ابهراستان زنجانایجرودخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمفرهنگی و اجتماعیماهنشان

کاهش ۵۰ درصدی تصادفات فوتی در زنجان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تصادفات فوتی در زنجان طی سال جاری گفت: امسال دو نفر در اثر تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده‌اند.

رمضان آفریدون امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: از اواخر سال گذشته و البته در فروردین امسال طرح برخورد با رانندگان متخلف و موتورسیکلت سواران ناقض قانون اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح‌های ترافیکی مربوط به کاهش تصادفات و افزایش ایمنی بیشتر برای رانندگان و البته افراد پیاده بوده است، اضافه کرد: اجرای طرح‌های ترافیکی اثرات مثبتی در بروز تصادفات داشته و  امسال شاهد کاهش حوادث رانندگی بوده‌ایم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با بیان اینکه در ۲۰ روز گذشته از فروردین امسال تصادفات فوتی در داخل شهر زنجان ۵۰ درصد کاهش یافته است، گفت: طبق آمار گزارش شده امسال دو نفر در اثر تصادفات درون شهری فوت کرده‌اند که یکی از آنها در سر صحنه و دیگری در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

آفریدون همچنین از کاهش ۷۰ درصدی تصادفات خسارتی خبر داد و گفت: همچنین در این مدت تصادفات جرحی نیز بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های ترافیکی در ایمنی بیشتر شهروندان تاثیر بسزایی داشته است، تصریح کرد: رانندگی ایمن و رعایت نکات ایمنی از سوی رانندگان موجب کاهش حوادث می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با بیان اینکه با وجود کاهش تعطیلات نوروزی طرح مقابله با موتور سیکلت سواران متخلف با جدیت ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: در این طرح موتور سیکلت سوارانی که اقدام به برهم زدن نظم عمومی کنند و با نصب بوق‌های نامعتارف بر روی وسیله نقلیه خود قصد آزار مردم را داشته باشند، برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: انجام حرکات نمایشی، مخدوش کردن پلاک، نداشتن گواهینامه و نداشتن کلاه ایمنی از دیگر تخلفاتی است که در صورت مشاهده با جدیت با خاطیان امر برخورد خواهد شد.

آفریدون با اشاره به اینکه برخی از موتور سیکلت سواران با وجود هشدارهای پلیس و خطراتی که عدم استفاده از کلاه ایمنی دارد، این موضوع را رعایت نکرده و از کلاه استفاده نمی‌کنند، بیان کرد: جریمه نداشتن کلاه ایمنی ۶۰ هزار تومان به صورت نقدی و توقیف یک هفته‌ای موتور سیکلت است.

بر چسب ها

پیشنهاد سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close