پیرموذن ، درویش و چاوشی ، گزینه های احتمالی استانداری زنجان را بیشتر بشناسید

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=1533

ساختمان فاطمی این روزها دوباره پر رفت و آمد است؛ چهره‌های مختلفی با آقای وزیر قرار ملاقات دارند تا اگر همه چیز درست سرجایش بود، به عنوان استاندار به هیات دولت معرفی شوند.

وزیر کشور که حالا تجربه ۴ سال وزارت و سر و کله زدن با سیاست داخلی را دارد، رفتارش درباره انتخاب استانداران تغییر کرده؛ تغییری که خیلی‌ها چندان دل خوشی از آن ندارند.

رحمانی فضلی حالا التماس‌هایش برای وزیر نشدن جواب نداده، ظاهرا تصمیم دارد در برابر فشارها رفتار متفاوتی از دوره قبل نشان دهد؛ دوره‌ای که زمزمه‌های تشکیل کمیته سه‌نفره برای انتخاب استانداران در اطراف دولت به گوش می‌رسید و فشارها به وزیر کشور برای انتخاب افرادی خاص را زیاد می‌کرد.

وزیر کشور این روزها تاکید دارد استانداران باید از بین افراد معتدل و با نگاه توسعه‌محور انتخاب شوند، نه از تندروهای یک جریان خاص؛ در سوی دیگر ماجرا اما گروه‌هایی سعی دارند حداقل برای برخی استان‌های مهم، افراد نزدیک به خود را انتخاب کنند.

درست در شرایطی که رهبر انقلاب تاکید دارد که امسال باید سال رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی باشد و وزیر کشور هم استانداران را که مهم ترین بازوی اجرایی این سیاست در داخل کشور هستند، با همین هدف انتخاب می کند، برخی در سطوح بالاتر در حال رایزنی برای گرفتن کلید استانداری برای هم‌حزبی های خود هستند.

هفته گذشته هیات دولت ۷ نفر از استانداران انتخاب شدند؛ ترکیبی که ۴ نفر از آنها سابقه استانداری در دولت قبل را داشتند ولی محل ماموریتشان تغییر کرده و ۳ نفر نیز به عنوان استاندار جدید به ترکیب هیات دولت اضافه شدند؛ فریدون همتی، عبدالمحمد زاهدی، موسی خادمی، محمد مهدی مروج الشریعه، اسماعیل تبادار، محمد احمدی و محمدعلی نجفی به ترتیب به عنوان استانداران استان‌های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

همچنین در همین راستا احتمالا استانداری زنجان نیز دچار تغییرات خواهد شد و از پیرموذن و چاوشی به عنوان کاندیداهای این سمت، نام برده می شود.


کمال‌الدین پیرمؤذن” نمایندهٔ اصلاح طلب دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ اردبیل، نمین، نیر و سرعین در استان اردبیل است. وی برادر نورالدین پیرمؤذن نماینده مجلس ششم و هفتم شورای اسلامی است.

pirmoazzen

«نورالدین پیرمؤذن» نماینده اردبیل، نمین و نیر در مجالس ششم و هفتم بود. وی پس از آنکه در جریان انتخابات مجلس هشتم رد صلاحیت شد، چندی بعد به خارج از کشور گریخت و از آن پس به ارزش‌های اسلامی و انقلابی توهین کرد.

وی پس از رد صلاحیت در گفت‌وگو با رسانه‌های معاند و ضد انقلاب از جمله «رادیو فردا» و «صدای آمریکا» علیه نظام اسلامی، نهادهای انقلابی از جمله شورای نگهبان و مسئولین جمهوری اسلامی مصاحبه کرد و انتخابات ایران را زیر سوال برد. وزیر وقت اطلاعات در همان زمان عمل «نورالدین پیرمؤذن» را خیانت به نظام دانست.

233526_656

 شکایت نماینده خرم آباد از نماینده اردبیل – ۱۰ مهر ۹۳ – خبرگزاری مشرق

شنیده شد که نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس گفت : از کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل به دلیل رفتارش، به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردم و در بیرون از مجلس نیز به قوه قضاییه شکایت خواهم کرد. ایرنا نوشت؛

«ابراهیم آقامحمدی» اظهارداشت: کمال الدین پیرموذن به نقل از من و در جلوی اسم من نوشت که نمی خواهم نطق داشته باشم یعنی آقای پیرموذن جعل کرده است. وی تاکید کرد: من این موضوع را پیگیری خواهم کرد. کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل دیروز پس از ایراد نطقش با ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم آباد درگیری لفظی پیدا کرد که باعث شد آقامحمدی به پیرموذن ناسزا گوید. این درگیری لفظی به دلیل ایراد نطق پیرموذن به جای آقامحمدی در جلسه علنی مجلس بود که ظاهرا پیرموذن بدون هماهنگی با آقامحمدی نام خود را به عنوان ناطق می نویسد و سخنرانی می کند.

افشاگری و متهم کردن ۲ نماینده برای زمین خواری در گردنه حیران -۲۷ مرداد ۹۴ – افکار نیوز
نماینده آستارا و اردبیل اخیرا همدیگر را به زمین خواری در منطقه گردنه حیران متهم کرده و در این افشاگری پای یک زمین خوار مقیم کانادا هم به وسط آمده است. اخیرا موضوع زمین خواری در منطقه گردنه حیران استان گیلان بر سر زبانها افتاده و حتی قوه قضائیه هم وارد زمین خواری در این منطقه شده است. گردنه حیران سوابق کمال الدین پیرموذن سوابق صفر نعیمی رز زمین خواران اسامی زمین خواران اخیرا ۲ نماینده علیه همدیگر دست به افشاگری زده و یکدیگر را به زمین خواری در این منطقه متهم می کنند.

ابتدا در چند روز پیش صفر نعیمی رز نمایده آستارا با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبری اسامی برخی از زمین خواران را افشا کرد و مدعی شد که کمالالدین پیرموذن نماینده فعلی اردبیل در مجلس و برخی نزدیکان وی در زمین خواری منطقه نقش داشتند. اما کمال الدین پیرموذن در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در بین خبرنگاران نامه ای را توزیع کرده که علیه نماینده آستارا بوده و وی را به زمین خواری در این منطقه متم کرده است. پیرموذن که نامه اش خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور است آورده است: زمینی که نماینده فعلی مردم شریف آستارا واقع در روبروی امامزاده آستارا معروف به پشت مغازه ها برای همسر دوم ساختمان سازی کرده از چه زمینهایی است؟ بیش از ۱۰ هکتار زمین بخشدار وقت برای گردو کاری و فندق کاری برای خویشتن و بستگانش با حمایت نماینده غرقاتویی اتبیاع کرده در چه وضعیتی است؟ در روستای قرسویچلوند ۱۷ هکتار، مرتع و جنگل را با لابی گری نماینده فعلی آستارا چگونه به آقای یاسر نعیمی رز پسر نماینده کنونی آستارا ، وابستگان بخشدار با مسئولین و خبرنگار ۲۰۰ نماینده و دیگران واگذار شده است. در ادامه این نامه آمده است: فردی به اسم جواد عبدالحسین زاده ساکن کانداست و چند سال است رایگان چهار هکتار زمین جنگلی با حمایت مسئولان آستارا را گرفته اما اقدامی صورت نمی پذیرد.

تشکیل پرونده توهین به مقدسات برای نماینده سابق اردبیل در مجلس – ۱۶ خرداد ۹۶ – خبرگزاری فارس
دادستان استان اردبیل گفت: با توجه به برخی ادعاهای انجام گرفته از جانب کمال‌الدین پیرموذن، پرونده کیفری توهین به مقدسات برای این نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

 ناصر عتباتی بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به برخی ادعاهای انجام گرفته از جانب کمال‌الدین پیرموذن، پرونده کیفری توهین به مقدسات برای این نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

وی گفت: در دوران تبلیغات انتخاباتی و به علت آسیب دیدن برخی از بنرهای تبلیغاتی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کمال الدین پیرموذن این حرکت را به صحنه ظهر عاشورا نسبت داده است که باید پاسخگوی این ادعاهای خود باشد.

عتباتی تصریح کرد: به علت جریحه‌دار شدن افکار عمومی و مطالبات عمومی مردم در این زمینه دادستانی در قالب پرونده کیفری و توهین به مقدسات ورود کرده است که در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

دادستان استان اردبیل افزود: دادن هرگونه نسبت به مقدسات و معصومین جرم تلقی می‌شود و با این گونه بدعت‌ها و توهین‌های آشکار به شدت برخورد می‌شود.


دولت یازدهم در آغاز فعالیت خود اقدام به بکارگیری چندین بازنشسته کرد که حاشیه های فراوانی در رسانه ایجاد کرد . این موضوع آنقدر مهم بود که نمایندگان مجلس اقدام به تهیه طرحی برای محدود کردن استفاده از بازنشسته ها پرداختند که مدتی است پس از تصویب فوریت آن، خبری از پیگیری تصویبش منتشر نمی شود.

سید شهاب‌الدین چاووشی” نیز یکی از این بازنشستگان است که متولد شهر میانه بوده و هم اکنون معاون سیاسی و امنیتی استاندار تهران می باشد. از سوابق ایشان می توان به فرمانداری کرج در دولت اصلاحات و عضویت در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان سازمان های دولتی اشاره کرد.

توهین معاون استاندار تهران به مراجع عظام تقلید – ۱۰ اردیبهشت ۹۴ – تهران نیوز

معاون سیاسی استاندار تهران درپاسخ به انتقاد مراجع تقلید از صحبت های اخیر رئیس جمهور در موضوع وظیفه پلیس گفت : ۹۰ درصد جوانان ما امروز به واسطه رفتار های سیاسی ما از اسلام فاصله گرفته اند . ما نمی توانیم حرف هایی را بزنیم که عده خاصی آن ها را بپسندند .

 در حالی که برخی از مراجع تقلید به سخنان اخیر رییس جمهور درباره این که پلیس موظف به اجرای قانون است نه اسلام، واکنش نشان دادند، معاون سیاسی استاندار تهران در سخنانی این واکنش ها را برداشتی کوته بینانه دانست.


سیدمحسن صادقی” یکی از مدیران بومی استان زنجان کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل و دکترای تاریخ سیاسی ایران را دارد که از جمله گزینه‌های جدی تصدی استانداری زنجان است.

وی که ۳۰ سال سابقه مدیریت اجرایی را در سطح کشور دارد هم‌اکنون معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان‌رضوی و مدتی نیز معاون سیاسی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان بوده است.

از دیگر سوابق اجرایی این گزینه استانداری زنجان می‌توان به مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه، مدیرکل اطلاعات استان یزد، مدیرکل امنیتی وزارت کشور و مشاور رئیس سازمان حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت اقتصادی و دارایی اشاره کرد.

وی در برهه‌ای نیز مشاور حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری فعلی و وزیر اسبق کشور بوده است.

صادقی همچنین در تدوین برنامه‌های پنجم و ششم نیز نقش داشته و در کمیته‌های دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیز عضو است، از سوابق دانشگاهی وی نیز می‌توان به ۲۰ سال تدریس در دانشگاه‌های کشور اشاره کرد.


البته گمانه زنی هایی هم برای ابقای اسدالله درویش‌امیری ، استانداری فعلی زنجان صورت می گیرد .

