آخرین اخبارایرانجهانسیاسیگزارشویژه

چرا فرزندانتان را به خاک «دشمن» می‌فرستید؟!

بسیار از زبان دولتمردان و نمایندگان مجلس شنیده و می شنویم که «کشورهای غربی، به سرکردگی آمریکا، اصلی ترین دشمنان ایران و انقلاب محسوب می شوند.» اگرچه هیچ شکی در واقعیت دشمنی آشکار بخشی از چشم آبی ها علیه کشورمان نبوده و نیست، اما سوالی در ذهن تداعی می شود و آن این که به راستی چرا باید مسئولان ایرانی و فرزندانشان، به بهانه هایی همچون تحصیل و دور زدن تحریم و… عازم سرزمین های متخاصم شوند؟!

این سوال اما سوژه ای بکر برای نویسنده روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز – Washington Times» شد تا به بهانه آن، گزارشی مفصل از فرزندان مسئولین ایرانی که در خارج از ایران، یا به عبارت بهتر در آمریکا، به تحصیل و بیزینس مشغولند، تهیه کند! براین اساس Tzvi Kahn در مقاله ای تحت عنوان «آمریکا دشمن نیست؛ دشمن اینجاست!» نوشت: «”فاطمه اردشیر لاریجانی” دختر یکی از مقامات بلندپایه ایرانی، در اوهایو اولین سال دوره رزیدنسی پزشکی خود را در امنیت کامل می‌گذراند. او در دانشگاه پزشکی کلولند که یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی جهان بر اساس رنکینگ دانشگاهی است، تحصیل می‌کند»!

در ادامه این گزارش آمده است: «”عیسی هاشمی” دانشجوی دکترای دانشکده روانشناسی حرفه‌ای شیکاگو، شعبه لس آنجلس است. مادر او از اعضای گروهی بود که در ابتدای انقلاب سفارت [لانه جاسوسی] آمریکا در تهران را اشغال و پرسنل آن را گروگان گرفتند. او در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمان بحران گروگانگیری در مورد اینکه آیا می‌تواند شخصا اسلحه را بالا ببرد و تیری را در سر یکی از گروگان‌ها خالی کند و او را بکشد گفته بود بله، حکومت خودکامگان باید نابود شود.»


چرا فرزندانتان را به خاک «دشمن» می فرستید؟!


همچنین در بخش دیگری از گزارش واشنگتن‌تایمز آمده است: «”احسان نوبخت” استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه جرج واشنگتن است و خواهر او “نیلوفر نوبخت” دستیار بالینی استاد در دانشگاه UCLA؛ پدر آنها نماینده پارلمان ایران و عموی آنها از مسئولان بلندپایه در دولت ایران است. به علاوه “علی فریدون” مهندس ارشد در یک کمپانی آموزشی در نیویورک است که پدر او وابستگی نسبی با بلندپایه ترین مقام دولتی ایران دارد.»!

لازم به یادآوری است، همزمان با روی کار آمدن دولت اعتدال در بهار ۱۳۹۲، تارنمای آمریکایی «بیزنس اینسایدر – Business Insider» طی مقاله ای مفصل با اشاره به مصادیقی از تحصیل فرزندان یکی از مسئولان دولتی در کشورهای غربی نوشته بود: «دولتمردان و مسئولان ایرانی هنوز شعار «مرگ بر آمریکا» سر می دهند و کماکان “پادشاهی انگلستان” را عامل پشت پرده هر توطئه ای می پندارند اما سوال اینجاست که چرا همین مسئولان ایرانی، فرزندان خود را برای تحصیل به دانشگاه های غربی می فرستند و از آلوده شدن آنها به تفکرات و هنجارهای غربی نمی هراسند؟!»

در ادامه این گزارش آمده است: «”مریم فریدون” (دختر برادر یکی از مقامات رده بالای ایرانی) دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه کلمبیای آمریکا بوده و پس از آن با دریافت بورس تحصیلی موسوم به «لُرد دارندورف – Lord Dahrendorf» توانست در کالج مشهور «مدرسه اقتصاد لندن – London School of Economics» مشغول به تحصیل شود. این بورس، در قالب بورسیه‌هایی که «دویچه بانک آلمان – Deutsche Bank» به دانشجویان فقیر کشورهای نوظهور اعطا می‌کند، به وی داده شده است. جالب آنکه هدف از اعطای این بورس تحصیلی، کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به نامبرده که ظاهراً از وضعیت مالی مناسبی هم برخوردار است، تعجب‌برانگیز به نظر می‌رسد. لازم است بدانیم وی هم اکنون در شعبه لندن دویچه بانک نیز مشغول به کار شده است. ضمن اینکه شوهر وی که پسر یکی از دیپلمات‌های ایرانی حاضر در اروپا نیز هست، هم ‌اینک در مقطع دکترا دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل می‌باشد»!

علاوه بر این اوایل سال ۲۰۱۳ میلادی، وب‌سایت خبری-تحلیلی آتلانتیک (Atlantic) در یادداشتی به قلم «موسز نعیم»، با اشاره به سطح تحصیلات و محل اخذ مدرک دانشگاهی اعضای کابینه دولت یازدهم در قیاس با همتایان ایشان در سایر کشورها می‌نویسد: «تعداد افرادی که در کابینه رئیس‌ دولت ایران، مدرک دکترای خود را از آمریکا گرفته‌اند، حتی بیش‌تر از کابینه‌ باراک اوباما است[!] در واقع، تعداد اعضای کابینه‌ دولت یازدهم ایران که دارای دکترا از دانشگا‌ه‌های آمریکا هستند، به تنهایی از مجموع افراد دکترا گرفته از آمریکا در کابینه‌‌ کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، روسیه و اسپانیا بیشتر است»!


چرا فرزندانتان را به خاک «دشمن» می فرستید؟!


این همه در حالی‌است که بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در بخش‌هایی از وصیت‌نامه عبادی-سیاسی خویش خطاب به دانشگاهیان می‌فرمایند: «ما باید فکری بکنیم که جوان‌های ما در همین جا خوب تحصیل بکنند و بر فرض احتیاجی به خارج رفتن باشد، به کشورهایی بروند که استعماری نباشد و طمع اینکه ما تحت سلطه آنان باشیم نداشته باشند. استفاده از علوم و گرفتن آن از دیگران مانعی ندارد ولی باید توجه داشت که از جایی علوم را بگیریم که نخواهند ما را منحرف کنند. دانشجویان متعهد را در کشورهایی که صنایع بزرگ پیشرفته را دارند و استعمار و استثمارگر نیستند، بفرستید و از فرستادن به آمریکا و شوروی و کشورهایی که در مسیر این دو قطب هستند، احتراز کنید.»!
برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close