اقتصادیایرانجهانسیاسیصفحه اصلیفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه

کاسبان تحریم از سران فتنه تا رضا ربع پهلوی / مردم ایران را تحریم کنید! + عکس و فیلم

«کاسبان تحریم»؛ عبارتی بود که از سال ۸۸  و پس از شدت گرفتن تحریم‌های بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، از سوی رسانه‌های ضدانقلاب برای برچسب زدن به جریان انقلابی  و استکبار ستیز کشور مورد استفاده قرار گرفت و مقاومت مردم ایران در برابر زورگویی دشمنان، به بهره بردن از تحریم‌ها و منفعت شخصی افراد تعبیر شد.
به گزارش رجانیوز، جمعه‌ای که گذشت، رضا پهلوی اپوزیسیون مضحک انقلاب اسلامی ایران در مصاحبه‌اش با موسسه واشنگتن پیشنهاد داد«کشورهای غربی اموال ایران در خارج از کشور را ضبط کرده و آن ها را در اختیار مخالفان نظام ایران قرار دهند.» این اظهارات سخیف و خائنانه ی رضا پهلوی علیه مردم ایران با واکنش گروه ها و کاربران فضای مجازی روبرو شد. رضا پهلوی درحالی خواستار تحریم و ضبط اموال مردم ایران از سوی کشور‌های غربی است  که تا همین چند روز قبل خود را مستحق حکومت بر ایران و دلسوز ملت معرفی می‌کرد.
توضیح واضحات است اگر بخواهیم به توطئه ها و دشمنی ها و رنج‌هایی که رژیم پهلوی در طول دهه های گذشته، چه قبل و چه بعد از انقلاب به ملت ایران روا داشتند، بپردازیم، اما نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که فارغ از دشمنی پهلوی و سایر معانیدن با انقلاب اسلامی ایران، جریان‌های معاند زندگی مردم ایران را نشانه رفته اند. چه جمهوری اسلامی باشد و چه نباشد.
اما این برای اولین بار نیست که یک اپوزیسیون با شعار حمایت از مردم ایران، خواستار تحریم و فشار کشور های غربی، به ویژه اِمریکا بر ملت ایران است. تاریخ چند سال گذشته، پر است از نامه ها و درخواست های وطن فروشانه مدعیان حمایت از مردم ایران، از غربی ها که تحریم هایشان علیه ایران را شدت بخشند.
مشخصاً از فتنه سال ۸۸ تاکنون چندین مورد از این درخواست ها موجود و در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده است.
نامه سران فتنه به هیلاری کلینتون؛
مایکل لدین عضو ارشد نومحافظه کاران امریکایی و مسئول پرونده سیاست داخلی ایران در بنیاد دفاع از دموکراسی ها واشینگتن، روز ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ در وب سایت «فوربس» نامه ای منتشر کرد که ادعا شد نامه جریان فتنه انگیز در ایران، به هیلاری کلینتون وزیر خارجه وقت امریکاست.
همان زمان لدین گفت نامه مذکور به واسطه یکی از دوستان سناتور «شومر» که با جریان‌های اپوزیسیون داخلی ایران در ارتباط بوده، به واشنگتن فرستاده شده است.
در نامه سران فتنه به هیلاری کلینتون، به آمریکایی‌ها توضیح داده شده بود که پیروزی جنبش سبز در ایران مشروط به اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است.
گدایی مهدی هاشمی  رفسنجانی از آمریکایی‌ها؛
در همان ایام فتنه، علاوه بر نامه سران فتنه سبز به هیلاری کلینتون، مهدی هاشمی از چهره‌های نزدیک به اصلاح‌طلب نیز عاجزانه از آمریکایی ها درخواست کرده بود که تحریم‌های سنگین تری را علیه مردم ایران اعمال کنند.
خاندان هاشمی کاسبان تحریم (دانلود کنید)
چند سال قبل «نیک آهنگ کوثر»، کاریکاتوریست نشریات زنجیره‌ای اصلاحات یک فایل ویدئویی از مکالمه خود با مهدی هاشمی رفسنجانی در سال ۸۸ منتشر کرد و در این باره گفت: «من و مهدی هاشمی بار‌ها با هم در تماس بوده‌ایم. در یکی از موارد که به من زنگ زد و وقتی فهمید من در حال رفتن به واشنگتن هستم، از من خواست تا راجع به بحث تحریم اقتصادی ایران، کسانی را در امریکا ببینم. می‌خواست بداند در واشنگتن چه کسانی هستند که بشود با ارتباط و تشویقشان، تحریم‌های سنگین‌تری را علیه مردم ایران تحمیل کرد. این برای من مساله عجیبی بود که مهدی هاشمی، پدر و خانواده‌اش در ایران باشد و بخواهد این بحث تحریم را از طریق امریکایی‌ها پیگیری کند. البته با آدم‌های مختلفی نیزدر این زمینه صحبت کرده بود.»

مخالفت نمایندگان مجلس با تشکیل “کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها”

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۳ آبان) با تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها مخالفت کردند. نمایندگان مجلس در این جلسه، از مجموع ۲۳۳ رأی مأخوذه با ۸۸ رأی موافق، ۱۱۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع با طرح تشکیل “کمیسیون ویژه مقابله با تحریم‌ها” مخالفت کردند!!!

کاسبان تحریم
کاسبان تحریم
نامه احمد باطبی و رفقایش به ترامپ؛
دی ماه ۱۳۹۵، ۳۰ نفر از شخصیت‌های ضد انقلاب که داعیه روشنفکری و حمایت از مردم ایران را دارند، در نامه ای که خطاب به ترامپ، رییس جمهور جدید اِمریکا نوشتند، خواستار تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران، تعامل نکردن با ایران و استفاده از همه ابزارها برای مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران شده بودند.
احمد باطبی، فعال اصلاح‌طلب در فتنه ۷۸، سیاوش صفوی و اعتمادی از گروه موسوم به دانشجویان لیبرال از افراد مشهور این لیست ۳۰ نفره بودند.
تاسیس صرافی حسین فریدون (برادر رئیس جمهور) در ایام بحران ارزی کشور

کاسبی با تحریم، اصطلاحی جدید است که اخیرا باب شده و برخی از جریانات سیاسی و رئیس دولت یازدهم و حامیان دولت به‌شدت از آن استفاده می‌کنند.

اما سوالی که پس از شنیدن عبارت “کاسبان تحریم” به وجود می‌آید، این است که کاسب تحریم چه کسی است؟

باید گفت، آقای رئیس‌جمهور، کاسبان تحریم آن‌کسانی هستند که در دوران بحران ارزی کشور صرافی تاسیس می‌کنند و ارز و طلا و نقره خریدوفروش می‌کنند.

مسعود نیلی روحانی فریدون اقتصاد گرانی دلار

می‌دانید که خریدوفروش ارز در دوران بحران ارزی کشور چه کاسبی پر درآمدی بود…؟! زمانی که آقایان دلار هزاری تومانی را خریدند و آن را به قیمتی نزدیک به چهار هزار تومان فروختند؛ آن‌هم آقایانی که دستی بر آتش داشتند و از رابطه‌هایشان به نحو احسنت استفاده کرده‌اند.

در دوران بحران ارزی کشور، حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور به همراه عده‌ای دیگر که نام علی صدقی مدیرعامل سابق بانک ملی، مانی مهاجان از اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی اسدیان، رییس هیئت‌مدیره گروه تجاری آوا و شرکت آواپارس دوران، به چشم می‌خورد اقدام به تاسیس یک صرافی می‌کنند.

 

 

ضدیت کشف حجاب کننده خیابان قیطریه با ملت ایران؛
شاپرک شجری زاده زن ۴۳ ساله ای که در اسفند۹۶ و در خیابان قیطریه تهران روسری سر چوب کرده بود ۲۰ آذر ۹۷، در پارلمان کانادا در کنار نمایندگان کانادایی و دوستان مریم رجوی قرار گرفت و به نمایندگی از حامیانش خواستار تحریم ملت ایران شد.
به هر حال، چیزی که عیان است این است که وطن فروشی و خیانت‌های چنین افراد و جریان‌هایی، چه ضد انقلاب داخلی و خارجی باشد و چه رضا پهلوی و مسیح علی‌نژاد و شاپرک شجری زاده به حدی رسیده است که دیگر هیچ ابایی ندارند از اینکه جلوی دوربین ها قرار بگیرند و درحالی که خود را را دلسوز مردم ایران می‌دانند، از دشمنان قسم خورده ملت، عاجزانه خواهش کنند که تحریم‌هایشان علیه ایران را شدت بخشند.
اما جنبه مثبت چنین وطن فروشی های آشکار، این است که از این پس امثال پهلوی، شجری زاده و باطبی دیگر نمی‌توانند ادعای حمایت از مردم ایران را داشته باشند. چرا که کوس رسوایی این جماعت بارها به صدا در آمده است.

 حقوقهای نجومی و کاسبی تحریم؛ نتیجه مدیریت کارگزارانی

انتشار فیش‌های حقوقی نجومی مدیران دولت، موضع‌گیری رسمی رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر فشار برادر رئیس‌جمهور در انتصاب مدیرعامل بانک رفاه کارگران- که یکی از برندهای حقوق‌های نجومی محسوب می‌شود- با وجود تخلفات مالی وی در گذشته و همچنین انتشار اخباری مبنی بر همکاری ارزی صدقی با فریدون؛ حالا از واقعیت‌های قابل تاملی در رابطه با «کاسبان واقعی تحریم‌ها» پرده برداشته است.
کاسبان تحریم صفدر حسینی
کاسبان تحریم صفدر حسینی
انتشار سند تاسیس صرافی در سال ۹۰ یعنی دقیقا در زمان اوج التهابات بازار ارز در کشور؛ توسط دختر صاحب فیش حقوقی ۵۷ میلیونی و عضو لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس- همان لیستی که با تخریب رقیبش با پتک کاسبان تحریم توانست به طور کامل صندلی‌های بهارستان را در تهران تصاحب کند- نیز بخش دیگری از این واقعیت است. لذا به نظر می‌رسد اکنون آن «زمان لازمی» که رئیس‌جمهور برای «پاسخ به برخی سخنان» منتظر آن بود، فرارسیده است.
در نگاه اول شاید عجیب باشد که برادر رئیس‌جمهور در زمان اوج التهابات بازار ارز و همان موقع که کشور تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داشته است، شرکت صرافی تاسیس کند و مشغول کاسبی باشد اما در عین حال آقای روحانی پتک کاسبان تحریم را بر سر منتقدان دولت بکوبد. یا شاید تعجب‌آور باشد که رسانه‌های اصلاح‌طلب مدام رقیب خود را با برچسب کاسبان تحریم مورد هجمه قرار بدهند در حالی که عضو لیست انتخاباتی آنهاست که سال ۹۰ شرکت صرافی تاسیس می‌کند. لکن بررسی عمیق‌تر مساله نشان می‌دهد این موارد اینقدرها هم تعجب‌آور نیست و اتفاقا ارتباطی مهم بین کاسبی از تحریم‌ها توسط نورچشمی‌ها و کاسبان تحریم خواندن منتقدان وجود دارد.

حسن عباسی : کاسبان تحریم واقعی چه کسانی اند ؟(دانلود کنید)

مستند «شورش در شهر» روایتی از کاسبان تحریم

سه سال پس از روی کار آمدن گفتمانی که تحریم ها و مشکلات کشور را ناشی از مقاومت بیهوده در موضوع هسته ای می دانست، مستند شورش در شهر با نمایش اسناد و فیلم هایی جدید برای اولین بار، حقیقت ماجرا را بررسی کرد.

این مستند که ساخت آن شش ماه به طول کشیده است نشان میدهد که چه کسانی و با چه تفکری عامل تحریم ها شدند و چه کسانی با آدرس غلط دادن، صنعت هسته ای را به خاطر برداشتن تحریم ها نیمه تعطیل کردند و اکنون نیز به اصرار و فریب افکار عمومی به دنبال آزادی سران و عاملان اصلی تحریم ها هستند.

مستند «شورش در شهر» – جدیدترین مستند تولید شده در برنامه ثریا – قسمت چهارم از مجموعه مستند ارباب رخنه هاست که سه قسمت قبلی آن نیز – مزه مذاکره، آرایش غلیظ، پدر خوانده – مورد توجه بینندگان قرار گرفته بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close