آخرین اخبار کرونا در زنجان(۲)/ مبتلایان کرونا در زنجان به ۱۱۸ نفر رسیدند / ماندن در خانه بهترین راه مقابله با کرونا / ورود به زنجان ممنوع شد + عکس و فیلم

رکورد ۱۱۸ بیمار کرونایی در استان زنجان(۲۲ اسفند)

سخنگوی وزارت بهداشت درباره آمار جدید مبتلایان به کووید۱۹ در کشور گفت : از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۰۷۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۰۰۷۵ نفر افزایش یافت. طبق اعلام وی استان زنجان با ۱۷ مورد جدید ابتلای کرونا به عدد ۱۱۸ مبتلا رسید.

ابتلای ۱۰۱ زنجانی به کرونا و فوت ۷ نفر (۲۱ اسفند)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس با بیان اینکه بیشترین نگرانی این است که فرد سن بالاتر داشته باشد چرا که میزان خطری که برای وی وجود دارد بیشتر است، اظهار کرد: در مجموع هفت نفر فوتی داشتیم که از همان ۱۰۱ نفر مبتلا شده به بیماری کرونا هستند.

قزلباش با اشاره به مجموع افراد بستری مشکوک به کرونا در استان، گفت: بیش از ۴۰۰ نفر در طی این مدت در استان مشکوک به کرونا بستری شدند. قسمت عمده مرخص شدند. ۱۷۰ نفر بیمار در استان مشکوک به کرونا بستری هستند.

ابتلای ۶۸ نفر به کرونا در استان زنجان(۱۹ اسفند)

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، تاکنون موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در این استان ۶۸ نفر اعلام شده که از این تعداد ۶ نفر جان باختند که یک فوتی مربوط به استان قم است.

۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در زنجان بهبود یافته‌اند(۱۸ اسفند)

به گزارش ایرنا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از مجموع ۵۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان تاکنون ۲۶ نفر بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و چهار نفر نیز جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: هم اکنون در مسیر بیماری قرار داریم و طبق پیش بینی ها  قله بیماری پنج تا ۱۰  فروردین است و همه مسؤولان استان درصدد آماده کردن امکانات و تمهیدات لازم را برای کنترل امور هستند.

معاون فرماندار ابهر نیز گفت: نتیجه آزمایش تعداد هفت نفر از شهروندان این شهرستان مثبت اعلام شده و این افراد هم اکنون در بیمارستان بستری هستند.

صفی الله کرامتی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تعداد ۲۲ نفر از شهروندان نیز مشکوک به کرونا هستند که تحت مراقبت قرار دارند.

ابتلای ۵۲ زنجانی به کرونا(۱۷ اسفند)

آقای دکتر کیانوش جهانپور ، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون از کل آمار مبتلایان ۵۲ نفر زنجانی هستند  که ۴ نفر از آنها جان باخته اند.

دکترمحمدرضا صائینی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان زنجان عصر جمعه ۱۶ اسفند در نشست خبری عنوان کرد: ۲۸۹ بیمار مشکوک به بیماری کرونا در استان بستری و از بین آنها ابتلای ۵۰ نفر قطعی و مثبت شده است که در این بحث همه جوانب در نظر گرفته شده است و از روز شنبه نیر اقدامات جدید را آغاز می‌کنیم. در استان ۴ مورد فوتی داشتیم که سه نفر زنجانی و یک نفر اهل قم بود.۳۲ مورد از ۵۰ مورد مربوط به زنجان و بقیه مربوط به شهرستان‌ها است.

تعداد مبتلایان کرونا در زنجان در یک روز سه برابر شد/ ابتلای ۵۰ زنجانی به کرونا در زنجان(۱۶ اسفند)

آمار مبتلایان به بیماری کرونا در زنجان طبق اعلام وزارت بهداشت، در جهشی خیره کنند از ۱۵ نفر دیروز به ۵۰ نفر در روز جاری رسید و به بیش از سه برابر رسید.

