کدام رسانه ها سخنان امام جمعه زنجان درباره سند ۲۰۳۰ را تحریف کردند؟

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=1065

آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‎های نماز عید فطر شهر زنجان، با اشاره به فضیلت‎های ماه رمضان، اظهار داشت: ضروری است، پس از این ماه نیز فضیلت‎های این ماه مورد توجه باشد.
وی با بیان اینکه خوشبخت کسی است، که آدابی که در ماه رمضان برگزار کرد، پس از این ماه نیز حفظ کند، بیان داشت: باید این آداب حسنه همواره درزندگی انسان برای رسیدن به کمال و کسب تقوا ساری و جاری باشد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه نظام اسلامی به برکت داشتن قدرت دفاعی و بازدارندگی در منطقه حرف اول را می‎زند، تصریح کرد: عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حامل پیامی برای رژیم غاصب اسرائیل، آمریکا و همپیمانان آنان بود.
آیت‎الله خاتمی با اشاره به  بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توانمندی‎های انقلاب اسلامی بیان داشت: از دیدگاه مقام معظم رهبری،”داشتن ایمان، پیشرفت‎های علمی، قدرت اقتصادی و قدرت دفاعی از توانمندی‎های جمهوری اسلامی است”.
وی با بیان اینکه حضور مردم در روز قدس و انتخابات نشانه ایمان و اعتقاد ملت ایران است، ادامه داد: وحدت ملی، توانمندی‎های سیاسی،حضور قوی و نیرومند مردم در صحنه، که در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد.
امام جمعه زنجان عشق و دلبستگی مردم را  به نظام اسلامی از قدرت و توانمندی‎های انقلاب عنوان کرد و گفت:همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند زمان بزن در رو تمام شده است و کشورهای حاشیه خلیج فارس باید به این نتیجه برسند که امنیت منطقه را باید کشورهای اسلامی تامین کنند.
آیت‎الله خاتمی تضعیف قدرت انقلاب اسلامی را از اهداف دشمنان دانست و تاکید کرد: حضور پر قدرت مردم در صحنه‎های دفاع از نظام اسلامی دشمنان را مایوس می‎کند.
وی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: دشمنان بدانند جمهوری اسلامی ایران مستحکم ایستاده است و نمی‎توانند به ما سیلی بزنند بلکه ما به آنها سیلی می‎زنیم.

وی در ادامه با اشاره به تحریف سخنانش درباره سند ۲۰۳۰، گفت: رسانه‌ای به اشتباه از قول من نقل کرده و سایر رسانه‌ها هم از ان رسانه نقل قول کرده‌اند. من در جلسه شورای آموزش و پرورش هیچ کلمه‌ای در مورد سند ۲۰۳۰ صحبت نکرده‌ام. من منظر خود را چند هفته قبل عینا از قول رهبری اعلام کرده‌ام. من در مورد سند تحول آموزش و پرورش صحبت کرده‌ام.


اما گشتی در برخی رسانه های خبری استان بوضوح نشان از تحریف سخنان امام جمعه محبوب زنجان درباره سند ۲۰۳۰ دارد که نمونه هایی از آن بدین در ادامه ذکر می گردد :

 

“به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، آیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان امروز(۱۶ خرداد) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: متاسفانه در برهه حساس کشور سند ۲۰۳۰ با شبهات بسیاری مطرح شد که موجب نگرانی برخی از اولیاء دانش آموزان گردید.وی با اشاره به اینکه فرهنگیان با دعوت از اولیاء به مدارس این شبهات را برطرف کنند، گفت: هیچ مساله ضد ارزشی در این کتاب ها گنجانده نشده است و فرهنگیان می توانند با ارائه مطالب جهادی گنجانده شده در کتاب ها این شبهات را برطرف کنند.امام جمعه زنجان در پاسخ به یکی از اعضای شورا مبنی بر تخریب فرهنگیان با اطلاع رسانی غلط از سند ۲۰۳۰ گفت: فرهنگیان باید آستین بالا بزنند و شبهات این سند را برای اولیا تشریح کنند.”

 

  • خبرگزاری مهر (خبر : خانواده ها نباید به تربیت فرزندانشان کم توجه یا بی توجه باشند) ۱۳۹۶/۰۳/۱۶وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان باید برای “شفاف شدن اجرای سند ۲۰۳۰ اقدامات بیشتری انجام دهد، افزود: همانطور که عنوان می شود در برخی شهرستان ها درب تک تک منازل زده شده و مسائلی در خصوص اجرای این سند ارائه شده، مدیران آموزان و پرورش نیز برای توجیه و شفاف کردن شرایط فعلی اقدامات لازم را انجام دهند.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه انتقاد از سند ۲۰۳۰ توسط برخی افراد به دلیل توجه به دین و دلسوزی برای دین و اعتقادات بوده است، افزود: مسئولان کشور عنوان کردند برای این سند توسط ایران تعهدی نشده و اقدامی صورت نگرفته است.”khatami-mehr
  • خبرگزاری ایسنا (حامی دولت) (خبر : دانش‌آموزان امانت جامعه هستند) ۱۳۹۶/۰۳/۱۶

“آیت‌الله خاتمی با اشاره به موارد مطرح شده در رابطه با سند ۲۰۳۰ آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: در این موضوع به صورت فعال برخورد نشده و اگر از این موضوع برای تخریب آموزش و پرورش استفاده شده، این سازمان نیز موارد را توجیه کند و یا حداقل به اولیای دانش‌آموزان توسط مدیران مدارس توضیحاتی ارائه شود.”

khatami-isna

“حجت الاسلام خاتمی با انتقاد از برخی شبه افکنی ها علیه آموزش و پرورش در ارتباط با سند ۲۰۳۰، افزود: آموزش و پرورش باید در مقابل هجمه ها از خود دفاع کند و مدیران این نهاد از این نوع مسائل شبهه زدایی کنند.”

khatami-irna

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close