کارشکنی برخی اعضای شورای شهر و شهرداری زنجان در مراسم اربعین!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=9458

مسیح‌الله معصومی در جلسه ستاد اربعین استان زنجان ضمن اشاره به برنامه‌های شهرداری در ارتباط با اربعین اظهار کرد: شهرداری زنجان در ارتباط با اربعین ۱۰ جلسه برگزار کرده است و تقریبا ۵۰۰ نیرو به ویژه در حوزه خدماتی درگیر این موضوع هستند.

شهردار زنجان در ارتباط با انتقادات بیان شده در زمینه کمک کم شهرداری به ستاد اربعین گفت: طبق مصوبه شورا عمل کردیم و سال قبل میزان آن ۲۰۰ میلیون تومان بود.

وی افزود: مبلغی از کمک شهرداری زنجان به ستاد اربعین به هیأت‌های دیگر کمک شد و بقیه را هم تحت عنوان خرید اقلام غذایی در اختیار ستاد قرار گرفت.

معصومی همچنین درباره طرح راه‌اندازی موکب شهرداری در مرز خسروی بیان کرد: ما اصرار به راه‌اندازی موکب نداریم و اگر راه بیاندازیم، نمی‌توانیم به ستاد کمک کنیم.

کاهش بودجه اربعین در مقابل ریخت و پاش بودجه جشنواره آش!

جلسه علنی شورای شهر زنجان در در سال گذشته (مهرماه ۹۷) به بحث مراسم اربعین امسال اختصاص داشت، که اعضا هر یک نظرات خود را در این خصوص و هزینه‌های شهرداری در این مراسم مطرح کردند.

عباس راشاد با تاکید بر اینکه شهرداری زنجان نیز باید همانند شهرداری‌های سایر شهرها در اربعین امسال مشارکت فعالانه‌ای داشته باشد بر این موضوع تاکید داشت که نباید از بودجه پیش‌بینی شده اربعین امسال کم شود و به اعضا پیشنهاد می‌کرد که ۴۰۰ میلیون را تصویب کنند.

سیدرحمان احمدی ، سجاد خدایی و مسعود مرادخانی نیز از موافقان کاهش بودجه اربعین بودند، مرادخانی پیشنهاد کاهش این میزان تا ۲۰۰ میلیون تومان را مطرح کرد که با واکنش‌های راشاد، حمیدرضا حمیدی و کاظم افشارچی روبرو شد اما احمد نصیری تمایل داشت تا پیشنهاد مرادخانی تصویب شود. او بارها حقوق کارکنان شهرداری را بهانه مخالفت خود کرد!

افشارچی در واکنش به این سخنان منتقدان بودجه پیش بینی شده اربعین با بیان اینکه هزینه‌ها مشخص است، گفت: در بودجه شهرداری زنجان اولویت‌ها که تعیین نشده که ما بخواهیم از بودجه فرهنگی بزنیم و صرف هزینه حقوق کارگران فضای سبز کنیم، همه چیز باید جای خودش باشد اگر قرار است کاهشی اتفاق بیفتد باید متعادل باشد در هیچ جا نوشته نشده که فلان موضوع بر دیگری اولویت دارد.

عباس راشاد که بارها بعد از سخنان دیگر اعضا از اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان برای مراسم اربعین امسال دفاع می‌کرد، گفت: چرا زمانی که ۶ میلیارد برای بحث نگهبانی تصویب کردیم کسی چیزی نگفت اما اکنون برای ۴۰۰ میلیون تومان مخالفت می‌کنید.

کاظم افشارچی نیز با بیان اینکه یک پنجم بودجه فرهنگی را هزینه کرده‌ایم، افزود: اگر بودجه ۲۰۰ میلیاردی محقق شود ما هنوز ۱٫۵ میلیارد برای بودجه فرهنگی داریم و چه چیز بهتر از فرهنگ اربعین که در آن هزینه کنیم؟.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به حقوق کارکنان شهرداری اضافه شد، عنوان کرد: چرا آن چیز ی که خارج از بودجه بوده را تصویب می‌کنیم اما با موضوع اربعین که جزو بودجه است، مخالفت می‌کنید.

نصیری در واکنش به سخنان افشارچی گفت که این افزایش حقوق ربطی به این ندارد و این افزایش حق کارکنان از گذشته بوده است که افشارچی در پاسخ به نصیری گفت: بگوید این افزایش برچه اساسی بوده است؟.

اسماعیل دویران دیگر عضو شورای شهر زنجان با اشاره به هزینه شهرداری زنجان در جشنواره آش اظهار کرد: در جشنواره آش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم مگر این وظیفه ما بود؟ چرا جلویش را نگرفتید؟.

این سخنان دویران به گونه‌ای جلوه می‌کرد که وی با کاهش ۴۰۰ میلیونی که قرار بود در اربعین امسال هزینه شود مخالفت نکند اما او موافق کاهش این میزان شد.

نصیری در واکنش به سخنان دویران گفت که از سالهای آینده تکلیف جشنواره آش را هم مشخص می‌کنیم که راشاد در پاسخ گفت: امسال هم مانند جشنواره آش با هزینه ۴۰۰ میلیونی در اربعین هم مخالفت نکنید تا این میزان تصویب شود.

نصیری در پاسخ به راشاد گفت که ما نه مخالف آش هستیم و نه مخالف امام حسین بلکه می‌خواهیم نه سیخ بسوزد و نه کباب!

در ادامه حمیدی پیشنهاد کرد تا کاهش طوری اتفاق بیفتد که نیروهای شهرداری بخشی از هزینه اعزام را بپردازند که با مخالفت سجاد خدایی روبرو شد.

در نتیجه با اتمام بحث ۴۰۰ میلیون رای نیاورد و به پیشنهاد برخی از اعضا ۳۰۰ میلیون برای کل هزینه‌های جانبی و اعزامها و هزینه اتوبوسها به رای گذاشته شد که در نهایت این میزان به تصویب رسید.

کاهش بودجه اربعین توسط شورای شهرزنجان در سال گذشته و کارشکنی امسال شهرداری زنجان در خدمات دهی به زائران اربعین نشان از هدف گذاری مغرضانه برخی افراد معلوم الحال و برخی رسانه های استانی برای مقابله با این حرکت عظیم عاشقانه می باشد.

همه اینها در حالی است که بر اساس اعلام ستاد عتبات استان زنجان ۲۱ موکب از این استان زنجان امسال برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در کشور عراق مستقر می شود و علاوه بر آنها یک موکب نیز در مرز خسروی به زائران خدمات خواهد داد. قابل ذکر است که سال گذشته نیز ۱۸ موکب از استان زنجان در مراسم اربعین به خدمات دهی به زائران اربعین حسینی مشغول بودند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close