آمارهای ابتلا به کرونا در استان رو به افزایش گذاشته به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش ۳۵ نفری بوده است.

 

فوت ۲ نفر براثر کرونا در زنجان(۱۵ اسفند)

کرونا جان ۲ نفر را در زنجان گرفت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت:امروز ۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در زنجان جان خود را مرگ ۲ نفر براثر کرونا در زنجاناز دست دادند.

قزلباش افزود:یک خانم جوان و یک مرد مسن متاسفانه جان خود را از دست دادند.

ابتلای ۱۵ نفر به کرونا در زنجان (۱۵ اسفند)

به گزارش فارس از زمان شیوع بیماری کروناویروس در کشور، زنجان مدت‌ها به عنوان استان پاک بود. تا اینکه از چند روز پیش خبر ابتلای قطعی یک بیمار و سپس روند افزایشی آن اعلام شد تا اینکه امروز این آمار به ۱۵ مورد قطعی رسید. بر اساس شنیده‌ها اغلب بیماران مبتلا در استان زنجان غیربومی هستند.

۶ مورد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در زنجان / حال عمومی بیماران مبتلا خوب است(۱۴ اسفند)

۶ مورد جدید مثبت آزمایشگاهی بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان زنجان به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، شش مورد مثبت از لحاظ آزمایشگاهی در استان زنجان به بیماری کرونا مبتلا شدند.

تاکنون در استان زنجان هیچ مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا وجود نداشته و حال عمومی بیماران مبتلا خوب است.

افزایش تعداد بیماران کرونایی در زنجان به ۲ نفر (۱۳ اسفند)

پرویز قزلباش در گفتگو با مهر، گفت: با مثبت شدن جواب آزمایش کرونای یک نفر دیگر، تعداد افراد مبتلا به این بیماری در استان زنجان به دو نفر افزایش یافت.

ثبت نخستین بیمار مثبت آزمایشگاهی کرونایی در زنجان (۱۲ اسفند)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از ثبت نخستین بیمار مثبت آزمایشگاهی کرونایی در زنجان خبر داد و گفت: این ثبت به معنای آمار بالای بیماری نیست.

در حالی که نزدیک به دو هفته از شیوع بیماری کرونا در کشور می‌گذرد تا کنون هیچ مورد مثبت آزمایشگاهی در زنجان ثبت نشده بود و نخستین مورد آن توسط رئیس دانشگاه امروز اعلام شد.

پرویز قزلباش امروز ۱۲ اسفند در گفتگو با فارس در همین رابطه با تقدیر از مردم برای همکاری در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: در عین حال لازم است مردم حساسیت بیشتری نسبت به این امور از جمله رعایت بهداشت عمومی و تنظیم روابط اجتماعی داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعطیلی مدارس و دیگر مراکز آموزشی در راستای کمک به کاهش تمرکز جمعیتی بوده است، افزود: هر چند ایام نزدیک به عید است ولی باید متوجه بود که مسئله فراگیری این بیماری بسیار جدی بوده و کنترل امور نیازمند توجه همگانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه تا به امروز هیچ مورد مثبت بیماری کرونا در استان نبوده است که دلیل آن خوب عمل کردن شبکه بهداشت و همچنین همراهی مردم بوده است، ادامه داد: امروز نخستین بیمار مثبت آزمایشگاهی در زنجان ثبت شده است.

وی با تاکید بر اینکه مثبت بودن نمونه آزمایشگاهی به معنای بزرگ بودن مشکل در بخش بستری بیماران نیست، ادامه داد: انتظار جدی از شهروندان برای رعایت مسائل بهداشت فردی و عمومی و تنظیم روابط اجتماعی وجود دارد. با وجود همه اقدامات، بسیار نگران هستم، چرا که مردم توجه کافی به شرایط و هشدارها را ندارند و همچنان زندگی روزمره و عادی دارند.

وی در گفتگو با موج رسا اظهار داشت : ما در حالت اولیه بیش از ۳۰۰ تخت را برای بیماری کرونا در سراسر بیمارستان های استان آماده کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به موج بیماری کرونا در استان زنجان، تصریح کرد: این بیماری در استان زنجان شیب بسیار ملایمی دارد.

وی بیان کرد: اگر شیب موج این بیماری افزایش پیدا کند دانشگاه علوم پزشکی زنجان می تواند تا ۵۰۰ تخت مختص این بیماری در استان زنجان آماده کند.

قزلباش با بیان اینکه در بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان ۸ تخت CCU را به تخت های ICU تبدیل کرده ایم، عنوان کرد: ۲۰ تخت ICU دیگر هم در بیمارستان ولیعصر راه اندازی کرده ایم.

وی با بیان اینکه علاوه بر ۱۹ تخت ICU بیمارستان ولیعصر(عج) که سابقا هم فعال بوده اند ۳۰ تخت ICU دیگر هم در این بیمارستان فعال می شود، افزود: در بیمارستان های الغدیر، امدادی و سایر بیمارستان ها هم ظرفیت خوبی وجود دارد که در صورت نیاز تخت هایی را در آن بیمارستان ها می توان آماده مقابله با بیماری کرونا کرد.

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#کرونا_را_شکست_میدهیم


اخبار حاشیه ای کرونا در استان زنجان به صورت روزانه :

بیشتر بخوانید :

آخرین اخبار کرونایی در زنجان / مورد ابتلا به کرونا در زنجان نداریم / انجام آزمایش تشخیص کرونا در زنجان / فوت مادر باردار شایعه بود + آخرین بروزرسانی

تولید مایع ضد عفونی کننده رایگان و ماسک در زنجان (۱۱ اسفند)

مایع ضد عفونی کننده رایگان و ماسک برای ارائه به مردم و کادر بیمارستانی و پزشکی در استان زنجان به همت تولید کنندگان خیر تولید می‌شود.

تلاش شبانه‌روزی ارتش برای مقابله با ویروس کرونا!(۱۱ اسفند)

تعطیلی رسمی خطوط مسافربری زنجان – قم و زنجان – گیلان (۱۱ اسفند)

معاون حمل‌و‌نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در حال حاضر خطوط مسافربری زنجان – قم و زنجان – گیلان به صورت رسمی تعطیل است.

مدقالچی با بیان اینکه از چند روز گذشته ضد عفونی کردن ترمینال‌های دو شهرستان ابهر و قیدار نیز آغاز شده است، افزود: در حال حاضر تنها در این دو شهرستان ترمینال فعال وجود دارد.

وی از ضد عفونی کردن خودروهای سواری و مینی‌بوس از دوشنبه هفته گذشته خبرداد و گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا این ضد عفونی‌ها انجام می‌شود.

راه‌اندازی قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا در بسیج دانشجویی استان زنجان (۱۲ اسفند)

معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان گفت: قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا با ظرفیت ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی و بیش از ۱۴۰۰ گروه جهادی فعال در سازمان بسیج دانشجویی در سطح کشور و به تبع آن با حضور گروه های جهادی در استان زنجان راه‌اندازی شد.

توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده از امروز در زنجان/ مواد اولیه واحدهای تولیدی تامین شد (۱۱ اسفند)

فرماندار شهرستان زنجان از توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده از امروز در زنجان‏ خبر داد.

رضا عسگری در گفت‌وگو با موج رسا با اشاره به بازدید از واحدهای تولیدی اظهار کرد: مواد اولیه واحدهای تولید کننده، ماسک شوینده ها و ضدعفونی کننده ها فراهم شده است و مجوزهای لازم نیز اخذ شده است.

وی با بیان اینکه ماسک از امروز در واحدهای صنفی عرضه می‌شود، ابراز کرد: مشکلی خاصی در این زمینه نخواهیم داشت و نیاز استان و شهر زنجان را با این واحدهای تولیدی تامین خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به تغییر خط دو واحد تولیدی در زنجان عنوان کرد: از امروز عصر کار توزیع آغاز خواهد شد و تولید و عرضه مواد ضدعفونی کننده نیز در چند واحد آغاز شده است.

