وقتی مرزهای خدمت توسط جهادی‌ها جابجا می‌شود/ از آموزش رایگان تا تعمیر بخاری و کولر محرومان

خبرگزاری فارس، زنجان – مردم ایران همیشه و در همه حال نشان داده‌اند که در کنار هم هستند و در سختی‌های و دشواری‌ها همدیگر را یاری رسانده‌اند.

مردم ایران همدلی خود را در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف و حوادث طبیعی و غیر طبیعی به خوبی نشان داده‌اند و این موضوع را در جنگ تحمیلی، زلزله‌ و سیل در سال‌های مختلف به منصه ظهور رسانده‌اند.

اما شیوع ویروس کرونا در جهان و همچنین در کشور ما بار دیگر همدلی ملت ایران را به خوبی به عرصه کشاند و در واقع این همه‌گیری هم صحنه‌ای شد تا همدلی مردم ایران نمایان شود.

بعد از خواست مقام معظم رهبری و دعوت ایشان از مردم برای همدلی این موضوع دو چندان خود را نشان داد و ایرانیان با کمک‌های معیشتی و در قالب رزمایش مومنانه همکاری خود را نشان دادند و به کمک هموطنان خود شتافتند.

اما در این میان شاید این گروه‌های جهادی بودند که از همان روزهای نخست وارد عرصه شده و تا امروز هم دست از کار نکشیده و در عرصه تلاش و خدمت به مردم پا پس نکشیده‌اند و شبانه روز برای ریشه‌کنی این ویروس مهلک و کمک به مردم به جهاد خود ادامه داده‌اند.

علی داوودی، مسؤول گروه جهادی شهید محسن محمدی زنجان متولد اول بهمن ۱۳۶۳ است، جوان دهه شصتی که از اول بهمن ۱۳۹۸ کار خود را آغاز کرده‌اند و حدود ۱۰ ماه است که به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند.

گروه جهادی شهید محسن محمدی زنجان در ابتدا با ضد عفونی مناطق شهری و مناطق پر رفت و آمد شهر کار خود را آغاز کردند و بعد از آن کارشان به خدمت به مردم و کمک به معیشت آنها ادامه یافت و سپس به عرصه‌های جدید رسید که شنیدن ماجرا از زبان خود وی شنیدنی است.

 

آغاز فعالیت گروه جهادی شهید محمدی

گروه جهادی شهید محسن محمدی زنجان همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر فعالیت خود را با حضور تعدادی از جوانان و نوجوانان زنجانی آغاز کرد.

ابتدا نام این گروه جهادی جوانان علی اکبر(ع) بود و بعد به دلیل اینکه چند عضو این گروه مدافعان حرم هستند و یکی از اعضای گروه که شهید محسن محمدی بودند که در رزمایش آمادگی سالانه به شهادت رسید پس با دوستان تصمیم گرفتیم نام گروه را به نام این شهید بزرگوار که از مدافعان حرم نیز بودند، تغییر دهیم.

اعضای گروه جهادی چند نفر هستند

اعضای گروه جهادی شهید محسن محمدی زنجان اکثرا از جوانان و تحصیل‌کرده‌ و در کارهای خیر و جهادی هم پیشگام هستند.

در حال حاضر ۳۵ نفر به صورت مستقیم و حدود ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم با این گروه جهادی در ارتباط هستند و در کارهای مختلف گروه را یاری می‌دهند.

اعضای گروه جهادی محسن محمدی از سال ۱۳۹۳ کار‌های مرمت و بازسازی خانه‌های روستایی انجام می‌دهند و در کمک به مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده، تهیه جهیزیه هم فعالیت می‌کنند و بخش عمده فعالیت گروه نیز در بخش درمان است.

 

در ایام شیوع ویروس کرونا چه فعالیتی انجام می‌دهید؟

اقدامات و فعالیت‌های گروه جهادی شهید محسن محمدی در ایام شیوع کرونا در زمینه ضدعفونی کردن معابر، فروشگاه‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز پرتردد و از بهمن ماه سال گذشته تا شب گذشته انجام شده است و تا به امروز حتی یک شب هم تعطیلی نداشتیم و همه ‌کار‌هایی که انجام دادیم زیر نظر و همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و مرکز بهداشت شهرستان زنجان بوده است.

در بیمارستان‌ها هم اعضای گروه تمایل داشتند به کمک کادر درمان بشتابند ولی متاسفانه در زنجان نیازی اعلام نشد و از ما کمک نخواستند که همین امر باعث شد تا سه نفر از اعضای این گروه در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران مشغول به خدمت‌رسانی شوند.

وی ادامه داد: تعدادی از اعضای گروه نیز در کنار کارکنان بهشت زهرا خدمت رسانی و تغسیل اموات کرونایی را انجام می‌دادند.

بعد از دستور و فرمایش مقام معظم رهبری در مورد کمک و رزمایش همدلی گروه جهادی شهید محسن محمدی با ذبح چندین قربانی و توزیع آن بین نیازمندان و افراد کم برخوردار و توزیع بیش از یک هزار و ۵۰۰ بسته غذایی در راستای کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا گام برداشته است که هر بسته شامل الکل ضد عفونی، ماسک، ماکارونی، روغن، رب گوجه فرنگی، برنج، کنسرو، مرغ، حبوبات و… بود. همچنین مرغ گرم با کمک ستاد اجرایی فرمان امام و گوشت قرمز با کمک موسسه خیریه حضرت خدیجه(س) قم در بین خانواده‌های نیازمند در زنجان توزیع شده است.

تدریس دانش‌آموزان 

  با توجه به سطح سواد اعضای گروه که همه دارای تحصیلات بالایی هستند کار بخش درمانی و تحصیلی گروه جهادی محسن محمدی نیز آغاز شده است.

در خیریه تحصیلی که ما راه‌اندازی کرده‌ایم اساتید دانشگاه و معلمان عضو این بخش هستند که ما دانش‌آموزان محرومی را که شناسایی کرده‌ایم که در دروس خود ضعیف و مشکلاتی دارند به آنها معرفی می‌کنیم و این اعضا به آنها کمک آموزشی می‌کنند.

در رابطه با بخش درمان نیز با پزشکان خیر زنجانی رایزنی کرده‌ایم که در بحث ویزیت رایگان که افرادی را که نیاز به پزشک دارند ولی توانایی پرداخت هزینه ویزیت را ندارند به آنها معرفی می‌کنیم تا به صورت رایگان ویزیت کنند.

همچنین تلاشمان این است که در رابطه با تهیه و تامین دارو‌های تجویزی برای خانواده‌های محروم و نیازمند معرفی شده هم کمک کنیم که در حال رایزنی با چند داروخانه برای تهیه دارو‌های تجویزی هستیم که برای حل کردن بخش دارو‌ها به کمک خیرین نیازمندیم.

تعمیر بخاری و کولر نیازمندان

یکی دیگر از اقدامات ما که در راستای کمک به نیازمندان و محرومان بود، تعمیر کولر و بخاری با همکاری اعضای کاربلد گروه بود که در این راستا هم کارهای خوبی انجام شده است.

در این راستا به همت اعضای گروه جهادی به خانه خانواده‌هایی که هزینه کافی برای تعمیر کولر، بخاری و پکیج‌هایشان را نداشتند می‌رویم و وسایل آنها را به صورت رایگان تعمیر می‌کنیم.

اعضای گروه شهید محمدی از نو جوانان و جوانان تشکیل شده و دارای انرژی قابل توجهی هستند و هر کاری که بتوانند و نیاز باشد برای کمک به محرومان و نیازمندان انجام می‌دهند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۲/ق/ح
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن