کارت‌های شهروندی در زنجان رایگان می‌شود / ساخت دهکده سلامت در زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=4607

*کارت‌های شهروندی رایگان می‌شود

کاظم افشارچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهرداری زنجان در این باره اظهار کرد: با توجه به ساماندهی خطوط و اجاره اتوبوسها از طرف شهرداری نظر ما ‏این است که مردم پول نقد پرداخت نکنند.‏

کاظم افشارچی با بیان اینکه در گذشته توزیع کارهای شهروندی به درستی توزیع نشده و ما ‏قصد داریم با توزیع ۱۰ هزار کارت وضعیت موجود را ساماندهی کنیم؛ گفت: البته در ابتدا تخفیف ۵۰ درصد را در نظر داشتیم که سهم شهرداری را در این زمینه ببخشیم؛ ولی شرکت پیمانکار نیز سهم خود را بخشیده و در نهایت کل کارت شهروندی رایگان خواهد بود.

در ادامه نیز نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز اظهار کرد: اینکه اقدامی در راستای توزیع رایگان کارت‌های شهروندی صورت می‌گیرد؛ کار خوبی است؛ اما باید در نحوه توزیع کارت‌ها دقت کرد.

سجاد خدایی گفت: زنجان بیش از ۴۰۰ هزار شهروند دارد از همین رو بهتر است که تعداد کارت‌های رایگان را کمی بیشتر کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان افزود: البته موضوع مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد؛ نحوه توزیع کارت‌هاست تا موجب نارضایتی نشود.

در ادامه نیز مبحث مربوط به درخواست مؤسسه خیریه مجتمع پزشکی ولیعصر (عج) زنجان مالک پلاک‌های ثبتی واقع در بالاتر از میدان ولیعصر مبنی بر تغییر کاربری و تفکیک بخشی از پلاک‌های صدرالاشاره با مساحتی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع مطابق طرح مصوب کمیسیون ماده ۵ بررسی شد.

*ساخت دهکده سلامت در زنجان

 رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان در این باره گفت: باید پیگیری شود ما ۱۳۶ مطب پزشک استاندارد داریم.

عباس راشاد با بیان اینکه شخصی که وارد شهر می شود؛ اصلا اطلاع ندارید که اینجا چه خدمات پزشکی ارائه می شود؛ اضافه کرد: الان در بسیاری از شهرها شما می‌توانید از طریق تلفن همراه مطب پزشکان را شناسایی کنند؛ اما مشکل اینجاست نداشتن اطلاعات دقیق از پزشکان متخصص و محل کار آنها یک مشکل عام شهری است که باید نسبت به چاره‌جویی در این زمینه اقدام شود.

وی پیشنهاد ساخت دهکده و یا شهرک سلامت را در زنجان داد و گفت: بر همین اساس نباید اجازه دهیم واحدهای تجاری در آنجا ساخته شود و باید تبدیل به مطب پزشک شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز به شایعات و مباحث مطرح شده پیرامون این محل اشاره کرد و گفت: شنیده می‌شود که زمین‌های این محل به صورت غیرقانونی و بدون پرداخت حق و حقوق قانونی شهرداری به صورت پیش فروش فروخته می‌شود که البته امیدواریم این امر غلط باشد؛ اما فیش‌ها به مبلغ ۷۰۰ میلیون؛ ۸۰۰ میلیون و یا یک میلیارد تومان به پزشکان و … فروخته شده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close