ویژه نامه : ننگ فتنه ۸۸ بر پیشانی فتنه گران! + عکس و فیلم

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=2042

۱- جنگ نرم صحنه تقابل دروغ‌های بزرگ با واقعیت‌های انکار ناپذیر است. سال ۸۸ در پی اعلام نتایج انتخابات، دروغ تقلب را موسوی و کروبی مطرح کردند و تا کنون هم پای آن ایستاده اند. این دروغ توسط ۲۵۰۰ سایت و وبلاگ مرتب بازتاب داده می شد و رادیو ‌آمریکا و رادیو اسرائیل و «بی‌بی‌سی» آن را در رسانه های جهان شارژ می کردند.
این دومین جنگ نرم دشمن علیه انقلاب پس از شورش ۱۸ تیر ۷۸ بود. موسوی و کروبی حاضر نشدند ادعای خود را در نهادهای فیصله ‌بخش و ناظر به انتخابات محک بزنند. آنها با طرح «تقلب» فقط به «تغلب» فکر می کردند حتی به قیمت دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور !
آنها هر چه فشنگ داشتند در تفنگ عملیات روانی دشمن قرار دادند و تا مرز براندازی پیش رفتند.
۲- «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»، ترجیع بند شعارهای شورش‌های هشت ماهه سال ۸۸ بود. این شعارها موسوی و کروبی را به عنوان سرکرده ناآرامی ها در جایگاه «بغی» و «محاربه» با نظام قرار داد. آنها همچنان بر این سبیل پای فشردند تا اینکه ملت تاب نیاورد و در ۹ دی ۸۸  با قیام تاریخی خود سران فتنه را با نام و نشان در اعتراض خیابانی محکوم نمود و خواهان اعدام آنها و اجرای حکم الهی بر این تبهکاران سیاسی شد. بر خلاف برخی ادعاها که این روزها گفته می شود شعارها علیه منتخب ملت بود، آنچه از رسانه‌های دشمن  در مورد شعارهای فتنه‌گران انعکاس داشت فقط علیه اصل نظام و نیز اسلامیت نظام بود.
۳- دشمن در جنگ نرم با واقعیت کار ندارد بلکه واقعیت را می‌سازد، آنچنان که هیچ کس در آن شک نکند. در اوج شرارت سران فتنه از کشته هایی نام برده شد حتی برای آنها مراسم ختم گذاشتند، در حالی که در قبر آنها هیچ فردی نخوابیده بود. آنها شمار کشته هارا می خواستند به عدد مقدس ۷۲ برسانند و روی آن مانور دهند، اما این تیر آنها نیز به سنگ خورد و در این میان ۲۲ تن از کسانی که جان خودشان را در برابر فتنه از دست دادند شهید محسوب شدند و از طرفداران پروپاقرص جمهوری اسلامی و حزب اللهی بودند. آنها مظلومانه از انقلاب دفاع کردند و بنیاد شهید نام آنها را به عنوان شهدای فتنه ۸۸ ثبت کرده است.قاتل آنها بدون شک سران فتنه هستند. آنها در قیامت گریبان موسوی و کروبی و همپیمانان آنها را خواهند گرفت و خواهند پرسید؛ «ما به کدامین گناه کشته شدیم؟!»
۴- جمهوریت و اسلامیت نظام بر اساس گونه شناسی شعارهایی که در فتنه ۸۸ توسط فتنه‌گران مطرح شد، یکسان مورد هجوم قرار گرفت. آنها می خواستند با تیر خلاص به جمهوریت و اسلامیت نظام، پرچم جمهوری اسلامی در ایران را به زیر بکشند و پرچم کفر و الحاد و نفاق را که توسط رسانه های اهریمنی غرب تقویت می شد، به اهتزاز در آورند.
قیام تاریخی ۹ دی ثابت کرد این خیالات هرگز تحقق نخواهدیافت. در کشوری که خیابان به خیابان و کوچه به کوچه آن مزین به نام شهیدان است، ملت هرگز اجازه نمی دهد پرچم اسلام را مشتی اراذل سیاسی و منافق و وابسته به اجنبی پایین بکشند.
۵- در اوج فتنه، فرستادگان و نمایندگان سران فتنه به پارلمان اتحادیه اروپا و کنگره آمریکا رفتند و خواهان تشدید تحریم ها برای سقوط دولت قانونی منتخب ملت شدند. غربی‌ها در فشار علیه ملت ما «نزده می رقصند». آنها تحریم ها را به بهانه نقض حقوق بشر و تقاضای نمایندگان سران فتنه تشدید کردند! این رویکرد فتنه گران نشان داد آنها برای «تغلب» بر حریف حاضرند دست به هر جنایتی بزنند.
منافقین ، فرقه ضاله بهائیت، عناصری که به دلیل مخالفت با اسلام و ایران و وابستگی به دشمن مخالف انقلاب بودند، مارکسیست‌ها و چپ‌های آمریکایی، سرویس‌های موساد و سیا با هدایت سفارت انگلیس، زیرساخت اعتراضات و شورش‌ها را تمهید کردند و مشتی غافل و شیفته قدرت با سرمایه قارون‌های تبهکار  و اشرافیت حرامخوار، با این جریان همراه شدند تا پاک ترین انقلاب و اصیل‌ترین حرکت مردمی معاصررا با آرمان‌های اسلامی به مسلخ ببرند.
اما خدا خواست آنها را رسوا کند و مردم در قیام تاریخی ۹ دی به عنوان مظهر اراده الهی طعم تلخ شکست نبرد نرم آمریکا علیه انقلاب اسلامی را به همه آنها چشاندند.
۶- آمریکا برای تداوم جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی دنبال سامری‌ها و قارون‌های قیام موسایی امام خمینی (ره) است، هر چند در گذشته از به کار بردن آنها علیه ملت شکست خورده است اما ناامید نیست. آمریکایی‌ها می دانند ضربه زدن به انقلاب از بیرون محال است، هر روز انقلاب اسلامی در منطقه و جهان مقتدرتر ظاهر می شود. انقلاب اسلامی در دهه اخیر همه نقشه‌های شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کرده است و هر روز بر نفوذ و اقتدار خود در منطقه افزوده است. آنها فقط به ضربه از درون می اندیشند.اکنون چراغ اتاق جنگ نرم دشمن علیه ملت ایران در لندن، واشنگتن، پاریس و تل آویو سه شیفت کار می‌کند. آنها به تصرف فکر و اندیشه ملت و دستکاری در اراده مردم ما امید و طمع دارند.در این میان نخبگان، اولین جامعه هدف آنان است. آنها که به قول امام (ره) دشمن حرف‌های خود را می خواهد از زبان این جماعت بزند. باید سطح هوشیاری و بصیرت انقلابی را بالا برد و در دام دشمن نیفتاد. مردم نشان داده اند دست از انقلاب و اسلام برنمی‌دارند و هر توطئه‌ای را در نطفه خفه خواهند کرد. این یک حقیقت است که طی حیات چهار دهه پس از پیروزی انقلاب به طور شفاف و روشن بر تارک تاریخ ایران می درخشد. دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد. باید مهیای جنگ نرم سوم دشمن بود، رفتار دشمن را با هوشمندی رصد کرد و در برابر آن شجاعانه مثل همیشه، مردانه ایستاد.


ننگ فتنه ۸۸ بر پیشانی اصلاح طلبان

انقلاب اسلامی ایران از ابتدای شکل‌گیری خود تاکنون با چند جریان منحرف فکری و فرهنگی مواجه بوده است و جالب آنکه همواره یک پیوند نظری و عملی ناگسستنی بین این جریانات وجود داشته است. یک جریان که با تابلوی لیبرال مسلکی ظهور و بروز یافته بود، تلاش داشت با اندیشه‌های به ظاهر دینی و آزاد، بیشترین دیکتاتوری را بر جامعه ایران مستولی نماید و مظهر چنین جریانی، گروه‌هایی همچون نهضت آزادی و جبهه ملی بودند و جریان دوم که نتوانست چهره‌ کریه خود را حتی برای مدتی کوتاه پنهان کند، منافقان بودند که در جایگاه پیاده‌نظام جریان اول ایفای نقش می‌کردند. این جریانات نفاق آلود از آن جهت که ظاهری دینی و باطنی ضد دین داشتند، همواره خطری جدی در طول تاریخ، اعم از تاریخ قبل و بعد از انقلاب و به تبع آن در دوران حیات پربرکت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رفتند. جریان اصلاحات آمریکائی نیز با جریان فتنه ۸۸ پیوند خوردند که به تشریح نفاق آنها خواهیم پرداخت. رمزگشایی از ماهیت واحد این جریانات افشا می کند که در پشت صورت های گوناگون فتنه، سیرت ها و سریرت های واحدی وجود دارد و خطوط کلی حاکم بر آنها یکسان می باشد. این عبرت پژوهی تاریخی، ما را به آینده پژوهی فتنه ها نیز رهنمون می سازد.

منافقین دهه ۶۰ و مسیر انحراف

پس از آنکه بنی‌صدر در سخنرانی ۲۲ بهمن ۱۳۵۹ در میدان آزادی اعلام کرد که در ۱۴ اسفند به مناسبت سالگرد درگذشت مصدق با مردم صحبت خواهد کرد، دفتر هماهنگی‌های رییس‌جمهور پس از هماهنگی با گروه‌های کوچک و بزرگ مخالف که از سوی خط امام به جریان لیبرال شناخته می‌شدند، مقدمات سخنرانی بنی‌صدر را در دانشگاه تهران تدارک دیدند. منافقین که در این فرمان بیش از پیش به ائتلاف سیاسی با بنی‌صدر دست زده بودند با آمادگی کامل در این مراسم شرکت کردند. اگرچه در تحلیل‌های درون گروهی سازمان که بعد‌ها از زبان بازداشت شدگان شنیده شد هدف از شرکت سازمان منافقین در غائله ۱۴ اسفند را تشدید اختلاف میان خط امام به رهبری دکتر بهشتی و جناح لیبرال به رهبری بنی‌صدر معرفی کرده بودند اما نیروهای خط امام فرقی بین منافقین و بنی‌صدر نمی‌دیدند. فضای فرهنگی نامناسب و شعارهای تند و تحریک‌کننده زمینه را برای ایجاد محیطی ملتهب و خشن فراهم کرده بود. پس از طرح شعارهای تند از سوی طرفداران بنی‌صدر، خط تنش زایی در سطح مسئولان ارشد نظام تعقیب می‌شد و به طور مکرر بنی‌صدر از طرفدارانش یعنی گارد فراقانونی ریاست جمهوری و منافقین که آنها را مردم خطاب می‌‌کرد، می‌خواست که با مخالفان برخورد نمایند.

بنی‌صدر در سخنرانی ۱۷ شهریور ۱۳۵۹ حزب جمهوری اسلامی را به انحصارطلبی متهم کرد و ضمن تلاش برای پیگیری خط تنش‌زایی در بین سطوح عالی مسئولان نظام در شرایط بحرانی جنگ چنین گفت: به این گروه که دل خوش کرده است به قبضه حکومت، هشدار می‌دهم که من نظریه تو را افشا کردم. ضابطه‌های خود را گفتم و دفعه دیگر در صورتی که اصلاح نشود نوبت به افشای با اسم و رسم می‌رسد.

بنی‌صدر در سخنرانی روز عاشورا و ۲۲ بهمن همان سال سعی کرد چهره‌ای نابسامان و استبدادی از جامعه ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارایه دهد. او در ۲۲ بهمن ۵۹ در حالی که کمک به جبهه‌ها در گروی تقویت روحیه مردم و تحکیم اعتماد آنها به دولت و نخست‌وزیر بود از کسری صد میلیارد تومانی بودجه، از بین رفتن آزادی‌‌های سیاسی و حاکمیت چماق و تعطیلی نشریات و روزنامه‌ها سخن می‌گفت و با تشویق به ایستادگی و اعتراض در برابر آنچه انحصار طلبی می‌نامید از سلطه فضای اختناق و ترور توسط به اصطلاح انحصارطلبان مستقر در قوه قضاییه سخن می‌راند.

