پیگیری تکمیل ۶ پروژه مهم توسط اوقاف و امور خیریه

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام مختار کرمی امشب در جلسه احیای موقوفات اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان امسال دارای ۶ اولویت است که در قالب آن ۶ پروژه که برای اجرای آن در استان بحث است، باید اجرایی شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: درختکاری ۴۲۰ هکتاری ته‌دره، طرح جامع امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان، توسعه و تعمیر و مرمت طرح جامع حرم قیدار نبی (ع)، طرح جامع امامزاده اسماعیل (ع) شناط ابهر، تفکیک موقوفه زره‌کوبند اولویت‌های اوقاف برای فعالیت است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد متمرکز طبق سیاست‌های سازمان اوقاف و اجرای نیات حوزه‌های علمیه نیز از دیگر موضوعاتی است که در اداره کل اوقاف مورد توجه است، گفت: عمده درآمد اوقاف استان از محل حوزه‌های علمیه از قیدار است.

کرمی با بیان اینکه اولویت اوقاف این است که خدمات اجتماعی در حوزه سلامت افزایش پیدا کند، افزود: برنامه ما این است که از نیات متفرقه پرهیز کنیم و چون خدمات تجمیع نیست نمی‌توانیم گزارش خوبی به مسؤولان ارائه دهیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه شناسایی املاک قابل سرمایه‌گذاری در استان و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه، آزادی ۱۲ زندانی در سطح استان، ارتباط با اساتید دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان، بحث وصول مطالبات و ارائه راهکار در این
حوزه برنامه‌ریزی برای تشکیل کارگروه تبلیغ وقف از طریق اصحاب رسانه از دیگر اولویت‌های اوقاف است، گفت: ارائه برنامه‌های مدون و قابل اجرا، بحث انجام فعالیت‌های قرآنی به طوری که رضایت مردم و مسؤولان را در بر داشته باشد، ارائه گزارش به مسؤولان بالادستی و نظارتی و مردم، بررسی مشکلات موقوفات به صورت تخصصی، تلاش برای تقویت حوزه معاونت فرهنگی از دیگر برنامه‌هایی است که در اولویت اوقاف است.

وی در ادامه به بحث حفظ جایگاه سازمانی اوقاف نیز تأکید کرد و گفت: یکی از اولویت‌های اوقاف در تعامل با ادارات همین موضوع است.

کرمی با اشاره به اینکه پیگیری بودجه دولتی اوقاف نیز باید در سطح استانی و کشوری مورد توجه قرار گیرد، گفت: این موضوع به علت اینکه همه بر این باورند که اوقاف درآمدهای دیگری از محل موقوفات دارد، مغفول واقع شده در صورتی که این دو موضوع ربطی به هم ندارد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۳۰

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن