نصب ۶۰۰ آبگرمکن خورشیدی در ۱۰۰ روستای استان زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8487

خلیل آقاجانلو شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره منابع طبیعی استان زنجان، از نصب ۲۶۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در ۱۰ روستای جنگلی استان زنجان خبر داد و افزود: این تعداد آبگرمکن خورشیدی جایگزین هیزم شده است.

وی اظهار کرد: نصب آبگرمکن های خورشیدی در روستاهایی که در مناطق جنگلی و صعب‌العبور واقع‌شده‌اند و اهالی برای تهیه آبگرم و ایجاد گرما اقدام به قطع درختان جنگلی می‌کنند،، نصب می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان گفت: تهیه نفت سفید و گازرسانی به مناطق صعب‌العبور امکان‌پذیر نیست و آبگرمکنهای خورشیدی به‌صرفه بوده و امنیت خوبی هم دارد.

آقاجانلو تأکید کرد: هزینه تأمین هر آبگرمکن خورشیدی بیش از چهار میلیون و۵۰۰ هزار تومان است که از اعتبارات ملی هزینه می‌شود.

وی بابیان اینکه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به بحث نصب آبگرم کن‌های خورشیدی توجه جدی دارد، ابراز کرد: نصب ۶۰۰ آبگرمکن خورشیدی در ۱۰۰ روستای استان زنجان در دستور کار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: خوشبختانه مردم از نصب این آب گرم‌کن ها رضایت بسیار خوبی دارند و با این کار جلوی قطع درختان هم گرفته می‌شود و محیط‌زیست هم سالم می‌ماند.

آقاجانلو تصریح کرد: بیشتر آب گرم‌کن های خورشیدی در روستاهای شهرستان طارم نصب می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close