هشدار آتش‌سوزی در مراتع استان زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8069

استاندار زنجان گفت: با توجه به بارندگی های اخیر رشد گیاهان خودرو بسیار زیاد شده که اکنون کاملا خشک شدن و خطر آتش سوزی آنها وجود دارد.

هشدار استاندار زنجان درباره خطر آتش‌سوزی در مراتع؛ مدیریت بحران تمهیدات لازم را پیش‌بینی کند

فتح الله حقیقی امروز در بیست و یکمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران اظهار داشت: تاکنون یکی دو مورد آتش‌سوزی گیاهان خودرو که بر اثر بارندگی‌های اخیر به تعداد بسیار رشد داشته اند، مشاهده شده است.

وی در خصوص این آتش سوزی‌ها بیان کرد: باید در این زمینه مدیریت بحران تمهیدات لازم را اندیشیده و اجرا کند.

استاندار زنجان با اشاره به آسیب‌های ناشی از سیل اخیر افزود: میزان خسارات سیل در استان‌های پنجگانه آسیب دیده بر اثر سیل حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

حقیقی در زمینه کمک‌های مردم زنجان به مناطق سیل زده عنوان کرد: در طی بارندگی‌های شدید و سیل اخیر مردم سرافراز زنجان قریب به ۲۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به نقاط سیل زده تقدیم کردند.

وی با اشاره به اینکه تفکیک وظایف صورت گرفته است، عنوان کرد: باید اجرای وظایف در خود استان زنجان و نه در جاهای دیگر انجام شود چراکه در غیر این صورت نمی‌توان پاسخگوی استان بود، لذا باید از این پس تمام کمک‌ها توسط ادارات و ارگان‌ها در استان زنجان هزینه شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه طرح همبستگی ملی طرح بسیار خوبی است, افزود: این طرح در حال حاضر در سطح کشور در حال اجرا است.

حقیقی در خصوص اجرا شدن طرح همبستگی ملی در استان زنجان بیان کرد: طرح همبستگی ملی باید در استان زنجان نیز عملیاتی شود.

وی در ارتباط با نحوه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان زنجان عنوان کرد: جهت اجرای طرح مذکور باید به همه ادارات ابلاغ شود تا همگی بسیج شوند و کمک‌های مردمی در یک حساب مشخص و تعریف شده متمرکز و جمع‌آوری شوند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close