نتیجه نامه‌های شهردار به ورزش و جوانان برای پیگیری وضعیت تیم تقریبا هیچ!/ خرید تا فروش تیم فوتبال شهرداری مشکل‌دار بود

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به ارسال چندین نامه از سوی مسیح‌الله معصومی (شهردار زنجان) برای پیگیری وضعیت تیم شهرداری زنجان از ورزش و جوانان گفت: این نامه‌ها نتیجه‌ای نداشت، در نتیجه طرح تحقیق و تفحص کلید خورد.

عباس راشاد امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به روند واگذاری یک تیم فوتبال به شهرهایی که تیم نداشتند، اظهار کرد: چند سال قبل نامه‌ از فدراسیون فوتبال برای واگذاری تیم‌ فوتبال به استان‌هایی که فاقد تیم لیگ دویی به پایین بودند، ارسال و اعلام شد که برای پیشرفت ورزش فوتبال تیمی به آنها واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه منظور سازمان لیگ از واگذاری تیم و انتخاب باشگاه برای آن به منظور انتقال امتیاز باشگاهی بود که شامل همه اجزا از جمله هیات مدیره و مدیرعامل و حسابرس و … باشد، تصریح کرد: در پی همین امر کسانی به دنبال گرفتن این تیم بودند، به همین دلیل رفتند از تربیت بدنی مجوز یک باشگاه را گرفتند، مثل مصداق همین چیزی که شخصی می‌رود، یک سالنی را می‌گیرد با عنوان بدنسازی و تیم فوتبال را به آن پیوست کردند که خود همین موضوع خلاف مقررات بود.( یعنی آن چیزی که اصولا باید به معنای واقعی باشگاه و معرفی آن رخ می‌داد، اتفاق نیفتاد).

عضو شورای اسلامی شهر زنجان تصریح کرد: این باشگاهی که تیم به آن الحاق شد، یک سالن ساده فرضا همچون باشگاه یوگا بود.

راشاد با اشاره به اینکه مورد دیگر در مورد مشکلات این تیم آن بود که ما آن موقع نیز اسناد انتقال مالکیت این تیم را به شهرداری ندیدیم، اضافه کرد: موضوع بعدی درباره هزینه‌ها بود که یک باره لایحه‌ای آمد که باید ۵۰۰ میلیون تومان باید کمک کنیم و البته برخی از اعضای شورا با این امر از جمله خود بنده مخالف بودم، اما اعلام شد که شهرداری و اتاق بازرگانی به صورت همزمان به این تیم کمک خواهند کرد، طبق آن چیزی که در فرمانداری به آن تعهد شده بود.

وی با اشاره به اینکه مشکل دیگر تیم نیز شکل گیری آن بود به نحوی که تیم یکباره بسته شد، گفت: در همان زمان افرادی (بازیکن) به ما مراجعه می‌کردند و ادعا داشتند که ما بازیکن زنجانی هستیم ولی از شکل‌گیری تیم مطلع نیستیم.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه در مورد آخر نیز یک لایحه آورده شد که شهرداری دوباره باید ۲۵۰ میلیون تومان به این تیم کمک کند، گفت: البته در این برهه زمانی با توجه به اینکه اعضای شورا به مشکلات تیم واقف بودند، کمکی نکردند و این لایحه نیز رای نیاورد، اما آنچه مسلم است، طبق موضوعاتی که برای تیم به وجود آمد به نظر بنده، این تیم از ابتدا تا انتها مشکل داشت.

راشاد با اشاره به اینکه در نامه ارسالی از سازمان لیگ تاکید شده بود که تیم‌ها به یک مجموعه مشخص با واگذاری امتیاز انجام می‌شود، تصریح کرد: تیم‌ها به صورت اجاره‌ای داده نشده بود و در نامه سازمان لیگ صراحتا اعلام شده بود که معنی آن انتقال مالکیت تیم به شهرداری بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز ما اطلاعی از سرنوشت تیم نداریم و این موضوع چندین بار از طریق ارسال نامه به ورزش و جوانان، توسط  مسیح‌الله معصومی شهردار زنجان پیگیری شده است، گفت: با این حال نامه‌های ارسالی نتیجه‌ای نداشته و به همین دلیل موضوع تحقیق و تفحص کلید خورد.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان افزود: آن چیزی که ما طبق اسناد داریم این است که هیچ مورد مشخصی از سرنوشت تیم در دست نیست و اسنادی که ما در دست داریم موید مطالبی است که بنده عرض کردم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close