ابهراستان زنجانایجرودایرانجهانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهسیاسیطارمگزارشماهنشانویژه

واکنش زنجانی ها به اقدام احمقانه آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ ملت و انقلاب اسلامی ایران است

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان در بیانیه مشترکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یکی از دستاوردهای بزرگ ملت و انقلاب اسلامی ایران عنوان کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ ملت و انقلاب اسلامی ایران استدر این بیانیه آمده است:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دستاورد‌های بزرگ ملت و انقلاب اسلامی ایران است که علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه‌های دیگری همچون سازندگی، عمران، خدمت‌رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری و تولید فکر انقلابی، نقش‌آفرینی می‌نماید و براساس اصل ۱۵۰ قانون اساسی یکی از نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار زنجان در این بیانیه اعلام کرده اند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته با تمام وجود از ارزش‌ها و دستاورد‌های انقلاب اسلامی پاسداری نموده است و مصداق این جمله رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) قرار گرفته است که فرمودند: ” جمله‌ی معروف امام خمینی (رحمه‌الله) «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» به این دلیل بود که سپاه، شجره‌ی طیبه‌ای است که از هویت آن، ایمان و حرکت انقلابی و جهادی می‌تراود و حفظ کشور و انقلاب نیز منوط به استمرار این عناصر مهم است. ”

در ادامه این بیانیه آمده است:اقدام رذیلانه دولت آمریکا مبنی بر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی یکی دیگر از اقدامات این دولت جنایتکار، لکه ننگ و مفتضحانه‌ای بر عمر نفرت بار استکبار جهانی است.

نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار زنجان در این بیانیه اعلام کرده اند: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که تصویب این طرح به منزوی شدن آمریکا منجر خواهد شد و دستان ایران را برای اقدامات متقابل باز خواهد گذاشت که اقدام به جای ریاست محترم جمهوری و شورای امنیت کشور در همین راستا می‌باشد، آمریکایی‌ها خود به میزان حمایت و پشتیبانی مردم ایران از نیرو‌های سپاه پاسداران اشراف دارند لذا با این اقدام تصور میکنند که میزان حمایت مردمی کمتر خواهد شد و از این طریق به دنبال کاهش امنیت ملی ایران هستند.

آمریکا با این اقدام، منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران را هدف قرار داده و علاوه بر دامن زدن به جنگ اقتصادی، امنیت ملی کشورمان را تهدید میکند.

لذا ضمن محکومیت ادعای آمریکای جنایتکار، حمایت خود را در سالروز میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع) که به روز پاسدار نامگذاری شده است، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می‌نماییم.

هیچ ارگانی در تاریخ کشور به اندازه سپاه به کشور خدمت نکرده است/ اقدام خصمانه آمریکا به خاطر شناخت آنها از اقتدار سپاه است

هیچ ارگانی در تاریخ کشور به اندازه سپاه به کشور خدمت نکرده است/ اقدام خصمانه آمریکا به خاطر شناخت آنها از اقتدار سپاه است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه گفت: این اقدام به خاطر شناخت آنها از اقتدار سپاه است.

فریدون احمدی با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: آمریکایی‌ها تا به امروز سپاه را تحریم کرده‌ نشان داده بودند که دشمنی‌شان با سپاه ریشه‌ای است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌دانند که سپاه مولود انقلاب است، ابراز کرد: اقدام خصمانه دولت آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه طبیعی است چرا که آنها فهمیده‌اند که سپاه محبوب ملت و پاسدار واقعی انقلاب است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما نیازمند مقاومت، انسجام، یکپارچگی و تدبیر در مقابل دشمن هستیم، خاطرنشان کرد: ما هیچ راهی جز مقاومت نداریم و باید پیروزمندانه از این مقاومت بیرون بیاییم.

وی با بیان اینکه در تاریخ کشور ما هیچ ارگان یا نهادی به اندازه سپاه به کشور خدمت نکرده است، گفت: دشمن سپاه را خوب شناخته و به خاطر این دست به چنین اقدامات خصمانه‌ای می‌زند اما باید بدانند که همه اینها به ضرر خودشان تمام خواهد شد.

احمدی با اشاره به خدمت‌رسانی سپاه در مناطق سیل زده کشور تصریح کرد: دشمن به این دلیل سپاه را نشانه رفته که خدمات شایسته این نهاد انقلابی را می‌بیند و می‌دانند که سپاه بازوی انقلاب است.

وی با بیان اینکه سپاه هیچ وقت کشور را رها و تنها نگذاشته است، ادامه داد: انقلاب برای ادامه راهش به پشتیبانی سپاه پاسداران نیاز دارد و مردم نیز در کنار سپاه بوده و با جان دل از آن حمایت می‌کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سپاه با وجود تحریمهای گوناگون به این اقتدار دست یافته است، اظهار کرد: مجلس و دولت به طور یقین اقدام متقابل در این خصوص انجام خواهند داد.

وی بیان کرد: سپاه تا به امروز راهش را به خوبی طی کرده و ما نگرانی در این زمینه نداریم اما این آمریکایی‌ها هستند که باید نگران باشند.

سپاه پاسداران مایه امید دوستان و خار چشم دشمنان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت : سپاه پاسداران مایه امید دوستان و خار چشم دشمنان است.

 سپاه پاسداران مایه امید دوستان و خار چشم دشمنان استحجت الاسلام مسعود صفی یاری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با گرامیداشت روز پاسدار گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولود نظام اسلامی و رکن  انقلابی گری و حافظ آرمان‌ها و اصول اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به نقش سپاه پاسداران در عرصه‌های مختلف افزود: گره‌های پیچیده زیادی در ۴۰ سال گذشته توسط سپاه گشوده شده و اکنون نیز در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی نقش آفرینی سپاه پاسداران در تحقق چشم انداز ۵۰ ساله آینده بسیار مهم و برجسته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان به اقدام احمقانه ترامپ در خصوص تروریستی خواندن سپاه اشاره کرد و گفت: سران امریکا و ترامپ خود سرچشمه تروریست و بزرگترین حامی خشونت و جنایت در جهان است و تروریست خواندن سپاه بیش از همه چیز حماقت و کودن بودن او انان را اثبات کرد.

حجت الاسلام صفی یاری ادامه داد: ترامپ و نتانیاهو و اذناب آنان باید بدانند سپاه پاسداران صرفا یک تشکیلات نظامی محدود و محصور نیست بلکه سپاه در جان و دل یک ملت و یک امت به وسعت دنیای اسلام ریشه دارد و بزودی همچون سیلی بنیان افکن ریشه استکبار و صهیونیسم را خواهد کند.

وی موضوع گیری اخیر آمریکا را احمقانه دانست و بیان داشت: این موضع گیری احمقانه ناشی از عصبانیت آمریکا و صهیونیسم از نفوذ راهبردی روز افزون تفکر اسلامی و انقلابی سپاه پاسدارن در جای جای کشور‌های مختلف است و طولی نخواهد کشید آمریکا و صهیونیسم از عصبانیت خواهند مرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به بیان حضرت امام راحل که فرمود: اگرسپاه نبود کشور نبود گفت: این بیان امام یک شعار و یا تعارف نیست بلکه واقعیتی انکار ناپذیر است که امروز به روشنی در عرصه‌های گوناگون قابل مشاهده است.

حجت الاسلام صفی یاری در پایان گفت: نامگذاری روز سوم شعبان و ولادت با سعادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) به عنوان روز پاسدار مدال افتخاری برای پاسداران جان بر کف این مرزوبوم و اعلام آمادگی آنان ایثار و فداکاری در مسیر الهی است.

بیانیه نیروی انتظامی استان زنجان در حمایت از سپاه پاسداران

نیروی انتظامی استان زنجان در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  بیانیه ای صادرکرد .

 نیروی  انتظامی استان زنجان در کنار ملت ایران اسلامی اقدام ننگین و شکست خورده دولت آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران را محکوم و یکبار دیگر هم صدا با ملت ایران اعلام می کنیم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

دربیانیه نیروی انتظامی آمده است : شیطان بزرگ با تحریم سپاه و تروریست نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهایت دشمنی و خباثت خود رابا ملت ایران اسلامی نشان داد .

دولت آمریکا با ارتکاب جنایات بی شمار در اکثر نقاط جهان صلاحیت ندارد که یک نهاد بر آمده از قانون اساسی یک کشور را تروریست بخواند .

سپاه یعنی همه ملت ایران، فرماندهی انتظامی استان زنجان در کنار ملت ایران اسلامی این اقدام ننگین و شکست خورده دولت آمریکا را محکوم و یکبار دیگر هم صدا با ملت ایران اعلام می کنیم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

اقدامات خصمانه آمریکا تازگی ندارد

عباس راشاد رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان ظهر امروز در جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان ضمن تبریک روز پاسدار به اقدام خصمانه آمریکا در مقابل سپاه اشاره و اظهار کرد: هر کشور و گروهی که در مقابل آمریکا بایستد با آن مخالفت خواهد کرد و این اقدامات خصمانه آمریکا تازگی ندارد.
رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه سپاه پاسداران مایه افتخار کشور است، افزود: خطاب به سپاهیان می‌گوییم که مبارک شما باشد که شیطان بزرگ شما را تروریست خوانده است.

تروریست واقعی ارتش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند/ سپاه نه تنها خط قرمز ملت بلکه ناموس تمام ایرانیان است/ دنیا می‌داند که سپاه با تروریست‌ها می‌جنگد

تروریست واقعی ارتش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند/ سپاه نه تنها خط قرمز ملت بلکه ناموس تمام ایرانیان است/ دنیا می‌داند که سپاه با تروریست‌ها می‌جنگد

عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در ترویستی اعلام کردن سپاه پاسداران گفت: تروریست واقعی در ارتش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی مصداق می‌یابد.

جت‌الاسلام ابوالفضل شکوری با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: به لحاظ مقررات بین‌المللی و مبانی حقوق بین‌الملل این نوع تصمیمات خلاف قانون بین‌الملل است.

وی با بیان اینکه در قانون بین‌المللی هر کشوری نیروهای مختلف نظامی و دفاعی خاص خود را دارد، ابراز کرد: ایران نیز مانند سایر کشورهای نیروهای مسلح خود را دارد که در قالب ارتش، سپاه پاسداران، انتظامی و بسیج هستند.

عضو سابق شورای مرکزی حرب اعتماد ملی با بیان اینکه هر یک از این نیروهای مسلح بخشی از نیاز کشور را در حوزه امنیتی و دفاعی تامین می‌کنند، افزود: طبق قوانین بین‌المللی هیچ کشوری حق ندارد به صورت یکجانبه و خصمانه این نیروها را تروریست بنامد.

وی با تاکید بر اینکه تروریست واقعی ارتش‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند، عنوان کرد: رژیم صهیونیستی به صورت رسمی اعلام می‌کند که فلان شخصیت فلسطینی را ترور کنید و این کار را انجام می‌دهند و حملات تروریستی را به خانه‌های فلسطینی‌ها انجام می‌دهند. باید گفت که تروریست اینها هستند.

شکوری با بیان اینکه مردم دنیا می‌دانند که برچسب تروریست به سپاه پاسداران نمی‌چسبد، خاطرنشان کرد: تروریست تعریف خاص خود را دارد، مگر همین تروریست‌های داعشی که آمریکایی‌ها تروریستی بودن آنها را می‌دانستند، توسط سپاه پاسداران ما نابود نشد؟.

نماینده اسبق مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه دنیا می‌داند که سپاه با تروریست‌ها می‌جنگد، تصریح کرد: تروریست واقعی نیروهای آمریکایی‌ هستند که در سوریه، افغانستان، عراق و دیگر کشورهای دینا مستقر هستند که سبب ناامنی آن مناطق شده‌اند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما ناموس ملی ایرانیان هستند، اظهار کرد: سپاه نه تنها خط قرمز ملت بلکه ناموس تمام ایرانیان است چرا که اگر اینها نباشند مرزهای ما امنیت نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مگر سپاه پاسدارن و بسیج ما نبود که جلوی صدام متجاوز ایستاد، گفت: صدام همان شخصی بود که آمریکایی‌ها در جنگ تحمیلی علیه ملت ایران از وی حمایت کردند اما بعدها اقرار کردند که صدام متجاوز  و تروریست بود.

شکوری با بیان اینکه ملت ایران به هیچ وجه دست از حمایت خود از سپاه پاسداران برنمی‌دارد، عنوان کرد: این ما هستیم که باید سوال کنیم که آمریکایی‌ها در منطقه ما چه کار می‌کنند و به طور یقین باید اقدام متقابل در این راستا انجام شود.

وی با اشاره به اینکه اقدام متقابل در برابر آمریکا حق دولت و مجلس ایران است، افزود: دستگاه دیپلماسی باید به نهادهای بین‌المللی مراجعه و ماهیت تروریستی نیروهای آمریکایی را افشا کند.

این عضو حزب اعتماد ملی با بیان اینکه منافقین سالهاست که تحت حمایت آمریکایی‌ها هستند، خاطرنشان کرد: ترورهای مختلف منافقین از مقامات ارشد جمهوری اسلامی گرفته تا مردم عادی از یاد هیچ کس نرفته است، همین منافقین و مریم رجوی اکنون در پناه و تحت حمایت آمریکاست، پس آمریکا اصلی‌ترین حامی تروریست و نیروهایش در منطقه مصداق بارز تروریست است.

اقدام آمریکا در قبال سپاه نقض آشکار حقوق بین الملل است

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام غیر قانونی و خصمانه آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی، نقض آشکار حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل است.

محمد عزیزی روز سه شنبه افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و مردم انقلابی است که همواره در عرصه های مختلف حضور داشته است.
وی اظهار داشت: سپاه، نیرویی بطور کامل مردمی است که در ۴۰ سال گذشته علاوه بر دفاع تمام قد از آرمان های انقلاب و نیز وجب به وجب خاک مقدس میهن، در عرصه هایی همچون عمران و آبادانی، خدمت رسانی به مستضعفان و محرومان، فرهنگی و … نقش مهمی را ایفا کرده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید گمان نمی رفت سپاه پاسداران که نقش پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن را دارد، مسئولیت های سنگین و رسالت های خطیر این چنینی بر عهده داشته باشد.
وی اضافه کرد: در این راستا رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا در فرامین خود به این مهم اشاره داشتند که ‘ سپاه پاسداران نور چشم و عضو اصلی انقلاب است، چرا که از بطن انقلاب روییده، رشد کرده و رو به کمال است’.
عزیزی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با محکومیت این اقدام غیر قانونی، ایالات متحده آمریکا را از این لحظه مسئول تمام عواقب خطرناک این کار ماجراجویانه و سبکسرانه می داند.
وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس نیز ضمن تاکید بر این موضوع که سپاه پاسداران به عنوان رکن مقتدر دفاعی کشور است، اعلام می کنند که در سایه منویات و راهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب همه توطئه های دشمنان نظام و مردم ایران اسلامی خنثی و بی اثر خواهد بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که واشنگتن، سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
این اقدام ترامپ موج انتقادات و مخالفت ها را در داخل و خارج کشور به همراه داشته است.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close