کارخانه سبلان پارچه در کمترین زمان ممکن به چرخه تولید بازگردد/ رکود واحدهای تولیدی و بیکاری جوانان رنج آور است

به گزارش زنجان سحر؛ به نقل از سبلان‌ما، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید سرزده از کارخانه نساجی سبلان اردبیل اظهار داشت: بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک این کارخانه توسط یکی از بانک‌های کشور انجام شود و  مسئولان دولتی و قضایی استان شرایط فعالیت این مجموعه را فراهم کنند.
 
وی با ابراز امیدواری نسبت به رونق تولید در صنایع نساجی ایران افزود: رکود کارخانه نساجی سبلان پارچه که یکی از بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه است و می تواند۶ هزار نفر شغل ایجاد کند اما به علت مشکلات در بخش خصوصی تعطیل شده برای ما درد آور است.

رئیس قوه قضائیه گفت: همواره رهبر معظم انقلاب به رونق تولید تاکید دارند اما در این استان که نیروی انسانی قابل توجهی برای اشتغال دارد و می تواند در حوزه اقتصادی واحد های تولیدی این چنین نقش موثری ایفا کند ولی ۹ سال در حال رکود در امده است.

وی با ابراز تاسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که فعالیت این کارخانه را در حال حاضر با ۶۰۰ اعلام کرد، تصریح کرد: کارخانه ای که می تواند در زمینه صادرات پارچه در  کشور حرفی برای گفتن داشته باشد ولی هم اکنون فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود و داشتن هزاران ماشین آلات خیاطی فعال نیست و این برای ما قابل پذیرش نخواهد بود.

انتهای پیام/


منبع : راه دانا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن