ابهراستان زنجانایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمفرهنگی و اجتماعیماهنشان

نماینده زنجان:از میان ۱۵ هزار معلم زنجان یک نفر لیاقت مدیر کلی ندارد که می خواهند از خارج از استان مدیر وارد کنند؟

طبق اعلام قبلی قرار بود تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان امروز شنبه دوم دی‌ماه با حضور مسؤولان استان و در کانون سهروردی استان زنجان برگزار و در این مراسم بنا بود، احمد عابدینی ۴۸ ساله و معاون فعلی دبیر کل شورای عالی آموزش و پروش جایگزین مرتضی تمجیدی که چند صباحی است بازنشسته شده، شود.

پس از اعلام رسمی مراسم تودیع و معارفه و دعوت از خبرنگاران و مسؤولان برای این جلسه اخبار و پیام‌هایی مبنی بر فشار یکی از نمایندگان مخالف با گزینه وزارتخانه آموزش و پرورش در فضای مجازی دست به دست شد و برگزاری این مراسم را زیر سؤال برد، فشارهایی که از روز پنجشنبه شدت گرفت و عصر روز جمعه این ادعاها به واقعیت پیوست.

ظاهرا فشار یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی که در زمان رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش در مجلس تلاش کرده بود نتیجه می‌دهد و پیامک اداره کل در لغو این مراسم به رسانه‌های دعوت شده اعلام می‌شود تا نشان دهد لابی و فشار در مقابل وزیر نتیجه‌بخش بوده است.

 رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها گفته است، سؤال این است که از بین ۱۵ هزار معلم و کارکنان زحمتکش یک نفر لیاقت مدیرکلی این اداره را ندارد که می خواهند از خارج استان مدیر وارد کنند.

علی وقفچی، تاکید کرد: بی توجهی به خواسته‌های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش استان اهانت و توهین به آنهاست که ما این بی احترامی ها را برنمی‌تابیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان تصریح  کرد: چنانچه سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش به خواسته ها توجهی نداشته باشد، قطعا طرح استیضاح وی تهیه و در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

ظاهرا از سوی استانداری زنجان رجب کریمی، محمود عباسی و توکل غنی‌لو سه گزینه اصلی برای تصدی مدیر کلی آموزش و پرورش استان زنجان تایید و به وزارت آموزش و پرورش معرفی شده بوده‌اند که بر خلاف این گزینه‌ها عابدینی از سوی وزارت آموزش و پرورش به عنوان مدیر کل انتخاب و به استان برای برگزاری مراسم معارفه اعلام می‌شود.

باید در روزهای آینده منتظر باشیم و ببینیم بالاخره چه تصمیمی برای آموزش و پرورش استان گرفته می‌شود و چه کسی سکان هدایت این دستگاه عریض و طویل را که با مشکلات زیادی روبه‌روست بر عهده خواهد گرفت.

باید دید چه کسی در روزهای آینده مشکلات و انتظارات ۱۸۰ هزار دانش‌آموز و ۱۵ هزار معلم زنجانی را بر عهده خواهد گرفت و این مسؤولیت سخت و سنگین را بر دوش خواهد کشید.

منبع : فارس

بر چسب ها

پیشنهاد سردبیر

1 thought on “نماینده زنجان:از میان ۱۵ هزار معلم زنجان یک نفر لیاقت مدیر کلی ندارد که می خواهند از خارج از استان مدیر وارد کنند؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close