استان زنجانزنجانفرهنگی و اجتماعیگزارش

هزینه‌کرد برای هفته فرهنگی زنجان و مطالعات امکان‌سنجی تراموا مصوبه شورا ندارد

عضو شورای اسلامی شهر زنجان گفت: هزینه‌کرد برای هفته فرهنگی زنجان و مطالعات امکان‌سنجی تراموا مصوبه شورا ندارد و باید به صورت شفاف اعلام شود که شهرداری با چه مجوزی و از کجا برای آنها هزینه کرده است.

کاظم افشارچی ظهر امروز به جلسه رسمی و علنی چند ماه پیش شورای اسلامی شهر زنجان و بررسی لایحه شهرداری درباره برنامه هفته زنجان به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان اشاره و اظهار کرد: در آن جلسه که در غیاب رئیس شورا به ریاست مسعود مرادخانی نایب رئیس شورا برگزار شد؛ این لایحه با مخالفت آقایان دویران؛ حمیدی؛ راشاد و افشارچی مواجه شد.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه طرح مجدد این موضوع مستلزم نامه ۶ نفر یعنی دو سوم اعضا یا گذشت ۶ ماه از رد این مصوبه بود؛ اضافه کرد: بنده می‌خواهم عرض کنم که هزینه برای روز زنجان چه در تهران و چه در زنجان مصوبه شورا ندارد؛ حالا اگر از محل دیگری هزینه شده باشد؛ نمی‌دانم.

*تذکر عضو شورای شهر به شهردار زنجان در مورد هزینه‌کردها

وی در تذکر دیگری خطاب به شهردار زنجان نیز گفت: قراداد امکان‌سنجی که من از شهرداری گرفتم؛ به مبلغ ۱۳۵ میلیون تومان بدون اجازه شورا و حتی نامه شهرداری به شورا انجام شده است که غیرقانونی است و من برای این دو موضوع پاسخ کتبی می‌خواهم و درخواست دارم این نامه در اختیار اصحاب رسانه نیز قرار داده شود.

افشارچی در پاسخ به اظهارات شهردار زنجان درباره اینکه بیان کردن موضوعات مخالفتی پیرامون روز زنجان و یا تراموا تنگ‌نظری است؛ اظهار کرد: برای مطرح کردن این موضوعات خیلی دیر شده است؛ این مباحث را باید روزی می‌گفتید که ما را اقناع می‌کردید که به شما رای بدهیم.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان گفت: در آن جلسه که مصوبه روز فرهنگی زنجان رد شد؛ مخالفان و موافقان چهار به چهار بودند؛ در هیچ جای دنیا هم مصوبه چهار به چهار مصوب نمی‌شود.

وی تصریح کرد: بنده در همین جمع که اصحاب رسانه نیز حضور دارند؛ از رئیس شورای شهر می‌خواهم که سوال بنده را یادداشت کرده و پاسخ را به صورت رسمی و کتبی اعلام کنند که این هزینه‌کرد از کجا انجام شده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close