استان زنجانزنجانفرهنگی و اجتماعی

چاه‌های جنوب شهر زنجان آلوده به گازوئیل است

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: چاه‌های جنوب شهر زنجان آلوده به گازوئیل است.

علی اسدی ظهر امروز در حاشیه بازدید مسؤولان از زنجانرود اظهار کرد: بحث ورود گازوئیل به آب چاه‌های جنوب شهر زنجان محرز شده است.

وی با اشاره به اینکه منشأ آلودگی نشت مخازن راه‌آهن زنجان است، تصریح کرد: طبق بررسی صورت گرفته آب تعدادی از چاه‌های جنوب زنجان به گازوئیل آلوده شده است.

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه اخطارهای لازم در این رابطه داده شده و راه‌آهن موظف به رفع مشکل و صدمات وارده به چاه‌ها شده است، گفت: در صورتی که به اخطارهای داده شده به راه‌آهن بی‌توجهی شود، شکایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سلامت آب و همچنین حفاظت از خاک وظیفه همگانی است، بیان کرد: راه‌آهن باید همکاری لازم را برای رفع این مشکل داشته باشد.

اسدی تصریح کرد: البته راه‌آهن درباره اصلاح نشتی‌ها و بهسازی تانکرها اقداماتی کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه در حال حاضر متقاضی برای تصفیه‌خانه نیست، اضافه کرد: ولی متقاضی برای آبی که در تصفیه‌خانه تصفیه می‌کنیم و وارد زنجانرود می‌شود، وجود دارد.

علیرضا جزءقاسمی با اشاره به اینکه هم شرکتی که می‌خواهد مستقر شود، اینها متقاضی هستند و حتی راشا کاسپین نیز متقاضی فاضلاب تصفیه شده هستند.

وی با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب متولی آب خانگی است، گفت: شرکت آب و فاضلاب متولی سایر فاضلاب‌ها نیست و جزو وظایف آن محسوب نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به اینکه ۴۲ درصد از شهر زنجان از شبکه آب و فاضلاب شهری بهره‌مند هستند، گفت: برنامه ما برای سال جاری افزایش این میزان است و علاوه بر اعتبارات دولتی از ۱۷ میلیارد فاینانس جاری نیز استفاده کرده‌ایم که با احتساب اعتبارات جاری به ۲۰ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب خواهد رسید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close