پیش بینی مسئولیت بالاتر برای استاندار بی کفایت گلستان در دولت روحانی!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=6915

بارندگی و سیل مهیب در بخشهایی از استان گلستان و مازندران تلخ ترین اتفاقی بود که روزهای پایانی سال ۹۷ را به روزهای آغازین سال ۹۸ متصل کرد. در این بین یک مساله موجی از نارضایتی ها را دامن زد. مصاحبه تلویزیونی رحمانی فضلی وزیر کشور که گفت آقای استاندار (مناف هاشمی) در مرخصی است و برای رفع مشکلات خانوادگی به خارج از کشور سفر کرده خشم و حیرت مخاطبان را بیش از پیش برانگیخت.

ارسال معنادار، سریع و پر تعداد توییتها در مقطع زمانی مشخص با محتواهای مشابه از سوی کاربرانی که پیشتر سابقه فعالیت هماهنگ – به اصطلاح باندی- از آنان مشهود است پرسشهایی در ذهن ایجاد کرد. جریان اصلاحات که مدتهاست به این نتیجه رسیده افکار عمومی آنان را به همراه دولت مورد حمایتشان مقصر وضع موجود می داند برای جلوگیری از ریزش فزاینده سرمایه اجتماعی خود سراسیمه به تبری جستن و محکوم نمودن مناف هاشمی پرداخت:

دلایلی قابل طرح روشنگر این پرسش است که به رغم شوآف مطالب گری، چرا حَنای اصلاحات دیگر رنگی ندارد و تلازم مانور فجازی آنها با اصل صداقت برای مردم باور پذیر نیست.

اولا: مشاهده دوگانگی و قبیله گرایی بارز در رفتار اصلاحات ضربه جدی به شاخص اعتماد و مقبولیت این جریان وارد نموده است. در نمونه ای متاخر زمستان ۹۶ بود که بارش برف در تهران چند روزی شهر را فلج کرد. برفی که همه ساله می بارید و اقدامات لازم برای ساماندهی امور شهری صورت می گرفت این بار در سال ۹۶ تبدیل به یک معضل شده بود. اما در عوض اصلاح طلبان نه تنها نجفی شهردار وقت را مورد نقادی قرار نداده بلکه تمام توان خود را برای بایکوت مطالبه گران به کار گرفتند:

ثانیا: در ماجرای سیل استان گلستان مناف هاشمی گزینه ای کم هزینه بوده و دیواری کوتاه تر از آن نیافتند. این استاندار بی کفایت تدبیر و امید نه سابقه شاخص اصلاح طلبی دارد، نه دارای پایگاهی اجتماعی است و مهمتر آنکه طرفدار پر و پا قرص رسانه ای و حزبی نیز ندارد. شاید اگر او هم مثل دیگر کارگزاران اصلاحات و اعتدال سر کیسه را کمی شل می کرد امروز لشگری از ماله کشان رسانه ای برایش سینه چاک نموده و رو در روی منتقدان می ایستادند. گفتنی است، از آنجایی که اصلاحات برای گلستان خواب دیگری دیده و گزینه مطلوب آنها برای استانداری فرد دیگری است می تواند انگیزه ها را برای هجمه به استاندار فرنگ رفته معزول مستحکمتر کند.

ثالثا: کارنامه مناف هاشمی پنهان نبوده است. دم خروس زمانی بیرون زد که اهالی سیاست و رسانه به حافظه شان رجوع کرده و دیدند چندماه پیش مناف هاشمی با آن مشی مشعشع مدیریتیش یکی از گزینه های شورای شهر اصلاح طلب تهران برای تصدی کرسی شهرداری پایتخت بوده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close