مطلوب نیست و این امر نشان دهنده ناکارآمدی مسؤولان جهاد کشاورزی استان و تعاون روستایی است.

گفتنی است، در حال حاضر سیر طارم به قیمت ۸ تا ۱۲ هزار ریال در طارم توسط دلالان خریداری و با قیمت ۲۰ تا ۲۵ هزار ریال به فروش می‌رسد.

بسیاری از کشاورزان طارمی به دلیل قیمت پایین حتی رغبتی برای برداشت محصول خود ندارند چرا که عایدی محصول آنها حتی دستمزد کارگر هم نمی‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close