پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان ۱۳ ساله شد! + عکس و فیلم

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=1375
استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان جشن ۱۳ سالگی احداث خود را می‌گیرد، اما تا کنون با وجود پیگیری‌های زیاد، باز هم برای افتتاح و تکمیل شدن نیازمند مطالبه گری مسئولان ورزشی واستانداری زنجان است.

یکی از پروژه های یزرگ که مردم زنجان بیش از یک دهه است با آن سرو پنجه نرم می کند پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری می باشد که در سال ۸۴ با هدف افزایش سرانه ورزشی زنجان از ۲۲ سانتیمتر به ۳۰ سانتیمتر آغاز گردید .

چند ماه بعد خبر «احداث ۱۰ ورزشگاه ۱۵ هزار نفری در سطح کشور» منتشر و قرار شد به مناسبت هفته دولت مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۰ ورزشگاه ۱۵ هزار نفری توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی آغاز شود.

احداث هفت ورزشگاه با گنجایش ۱۵ هزار نفر و با مبلغ اولیه ۴۳۲ میلیارد ریال در شهرستان‌های «بوشهر، سمنان، قزوین، زنجان، ایلام، بیرجند و یاسوج» آغاز شد.

این پروژه عمرانی یک از طرح‌های مهرماندگار استان زنجان است و برای نخستین‌بار در منطقه شمال‌غرب از سیستم گرمایشی از کف در این استادیوم استفاده خواهد شد.

این استادیوم با ۶۰۶۰۶ متر مربع زیر بنا یکی از پروژه‌های عمرانی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور می‌باشد.

در سال ۸۵ قراردادهایی با پیمانکار منعقد و بر اساس موافقتنامه تنظیمی، قرار شد عملیات اجرایی این پروژه بزرگ ورزشی زنجان در مدت چهار سال با اعتبار ۱۳۷ میلیارد و ۸۸۹ میلیون ریال به اتمام برسد.

در همین راستا اردیبهشت سال ۹۰ استاندار وقت زنجان با تاکید بر لزوم توجه به طرح‌های عمرانی استان در حوزه ورزش، گفت: استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان باید سوم خردادماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

فروردین ۹۲ ایرج رحمانی در مصاحبه‌های مطبوعاتی خود در رابطه با ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان، اضهار داشت: این پروژه در حال‌حاضر از پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی برخوردار است و در صورت تزریق ۷۰ میلیارد ریال اعتبار، فاز اول آن تا پایان سال مالی ۹۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.در حالی که در جریان بازدید معاون عمرانی استاندار و معاون فنی مدیرکل استان، از پیست دوچرخه‌سواری سرپوشیده زنجان پیشرفت این پروژه ۷۰ درصد اعلام شده بود.

ایرج احمدزاده ، معاون توسعه ورزش و جوانان استان زنجان در مهر ماه ۹۵ در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برای احداث استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و تکمیل آن به ۱۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد که با تزریق اعتبارات بعد از یک سال افتتاح می‌شود.

در مورد زمان افتتاح این پروژه برای مردم زنجان وعده های زیادی داده شده است که معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان در تاریخ ۹۱/۰۶/۰۶ از افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان تا پایان عمر دولت دهم خبر داده بود.

دولت یازدهم نیز به عنوان دومین دولت در زمان ساخت این ورزشگاه است، مسئولان ارشد ورزشی استان اصلا نگاهی به این پروژه ندارند، انگار این پروژه را به کلی فراموش کرده اند و این پروژه جزوه اماکن ورزشی استان محسوب نمی شود.

دکتر نوبخت سخنگوی دولت و معاون رئیس جمهور؛ استاندار ومسئولین استانی ازپروژه نیمه کاره ورزشگاه ۱۵هزار نفری زنجان بازدید کردند – مرداد ۹۴

متاسفانه در دولت اول آقای روحانی هم در مدت ۴ سال هیچ پیشرفت قابل ملاحظه ای در این پروژه ایجاد نشد و حال با ورود به دولت دوم ایشان ، امیدها برای به سرانجام رسیدن این پروژه ناامید گشته است .

 امید است، مسئولین با پیگیری ماجرای ۱۳ ساله ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان هرچه زودتر گره از مشکل عدم پیشرفت این پروژه باز کرده و با تلاش بیشتری در پیشرفت فیزیکی این مجموعه نقش موثری را ایفاء کنند، البته اعتماد ورزشکاران و مردم زنجان به مسئولان ارشد ورزشی استان کمی از بین رفته است،ولی با این حال مسئولان ورزشی استان درصدد باشند تا این بی اعتمادی به اوج نرسیده است، این پروژه را برای افتتاح آماده کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close