از سوابق درویش امیری می توان به موراد زیر اشاره کرد :

 • عضو شورای فرماندهی و قائم مقام سپاه پاسداران شهرستان­ های غرب مازندران
 • فرماندار نوشهر
 • فرماندار لنگرود
 • فرماندار بندر انزلی
 • مشاور استاندار گیلان
 • فرماندار سمنان
 • معاون برنامه­ ریزی و اداری مالی استانداری مرکزی
 • معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان
 • قائم­ مقام مدیر عامل در مجتمع صنعتی آلومینیوم
 • معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش
 • عضو هیات مدیره و معاون مالی و اداری سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران
 • معاون حقوقی، مجلس و امور استانهای سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی ، گردشگری

احضار و تفهیم اتهام درویش امیری به دادسرای کارکنان دولت بخاطر تخلفات انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری – ۲۰ تیر ۹۶ – خبرگزاری ایلنا

در یکی دو روز اخیر اسدالله درویش امیری استاندار زنجان، فریدون همتی استاندار قزوین، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به اتهام تخلفات انتخاباتی در انتخابات اردیبهشت ماه سالجاری به دادسرای کارکنان دولت احضار و تفهیم اتهام شده‌‌اند.

طبق اطلاعات به دست آمده برای برخی از این استانداران قرار کفالت صادر شده است.

حامیان تندور اصلاحات و ماجرای تحصن نمایندگان و نامه جام زهر – ۱۴ آبان ۹۲ – خبرگزاری فارس

در ۲۱ دی ماه سال ۸۲ ، جمعی از نمایندگان مجلس که تعداد آنها به حدود ۱۴۰ نفر می رسد در ادامه چندین روز اعتراض به نحوه تائید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس هفتم دست به تحصن در مجلس زدند.

یکی از موضوعاتی که باعث شد این افراد در مجلس تحصن کنند رد صلاحیت برخی چهره های تندرو مجلس ششم بود.

در همان ساعات ابتدایی شروع تحصن برخی معاونان دولت سید محمد خاتمی به دیدار تحصن کنندگان رفتند.

بنابر این گزارش، در حالی که شکوری راد نماینده وقت مردم تهران در مجلس تاکید می کرد که «تحصن نمایندگان تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت» نامه ای عجیب از سوی برخی استانداران دولت خاتمی منتشر شد که نام اکثر استانداران بخصوص مسعود سلطانی فر ، استاندار وقت زنجان در پای آن به چشم می خورد.

استانداران وقت دولت هشتم در نامه خود با حمایت همه جانبه از تحصن کنندگان مجلس ششم خطاب به رئیس جمهور وقت نوشتند: اقدام عاجل شما و عنایت ویژه و دخالت موثر مقام معظم رهبری را خواستاریم، در صورت عدم حصول نتیجه از مسؤولیت کناره‌گیری خواهیم کرد.

این تهدید به استعفا اما تنها نامه حمایتی از تحصن کنندگان مجلس ششم نبود؛ نامه های دیگری نیز در حمایت از تحصن کنندگان متتشر شد که بیشتر به موضوع این گزارش مرتبط است.

بنابر این گزارش،‌ چند روز پس از آغاز تحصن نمایندگان مجلس ششم نامه از سوی تحصن کنندگان افشا شد که ظاهرا از سوی معاونان و مدیران وزارتخانه های دولتی خطاب به رئیس جمهور نگاشته شده بود.

این مدیران در حمایت از تحصن کنندگان مجلس ششم تهدید کرده بودند که اگر خواسته های این افراد درباره ردصلاحیت ها برآورده نشود، از سمت خود استعفا خواهند داد.

اسدالله درویش امیری نیز جز امضا کنندگان نامه از طرف وزارت آموزش و پروش بود .


پیش از این نیز نام‌هایی از جمله حمیدرضا شهبازی، احمد حکیمی‌پور، نصرالله ابراهیمی، علیرضا منادی و داوود کرمی به‌عنوان گزینه‌های احتمالی مطرح بوده‌اند؛ با این وجود اضافه‌شدن نام دیگر به جمع گزینه‌های احتمالی دور از ذهن نیست.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن