نوروز ۹۷ در استان زنجان چگونه گذشت؟ + آمار

تردد بیش از ۲.۶۱ میلیون خودرو در جاده‌های استان زنجان ثبت شد

مدیرکل راهداری استان زنجان به افزایش ۱۴ درصدی ترددهای نوروزی اشاره کرد و گفت: بیش از ۲ میلیون و ۶۱۵ هزار وسیله نقلیه از محورهای مواصلاتی استان زنجان عبور کردند.

وی تعداد مسافران جابه‌جا شده در نوروز امسال از پایانه‌های مسافربری استان زنجان را ۶۲ هزار و ۷۲۶ نفر برشمرد و گفت: این تعداد با انجام ۹ هزار و ۳۷۲ سفر توسط ناوگان حمل و نقل برون‌شهری اعزام شدند.

بیش از ۳۹ هزارنفر مسافر به پست‌های هلال‌احمر زنجان مراجعه کردند

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: از ۲۸ اسفندماه سال ۹۶ تا سیزدهم فروردین‌ماه سال جاری بیش از ۳۹ هزار مسافر به پست‌های هلال‌احمر زنجان مراجعه کردند.

غفور آقاجانلو صبح سه شنبه در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی در محل جمعیت  هلال احمر استان زنجان، افزود:  از ۲۸ اسفندماه سال ۹۶ تا ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری بیش از ۳۹ هزار و  ۲۵ مسافر  به پست‌های هلال‌احمر استان زنجان مراجعه کرده‌اند.

وی اظهار کرد: در این راستا طی این بازه زمانی دو هزار و ۹۲۰ مسافر  به ایستگاه سلامت مراجعه کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان‌ زنجان با بیان اینکه ۱۲۶ مورد حادثه توسط نیروهای هلال احمر استان زنجان پوشش داده شد، گفت: بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر به کمپین بهرفت ملحق شدند.

وی از توزیع بیش از ۲۰‌هزار نقشه به گردشگران نوروزی خبر داد و افزود: حدود ۲۵ هزار نسخه بروشور و بیش از ۲۰ هزار و ۶۰۰ نسخه اقلام‌ فرهنگی در اختیار مسافران نوروزی قرار داده شده است.

تصادفات جاده‌ای در زنجان ۱۲ درصد رشد دارد/۹ نفر فوتی

سرهنگ علی‌اصغر شیرمحمدی افزود: از ۲۵ اسفندماه سال ۹۶ تا یازدهم فروردین‌ماه سال جاری تصادفات جاده‌ای در استان زنجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد دارد و طی این بازه زمانی ۱۰۰ نفر براثر تصادف در جاده‌های استان زنجان مصدوم و ۹ نفر فوت شدند.

رئیس پلیس‌ راه استان زنجان از افزایش کشته‌ها در ایام نوروز خبر داد و گفت: عوامل انسانی سبب ۹۰ درصد تصادفات شده است.

رئیس پلیس‌ راه استان زنجان از حضور ۸۰ اکیپ پلیس در محورهای مواصلاتی استان سخن گفت و افزود: این اکیپ‌ها به شکل محسوس و نامحسوس حضور داشتند.

فروش ۵۱۸ میلیون تومانی صنایع دستی زنجان/ نیمی از محصولات صنایع دستی فروخته شده مس است

سرپرست معاونت صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به فروش ۵۱۸ میلیون تومانی صنایع دستی زنجان گفت: نیمی از محصولات صنایع دستی فروخته شده مس است.

خدایی‌فرد با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸۷ فروشگاه صنایع دستی در شهرستان زنجان مشغول فعالیت هستند، عنوان کرد: خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شد در چند روز نخست عید ۷۰ درصد این فروشگاه‌ها باز بودند.

سرپرست معاونت صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه رتبه نخست فروش محصولات صنایع دستی به مس با ۵۵ درصد اختصاص دارد، اضافه کرد: همچنین چاقو با ۳۰ درصد و زیورآلات با ۹ درصد در رتبه‌های بعدی فروش قرار دارند.

کمپین “نه به تصادفات جاده‌ای” در استان زنجان ۵۰۰۰ نفره شد

مدیرعامل هلال‌احمر استان زنجان با اشاره به کاهش حوادث جاده‌ای در نوروز امسال گفت: نزدیک به ۵ هزار نفر به کمپین نه به تصادفات جاده‌ای پیوستند.

وی به وضعیت ماموریت‌های هلال احمر اشاره کرد و افزود: از ۲۴ اسفند تا ۹‌ فروردین ۱۰۱ حادثه رخ داده بود که توسط هلال احمر پوشش داده شده است‌.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: در این تصادفات ۵۱۰ نفر مصدوم شدند که ۴۱۸ نفر از این‌ تعداد درمان سرپایی شدند.

۱۱۷ هزار و ۳۲۳ نفر در مراکز اقامتی زنجان اسکان یافتند.

بیش از ۶۲۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری زنجان بازدید کردند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در ایام نوروز ۱۱۷ هزار و ۳۲۳ نفر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافتند

وی با اشاره به اینکه بازدید مسافران نوروزی از گنبد تاریخی سلطانیه در روز سیزدهم فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ معادل ۳ هزار و ۳۱۴ نفر بوده است، عنوان کرد: این آمار در ایام نووروز و از بیست و هفتم اسفند‌ماه سال گذشته تا پایان روز سیزدهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۶۶ هزار و ۷۵ نفر بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه در ایام نوروز از بیست و هفتم اسفند‌ماه سال گذشته تا پایان روز سیزدهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۲۹ هزار و ۷۹۷ نفر از بنای تاریخی رختشویخانه بازدید کرده‌اند، عنوان کرد: این آمار در روز گذشته ۸۸ نفر از این بنای تاریخی بازدید داشتند.

رحمتی تعداد بازدید گردشگران از غار طبیعی کتله‌خور زنجان را طی روز گذشته معادل یک هزار و ۲۱۵ نفر اعلام کرد و افزود: در نوروز سال‌جاری تعداد ۱۴ هزار و ۵۵ از غار طبیعی کتله‌خور زنجان بازدید کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته ۴۷ نفر از موزه مردم شناسی و مردان نمکی استان زنجان دیدن کرده‌اند، افزود: این آمار در ایام نووروز و از بیست و هفتم اسفند‌ماه سال گذشته تا پایان روز سیزدهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۲۱ هزار و ۸۵۱ نفر بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان بازدید مسافران نوروزی از سایر جاذبه‌های گردشگری استان زنجان را طی روز گذشته ۱۸۵ هزار و ۴۱۳ نفر اعلام و عنوان کرد: در نوروز ۱۳۹۷ تعداد ۴۸۸ هزار و ۲۹۹ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان بازدید کرده‌اند.

رحمتی با بیان اینکه مجموع بازدیدها‌ی گردشگران نوروزی از همه جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان زنجان در روز گذشته ۱۹۰ هزار و ۷۷ نفر بوده است، بیان کرد: این آمار در تعطیلات نوروزی سال‌جاری معادل ۶۲۰ هزار و ۷۷ نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته ۱۵۳ مورد بازدید نظارتی توسط اکیپ‌های ستاد خدمات سفر در استان زنجان انجام شده است، تصریح کرد: از بیست و هفتم اسفند‌ماه سال گذشته تا پایان روز سیزدهم فروردین‌ماه سال‌جاری ۹۷۴ مورد بازدید نظارتی توسط این اکیپ‌ها انجام شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۱۷ هزار و ۳۲۳ نفر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافته‌اند، عنوان کرد: طی روز گذشته ۳۰ هزار و ۳۴۴ نفر در مراکز اقامتی استان زنجان اسکان یافتند.

بازدید ۷۵ هزار نفر از بقاع متبرکه استان زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به طرح آرامش بهاری درزنجان اشاره کرد و گفت: ۷۵ هزارنفر از بقاع متبرکه استان در قالب طرح آرامش بهاری بازدید کردند.

حجت‌الاسلام جعفر جنتی افزود: هر سال در عید نوروز در استان‌ها طرح آرامش بهاری توسط ادارات اوقاف و امور خیریه اجرا می‌شود و امسال هم استقبال از این طرح بسیار عالی بود.

وی به طرح آرامش بهاری اشاره کرد و گفت: از روز اول اجرای طرح آرامش بهاری تا سیزدهم فروردین‌ماه بیش از ۷۵ هزار نفر  در قالب طرح آرامش بهاری از بقاع متبرکه استان بازدید کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ابراز کرد:  طرح آرامش بهاری در ۶۵ امامزاده و بقعه متبرکه استان زنجان اجرا شد.

