چرا برخی اعضای شورای شهر زنجان مانع کمک به مراسم اربعین شدند؟

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=9689

جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان با حضور ۹ عضو اعضای شورا و در غیاب شهردار زنجان برگزارو در این جلسه برای بار چندم برون سپاری امور شهری از دستور کار خارج شد.

به گزارش فارس، جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان با حضور ۹ عضو اعضای شورا و در غیاب شهردار زنجان برگزار شد.

در این جلسه دو دستور کار مهم از جمله برون‌سپاری امور حفظ و نگهداری فضای سبز مناطق ۴ گانه شهرداری و همچنین بحث اربعین مطرح شد.

 دستور کار مربوط به اربعین رای نیاورده و دستور کار مربوط به برون‌سپاری امور حفظ و نگهداری فضای سبز مناطق ۴ گانه شهرداری  از دستور کار خارج شد.

در این جلسه لایحه مربوط در زمینه مشارکت شهرداری در بحث موکب اربعین ارائه شد و اعضای شورا نظرات خود را در ارتباط با کمک ۳۹۰ میلیون تومانی به بحث اربعین ارائه کردند.

سجاد خدایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با تشریح لایحه ارائه شده در حوزه اربعین بیان کرد: با توجه به جلسات برگزار شده قرار است که شهرداری در این حوزه همکاری داشته باشد و در این راستا در قالب چند بند درخواست داریم که مبلغ ۳۹۰ میلیون تومان به این امور اختصاص پیدا کند.

رحمان احمدی دیگر عضو شورای شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه سال قبل نیز این مبلغ را برای اربعین داشتیم،گفت: سال قبل ۱۵۰ میلیون تومان به عتبات داده شده، ۱۰۰ میلیون تومان به کارمندان و ۵۰ میلیون نیز به یک موکب داده شده که با این شرایط بنده درخواست دارم شهرداری خودش موکب بزند.

بیشتر بخوانید :

کارشکنی برخی اعضای شورای شهر و شهرداری زنجان در مراسم اربعین!

کاهش ۱۰۰ میلیونی بودجه اربعین شهرداری زنجان/ بودجه جشنواره آش ۴ برابر بودجه اربعین!

احمد نصیری دیگر عضو شورای شهر زنجان نیز در این رابطه گفت: بنده با طرح ارائه شده برای هزینه اربعین مخالفم چون به عقیده بنده این پول مال مردم است و شهرداری در هزینه‌کرد مجری بودجه است، ولی پیشنهاد بنده این است که اگر قرار است شهرداری موکب بزند خب بزند، اما اگر موکب نمی‌زند این پول از طریق ستاد اربعین هزینه کند.

امامعلی دادخواه دیگر عضو شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه در ستاد اربعین دستگاه‌های دیگر هم عضو فعالیت دارند اما شهرداری میدان‌دار است، گفت: آنطور که بنده اطلاع دارم بیشتر هزینه‌ها مربوط به شهرداری است پس اگر اینطور است بهتر است که شهرداری خودش موکب بزند و هزینه کند.

عضو دیگر شورای شهر زنجان، مسعود مرادخانی نیز در همین رابطه گفت: یک مشکل در کشور ما وجود نهادهای موازی‌کار است که یک مسؤولیت و یک ماموریت دارند و همین امر موجب هدر رفت بودجه می‌شود و درخواست بنده این است که اعتبارات در یکجا متمرکز و از پراکنده‌کاری جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون خدمات و حمل نقل شورای شهر زنجان نیز در همین رابطه گفت: اغلب برنامه‌های سازمان فرهنگی شهرداری با همکاری سمن‌ها انجام می‌شود و در ارتباط با اربعین نیز می‌توانیم همین رویه را در پیش بگیریم.

کاظم افشارچی با اشاره به اینکه در اربعین نیز سمن مانندهایی در عراق موکب زده‌اند که می‌توان از ظرفیت آنها استفاده کرد، گفت: اینکه سمن‌هایی رفته و آنجا موکب می‌زنند شهرداری می‌تواند با آنها همکاری کند و اگر در سال‌های آتی سمن‌هایی آمدند با آنها همکاری کنیم.

دیگر عضو شورای شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه طبق گفته پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان یک میلیون غذا برای زائران در مرز در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: طبق آمار عمدتا کسانی که از زنجان به سمت مهران می‌روند، اما اینکه حالا شهرداری را موظف کرده‌اند در خسروی موکب بزند نمی‌دانم چه توجیهی دارد.

اسماعیل دویران افزود: از طرفی زنجان سه موکب در جاهای مختلف خواهد داشت و مثل سالیان قبل پراکنده است در حالی که خیلی خوب بود که زنجان در یک محل موکب داشته باشد و کار واحد انجام شود.

وی افزود: چون کار واحد شکل نگرفته است، پس بهتر است که کالا تهیه و در اختیار موکب‌ها قرار دهیم.

شهردار زنجان نیز طی چند روز گذشته از عدم رغبت شهرداری برای راه اندازی موکب اربعین گفته بود.

کاهش بودجه اربعین توسط شورای شهرزنجان در سال گذشته و کارشکنی امسال برخی اعضای شورای شهر در حمایت از موکب های اربعین برای خدمات دهی به زائران ، نشان از هدف گذاری نااگاهانه برخی اعضای شورای شهر زنجان-همراه با خط دهی افراد و رسانه های معلوم الحال سیاسی -را دارد.

همه اینها در حالی است که بر اساس اعلام ستاد عتبات استان زنجان ۲۱ موکب از این استان زنجان امسال برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در کشور عراق مستقر می شود و علاوه بر آنها یک موکب نیز در مرز خسروی به زائران خدمات خواهد داد. قابل ذکر است که سال گذشته نیز ۱۸ موکب از استان زنجان در مراسم اربعین به خدمات دهی به هزاران زائر اربعین حسینی مشغول بودند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن