وحشت حامیان داخلی آشوبگران از افشای هویت خود/ اغتشاشات اخیر را چه کسانی سازماندهی کردند؟ + جزییات

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=10515

انتقاد مردم به تصمیم بنزینی اخیر و انجام تجمعات و حتی به خشونت کشیده شدن این تجمعات در برخی نقاط اتفاقی قابل پیش بینی بود، اما آن چه همه را حیرت زده کرده، میزان بالای تخریب ها و آشوب ها در کنار الگوی متحدالشکل این اغتشاشات است. به عنوان مثال در محل هایی که این اغتشاشات رخ داده براساس گزارشی که مهر منتشر کرده بیش از ۴۰۰ بانک تخریب شده است! بانک هایی که اساسا ارتباطی به طرح افزایش قیمت بنزین ندارند.  در این گزارش نشانه های سازمان یافته بودن این اغتشاشات را که علاوه بر خسارت‌های مالی به زیرساخت های تعدادی از شهرها وارد کرد و  به شهادت تعدادی از نیروهای حافظ امنیت کشور و جان باختن تعدادی دیگر منجر شد، مرور می کنیم.

 لیدری تبعه آلمان در اغتشاشات
بر پایه گزارش خراسان، همین روز گذشته بود که اعلام شد تعدادی از لیدرهایی که در هدایت و خرابکاری اشرار در استان البرز نقش موثری داشته‌اند، تابعیت آلمانی، ترکیه ای و افغانستانی دارند و تجهیزات ویژه خرابکاری از آن‌ها کشف و ضبط شده است. بنا بر این گزارش که خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع امنیتی منتشر کرده است، این افراد از مدت ها قبل، در خارج از کشور آموزش های لازم را درباره نافرمانی‌های مدنی و تخریب زیرساخت های شهری دیده‌اند و از طرف سرویس های خارجی تامین مالی می‌شدند. این گزارش در حالی است که شامگاه یک شنبه هم تیمی از مأموران یکی از نهادهای امنیتی در حال بررسی وضعیت شهر تهران با گروهی از اتباع بیگانه [متعلق به یکی از کشورهای شرقی همسایه ایران] مواجه شدند که ظرف مدت نیم ساعت اقدام به تخریب و به آتش کشیدن پنج بانک کرده بودند! به گزارش فارس این گروه ۷ نفره که به وسیله یک خودروی نیسان آبی در جنوب تهران تردد می‌کردند از محدوده دروازه غار تخریب اموال عمومی را شروع کردند  و در نهایت در حوالی میدان شوش در حین تخریب پنجمین بانک شناسایی و دستگیر شدند. در این بین نیروهای نظامی و انتظامی کشورمان نیز در روزهای گذشته از ارتباط گسترده دستگیرشدگان با خارج از کشور خبر می دهند. سردار احمد نوریان سخنگوی ناجا با اشاره به شهادت دو مأمور نیروی انتظامی در جریان اغتشاشات اخیر می گوید تعداد قابل توجهی از اشرار و عناصر آشوبگرِ وابسته به خارج از کشور دستگیر شده اند.

سلاح های ناشناخته و دینامیت در عسلویه
همچنین برخی اغتشاشگران روز‌های اخیر از سلاح‌هایی استفاده کرده‌اند که بررسی‌ها نشان می‌دهد نه گلوله آن ها سازمانی بوده و نه شلیک های انجام شده از روبه رو بوده است. ربیعی سخنگوی دولت حداقل دو بار طی روزهای گذشته به مسلح بودن برخی اغتشاشگران اشاره کرده است. او دیروز در حاشیه نشست هیئت دولت حتی از بستن دینامیت به برخی لوله های تأسیسات عسلویه خبر داده بود.

الگوی مشابه طراحی شده توسط سیا برای هنگ کنگ
در دیگر سو به جز نشانه های میدانی اغتشاشات، برخی اظهارنظرها در خارج از کشور نیز ما را به سمت سازمان یافته بودن این اعتراضات راهنمایی می کند؛ مدیرعامل اندیشکده آمریکایی «ران پال» می‌گوید آشوب‌ها در ایران از الگویی پیروی می‌کند که پیشتر توسط سازمان سیا در هنگ‌کنگ و اوکراین هم پیاده شده است. «دنیل مک‌آدامز» که با شبکه «آر.تی» گفت‌وگو می‌کرد، در این باره می گوید: « این نوع از ناآرامی بیشتر حاصل عملکرد مرکز مأموریت ایران [در سیا] است که توسط دولت ترامپ راه‌اندازی شده است. اگر به یاد داشته باشید، پارسال “مایکل دی‌آندریا” مسئول این کار شد. او یک افسر سیا است که به آیت ‌ا… مایک معروف است.» مک آدامز درباره اختیارات دی آندریا برای تحقق این مأموریت، گفت: «عملا کلیدهای پادشاهی را به او داده‌اند و گفته‌اند هرکاری را که لازم است به هر قیمتی که شده انجام بده و ایران را بی‌ثبات کن.» دو سال پیش روزنامه «نیویورک‌تایمز» در گزارشی که واکنش‌های زیادی به همراه داشت، از طرحی پرده برداشت که به ریاست دی‌آندریا در سازمان سیا آغاز شده و بر اساس آن، سازمان سیا مأموریت یافته که برای ایجاد ناآرامی در ایران، وارد عمل شود. بر اساس آن گزارش، این طرح مورد حمایت عربستان سعودی و امارات عربی متحده هم قرار داشته است. پیش از این اظهارات، وزارت خارجه روسیه در واکنش به شکل‌گیری اغتشاشات در ایران، گفته بود که احتمال می‌دهد طرف‌های خارجی در این تحولات نقش داشته باشند.

اعتراف رسمی و صریح براندازان: ۲سال برای این اعتراضات برنامه ریزی شده بود!
در یک نشانه دیگر می توان به مصاحبه امیرحسین اعتمادی رئیس گروهکی به نام «فرشگرد» وابسته به رضاپهلوی اشاره کرد که دو شب پیش در مناظره‌ای با سینا عضدی در بی‌بی‌سی در حالی که برای ربع پهلوی از عبارت «شاهزاده» استفاده می‌کرد، او را «فرمانده عملیات اغتشاش و نافرمانی» در ایران معرفی کرد! همچنین یکی از سلطنت طلبان در گفت و گو با بی بی سی فارسی تأکید کرده که «بیش از دو، سه سال» برای این اعتراضات برنامه ریزی شده است. او به صراحت می گوید: «شما خیال نکنید این آتش زدن ها به آسانی صورت می گیرد! برای شعارنویسی ها، آتش زدن ها و اقداماتی از این دست پیشتر آموزش داده شده است.» یکی دیگر از افراد جریان سلطنت هم در گفت و گو با یکی از شبکه‌های ماهواره ای تصریح کرد که در کانال‌های تلگرامی دو سال است که در حال آموزش هستیم، اما نقطه اوج این مصاحبه‌ها گفت و گوی رضا پهلوی ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در مصاحبه با شبکه ماهواره‌ای اینترنشنال وابسته به رژیم سعودی بود که ضمن حمایت از اغتشاشگران تأکید کرد حرکت های امروز از چندین ماه قبل آغاز شده است!

وحشت حامیان داخلی اراذل آشوبگر از افشای هویت خود!
در همین حال کیهان نیز نوشت: روز یک‌شنبه هفته جاری جمعی از اصلاح‌طلبانی چون محسن آرمین، سعید حجاریان، عبدالله رمضان‌زاده، شهیندخت مولاوردی دستیار سابق حسن روحانی، الهه کولایی و… با صدور بیانیه‌ای شبیه به بیانیه‌های سلطنت‌طلبان و منافقین، بازهم جای شهید و جلاد را عوض کردند.

در حالی‌که علاوه ‌بر اعترافات ضدانقلاب خارج‌نشین، لیدرهای دستگیرشده در حوادث اخیر نیز به ارتباط با دشمن و اقدام سازماندهی‌شده اعتراف کرده‌اند، اصلاح‌طلبان در بیانیه خود، مقابله با اغتشاشگران را حمله به مردم بی‌دفاع خوانده و نیروهای انتظامی و بسیجی شهید و زخمی داده در این چند روز را جنایتکار معرفی کرده و بی‌شرمانه خواستار مجازات آنها شده‌اند! جالب آنکه حجاریان همچنان در نوشته‌هایش جلادان سازمان منافقین را مجاهدین می‌نامد.

حامیان داخلی جریان «نفاق»، که سال‌هاست از پشتوانه‌ آشوب خیابانی، با محوریت عناصر ایران‌ستیز و مزدور بیگانه، به‌عنوان «برگ چانه‌زنی» و «تهدید نظام» استفاده می‌کنند، این‌بار دیگر همه‌ ملاحظات و پرده‌پوشی‌های منافقانه را کنار نهادند و بار دیگر، بدون اینکه کوچک‌ترین‌ اشاره‌ای به نقش ‌اشرار مسلح و سازمان‌یافته در فتنه‌گری کنند، خواستار مجازات حافظان نظم و امنیت کشور شدند تا پیوندهای مشکوک خود را که عقبه‌ای بیش از سه دهه و دست‌کم از زمان پرونده انفجار نخست‌وزیری دارد از همیشه آشکارتر کنند.
در بیانیه وقیحانه شخصیت‌های اصلاح‌طلب که از شدت وقاحت و بی‌شرمی ‌آنان حتی رسانه‌های اصلاح‌طلب داخلی نیز از انتشار آن ابا داشتند و روز گذشته رسانه‌ای شده، اصلاح‌طلبان با وقاحت هرچه تمام‌تر، حضور حداقل ۲۲ ساله خود در سطوح کلان اجرایی دولت‌های پس از امام راحل به‌ویژه نقش استثنایی‌شان در روی کار آمدن دولت بی‌تدبیر روحانی را نادیده گرفته و علت اعتراضات مردم را به مشکلات حاکمیت در گذشته ربط داده‌اند. به‌عنوان نمونه شهیندخت مولاوردی دستیار سابق رئیس‌جمهور، به‌جای پاسخگویی درباره عملکرد دوران مسئولیتش، طلبکار نظام شده است.

امثال تاجزاده، حجاریان، آرمین و جلایی‌پور که از دی‌ماه ۹۶، با گروکشی آن آشوب‌ها، از هر فرصتی برای تهدید نظام استفاده کرده‌اند، در این بیانیه، ضمن باج‌خواهی از نظام و تکرار خواسته‌ «حذف نظارت استصوابی» با هدف تداوم قدرت و نفوذ این جریان و متحدان آن در ساختار سیاسی، حرف نهایی خود را در یک جمله می‌زند: «و نیز با عادی‌سازی روابط خارجی بساط تحریم‌ها را جمع کنند.»

این خلاصه و عصاره‌ همه این سناریو است که آشوب ‌اشرار مسلح و سازمان‌یافته را هم باید ذیل آن تعریف کرد: تسلیم و کرنش در برابر خواست‌های نامشروع و زورگویانه نظام سلطه. و همین یک جمله، هم پیوندهای حقیقی و هم اهداف و مطامع اصلی این محفل و متحدان آن را به خوبی نشان می‌دهد.

طنز تلخ ماجرا آنجاست که این جماعت ‌اشرافی صاحب ثروت و قدرت، خود را کنار مردم جا زده‌اند. آیا اگر یکی از برج‌ها و ساختمان‌های شرکت‌های خصوصی و دولتی متعلق به همین افراد در آتش اغتشاشات می‌سوخت، همین‌گونه از اراذل اجاره‌ای دفاع می‌کردند؟

اقدام وقیحانه این عده در حمایت از اراذل اجاره‌ای و همراهی با آنان در آتش‌افروزی و قتل و غارت مردم، این احتمال را قوت می‌بخشد که با دستگیری اراذل آشوبگر، از افشای دست‌های پشت‌پرده خود در آشوب‌های اخیر مضطرب شده‌اند و نگرانند که مبادا اراذل بازداشت شده از ارتباط این عده از مدعیان إصلاحات با سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی بیگانه پرده بردارند.

جهان نیوز

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close