صف‌بندی‌های سیاسی در سال ۵۹

در ماه‌های پایانی سال ۵۹ می‌توان دو جریان اصلی صحنه سیاسی کشور را که در قالب دو جبهه سیاسی رو در روی یکدیگر قرار گرفته بودند را شناسایی کرد. در یک سو جبهه‌ای مرکب از چهره‌های سیاسی منتسب به امام (ره) که عموماً روحانیون و افراد انقلابی بودند، حضور داشتند و در سوی دیگر، جبهه‌ای متشکل از نیروهای کوچک و بزرگ مخالف که برای سهم‌خواهی بیشتر از حکومت تازه تأسیس انقلاب و قدرت سیاسی، به صورت متحد عمل می‌کردند. در سال‌های ابتدایی دهه ۶۰، مردم این تقابل را به نام تقابل خط امام با لیبرال‌ها می‌شناختند. شهید بهشتی این دو جریان را به طرفداران اسلام فقاهتی و غیر معتقدان به اسلام فقاهتی معرفی می‌کرد اما اینکه چرا شهید بهشتی با این نام آنها را معرفی کرد، برمی‌گردد به دیدگاه آنها در رابطه با نحوه اداره کشور. آنچنان که چنین دیدگاهی را می‌توان از سخنان حسن نزیه مدیرعامل شرکت نفت در زمان دولت موقت در کنگره وکلای دادگستری که ریاست آن را بر عهده داشت، تشخیص داد. نزیه در این رابطه می‌گوید: تطبیق مسایل سیاسی، اقتصادی و قضایی با احکام اسلام در شرایط حاضر نه مقدور است و نه ممکن و نه مفید است.

خط امام در برابر غائله ۱۴ اسفند ۵۹

واقعه چهاردهم اسفند در دانشگاه تهران از آن رو که نشان‌دهنده نزدیکی مخاطره‌آمیز منافقین و بنی‌صدر بود و قصد تنش‌زایی بنی‌صدر و منافقین را در کشور آشکار می‌کرد با واکنش بسیار شدید نیروهای خط امام روبه‌رو شد.

در ابتدا حضرت امام (ره) آیت‌الله موسوی اردبیلی، دادستان وقت کل کشور را مأمور رسیدگی قضایی سریع و قاطع به این واقعه کردند که در پی آن گزارشی توسط هیئت قضایی تهیه و تقدیم دادستان کل کشور شد که در آن به بیش از ۱۲ مورد ارتکابی که دارای عناوین مجرمانه بودند، تصریح شده و در بخش نتیجه این گزارش آمده بود: دلایل کافی به مجرمیت بنی‌صدر، دفتر رییس‌جمهور و دفتر هماهنگی و در پی آن گروهک محارب که اسامی آنها ذکر شد، آورده شده است. به دنبال این رفتارها که از بنی‌صدر و منافقین در کشور صورت می‌گرفت، بسیاری از بزرگان زبان به اعتراض گشودند و پس از سه ماه در روز ۲۰ خرداد ۶۰، بنی‌صدر به دستور امام خمینی (ره) از فرماندهی کل قوا برکنار شد زیرا دامن زدن او به اختلافات داخلی مانعی جدی بر سر راه کسب پیروزی نظامی در جبهه‌های جنگ محسوب می‌شد.

حضرت امام (ره) در سخنرانی دهم اردیبهشت ۶۰، خطاب به گروه‌های سیاسی مسلح ضمن اتمام حجت فرمودند: صلاح شما و صلاح ملت شما و صلاح همه این است که اسلحه‌ها را زمین بگذارید و از این شیطنت‌ها دست بردارید و به آغوش ملت بازگردید. به دنبال این سخنرانی، سازمان منافقین که خطاب امام خمینی (ره) را متوجه خود می‌دید با ارسال نامه‌ای ضمن تشریح مظلومیت‌های سازمان خود، تقاضای دیدار با امام (ره) را مطرح کرد که توسط حضرت امام (ره) رد شد. امام نیز این دیدار را مشروط به بازگرداندن اموال غارت شده بیت‌المال و تحویل اسلحه‌ها دانستند و اظهار داشتند که سازمان در نامه‌‌اش ناشی‌گری کرده و نظام را تهدید به قیام مسلحانه کرده است. پس از این بود که سازمان با ارسال نامه‌ای به بنی‌صدر در اقدامی سیاسی خواستار تضمین برای تحویل اسلحه‌ها شد که با مخالفت و خودداری از ضمانت بنی‌صدر مواجه شد. بنی‌صدر با این کار به نوعی به موضع‌گیری علنی در مقابل امام (ره) دست زد و هرچه بیشتر به منافقین نزدیک شد و از سوی دیگر باعث شد که هواداران خط امام در موضع‌گیری علیه بنی‌صدر قاطع‌تر شوند. پس از قطعی شدن این موضوع که بنی‌صدر حذف شدنی است و بزودی برکنار می‌شود، منافقین درگیری خیابانی را تشدید کردند. این درگیری‌ها و ایجاد اغتشاش در فضای شهر با واکنش مثبت مردم مواجه نشد و عملاً حرکات سازمان منافقین روزبه‌روز دچار رکود و انزوا شد و رفته رفته رهبران سازمان به این نتیجه رسیدند که برای برون رفت از بحران موجود باید با استفاده از امکانات قانونی ریاست‌‌جمهوری که در اختیار بنی‌صدر است برای برپایی یک راهپیمایی بزرگ مسلحانه و ایجاد درگیری اقدام کنند. از این  مقطع بود که سازمان منافقین و شخص بنی‌صدر نسخه نجات‌بخش خودشان را در برگزاری راهپیمایی مسلحانه و کسب آمادگی برای رویارویی گسترده و مستقیم با انقلاب و امام (ره) ترسیم کردند. در واقع بخش پایانی راهبرد خود را مشروعیت قهقرایی معرفی کردند.

۳۰ خرداد ۶۰ آخرین گام برای رویارویی

در ماه‌های پیش از خرداد۶۰، منافقین و بنی‌صدر راهی را پیموده بودند که سرانجامی جز رویارویی مستقیم مسلحانه با انقلاب و امام (ره) در پی نداشت، به ویژه اینکه بنی‌صدر به حکم امام (ره) در روز ۲۰ خرداد ۶۰ از فرماندهی کل قوا برکنار شده بود و به دنبال آن محل سکونت و کار او به تصرف سپاه و کمیته انقلاب اسلامی درآمده و او متواری شده بود و در نهایت او و رجوی با لباس و چهره مبدل از کشور گریختند و پرونده اولین رییس‌جمهور لیبرال و ضددین و رجوی تروریست برای همیشه بسته شد.

نفاق جدید در دهه چهارم

در دهه اول انقلاب اسلامی، منافقین رویکرد دوگانه نفوذ و توطئه را برای قبضه کردن انقلاب اسلامی در پیش گرفتند و گرچه به هدف اصلی خود نرسیدند اما مشکلاتی را بر سر انقلاب اسلامی پدید آوردند که بخشی از آن را در این مقاله آوردیم. این رویکرد آنچنان هدفمند و برنامه‌ریزی شده انتخاب و پی‌گیری می‌شد که حتی زمانی که واقعه ۸ شهریور ۶۰ اتفاق افتاد، قاتل شهیدان رجایی و باهنر را شهید جا ‌زدند که مشتی استخوان و خاکستر را به نام پیکر کشمیری تشییع کردند تا هم او را از کشور بگریزانند و هم دست منافقین انقلاب پشت پرده باقی بماند. بعد هم منافقین با جوسازی و جلب حمایت گروهی ساده‌لوح، پوستین حقایق را وارونه جلوه کردند. پس از آن در مذاکرات الجزایر بود که منافقین انقلاب سعی داشتند اعتبار ملت ایران را به ثمن بخس بفروشند و تعهداتی دادند که ذکر آنها در یک مقاله قطعاً نمی‌گنجد.

زمانی هم که در انتخابات سال ۱۳۶۴، یکی از حقوق‌دانان کوشید زوایایی از این پرونده را برای ملت ایران که دانش حق آنها بود، بازگو کند، آقایان با هیاهو و هوچی‌گری مستبدانه- از همین جنس جوسازی‌های بعد از انتخابات ۱۳۸۸- درصدد پنهان کردن واقعیت‌های پرونده حقارت و ضعف خویش در الجزایر برآمدند. منافقین انقلاب از این دست کارنامه‌های سیاه زیاد دارند که بسیاری از آنها هنوز حتی در پیشگاه ملت گشوده نشده است. حداقل مروری بر کارنامه سیاه منافقین انقلاب، تجربه‌های گرانی پیش چشم ما می‌گذارد. در سال‌های بعد، منافقین انقلاب از چشم‌پوشی نظام بهره بردند و تحرکات خود را برای مصادره انقلاب اسلامی ادامه دادند اما این بار رویکرد پارادوکسیکال و دو چهره جمهوری‌خواهی مستبدانه را در پیش گرفتند. آنجا که می‌توانستند رأی مردم را با خود همراه می‌کردند و آنجا که نمی‌توانستند، روش‌های مستبدانه را در برابر قانون و رأی ملت در پیش می‌گرفتند یا با موج تبلیغاتی که با غارت بیت‌المال برانگیخته بودند برای خود کسب وجهه می‌کردند یا با گردن‌کلفتی جواز صلاحیت خویش را در انتخابات مطالبه می‌کردند.

در انتخابات مجلس پنجم شاهد تبلیغاتی وسیع و اغواگرایانه از سوی منافقین انقلاب بودیم. در چنین شرایطی هیچ‌کس از منشأ سرمایه‌هایی که انتخابات را مهندسی می‌کرد، سؤال نکرد.

در واقعه ۱۸ تیر ۱۳۷۸ منافقین انقلاب به‌طور علنی در جمع دانشجویان گفتند که باید از تنور فتنه حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم. بعد گروهی سیاهی لشکر را به محاکمه کشاندند و فتنه‌گران منافق بار دیگر در پرده نهان ماندند.

در انتخابات مجلس ششم، عوامل همین جریان که در قالب برخی احزاب سیاسی سازماندهی شده بودند، هم در تبلیغات انتخاباتی و فضاسازی مسموم کشور و هم با دادن پول و وعده به پیاده نظام‌های خود، رأی مردم را دزدیدند و کسی را یارای رسیدگی به این تخلفات نبود. در انتخابات شورا‌های دوم این جماعت منافق کار را به تأیید صلاحیت دشمنان انقلاب اسلامی و مطرودان حضرت امام (ره) کشاندند و باز هم کسی به تخلفات آنها رسیدگی نکرد.

در انتخابات مجلس هفتم، این دسته از منافقین به طور آشکارا به جذب کمک‌های ۴۰ میلیاردی کمپانی‌ها و شرکت‌های خارجی برای پیروزی در انتخابات افتخار کردند و با حمایت کمک بنیادهایی همچون سوروس و… بحث انقلاب مخملی، گرجستانیزه کردن انتخابات و تحمیل نظر خود به نظام را آزمودند و اسف‌بارتر اینکه باز هم کسی ردی از آنان نگرفت. انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، اوج فعالیت این دسته از منافقین بود.

فرماندهانی از این جریان که مدیریت فتنه‌انگیزی و شهر آشوبی را بر عهده داشتند و هنوز در آرامش هستند و به جای آنها گروهی دون‌مایه و میان‌مایه، در جایگاه سیاهی لشکر و پیاده نظام مورد بازخواست و محاکمه قرار می‌گیرند. این فتنه‌گران منافق میان مایه خود را نظریه‌پرداز جا می‌زنند تا رفقای گرمابه و گلستان‌شان برای فتنه‌انگیزی‌های بعدی در پرده مصونیت باقی بمانند و اصل ماجرا را به یک سوء‌تفاهم ساده‌نظری تقلیل دهند. گویی اصلاً آشوبی رخ نداده است، شورشی علیه ملت و مملکت سازماندهی نشده است، جوانی کشته نشده، آبرویی از مملکت ریخته نشده و وجهه ملت در بی‌سابقه‌ترین انتخابات دستخوش آماج تخریب جماعتی منافق قرار نگرفته است و تنها یک خطا در این مدت صورت گرفته و مجازات آن نباید بیشتر از یک تذکر باشد. حتی برای واسطه‌گری یا بهتر بگوییم میانجی‌گری همین جریان منافق، برخی خودی‌هایی که در دایره اصولگرایی قرار داشتند و مردم به جهت همین ویژگی، آنها را برای نمایندگی‌شان انتخاب کرده بودند، در یک برنامه سازماندهی شده با انتشار نامه‌نگاری و اظهارات به اصطلاح وحدت‌گرایانه، قصد حاشیه امن درست کردن برای این جریان را دارند.

اگر این‌چنین نبود یکی از سرکردگان حلقه دوم جریان نفاق در انتخابات به هنگام بازداشت خود با نیشخند نمی‌گفت:دو روز دیگر آزاد می‌شوم! او امیدوار بود همان دستی که سال‌ها با مصلحت‌سنجی‌های سیاسی، برای منافقین انقلاب، از این ستون به آن ستون، فرجی حاصل آورده بود، هنوز کاری از پیش ببرد که اگر چنین می‌شد، باز شاهد آن بودیم که در سال‌های بعد فصل جدیدی از فتنه‌انگیزی‌های منافقین در کشور رقم بخورد. اما به‌نظر می‌رسد با هشداری که رهبر معظم انقلاب دادند و فرمودند به کسی باج نمی‌دهیم منافقین دهه چهارم انقلاب، تنها دو راه پیش‌رو دارند؛ یا از ملت عذرخواهی کنند و جبران خطاهای گذشته کنند یا همچون اسلاف خود در دهه اول انقلاب به دامن دشمن پناه ببرند و دل‌خوش به تشکیل اتاق فکر جریان فتنه سبز در لندن و… باشند.

جریان دیگری که در ریشه یابی فتنه ۸۸ و هتاکی عاشورای ۸۸  باید مورد بررسی قرار گیرد، فرقه ضالّه بهائیت است.

هتاکی عاشورا نتیجه  پیوند بهاییت، منافقین و موسوی

اتفاقات ناگوار عاشورای سال ۸۸ در تهران از جهات مختلف قابل بررسی و واکاوی است. اما در این بین، بررسی نقش برخی از فرقه های ضاله در پیدایش این حرکت جنبش سبز نکات قابل تأملی را به دست می دهد تا در آینده مجددا به این بلیه دچار نشویم

بهائیت از کی وارد ماجرا شد

روند حرکت فرقه ضاله بهائیت به سمت ایفای نقش سیاسی در جامعه، با هدف ایجاد تأثیر مثبت بر وضعیت جامعه بهایی ایران، از دو سال پیش از فتنه ۸۸ و مقارن با شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز گردید که آن را حرکتی اجتماعی قلمداد کردند و لکن ورود بی سابقه اعضای این فرقه ضاله در جریان فتنه ۸۸ و ایفای نقش فعال در اغتشاشات خصوصاً اغتشاشات روز عاشورا، اولاً ماهیت سیاسی این فرقه را اثبات نمود و ثانیاً نشان داد که بیگانگان در شکل گیری جریان فتنه و دامن زدن به آن، بهائیت که حیات خود را در خودداری از شرکت در مسائل سیاسی می داند، به صحنه اغتشاشات کشانده اند و این امر شاید در یکصد سال اخیر بی سابقه بوده است و از طرفی بهائیت تمام فرصت هایی را که در طول حدود بیست سال منتهی به سال ۸۸ (دوران توسعه اقتصادی و توسعه سیاسی) توانسته بود از غفلت مسئولین امر به دست آورد با قرار دادن در سبد فتنه انتخابات ۸۸ از دست داد. بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده و بررسی های انجام شده ورود بهائیان به مسائل سیاسی و قرار گرفتن آن ها در جریان فتنه سال ۱۳۸۸ برنامه ریزی و سازماندهی شده بود.

بیانیه بیت العدل و تعیین راهبرد

در روز یکشنبه ۱۳/۱۰/۸۸ تعداد ۱۳ نفر بهائی و دو نفر مسلمان مرتبط و سپس ۸ نفر بهائی دیگر به اتهام شرکت در اغتشاشات روز عاشورا دستگیر شدند.

فرایند حضور بهائیت در فتنه سیاسی سال ۸۸، از انتخابات مجلس هشتم آغاز گردیده و با این رویکرد که کارکرد مجلس برای عمران و آبادی جامعه است، لذا توسط بیت العدل (مرکز اصلی بهائیت در فلسطین اشغالی) اجازه ورود به شرکت در تبلیغات انتخاباتی مجلس هشتم به آنها داده شد. در بیانیه بیت العدل در این خصوص در ۲۵ دسامبر ۲۰۰۷ آمده است:  شایسته است که شما عزیزان به کمال استقامت و اطمینان و با اجتناب از مداخله در سیاست حزبی، هر فرصتی را برای همکاری با هموطنان عزیز خود در پیشبرد آرمان هایی که موجب ترقی و سعادت وطن عزیزمان است مغتنم شمارید . و به دنبال آن، خط ارتباط گیری و تماس با نمایندگان، برای تأثیرگذاری بر برخی از آنان را دنبال نمودند.

در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری پس از ورود بیت العدل به فاز سیاسی و صدور اعلامیه هایی رسمی علیه نظام، جامعه بهائی نیز با این توهّم که جریان فتنه، نظام جمهوری اسلامی را ساقط خواهد کرد، ابتدا با بیان هویت خود، درخواست حضور در ستاد برخی از کاندیداها (از جمله آقایان موسوی و کروبی)  را کردند که با توجه به سوابق این فرقه، حضور آناه بیشتر به صورت کمک مالی متصور است که البته پس از آن در میتینگ های کاندیداهای مذکور نیز شرکت نمودند و برای اولین بار با حمل پلاکاردهایی در خصوص حقوق از دست رفته اقلیت ها و دانشجویان محروم از تحصیل، هویت خود را مطرح کردند و با حضور در جمع به اصطلا ح معترضین ضمن توجیه اقدامات خود، مبادرت به حساسیت زدایی از هویت بهائی خود کردند.

در این بین پس از اظهار نظر حسینعلی منتظری به سود بهائیان، حمایت های جمیله کدیور و سعید رضوی فقیه از حقوق شهروندی بهائی ها (که برای اولین بار بود که در جمهوری اسلامی صورت می گرفت) در این امر نیز مؤثر بود. بهائی ها بعد از انتخابات عملاً به جریان فتنه و جنبش سبز پیوستند و در راهپیمایی های ۲۵ خرداد، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و روز عاشورا شرکت نمودند. این گروه با ارسال ایمیل برای بهائیان، اظهار می داشتند که دیگر باید تعیین تکلیف کنیم، شعار الله اکبر و یا حسین میرحسین دیگر به درد نمی خورد، باید شعار زندانی سیاسی و دانشجوی سیاسی آزاد گردد، سر داد و با SMS به افراد بهایی برای شرکت در تظاهرات اطلاع رسانی می کردند.

علاوه بر این آنها با رادیو صدای آمریکا و مراکز حقوق بشر آمریکایی و یک سایت حقوق بشر که مربوط به منافقین می باشد و با علم به ماهیت آن، ارتباط داشتند. در اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب تهران مورخ ۲۲/۱۲/۸۸ ضمن اشاره به دستگیری اعضای یک شبکه اینترنتی، آمده است: این شبکه که برخی از اعضای آن از پیروان یکی از فرقه های ضاله(بهائیت) هستند، پس از جذب افراد از طریق اینترنت، آنان را برای آموزش به مقر منافقین در عراق و دیگر کشورهای مورد نظر منتقل می نمودند.

جلسه بهائیان در شب تاسوعا سال ۸۸

در واقع این فرقه به صورت شبکه ای عمل نموده است، این شبکه در شب تاسوعا با حضور در منزل یکی از دستگیرشدگان، هماهنگی های لازم را انجام داده و برای روز عاشورا در قالب تیم های چهار نفره برنامه ریزی کردند و با توجه به امکانات این فرقه و تشکیلاتی بودن عناصر آن، برنامه ریزی و آمادگی کامل در اغتشاش حضور یافته اند.

در بررسی های به عمل آمده حضور ۱۰۰ نفر از افراد بهائی در تظاهرات روز عاشورای سال ۱۳۸۸ مسلم گردیده است و افراد دستگیر شده هم به حضور خود در اغتشاشات اعتراف کردند، گرچه کوشیدند فعالیت های تخریبی خود را در این زمینه منکر شوند. نکته حائز اهمیت این که بعضاً این افراد از خانواده سران تشکیلات بهائیت می باشند؛ معرفی بعضی  از آن ها به درک موضوع کمک خواهد کرد:

 1. آرتین غضنفری متولد ۱۳۵۷ فرزند مسئول تشکیلات سه نفره منطقه ۶ بهائیت تهران و فعال ترین عنصر حاضر در اغتشاشات ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و روز عاشورا.
 2. ژینوس سبحانی متولد ۱۳۶۱ (همسر آرتین غضنفری) دختر یکی دیگر از اعضای تشکیلات سه نفره منطقه ۶ بهائیت تهران؛ وی دستیار شیرین عبادی بود که در آن مقطع دستگیر و بازجویی شده است.
 3. زواش شادمهر از عناصر بهائی بسیار فعال در جریان اغتشاشات پس از انتخابات بوده که در مکالمات خود از یکسره نمودن کار نظام سخن گفته است؛ وی از سرتیم های فعالان اغتشاشات سال ۸۸ و مسئول سازماندهی تجمعات به نفع موسوی بوده است.
 4. بابک مبشر متولد ۱۳۵۷ داماد خانجانی از سران اصلی فرقه ضاله بهائیت و فردی تأثیرگذار در صنف عینک و از عناصر مؤثر و شاخصی بوده که در تجمعات روز عاشورا حضور داشته و اخبار اغتشاشات را از طریق مرتبطین خود رصد می کرده است.
 5. لواء خانجانی متولد ۱۳۶۵ نوه رئیس فرقه که پدرش در زمره متمولین به شمار می رود و در صنف عینک جایگاه ویژه ای دارد؛ به اتفاق همسرش (بابک مبشر) و برادرش فؤاد و پیام فنائیان و … در اغتشاشات روز عاشورا شرکت کردند.
 6. پیام فنائیان فرزند یکی از خانواده های سرشناس بهائی و از سرتیم های اصلی اغتشاش بوده و در تجمعات روز عاشورا به همراه مرتبطین خود شرکت داشته است.
 7. نیکاو هویدایی متولد ۱۳۵۹ فرزند یکی از عناصر تشکیلاتی بهائیت که در زمینه جذب مسلمانان و تبلیغ بهائیت فعال است و به همراه همسرش مونا عدل پیما در اغتشاش روز عاشورا شرکت کرده اند.

لازم به توضیح است که دستگیری ها بدون بردن نامی از بهائیت و بدون توجه به انتساب آنان به این فرقه ضاله انجام گردیده و در بازرسی ها نیز، تنها اسناد مربوط به اغتشاشات توقیف شده است؛ لذا تشکیلات بهائیت ضمن ابراز نگرانی از دستگیری جوانان بهائی، در موضع انفعالی قرار گرفته اند.

در پی برخورد قضائی با بهائی های اغتشاشگر، واکنش منفی جامعه نسبت به بهائیت افزایش یافته و جامعه بهائی از احتمال فشار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پس از این حوادث نسبت به خودشان دچار ترس شدیدی شدند. برای همین پس از آن در جلسات تشکیلاتی فرقه تغییر تاکتیک اعلام و به اعضای خود تأکید کردند که در امور سیاسی کشور دخالت نکنند. پیام فنائیان در تاریخ ۱۰/۱۱/۸۸ در دادگاه انقلاب به بیان نقش تشکیلات بهائیت در هدایت اعضای خود برای شرکت در اغتشاشات اقرار و به میزان تسلط زیاد تشکیلات بر اعضاء فرقه بهائیت اشاره کرده است. وی در اقاریر خود اظهار داشته است:  در ضیافتها ابلاغ تشکیلات مبنی بر حضور در تجمعات به ما ابلاغ گردید. بهائیان تمامی امور خود را با هماهنگی بیت العدل انجام می دهند. من به درخواست آرتین غضنفری ناظم منطقه ۶ بهائیت تهران در تجمعات حضور پیدا کردم. ما به همراه دوستانمان در اغلب تجمعات بعد از انتخابات حضور داشتیم. تا قبل از این انتخابات و انتخابات مجلس هشتم، ما اجازه شرکت در انتخابات و فعالیت های سیاسی را نداشتیم ولی با ابلاغ بیت العدل در حین انتخابات مجلس هشتم و به صورت ویژه تر در انتخابات ریاست جمهوری دهم وارد عرصه فعالیت سیاسی و انتخابات شدیم.

ارتباط بهائیت با آقازاده فاسد

همچنین در بررسی های به عمل آمده، مشخص گردید که علاءالدین خانجانی(از عناصر مطرح بهائی) از طریق مسئول مالی شرکت های خود (ناصر عرشی مقدم که آن هم بهائی است) با برخی از عناصر شاخص سیاسی که بعضاً مرتبط با جریان فتنه بودند از جمله با یکی از آقازاده های فاسد، در ارتباط بود، به طوری که در این ایام بیش از ۴۰ تماس تلفنی داشته اند.

ورود بهائیت در جریان فتنه، با دستور تشکیلاتی بوده است لکن از سطح تخصصی به سطح عمومی وارد شده اند بدین معنی که تا قبل از فتنه صرفاً بر کار تشکیلاتی و سازمانی تکیه می کردند ولی امروز بر آگاهی ها و کنش های فردی و کار شبکه ای، لذا اعضا را مأمور به تبلیغ انفرادی ساختند(بر مبنای این اعتقاد که یک فرد می تواند به تنهایی یک مملکت را به هم بریزد)، در واقع در سال ۱۳۸۸ تشکیلات بهائیت به سمت نظام شبکه ای گرایش یافت، بدین معنا که گفتند ترویج مرام فرقه ای به صورت تشکیلاتی سبب آسیب پذیری است و بنابر این می بایست هر فرد در شبکه خانوادگی، دوستان و … شخصاً اقدام به تبلیغ و ترویج نماید و برای شرکت در اغتشاشات نیز همین رهنمود تشکیلاتی به اجرا درآمد یعنی عناصر بهائی به دستور این تشکیلات ضاله، در قالب شبکه های خانوادگی، دوستان و … در اغتشاشات خیابانی حضور می یافتند. این امر ظاهراً در فرقه ها و گروهک های دیگر نیز مصداق دارد، در فرقه تبشیری مسیحیت از کلیسا و کشیش به کلیسای خانگی و عدم نیاز به کشیش رسیده اند و منافقین از اعمال تروریستی به موضوع حقوق بشر روی آورده اند.

شباهت بیانیه موسوی و راهبرد بیت العدل

یکی از سران فتنه سبز هم، در بیانیه های خود راهبرد هر نفر یک ستاد و پس از آن هر نفر یک رسانه را مطرح ساخت. این همسانی ها نشان می دهد که در پس پرده این بازی، مدیریتی پنهان و مشترک وجود داشت با این ملاحظه که بهائیت به لحاظ نداشتن تشکیلات قوی نمی توانست همچون منافقین نقش محوری ایفا کند اما در عین حال بهائیت هرجا که توانست ورود کردند حتی در حوزه ارتباط با منافقین با هدف اقدام ضد امنیتی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و اخیراً ایرج ناصر، تبعه ایرانی مقیم پاکستان و مسئول دفتر بهائیت شهر راولپندی این کشور گفته است:

ما (بهائیان) عناصر تحصیل کرده و متمول زیادی در داخل و خارج از ایران داریم که می توانند در صورت سقوط حکومت ایران، زمام امور را در دست بگیرند و کشورهای خارجی نیز از آنها حمایت خواهند کرد.

همانگونه که ذکر شد، نکته حائز اهمیت این که فعالیت های بیشتر دستگیرشدگان بهائی عاشورای سال ۸۸ در چارچوب شبکه ای خانوادگی ساماندهی شده بود و این استراتژی یکی از مهم ترین توصیه هایی بود که سایت های وابسته به جریان سبز در حوادث فتنه بعد از انتخابات مورد تأکید قرار می دادند که: در قالب خانواده به خیابان ها بریزند؛ کما اینکه در بیانیه های موسوی نیز بر مقوله شبکه ها به ویژه شبکه های خانوادگی تأکید شده است.

در همان سال ۸۸ مجلس نمایندگان آمریکا(توسط جمهوری خواهان از ۴۰۹ نفر ۴۷ نفر طراحی را تصویب و برای مجلس سنا ارسال کردند که رئیس جمهور آمریکا می بایست در کنار پیگیری بحث پرونده هسته ای ایران، موضوع بازداشت ۷ نفر از سران بهائیت را نیز مطرح کند که این خود به تنهایی می تواند مسئله وابستگی و اهمیت فوق العاده این فرقه ضاله و نقش محوری آنها در فعالیت های اصلاح طلبان سبز را برای بیگانگان روشن سازد.

بهائیت، سیاهی لشکر میرحسین موسوی

نکته مهم این است که سکوت یا تأیید تلویحی سران فتنه از حضور عناصر و جریانات منحرف عقیدتی و اخلاقی در اغتشاشات خیابانی و فضای مجازی، در حقیقت نه تنها از روی ناچاری و افزایش سیاهی لشگر بود، بلکه نوعی پیام به حامیان خارجی جنبش سبز بود که اگر ما به قدرت برسیم عوامل شما را پاس خواهیم داشت. سران فتنه سبز بارها اعلام کرده  بودند که  خودی و غیر خودی  کردن مردم! غلط است و جنبش سبز یک جنبش  هویت محور  است و این گزاره هم در مانیفست براندازی که از این جریان به دست آمده است و هم در بیانیه های آقای موسوی تأکید شده بود. در واقع  هویت محور  و کارناوالی نامیدن جنبش سبز دقیقاً به این معنا بود که این جنبش نمی خواهد مقیاس های اسلام و کفر، مسلم و مرتد، صالح و طالح، متقی و فاجر را بپذیرد و این بدین معنی است که بهائیان، مارکسیست ها، فاسدها و … همه می توانند در جنبش سبز پذیرفته شوند، و دست به دست هم بدهند و کار نظام را یکسره کنند. و مکروا و مکرالله فالله خیرالماکرین.

سایه روشن  سازمان نیمه مخفی فتنه

این تحلیل تلاش می کند با مطالعه در تاکتیک ها و استراتژیهای عملیاتی فتنه سال ۸۸ زوایای گوناگون حمایت منافقین و بهائیان از آن را کشف نماید، فتنه ای که هر چند در حال حاضر بدلیل بیداری ملّت مسلمان در خواب زمستانی فرو رفته است امّا با سپری شدن زمستان امکان بیدار شدن مجدّدش وجود دارد، از این حیث شناخت چگونگی تشکیل سازمان عملیاتی براندازی برای تجارب احتمالی آینده لازم است.

آنچه گذشت velvet  revolution (عملیات انقلاب مخملین)

رمز عملیات تقلب چگونه کشور را به آشوب کشاند؟

شامگاهان جمعه۲۲ خرداد سال ۱۳۸۸عملاً صفحه سیاسی ایران با بیانیه مهندس  میر حسین موسوی  وارد چیدمانی جدید می شود:  طبق گزارش ها و مستندات واصله علیرغم تخلفات و کارشکنی های متعدد و نارسایی های گسترده، مستندات واصله حاکی از آن است که رأی اکثریت قاطع مردم متوجه این خدمتگزارشان بوده است. … ما از دولتی که ادّعای مردمی بودن دارد، دعوت می کنیم حق مردم را محترم بشمارد و پاسخگو باشد. ما منتظر شمارش آراء هستیم و انتظار داریم تا بعد از شمارش آراء همراه مردم در جشن پیروزی شرکت کنیم.  بعد از این شاهد انبوه بیانیه ها، اخبار و سخنرانی هایی هستیم که بر تقلب گسترده توسط دولت دلالت دارد. سپس مردم توسط رسانه های گوناگون از سایت های اینترنتی گرفته تا ایمیل های گسترده و وبلاگ های گوناگون تشویق به حضور در خیابان ها می شوند و شد آنچه نباید می شد. عملیات روانی، تحرکات خیابانی و اعمال تروریستی روی داده در تهران طی روزهای پس از انتخابات از آن جا که همزمان، هم هدف و دارای پروسه handeling وholding می باشد قابل بررسی است. چگونه در یک فاصله زمانی بسیار کوتاه تعداد زیاد و غیر قابل وصفی خبر و ایمیل در فضای سایبری، افرادی را به یک نقطه کانونی در شهر تهران می خواند، همزمان گروه های چند نفره با نسبتی تقریباً یکسان از تعداد دختران به پسران با تماس های تلفنی گسترده هدایت می شوند که از چه خیابانی طیّ مسیر کنند، از سوی دیگر عمّال تروریستی و کسانی که بنا به اعترافاتشان برای شورش های خیابانی آموزش دیده بودند وارد این کلونی های جمعیتی می شوند و جالب اینکه تصاویر درگیری های خیابانی این اغتشاشگران با نیروهای انتظامی و امنیتی، آنلاین روی صفحه ابرشبکه های تلویزیونی مخابره می گردد. از طرف دیگر این شبکه ها تعداد زیادی گفتگوی تلویزیونی با کارشناسان مختلف ترتیب داده و در خلال همین برنامه ها شبکه هایی چون    B.B.C فارسی  علناً به مخاطبان خود آموزش شورش خیابانی می دهند. متن کیفر خواست عمومی دادگاه چهارم  فتنه ۸۸  می گوید:  در منطقه  قیطریّه  ستادی تشکیل گردید که منشأ فعالیت های غیر قانونی گسترده، مانند پخش شایعات، تخریب علیه سایر کاندیداها، راه اندازی و هدایت گروه های غیر قانونی و کشیدن آنها به خیابان ها، راه اندازی شبکه تلویزیونی غیر قانونی، ارتباط با ایستگاه پخش تلویزیون  B.B.C فارسی ؛ آغازگر و هدایت کننده اغتشاشات و درگیری های خیابانی شد. … ارتباط مستقیمی بین این شبکه و تلویزیون استعماری  B.B.C برقرار شده و عملاً این ستاد را به مجموعه ای تبلیغاتی در اختیار دستگاه تبلیغاتی رژیم انگلیس در آورده بود. ساعت ۱۸:۰۰روز جمعه ۲۲ خرداد زمانیکه هنوز رأی گیری جریان داشت گروهی از مأموران انتظامی برای بستن این شبکه غیرقانونی به محل مراجعه نمودند که با مقاومت و سپس گروگانگیری توسط عوامل ستاد مواجه شدند. سپس مسئولان  ستاد قیطریّه  با فراخوان هواداران خود که از پیش برای درگیری آماده شده بودند، تلاش کردند راه را بر اِعمال قانون توسط مأموران ببندند و این تجمع شروع اغتشاشاتی بود… . آقای  امین زاده  در همان شرایط می گوید: عده ای از مأمورین اینجا ریخته اند … خبر این حمله پخش شده، چند هزار نفر جلوی ستاد جمع شده اند. خوب شد اینها آمده اند، احتمالاً پیروزی موسوی اعلام می شود و اینها می توانند به  بزرگراه صدر  بروند و از آنجا کل اتوبان ها تحت تأثیر قرار گیرد، اگر هم موسوی اعلام نشد حتماً به عنوان اعتراض به خیابان ها می ریزیم. . آنچه از این رفتارهای گسترده و یک هدف بر می آید اینکه اگر اتفاقات بعد از انتخابات برای این شبکه های درهم تنیده برنامه ریزی نشده بود؛ چگونه توانستند با فشار اولیه بالا از همان ابتدا شروع به کار کنند؟ در واقع اگر این شبکه های زنجیره ای برای انجام عملیاتشان برنامه ریزی نشده بودند، مدتی طول می کشید تا از لحاظ عملیاتی، فشار خود را به حدّ آخرین برسانند نه اینکه از همان ساعات ابتدایی با هماهنگی گسترده و فشار ماکزیمم دست به عملیات بزنند. به عبارت دیگر نمودار زمان- فشار عملیات براندازی نرم در ایران بصورت خطی موازی با محور زمان بود که با گذشت زمان کاهش می یافت.  یحیی کیان تاجبخش  عامل نفوذی  بنیاد سوروس  حین دفاعیات خود در تصدیق برنامه محوری اتفاقات انتخاباتی تهران می گوید:  حوادثی که پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم رخ داد، تصادفی نبود و نتیجه برنامه ریزی نسبتاً دراز مدت بود.  هر چند فتنه گران و بیشتر از آنان ساکتین فتنه همچنان بر عدم طراحی شده بودن رویدادهای سال ۸۸ تهران تأکید دارند (مانند آنچه  علی لاریجانی  اخیراً درباره تئوری ساکتین فتنه گفت یا  محسن رضایی  از اعتراض بودن ماجراهای سال ۸۸ سخن به میان آورد) لیکن آنچه از ورای واقعیات وضوحاً دیده می شود و البته فقط یکی از تصدیق کننده های آن همین اعترافات اهل آشوب است، اینکه رفتارهای خیابانی- سیاسی فتنه۸۸ دارای یک مغز فرماندهی واحد بوده است که لحظه به لحظه نیروهای صف خود را به فرمان های گوناگون (که نشأت گرفته از تدبیری بوده) دچار می ساخته سپس از طرق مختلف چون ارتباط مخابراتی، آن ها را چِک نموده و دوباره فرمان های نو صادر می کرده؛ چیزی که با تأمّل در روزهای نخستین بعد از رای گیری و بویژه شنبه ۳۰ خرداد روشن می شود. لذا سوال اساسی این است که براستی ارتباط ساختاری- سازمانی این شبکه های زنجیره ای چه بود؟

تشکیلات فتنه گران چگونه عمل می کرد؟

بدون وجود سلسله مراتب تشکیلاتی، هرگز فرمانده و سرباز و تفاوت های فی ما بین و نیز اجرای اوامر  فرمانده  توسط  فرمان بر  معنا نخواهد شد به عبارت دقیق تر سیستم  فرمانده- فرمانبری  مستلزم تشکیلات است. ضمن آنکه در تحلیل ساختار سازمانی هر تشکیلاتی برای تبیین ماهیت آن تشکیلات باید به بررسی عوامل صف و ستادی و رابطه فی مابین آنان پرداخت؛ تشکیلات براندازی نرم نیز از این اصول مستثنا نیست. تشکیلات براندازی نرم که هدف غایی خود را تغییر فیزیکی و در صورت عدم امکان، تهی کردن روح اسلامی از قالب جمهوری اسلام قرار داده بود از لایه های مختلف صف و ستادی تشکیل می شود که هر یک مأموریت ویژه ای دارد و در یک سازمان دقیق ایفای نقش می کند. هر یک از بخش های تشکیلات نقش فرماندهی و پشتیبانی نسبت به بخش پایین تر را بر عهده دارد و بخش پایینی وظیفه اجرایی کردن دستورات ستاد مافوق را به صورت عملیاتی به عهده می گیرد. در واقع ستاد به مثابه مغز بدنه است و صف به مثابه بازوان تشکیلات که فرمان دست بالا را به شکل اجرا و عمل معنا می کند. لذا صف و ستاد تشکیلات براندازی نرم به طریق زیر متصور است:

۱- صف (پیاده نظام): سازمان رأی

۲- ستاد مرکزی (عوامل میدانی): شواری سیاستگذاری (کمیته ):

بخش ضدّ امنیت / بخش پشتیبان مالی / بخش همیار خارجی/ بخش رسانه ای- سایبری /بخش انتخاباتی

قسمت وسیعی از عوامل میدانی تشکیلات (ستاد مرکزی) و نیز قسمتی از عوامل بدنه (صف) در کوران فتنه بازداشت شده و طی سلسله دادگاه هایی به اعترافاتی پرداختند که مبیّن همین دسته بندی است.

۱ – سازمان رأی

نیاز مبرم به جذب گسترده نیروی انسانی به امید صف سازی برای تشکیلات و به بهانه غلبه بر محبوبیت نظام و در صورت شکست، دسترسی به مقاصد خیابانی در فاز اول عملیات انقلاب مخملی واضح می نمود. از این رو شورای سیاستگذار تشکیلات از مدّت ها پیش به تکاپو افتاده بود تا با استفاده از تجارب گوناگون از جمله: ۱- مکانیزم تبلیغاتی دکتر  احمدی نژاد  در انتخاب نهم ریاست جمهوری (تبلیغات چهره به چهره)، ۲- انقلاب های مخملین در کشورهای حوزه قفقاز و بالکان، ۳- نحوه جذب نیرو در شبکه های اقتصادی- هرمی چون گلدکوئیست و ۴- سازماندهی نیرو در سازمان منافقین؛ دست به تأسیس سازمان رأی بزند. متعاقب این تلاش سازمانی، ستادهای تبلیغاتی دوم خردادی ها بر اساس تحریک شهوت و رابطه بازدختر- پسر شکل می گیرد. از این منظر نباید تعجّب کرد که کارکرد روابط باز جنسیتی هم در  سازمان مجاهدین خلق  و هم در  فرقه ضالّه بهائی  با نحوه جذب دوم خردادی ها شبیه باشد؛ چرا که بدنه قابل توجّهی از جوانان این ستادها با دو مجموعه بالا اشتراک منابع انسانی داشتند. بر این اساس شناسایی و سازماندهی دختران سرشاخه از حدود ۳ سال پیش کلید خورد تا دخترانی با جذابیت های کاذب از محافل مختلف چون خبرگزاری ها به تشکیلات دعوت شوند. بعدها تیم های ۵ یا ۶ نفره که بین آنها حداقل یک یا دو دختر حضور دارد در جریان راهپیمایی های تبلیغاتی قبل از رأی گیری و بعد از رأی گیری رخ

می نماید که نظامشان قبل از انتخابات به وسیله سینما رفتن، کوهپیمایی، تفریحات مشترک و بالاخره ساعت ها بحث و صحبت مختلط و روابط سنگین عاطفی؛ قوام یافته بود. از سوی دیگر صدور کارت عضویت ستاد در دو وضعیت عادّی و فعّال و پرداخت پول نقدی از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به صورت روزانه برای اعضای فعال، رغبت بیشتری را برای ادامه فعالیت ایجاد می نمود. (۱) تزریق نفرت نسبت به طرفداران نظام (که در انتخابات ۸۸ بیشتر در جُرگه طرفداران کاندیدای پیروز جمع شده بودند) و خواندن آنها به صفاتی چون متحجّر، خشک مقدس، … (۲) ایجاد روحیه  آنتی احمدی نژاد  در سازمان رأی از طریق سر شاخه ها، (۳) شیوع اپیدمی مستندنمای  وقوع تقلب گسترده در انتخابات و (۴) تمرین حضور خیابانی و راهپیمایی های انتخاباتی چون زنجیره انسانی و میدان نشینی های شبانه در نقاط اصلی شهر؛ در حقیقت زمینه ساز فاز اوّل عملیات شد. در متن کیفر خواست عمومی دادگاه چهارم آمده:  این رفتار غیرقانونی و به صحنه کشاندن هواداران برای برخورد با دولت قانونی موضوعی اتّفاقی و از سر احساسات ناشی از شکست در انتخابات نبوده بلکه بر اساس اسناد موثق موجود، استراتژی دائمی این حزب آشوبگر [مشارکت] می باشد که فشار از پایین و چانه زنی از بالا به عنوان شعار محوری که بارها توسط سران آن تکرار شده … است. در این راستا با ایجاد سازمان ها و گروه های غیر قانونی بدون ثبت در وزارت کشور … با اقتباس از روش گلدکوئیستی بنام های سازمان رأی، موج سوم، گروه ۸۸ از جمله آنهاست. آقای حجاریان می گوید:  این سازمان به صورت خوشه ای و مانند گلدکوئیست می باشد. طراح آن آقای  میردامادی  بود و با طرح آن در دفتر سیاسی ما به آن رأی دادیم و آن را تأیید کردیم. . ساده اندیشانه است که فکر کنیم سازمانی با سال ها صرف انرژی و زمان در حال حاضر به راحتی از بین رفته باشد، سازمان رأی مورد اشاره فقط مأموریت درون انتخاباتی و درون خیابانی بین تاریخ ۱۰ خرداد تا ۹ دی سال ۱۳۸۸ را نداشته است بلکه هم اکنون نیز مأموریت های گوناگونی دارد. در این راستا  مهرداد اسلانی  (متّهم اقدام علیه امنیت کشور، تخریب و آتش زدن اموال عمومی و …) حین دفاعیاتش می گوید:  موضوع تقلب از سوی برخی شخصیت های نظام مطرح شد و همین ها بودند که  کمیته صیانت از آراء  را تشکیل داده اند؛ بر همین اساس ما به آنها اعتماد کرده و فریب خورده ایم. یکی از سیاسیون گفته ما نخبگان سیاسی هستیم و اینها اغتشاشگر هستند، من تعجب می کنم چطور قبل از انتخابات به ما بهاء می دادند و امروز این حرف ها را در مورد ما می زنند … در انتخابات سوم شوراها یکی از آشنایان به من گفت تعدادی اسم برای عضو در سازمان رأی به او بدهم و من پس از آن دیگر هیچ فعالیتی نداشته ام.

در اینجا به اختصار به مهمترین بخش های ستادی  جریان فتنه  اشاره می شود:

۲-  شورای سیاستگذاری (کمیته X)

در جریان براندازی شورای سیاستگذار به تبیین چرایی حرکت (تئوری) و چگونگی حرکت (استراتژی) می پردازد. در واقع این شورا نقش فرماندهی عوامل میدانی و بخش های ستاد را به عهده دارد یعنی وقتی تدبیر دست بالایی به مجموعه تشکیلات می رسد اولین نهادی که موظف است این تدبیر را در دو مرحله تئوری و استراتژی برای بقیه عوامل معنا کند و آنها را سر خط نگه دارد و از این طریق هیجان را به لایه های پایین سیلان دهد؛ شورای سیاستگذاری است. کسانی چون بهزاد نبوی، حجاریان، کیان تاجبخش، عطریانفر، امین زاده و میردامادی در حوزه های تخصصی خود به توجیه نیروهای بخشی می پردازند و این سیر ادامه دارد تا به آخرین حلقه تشکیلات یعنی پیاده نظام برسد.  کیان تاجبخش  نفوذی  بنیاد سوروس  به عنوان تکنسین انقلاب های مخملین می گوید:  عوامل اصلی اغتشاشات اخیر مجموعه دستگاه های پنهان و نیمه پنهان و حتی مخفی و سرویس های اطلاعاتی آمریکا و برخی کشورهای غربی بودند و انتخابات یک بهانه و فرصتی برای انجام یک نوع برنامه از پیش تعیین شده برای اجرای انقلاب انتخاباتی با استفاده از تاکتیک های مختلف همچون ایجاد شبهه در خصوص صیانت از آراء و زیر سئوال بردن نظام انتخاباتی و نهادهای برگزار کننده انتخابات، پیگیری شد..

۳-  بخش ضدّ امنیت

این بخش متشکل از سابقه داران امنیتی است. کسانی که طی ۱۶ سال با حضور در نقاط استراتژیک نهادهای امنیتی همچون وزارت کشور، وزارت اطلاعات و شورای عالی امنیت ملی و با مطالعه مفصل در مورد راه های مبارزه با شورش های خیابانی، اعتراضات و مطالبات مدنی؛ نقاط کور سیستم انتظامی و امنیتی فعلی را به خوبی می دانند، لذا چیدمان پیاده نظام و سازمان رأی را در نقاط مختلف شهری و زمان های مختلف طوری تنظیم می کنند که بیشترین آسیب و کمترین تلفات را داشته باشد و نیز جمعیت موجود مخالف را چند برابر آنچه که هست نشان دهد.

۴-  بخش همیار خارجی

عوامل بیگانه در جریان این دست انقلاب های انتخاباتی، بیشترین سود را حاصل و برای اهداف بعدی از آن استفاده می کنند. بر اساس این منطق و برای عملی کردن جزئیات ایده های براندازی که نسخه کلّی خارجی است در جریان عملیات سال ۸۸، حضور نیروهای دست چندم سفارتی و خبرنگار برای جاسوسی معنا شد.  تاجبخش در دادگاه می گوید:  دریک مورد  رزاقی از دوستان آقای حجاریان  از  سوروس  بیش از ۳۰۰ میلیون تومان برای عملیاتی کردن یک برنامه ۵ ساله دریافت کرده که این رقم از طریق یکی از  مؤسسات پوششی هلندی  پرداخت شده بود. رسام،  تحلیلگر ارشد سفارت انگلستان  ضمن یاد کردن از عطریانفر، سعید لیلاز و شمس الواعظین به عنوان مرتبطین مهم خود، می گوید: من در طول ۵ سال اخیر ۱۳۰ مرتبط با سفارت انگلیس و طی یکسال ۵۰ نفر دیگر را جذب کرده ام و از طریق قرارها و ملاقاتی که با آن ها در رستوران ها و کافی شاپها می گذاشتم، اطلاعات مورد نیاز را کسب می کردم. درباره حضور  اَلکس،  دبیر اول سیاسی سفارت انگلیس در ستادهای اتخاباتی می گوید:  در تهران به ستاد آقای  موسوی  رفته و با مسئولان تبلیغاتی و مشاورین وی جلسه داشت. ملاقات هایی را نیز با اعضای حزب اعتماد ملی داشتیم که این تماس ها در مراحل بعد و دوران اغتشاشات نیز ادامه پیدا کرد. ، درباره  دومنیک ،  دبیر سوم سفارت انگلیس  از حضور او با لباس سبز بین تجمع کنندگان خبر داده و می گوید:  تلاش این بود که این انتخابات نقطه عطفی برای اقدامات آینده باشد تا نظام یا مجبورتغییر رفتار شده و یا کلیت آن تغییر کند.

۵-  بخش رسانه ای- سایبری

این بخش از ستاد مرکزی با استفاده از ابزارهایی چون مطبوعات در حوزه رسانه های مکتوب، شبکه های تلویزیونی، سایت، وبلاگ و ایمیل در حوزه دیداری و سایبری و نیز پخش گسترده  SMS  و شبنامه های بی نام و نشان؛ عهده دار پخش تئوری تشکیلات، در کلان جامعه است و به فضاسازی و انجام جنگ روانی می پردازد. سیستم رسانه ای تشکیلات برای سر خط کردن پیاده نظام و ملحق کردن قشرهایی از مردم در کنار سازمان رأی عمل می نماید تا جایی که اکثر بازداشت شدگان حین اعترافات خود را فریب خورده رسانه ها و دروغ  تقلب  می دانستند. در کیفرخواست دادگاه چهارم که ماحصل اعترافات مستند و حقوقی بازداشت شدگان و اطلاعات موثق است، آمده:  برای احراز بیشتر موضوع به گزارش موثق کاملاً مستندی که در جلسه ساعت ۱۸:۰۰ روز ۲۱ خرداد ۸۸ در محل  ستاد قیطریّه  به ریاست آقای  امین زاده  تشکیل شده اشاره می کنم: در این جلسه که با ترکیب چند تن از اعضای اصلی یا مرکزیت حزب مشارکت از جمله آقایان تاج زاده، … و همچنین مرکزیت سایر احزاب مانند کارگزاران و مجاهدین انقلاب از جمله آقایان عطریانفر، هدایت آقایی، عرب سرخی و علی هاشمی و با حضور مسئولان شاخه های جوانان و گروهک های غیر قانونی خود ساخته برای حضور خیابانی مانند ستاد پویش و ۸۸ تشکیل می گردد؛ ابتدا علی هاشمی با ارائه نظرسنجی مجعولی که … بیشتر به نظرسازی برای دنبال کردن مقاصد خاص شباهت دارد؛ تلاش می کند اکثریت اعضای جلسه را که جوانان نا پخته و تازه وارد به عرصه سیاسی بوده اند را به اوج هیجان و آمادگی برای درگیری پس از انتخابات برساند.  علی هاشمی  می گوید: در مجموع موسوی ۱۸ میلیون و احمدی نژاد ۱۰ الی ۱۱میلیون رأی دارد و اگر غیر از این شود حتماً تقلب شده است و باید به یک سری کارهایی دست بزنیم. به دنبال گزارش های مجعول و تحریک کننده، جوانان حاضر در جلسه که بنا به اقتضای طبع جوانی، شور عدالتخواهی بیشتری دارند واکنش های تند و شدیدی را در ساعات پس از رأی گیری پیشنهاد می دهند. . قسمت اعظم فعالیت های مربوط به جنگ نرم مربوط است به عملیات روانی- رسانه ای و در واقع این رسانه ها هستند که بیشترین نقش را به منظور جهت دهی افکار عمومی ایفاء می کنند. به طور مثال سایت  کلمه سبز  طبق دستور شورای سیاستگذاری در صفحه اصلی خود مردم را دعوت به حضور در نقطه ای از شهر می کند، متعاقب آن بخش انتخاباتی با اعلام این خبر به سازمان رأی به ساماندهی اعضاء می پردازد و دستورات ضدّ امنیت را نیز به سازمان رأی تسرّی می دهد. شعارهای مطرحی و اینکه اعتراضات با چه جمله ای شکل بگیرد توسط رسانه به شرکت کنندگان در اعتراض آموزش داده می شود.

۶-  بخش انتخاباتی

بخش انتخاباتی که بیشتر متشکل است از ستادهای انتخاباتی قبل از انتخابات به تمرین و ساماندهی می پردازد و در روز مقتضی به عملیات می پردازد. ستادهایی چون پویش، ستاد۸۸، موج سوم و ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری از این دست هستند. این ستادها طبق اعترافات بازداشت شدگان از روزهای پایانی دولت اصلاحات یعنی انتخابات شورای شهر شروع به ساماندهی کرده اند و این کار با محوریت تشکیل سازمان رأی ادامه داشته است. ستادهای انتخاباتی قبل از رأی گیری موظف بودند فضایی را مهیا کنند که شرایط برای اعتراضات بعد از انتخاباتی آماده شود لذا در تمامی شهرها به انجام راهپیمایی های انتخاباتی، شب نشینی در میادین اصلی شهر، شایع کردن شعارهای انتخاباتی سازگار با شعار اعتراضی بعد از انتخابات و از این دست رفتارهای جهت دار تبلیغاتی دست می زند. در واقع آنچه تبلیغات ریاست جمهوری موسوی نامیده می شود، مانوری برای اغتشاشات بعد از ۲۲خرداد بوده است. ستادهای انتخاباتی همچنین وظیفه پخش محصولات بخش رسانه ای- سایبری بین افکار عمومی را دارند. اینچنین است که CD تخریبی  ۹۰ سیاسی  در زمان کوتاهی در اکثر نقاط شهر تهران پخش می شود، چیزی که به شهادت آمارهای علمی صدا و سیمای جمهوری اسلامی کاهش محبوبیت  احمدی نژاد  در تهران را بصورت دفعی به ارمغان آورد. رواج دادن شعارها و  اتیکت  های تبلیغی از دیگر وظایف ستادهای انتخاباتی است، شعارهایی چون تقلب، متحجر بودن طرفداران نامزد مقابل، ناکارآمدی دولت مستقر، فساد اخلاقی رئیس دولت مستقر و … . از هدف های این نوع شعارپردازی طی دوران انتخابات ایجاد شکاف بین مردم بود تا از این طریق با استفاده از حس تنفری که در بین طرفداران موسوی از کاندیدای مقابل و طرفداران او شکل گرفته به پروژه نا امن سازی شهر بعد از انتخابات و نیز به پروژه ایجاد حاکمیت دوگانه کمک شود. پروژه ی ناامن سازی با شعارهای ضد بسیج نوعی صف بندی اجتماعی در تهران را به ارمغان آورد.

ایدئولوگ ها و متفکران فتنه ۸۸ چه کسانی بودند؟

لایه رهبری عملیات براندازی نرم و تشکیلات آن که تا امروز از گزند قانون در امان مانده است ساختار تشکیلات را کامل و منطقی می کند. از آنجا که براندازی نرم یک طراحی آمریکایی برای تغییر رژیم در کشورهای نامتبوعش است لذا برای آنکه نسخه آمریکایی بتواند قابلیت نصب بر فضای نرم کشورهای هدف را داشته باشد به یک زبان بومی احتیاج است، چرا که مردمان این کشورها با دیدن دست بیگانگان آنها را به راحتی پس می زنند و از طرف دیگر نیز محدودیت های قانونی اجازه تحرک را به نهادهای براندازی نرم آمریکایی نمی دهد. اینجاست که عوامل بومی یا همان رهبران براندازی نرم تحت عنوان تکنسین های بومی نصب  سیستم عامل تغییر رژیم  وارد میدان می شوند تا ایدئولوژی غربی که در جوامع مورد نظر نامطبوع است با استفاده از ابزار محبوبیت شان بین مردم و نیز مقبولیت شان در هیئت حاکمه به یک گفتمان رایج تبدیل شود، چیزی که در دوران سازندگی تحت عنوان توسعه و در دوران اصلاحات تحت عنوان جامعه مدنی و آزادی به خورد جامعه داده شد. پروژه ای که بیشتر تحت نام  حاکمیت دوگانه  شناخته شده است. در این پروژه قشری از جامعه که اکثراً خرده بورژواهای شمال شهر تهران هستند در حاکمیت به جستجو می پردازند و فردی را برای تبعیت پیدا می کنند که منطبق بر مدل زندگی خودشان باشد و از دیگر سو نیز قشر متدین- سنتی و طبقات متوسط و پایین جامعه نیز همچنان به تبعیت از ولی فقیه می پردازند. متأسفانه مستند عینی این پروژه در تهران به نمایش درآمد، آنجا که  اکبر هاشمی رفسنجانی  به نماز جمعه ایستاد و دختران و پسرانی که تا به حال حتی یک بار هم در نماز جمعه شرکت نکرده بودند با کفش و در کنار همدیگر به نماز ایستادند.  یحیی کیان تاجبخش  در این باره می گوید:  ریشه این شورش ها و عملیات ها به گذشته دور بر می گردد که نهادهایی در آمریکا از ۴۰ سال قبل برای پیشبرد برنامه های براندازانه در قالب ترویج دموکراسی یا تغییر رژیم ها تأسیس شدند و منشأ تفکر و ایدئولوژی آنها چندین اتاق فکر در آمریکا مانند مؤسسه رند، میراث آمریکایی و پروژه قرن جدید آمریکاست که تلاش می کنند ایدئولوژی آمریکایی را به عنوان ایدئولوژی برتر مطرح کنند … عوامل مستقیم فعّال در پروژه ردیف ۲ آقایان  ناصر هادیان  و  هادی سمتی  از اساتید دانشگاه بودند که به  سوئد  و  سوئیس  می رفتند و … احزاب سیاسی اصلاح طلب مانند حزب مشارکت از طریق این افراد با نهادهای آمریکایی ارتباط برقرار می کردند و اشخاصی چون تاج زاده و حجاریان از طریق عوامل پروژه مذکور در قالب پروژه های تحقیقاتی و عملیاتی با  بنیاد سوروس  و مؤسسات فعّال انقلاب رنگین ارتباط برقرار می کردند … کسانی که برای گفتگو دعوت می شدند، از سوی بنیاد هایی مانند  سوروس  و  پیلفر  حمایت مالی شدند و هر چند وقت یک بار در سوئد و سوئیس دور هم جمع می شدند و در قالب پروژه ردیف ۲ با هم گفتگو داشتند. … عطریانفر از سران حزب کارگزاران در سال ۷۵ به دعوت  سوروس  در رأس هیئتی رسانه ای به آمریکا سفر کرد و در آنجا با شخص  سوروس  ملاقات کرد و روند تعامل اصلاح طلبان با مؤسسات آمریکایی از همانجا آغاز شد. . لذا رهبران سیاسی- فکری براندازی تحت عنوان مجسمه تمام عیار ایدئولوژی غربی سعی می کنند؛ عملیات خالی کردن نظام از محتوا؛ به صورت خزنده را دنبال کنند و در واقع به جهت دهی افکار عمومی بپردازند و فکر بیرونی را به صورت قابل پذیرش برای آن ملت وارد کشور کنند. کسانی چون موسوی خوئینی ها، خاتمی، موسوی و تا حدودی کروبی به عنوان نفرات اصلی، نقش رهبری براندازی نرم را در کشور ایران بازی کرده اند. از این جهت چون رهبران براندازی مهمترین عامل تقابلی با پروژه خود را در ساز و کار  ولایت فقیه  می بینند بنابر این تدبیر واحد تشکیلات براندازی نرم یک جمله کلیدی است که اغلب اعضای ستادی درصدد رسیدن به آن هستند:  جمهوری اسلامی بدون نهاد ولایت فقیه یا با یک ولایت فقیه تضعیفی و تشریفاتی !

در این تحلیل سعی نمودیم مستنداً و مستدلاً اثبات کنیم ریشه های آمریکایی صهیونیستی فتنه ۸۸ با برخی دروغهای رسانه ای قابل کتمان نیست و نخواهد بود و مردم ایران خیانت  جریان فتنه ۸۸ را فراموش نخواهند کرد ان شاءالله.


همه تحریم کنندگان، حامی فتنه گران

رمزگشایی از دفاع همزمان ترامپ از میرحسین موسوی، تشدید تحریم ها علیه ایران و خلیج عربی

همه تحریم کنندگان، حامی فتنه گران

«پیام ترامپ روشنه؛ حصر باید بشکنه.» این جمله را باید خلاصه‌ی بیانیه رسمی وزارت امور خارجه ایالات متحده دانست که چند ساعت قبل از سخنرانی ضدایرانی دونالد ترامپ منتشر شد؛ بیانیه‌ای که در آن صراحتا از میرحسین موسوی و مهدی کروبی به عنوان رهبران جنبش ضدایرانی که مورد حمایت کاخ سفید است، نام برده شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در این بیانیه با اشاره به حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، خواستار آزادی فوری آنها و همه زندانیانی که مدعی شد ناعادلانه در بازداشت هستند، شده است.  خود ترامپ هم در سخنرانی ضدایرانی‌اش، در کنار استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس، جنبش سبز را به دلیل مبارزه با مردم ایران تحسین کرد؛ همان مردمی که او آنها را «ملت تروریست» نامید.

البته این نخستین بار نیست که مقامات رسمی دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی از موسوی و کروبی به عنوان امیدهای خود در ایران نام می‌برند. جالب آنکه همانها که همواره به دنبال تحریمهای اقتصادی علیه مردم ایران بوده و هستند، حامیان جنبش سبز و سران این جنبش هم هستند. جنبشی که ادعای مرمی بودن دارد اما تعدادی از فعالینش چند سال قبل به سران آمریکا نامه نوشتند و از آنها خواستند ایران را تحریم کنند!

«زیپی لیونی»، وزیر امور خارجه سابق رژیم صهیونیستی رسما دستبند سبز به دست کرد و خود را از فعالان اصلی جنبش سبز نامید.

همچنین  در جریان فتنه ۸۸، نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با صراحت اعلام کرد که «اصلاح‌طلبان بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند!» و شیمون پرز، رئیس‌جمهور رژیم کودک کش اسرائیل گفت: «اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با رژیم اسلامی ایران می‌جنگند.»

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا هم در بخشی از کتاب خاطراتش به مسئله اغتشاشات بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران نیز اشاره کرده و نوشته: “دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در سال‌های بعد از اغتشاشات انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران با صرف ده‌ها میلیون دلار به آموزش بیش از ۵۰۰۰ نفر از مخالفان ایران در سراسر دنیا پرداخت.”

کلینتون در فصل ۱۸ این کتاب مباحث مختلفی را درباره ایران مطرح کرده و تاریخچه روابط ایران و آمریکا، برنامه هسته‌ای ایران و مسائل مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ را مورد بررسی قرار داده است.

وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب خود با اشاره به حمایت‌های پشت پرده وزارت خارجه تحت امرش از اغتشاشات سال ۱۳۸۸ ایران می‌نویسد: “تیم من در وزارت خارجه در پشت صحنه، تماس‌های مستمری با فعالان در داخل ایران برقرار می‌کرد و با مداخله‌ای فوری توانست از توقف توئیتر به خاطر تعمیرات جلوگیری کند. اگر توئیتر تعطیل می‌شد تظاهرات‌کنندگان یکی از ابزارهای مهمشان برای ارتباط را از دست می‌دادند.”

کلینتون در ادامه با اشاره به حمایت‌های دولت اوباما از مخالفان ایران در سال‌های بعد از اغتشاشات می‌‌افزاید: “ما در سال‌های بعد ده‌ها میلیون دلار هزینه کردیم و بیش از ۵ هزار فعال را در سرتاسر دنیا آموزش دادیم.” وزیر خارجه سابق آمریکا در بخش دیگری از این کتاب تأکید می‌کند به نظر وی دولت اوباما باید حمایت فعال‌تری از مخالفان داخلی ایران در زمان اغتشاشات به عمل می‌آورد، اما سپس اعتراف می‌کند مشخص نیست که آیا چنین رویکردی به نتایج دیگری از آن‌چه اتفاق افتاد، ختم می‌شد یا خیر. قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ تحرکات متعددی در آمریکا برای حمایت از مخالفان داخلی در ایران آغاز شده بود. به عنوان مثال در سال ۲۰۰۸، در فاصله یک سال مانده به انتخابات، روزنامه آمریکایی “نیویورکر” گزارش داد کنگره با درخواست جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری وقت این کشور برای اختصاص ۴۰۰ میلیون دلار جهت حمایت از مخالفان در ایران و بی‌ثبات کردن این کشور موافقت کرده است.

کنگره، خود در اقدامی جداگانه در سال ۲۰۰۶ قانونی موسوم به “قانون حمایت از آزادی در ایران” را تصویب کرد که ضمن تشدید تحریم‌ها علیه ایران، ۱۰ میلیون دلار به حمایت از مخالفان داخلی در این کشور اختصاص می‌داد. کاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریکا مدت کوتاهی بعد، خواستار اختصاص بودجه‌ای ۷۵ میلیون دلاری شد تا با اقداماتی نظیر افزایش فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای، برنامه‌های فرهنگی و تأسیس دفتری به نام “دفتر امور ایرانیان” براندازی حکومت ایران را پیگیری کند.

حمایت آمریکا از فتنه و فتنه گران اینگونه نبوده که تنها آمریکا به دنبال حمایت از آنان باشد؛ بلکه پیش از انتخابات ریاست جمهوری افرادی از داخل ایران از آمریکا برای دریافت کمک درخواست می کردند. “رائول مای گرشت” افسر سازمان سیا در بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا چند روز پس از انتخابات  سال ۸۸  در مصاحبه با نیویورک تایمز  می گوید: معترضان ایرانی  به صورت مداوم از  واشنگتن درخواست کمک کردند، بویزه در زمینه ارتباطات ماهواره ای و دستگاه های چند رسانه ای و آمریکا تلاش زیادی برای تدارک این امکانات انجام داد.

“مایکل لدین” سناتور شناخته شده آمریکایی سال ۲۰۱۲ در گفتگو با بنیاد سرمایه گذاری تجاری آمریکا موضوع تامل برانگیزی را در مورد این اقدامات بیان می کند. وی می گوید: سران جنبش سبز در یک نامه ۸ صفحه به اوباما خواهان تداوم کمک و حمایت های آمریکا شدند و با تشریح شرایط ایران خواستند آمریکا هر تصمیمی لازم است اتخاذ کند تا شاهد پیشرفت‌هایی در جهت تمایلات غرب باشد.

بنا به اظهارات مایکل لدین، او و سناتور “ریک سانترون”  مسئول پیگیری درخواست های معترضان خیابانی می شوند، در این مقطع ترکیب و تعدد در هندسه حمایت از فتنه به موسسات مختلف آمریکا کشیده می شود  تا مسئولیت سازماندهی عناصر خارج نشین را برعهده بگیرند  و جریان سازی خیابانی- رسانه ای به آن ها محول شود.


اینفوگرافیک های فتنه ۸۸ :

 • امام خامنه‌ای گناه فتنه‌گران سال ۸۸ را نابخشودنی می‌دانند. ایشان طی چهار سال گذشته بارها به تشریح خطا و گناه فتنه‌گران سال ۸۸ پرداخته‌اند.

برای مشاهده اینفوگرافیک در ابعاد اصلی روی تصویر کلیک نمایید

 • آنچه تابه‌حال درباره حوادث قبل و بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یا همان فتنه ۸۸ نقل‌شده است، بخش کوچکی از خسارات و زیان‌های وارده به‌نظام اسلامی است، فتنه‌ای که در کنار امیدوار کردن دشمنان خارجی برای ضربه زدن به کشور، خسارت‌های مادی از نوع تحریم را برای مردم ایران به ارمغان آورد.

photo_2016-06-12_11-32-11

 • – اینفوگرافیک “فتنه، گناه نا بخشودنی”، سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با فتنه و حماسه ۹ دی و همچنین اعترافات حامیان فتنه ۸۸ را به تصویر می کشد برای دیدن تصویر با کیفیت بالا بر روی تصویر کلیک کنید.

 • – اینفوگرافیکی فتنه ۸۸
وقایع فتنه به صورت اینفو گرافی
برای دانلود، بر روی دریافت فایل کلیک کنید
 • – اینفوگرافیک/ فتنه از ۸ آبان ۸۷ تا ۲۲ بهمن ۸۸
  (برای دیدن انیفوگرافیک در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید.)ا
 • اعتراف متهمان کودتای مخملی

برای مشاهده اینفوگرافی در سایز اصلی بر روی تصویر کلیک کنید
 

برای مشاهده اینفوگرافی در سایز اصلی اینجا و یا بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

 • اینفوگرافی دروغ هایی برای ساده لوحان

 • طرح گرافیکی خسارت های مشهود اقتصادی فتنه سال ۸۸ نشان می‌دهد چه جنایتی در حق مردم و بیت المال شده است.

… برای مشاهده و دریافت اینفوگرافیک در سایز بزرگتر بر روی آن کلیک کنید …


مستندهای فتنه۸۸

دانلود مستند ایران سبز ساخته محمد رضا دهشیری

دانلود با زیرنویس عربی

دانلود با زیرنویس انگلیسی

دانلود مستند دختر لر ساخته محمد رضا دهشیری

سفر به زادگاه دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری

و زادگاه همسر یکی از کاندیدا ها

و نظرات مردم درباره انتخابات ، کاندیدا ها و تقلب

دانلود قسمت اول

دانلود قسمت دوم

دانلود مستند پایان فراموشی ساخته مهدی خالقی

روایتی از رای مردم کرمان در انتخابات ریاست جمهوری

دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم

دانلود مستند خواب آشفته ساخته سهیل کریمی (این فیلم در جشنواره حضور ندارد)

دریافت کلیپ با فرمت ۳GP

قسمت اول / قسمت دوم / قسمت سوم / قسمت چهارم

(جمعا ۵۰ مگابایت)دریافت کلیپ با فرمت Mpg

قسمت اول (۱۲۸مگابایت)/ قسمت دوم (۱۴۶مگابایت)/ قسمت سوم (۱۴۱مگابایت)/ قسمت چهارم (۹۳ مگابایت)

دانلود فیلم کوتاه تواتر ساخته داوود مرادیان

فیلم کوتاه «تواتر» با نویسندگی و کارگردانی «داوود مرادیان» به روایت سه نسل از زندگی خانواده‌ای می‌پردازد که زمان مبارزات علیه رژیم شاه، جنگ تحمیلی و فتنه‌ی سال ۸۸ را تجربه می‌کنند و در هر عرصه با فداکاری و از خودگذشتگی عزیزان خود را تقدیم می‌کنند تا ایران اسلامی سربلند و استوار بماند. مدت زمان این فیلم ۵ دقیقه و ۲۵ ثانیه است و می‌توانید آن را از لینک‌های زیر دریافت کنید.

دریافت ویدئو (لینک کمکی)

دانلود فیلم مستند  افسران جوان جنگ نرم ساخته مصطفی رضوانی

مستند افسران جوان روایتی است دلنشین از لبیک دانشجویان به ندای رهبر انقلاب برای ورود به عرصه های پرفراز و نشیب جنگ نرم. این مستند شرح وقایعی است که در این هشت ماه دفاع مقدس در جنگ نرم، بر دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاهشان رفته است.

تهیه کننده: بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف
مدت زمان: ۴۰ دقیقه

+ می تونید نسخه ی ۳۵۰ مگا بایتی فیلم را از اینجا دانلود کنید

دانلود  کلیپ هم غزه هم لبنان ساخته محمد رضا دهشیری

  ۶۲ مگابایت دانلود کلیپ تصویری بطور غیرمستقیم مدیا فایر یا فورشیرد


مطالب مرتبط :

بازخوانی بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباره حماسه ۹ دی

مطمئن باشید که روز نهم دىِ امسال هم در تاریخ ماند؛ این هم یک روز متمایزى شد. شاید به یک معنا بشود گفت که در شرائط کنونى – که شرائط غبارآلودگىِ فضاست – این حرکت مردم اهمیت مضاعفى داشت؛ کار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف این قضایا فکر میکند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن على (علیه السّلام) را مى‌‌‌بیند. این کارها کارهائى نیست که با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگیرد؛ این کار خداست.

دست خدا را در ۹ دی دیدیم

عالمان دینی درباره فتنه ۸۸ چه گفتند؟

همان‌طور که امام صادق(ع) می فرمایند، علما امانت‌داران دین هستند، در سال‌های اخیر، به خصوص در فتنه سال ۸۸ آنها نشان دادند که چه خوب امانت‌دارهایی هستند.

غیرت ملی ایرانیان در حماسه ۹ دی

حوادث هشت ماه پس از انتخابات ۸۸ سبب گردید تا کارآمدی نظام ولایت فقیه برای جهانیان، مردم مسلمان ایران بویژه نسل جوان روشن تر گردد.حماسه تاریخی نهم دی نمایشگاه غیرت ملی ایرانیان در دفاع از نظام اسلامی در واکنش به شیطنت دشمنان بود.

9 دی,9 دی 88,روز بصیرت,بصیرت,ویژه نامه 9 دی,فتنه 88,فتنه,کروبی,سران فتنه,موسوی
بخش ویژه تصویری: کلیپ و مستندهایی پیرامون ۹ دی  – انیمیشن هایی در رابطه با انتخابات ۸۸

 – ۵ انیمیشن در رابطه باانتخابات ۲۲ خرداد و فتنه سال ۸۸

– بخش ویژه صوتی ۹دی:۱- کوتاه و شنیدنی از رهبر معظم انقلاب
۲-
کوتاه و شنیدنی: تازه ترین ها

9 دی,9 دی 88,روز بصیرت,بصیرت,ویژه نامه 9 دی,فتنه 88,فتنه,کروبی,سران فتنه,موسوی

بازی فلش« فتنه گر رو بگیر!»؛
هدیه مؤسسه هنر ناب اسلامی به مناسبت سالگرد حماسه ۹ دی ۸۸

در این بازی به خاطر بی توجهی مسئولین، مردم خودشان برای دستگیری سران فتنه ۸۸ اقدام می کنند و بازیکن با عبور از سد نیروهای آشوبگر، یکی از سران اصلی فتنه را دستگیر می نماید.

روزشمارفتنه خرداد۸۸/کروبی:نتیجه انتخابات را می‌پذیرم!مهدی کروبی پس از انداختن رأی در صندوق رأی گفت: وقتی نتایج اعلام می‌شود همه ما باید قبول کنیم و از تخریب دیگران بپرهیزیم. نباید به کسانی که درصدد ایجاد شبهه در انتخابات هستند، میدان بدهیم.
روزشمار تیر ۸۸ /از حمایت فرح پهلوی از فتنه‌گران تا معترضانی که رای نداده بودند!

روز دوم تیر، یک مقام امنیتی اعلام کرد که بیش از ۶۰ درصد افرادی‌که در اغتشاش‌های اخیر تهران بازداشت شده‌اند، در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت نکرده‌اند اما به بهانه اعتراض به تخلف و تقلب در انتخابات در تجمعات خیابانی حاضر شدند.

روزشمار مرداد ۸۸/از تحسین کلینتون برای اصلاح‌طلبان تا خواصی که ‘مردود’ شدنددبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه می‌گوید: اصلاح‌طلبی در کشور ما،‌‌ همان مسیری را رفت که مجاهدین خلق در ایران رفتند، مجاهدین خلق که بعدا به منافقین تبدیل شدند از آسمان نیامده بودند، بلکه بچه‌های متدین همین مملکت بودند.
روزشمارفتنه شهریور ۸۸ /قوچانی:کروبی را بگیرید/مرده‌‌هایی که زنده شدند

“قوچانی با قبول نگارش بیانیه‌های کروبی اعلام داشته که مطالب و بیانیه‌های مطرح‌شده توسط کروبی و مشاورانش دیکته می‌شد و من فقط آنها را به نگارش درمی‌آوردم… مقصر اصلی کروبی است بروید او را بگیرید.”

روزشمارفتنه مهر ۸۸ /انتقاد حجاریان از موسوی و روایت عسگراولادی از “گم‌شدن کروبی”

سعید حجاریان در گفت‌وگوی مکتوب خود با ایرنا با اشاره به “فرمان‌های غیرقانونی و فراخوان‌های بدون مجوز” موسوی برای تجمعات و راهپیمایی‌ها از دفاع‌کورکورانه برخی احزاب سیاسی از خط‌مشی موسوی و دامن زدن به “شایعه تقلب” به‌شدت انتقاد می‌کند.

روزشمار آبان ۸۸/جرج‌ بوش: اصلاح‌طلبان خط‌ مقدم آمریکا هستند

جرج بوش رییس‌جمهور سابق آمریکا که برای افتتاح «بنیاد بوش» به دانشگاه دالاس در ایالت تگزاس رفته بود، اصلاح‌طلبان ایران را خط‌ مقدم آمریکا خواند و گفت: «آنها با چالش‌های فراوانی روبرو هستند و چشم امیدشان به ماست.

مجموعه کاریکاتورهای فراموش نمی کنیم

فتنه88,فتنه,کاریکاتور,دانلود کاریکاتور,عباس گودرزی,عکس کاریکاتور,موسوی,جنبش سبز,میرحسین موسوی,کروبی,تغلب,ابطال,انتخابات,آشوب,اردوکشی خیابانی
اعتراض مردم به هتک حرمت در روز عاشورا(تصاویر از شهرهای مختلف کشور)
– پوستر های ۹ دی
پلاکاردهای مردم در ۹ دی در اعتراض به هتک حرمت در روز عاشورا مولتی مدیای “گناه نابخشودنی”

در این پرونده که با محوریت بیانات امام خامنه‌ای تدوین شده است، هشت گناه عمده نامزدهای ناکام انتخابات و هوادارانشان بررسی و بیانات رهبر انقلاب نیز به‌صورت متن و صوت به آن ضمیمه شده است.

مصاحبه

کروبی گفت نمی‌دانم کجا،ولی کلاً تقلب شده

جزئیاتی از نامه خصوصی به هاشمی و علت آزادی ۲۴ساعته فائزه

فتنه معادل تحریم و تحریم معادل فتنه است

جزئیاتی از اقدامات ۱۷ سفارتخانه غربی در ماه‌های منتهی به انتخابات ۸۸

هاشمی واسطه ارتباط شورا با موسوی بود

جزئیات منتشر نشده از دیدار نمایندگان کاندیداها با رهبر انقلاب و ناگفته‌هایی از انتخابات ۸۸

موسوی می‌دانست خسارت اقتصادی بزرگی وارد می‌کند!

«حصر» تجلی رأفت نظام با سران داخلی فتنه است/ حکم برخی فتنه‌گران “محاربه” است

فتنه‌ ۸۸ بستر ترور دانشمندان ایرانی را فراهم کرد

حسن روحانی:۹ دی پاسخ قاطع مردم به معاندین و ضدانقلاب بود

نادران: حصر سران فتنه رأفت نظام و از بی‌نظیرترین تدابیر بود

«حصر» قانونی است و مدت زمان مشخصی ندارد

آیت‌الله مصباح: سران فتنه با حکم حکومتی رهبر انقلاب اعدام نشدند

مسبب اصلی شهادت فرزندم، موسوی، کروبی و تحریک‌کنندگان فتنه ۸۸ بودند

هاشمی ۸۸؛ هاشمی آنگونه که بودانتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و حوادث بعد از آن، سنگ محک خوبی بود تا عیار واقعی بسیاری از شخصیت‌های سیاسی مشخص شود. عده‌ای سربلند شدند، عده ای با اقماض نمره قبولی گرفتند و عده ای به گونه‌ای دیگر…”خاتمی چه وقت و چگونه فرمان آشوب را صادر کرد؟

خاتمی با اعلام پیروزی موسوی در انتخابات، آن هم درست زمانی که حدود ۳ ساعت از آغاز رای گیری گذشته کلید یک ماجرای خطرناک به نام فتنه را روشن کرد.

غلبه بر فتنه ۸۸، امداد الهی بود

نکته ای که در فتنه ۸۸ قابل تامل است ظهور بار دیگر امداد الهی ـ که از آغاز انقلاب تا به امروز مصداق داشته است ـ در نجات کشور و نظام و دستاوردهای شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی بود.

شباهت فتنه ۸۸ و فتنه بنی صدر در حمله به ولایت فقیه بود

در هر دو فتنه بنی صدر و فتنه ۸۸ ، مسئله ولایت فقیه مورد هجوم و حمله مخالفان بود.

غائله ۸۸ چگونه کشور را در گرداب تحریم‌های بی‌سابقه فرو برد؟

رژیم تحریم‌های فعلی ایران ریشه در قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت دارد که ۲۵ خرداد ۱۳۸۹ (ژوئن ۲۰۱۰) صادر شد.

جاسوس فرانسوی؛ از دانشگاه صنعتی اصفهان تا اغتشاشات در تهران

“عکس‌ها، فیلم‌ها و مستندات و گزارشات را به ۵۰ نفر در خارج از ایران ارسال کردم”، این بخشی از اعترافات کلوتید ریس فرانسوی است.

از ارتباط مستمر انگلیس با مشاور موسوی تا ارتباط ویژه با عطریانفر، لیلاز و شمس‌الواعظین

یک کارمند سفارت انگلیس می‌گوید: ما با یکی از مشاورین ستاد انتخاباتی آقای موسوی پیرو مسائل مرتبط با انتخابات و همین‌طور اتفاقات مربوط به بعد از انتخابات و اغتشاشات تماس‌‌‌های ‌مستمری داشتیم.

نسبت برخی اصلاح‌طلبان و فتنه ۸۸

“شبکه اجتماعی ایجاد شده توسط برخی اصلاح‌طلبان فتنه‌گر به تقابل تشکیلاتی و سامان یافته با نظام برخواست و از شعار الله کبر و پارچه سبز علیه اصل نظام سوء استفاده ابزاری کرد.”

فتنه ۸۸ با خسارت ۳۲۴ هزاری میلیاردی اقتصادی

«فتنه ۸۸» به دلیل ادعای واهی تقلب در انتخابات توسط دو کاندیدای شکست خورده انتخاباتی رخ داد.

نقطه پایان نفاق در عاشورای۸۸

با نزدیک شدن به ظهر و انتشار خبر هتک حرمت روز عاشورا در هیأت‌های مذهبی و مساجد، عزاداران حسینی به خیابان‌های مرکزی تهران گسیل شدند. شمار قابل توجهی از مردم نیز در تقاطع انقلاب- فلسطین تجمع کردند.

پاتک ناکام فتنه‌گران برای خنثی‌سازی حماسه ۹ دی

شاید مهمترین اقدامی که توسط موسوی در قبال حماسه نهم دی و با هدف ایجاد انحراف در افکار عمومی دنبال شد، صدور بیانیه شماره ی بود که در تاریخ ۱۱/۹/۸۸ صادر گردید. موسوی در این بیانیه ابتدا تلاش نمود تا با تحریف وقایع تاسف بار روز عاشورا کمی از گناه بزرگ هتک حرمت توسط هوادارانش به سیدالشهداء(ع) بکاهد. موسوی با نادیده گرفتن دستهای پشت پرده سناریوی “محرم سبز” از جمله گروهک منافقین و سران خارج نشین کودتای مخملین همچون سازگارا و مخملباف و …

یادداشت هایی از حسین قدیانی در مورد حماسه ۹ دی ۱۳۸۸

ما یک ملت مالک‌اشتریم، فرزندان عباس. ما اختیار نفس‌مان زودتر از جناب مختار دست‌مان است. ما قبل از آنکه ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای اسرائیل و ۲۵۰۰ ماهواره جاسوسی آمریکا بخواهند غلطی کنند، قبل از آنکه شیاطین کفر و نفاق و فتنه بخواهند غلطی کنند، مختار نفس خود شدیم. ما از «این عمار» توبه کردیم و مختار از «راس‌الحسین» و «کف‌العباس».

کالبد شکافی حماسه ی بزرگ نه دی از نگاهی دیگر

روزی که صور بیدار باش یا حسین زده شود

کشفیاتی شگفت آور در باره ی ۹ دی ماه سال ۸۸

بازخوانی حماسه بزرگ ۹ دی:


چرا تمرکز بر عاشورا؟
یک سال پیش در چنین روزی

۹ دی، تهران، بیروت، قم

نکته‌ای مغفول درباره ۹ دی

باز خوانی پرونده محمد موسوی خوئینی ها

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close