۴۸۰۰زنجانی در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: درمجموع بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ زنجانی در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند.

وی اظهار کرد: در این میان بیش از ۷۱ درصد از ثبت‌نام کنندگان بانوان و ۲۹ درصد آقایان هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ثبت‌نام جوانان در مراسم معنوی اعتکاف در استان زنجان را بسیار خوب اعلام کرد و ادامه داد: آئین اعتکاف در ۶۶ مسجد استان زنجان در حال برگزاری است.

فعالیت نوروزی ۴۰ گروه جهادی در استان زنجان

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی استان زنجان گفت: ۴۰ گروه‌ جهادی استان زنجان تعطیلات نوروزی در روستاهای محروم فعالیت کردند.

مرتضی امندی با بیان اینکه  ۴۰۰ دانشجوی بسیجی و جهادگر تعطیلات نوروز به کمک مردم مناطق محروم شتافتند، افزود: گروه‌های جهادی در ایام نوروز ۱۵ طرح عمرانی از جمله مسجد، خانه عالم و کتابخانه ساختند.

وی گفت: ۲ گروه جهادی استان زنجان در مناطق زلزله زده کرمانشاه فعالیت کردند.

امندی افزود: گروه‌های جهادی استان زنجان تا ۲۰ فروردین ماه در مناطق محروم به فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، درمانی و بهداشتی می‌پردازند.

انجام ۸۹۷۵ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در زنجان

مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: تعداد ۸۹۷۵ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و سامانه‌های آب‌رسانی صورت گرفت.

جمال ناصحی‌فرد با اشاره به اینکه بازرسان بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در طرح سلامت نوروزی سال ۹۷ از ۱۵ اسفند ۹۶ تا چهاردهم فروردین ۹۷، از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و در سراسر استان بازدید کردند، گفت: در طی این مدت بازرسان از تعداد ۸۹۷۵ مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و در سراسر استان بازدید کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر این نیز بالغ بر ۲۰۲ بازرسی از اماکن بین‌راهی و ۲۷۱ بازدید مشترک با سایر دستگاه‌ها انجام شد و ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضیی معرفی شد و ۳۶۹ اخطاریه بهداشتی صادر شد.

مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: در طی این مدت نیز ۱۱ مورد تعطیلی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، ۷۷۲ نمونه‌برداری موادغذایی، ۱۳۳۴ مورد سنجش مواد غذایی با دستگاه‌های پرتابل بوده است.

ناصحی‌فرد خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰ هزار و ۲۲۸ مورد نیز کلرسنجی و ۱۰ هزار و ۹۸۰ کیلوگرم نیز مواد غذایی معدوم‌سازی شد.

بیش از ۵۰۰۰ خانواده مهمان مدارس زنجان شدند

 رئیس امور رفاهی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: تا پایان تعطیلات نوروزی ۵۳۴۶ خانواده در مدارس استان اسکان یافتند.فضائل خاتمی اظهار کرد: آمار کلی اسکان مدارس استان در پایان تعطیلات نوروزی ۹۷، تعداد ۵۳۴۶ خانواده شامل ۱۹ هزار و ۲۴۲ نفر و ۳۰ هزار و ۷۸۶ نفر روز بوده است.

وی افزود: آمار اسکان امسال نسبت به سال قبل تقریبا بیش از ۸ درصد در تعداد خانوار و ۹ درصد در تعداد نفر و ۱۲.۵ درصد در تعداد نفر روز افزایش داشته است

جابجایی مسافر از فرودگاه زنجان ۱۱۸ درصد رشد یافت

مدیر فرودگاه منطقه زنجان اعلام کرد: طی سال ۹۶ تعداد مسافران جابجا شده از این فرودگاه نسبت به سال ماقبل آن رشد ۱۱۸ درصدی یافت.

۱۱ هزار و ۲۰۰ کیسه زباله در زنجان توزیع شد

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: روز طبیعت امسال به منظور پاک نگه داشتن محیط زیست، ۱۱ هزار و ۲۰۰ عدد کیسه نایلونی ویژه جمع آوری زباله در سطح این استان میان گردشگران طبیعت توزیع شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن