ابهراستان زنجاناقتصادیایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهسیاسیطارمفرهنگی و اجتماعیماهنشان

نماینده زنجان : طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان مطالبه جدی مردم است

عضو فراکسیون شفافیت مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان مطالبه جدی مردم است.

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با موج رسا; با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های اساسی توسعه یک کشور ریشه کن شدن فساد و افزایش شفافیت در آن جامعه است.

وی با بیان اینکه نمایندگان عضو فراکسیون شفافیت و دیگر نمایندگان به این نتیجه رسیدند که باید این طرح در مجلس بررسی شود، ابراز کرد: اگر ما به دنبال این هستیم تا یکی از اصولی‌ترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را پیش ببریم باید بحث مبارزه با فساد اقتصادی جدی بگیریم.

عضو فراکسیون شفافیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دین اسلام نیز بر این موضوع تاکید دارد که مسئولان باید پاک دست باشند، عنوان کرد: مسئولان باید الگویی تمام عیار برای مردم باشند.

وی با بیان اینکه با همت نمایندگان مجلس طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان کلید خورد، افزود: این طرح به موضوع شفاف‌سازی در کشور کمک قابل توجهی خواهد کرد و به طور یقین در توسعه همه جانبه کشور نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وقف‌چی با اشاره به اینکه این موضوع دغدغه مقام معظم رهبری و ملت ایران است، گفت: نباید در نظام اسلامی عده‌ای با سوء استفاده‌های فراوان ثروت‌های نامشروعی برای خود جمع‌آوری کنند.

وی با بیان اینکه رانت و سوء استفاده از موقعیت‌ها بی‌اعتمادی در جامعه را رقم می‌زند، خاطرنشان کرد: بنده طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را امضا کرده‌ام و تا آخر از آن دفاع خواهم کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ “از کجا آورده‌اید باید در کشور ما نهادینه شود” اظهار کرد: به طور یقین ما از کسانی هستیم که پیش رو در این قضیه هستیم و بحث شفافسازی را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای توسعه یافته دو ویژگی اساسی دارند، افزود: کمترین اختلاف طبقاتی و کمترین فساد دو شاخصه اساسی در این کشورها است و به طو یقین اگر این طرح عملیاتی شود به توسعه همه جانبه کشور کمک خواهد کرد.

وقف‌چی تصریح کرد: با توجه به فضای مجلس بنده اعتقاد دارم که این طرح با رای بالایی تصویب خواهد شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close