وی با بیان اینکه روزانه تا ۵۰۰۰ بطری به صورت رایگان توسط یکی از واحدهای تولیدی عرضه می‌شود، گفت: چهار فروشگاه در زنجان برای توزیع رایگان این ضدعفونی کننده ها در نظر گرفته شده است.

کرونا را شکست میدهیم

کرونا را شکست میدهیم

مهلت سه‌ماهه برای اقساط تسهیلات فعالان اقتصادی (۱۲ اسفند)

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های اِعمال شده برای مراودات تجاری و بسته شدن مرزها در بخش‌های مختلف، پیشنهاد می‌شود مهلت سه‌ماهه‌ای بدون اعمال هرگونه دیرکرد برای پرداخت اقساط تسهیلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی در نظر گرفته شود.

علی یگانه‌فرد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرایط موجود، کسب و کارهای فعالان اقتصادی به‌ویژه واحدهای کوچک و متوسط را با مشکلاتی مواجه کرده که پیشنهاد فوق نیز در این راستا و برای کمک به فعالان اقتصادی ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی زنجان در پی شیوع ویروس کرونا، طی نامه‌ای روز گذشته /یکشنبه ۱۱ اسفند/ به استاندار زنجان و بانک مرکزی، پیشنهاد مهلت سه‌ماهه برای پرداخت اقساط بدون اِعمال هرگونه دیرکرد برای همه واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی  را ارائه کرد.

توزیع ۳۰ هزار ماسک در مدارس زنجان (۱۲ اسفند)

حدود ۳۰ هزار ماسک در مدارس مناطق محروم و محتوای آموزشی ویژه کارکنان، مربیان، معلمان و اولیا در اداره‌ها، مدارس و مراکز پیش دبستانی استان توزیع و ارسال شده است.

رییس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ارائه برنامه مختلف، در راستای پیشگیری از بیماری  کرونا گفت: در زمینه اطلاع رسانی ۲ هزار و ۲۵۰ پوستر با موضوع سه گام کلیدی برای پیشگیری از  بیماری های حاد تنفسی و ۳۰ هزار پمفلت آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا و ویروس کرونا، ویژه دانش آموزان و ۲ هزار و ۷۵۰ پوستر روش صحیح شستن دست ها تکثیر و به مناطق و نواحی ارسال شده است.

محمد عباسی افزود: در این راستا  کارگاه های آموزشی پیشگیری از بیماری کرونا برای ۲ هزارو ۴۷۶ نفر از فرهنگیان برگزار و مسؤولان حوزه سلامت و تندرستی آموزش و پرورش نیز علاوه بر شرکت در کارگاه های آموزشی نواحی و مناطق، اقدام به برگزاری کارگاه پیشگیری از شیوع آنفلولانزا و کرونا برای ۱۷ هزارو ۶۲۴ نفر از اولیای دانش آموزان از طریق کلاسهای آموزش خانواده اقدام کرده اند.

اورژانس زنجان با ۱۰ دستگاه آمبولانس در خط مقدم مبارزه با کرونا

(۱۲ اسفند)

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: نیروهای عملیات ویژه اورژانس این استان با تمام توان و آمادگی بسیار بالا در خدمت‌رسانی به مبتلایان احتمالی کرونا ویروس هستند.

دکتر اصغر جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، این مرکز با تشکیل تیم های عملیات ویژه اورژانس، آماده برای خدمات رسانی به مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا شد و تاکنون نیز در انتقال حفاظت شده افراد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی درنظر گرفته شده نقش مهم و ارزنده‌ای ایفا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برای انتقال بیماران دارای تب بالا و ناراحتی تنفسی ۱۰ دستگاه آمبولانس اختصاص یافته است، اظهار داشت: فقط این آمبولانس ها که مجهز به تجهیزات پزشکی، وسایل حفاظت فردی و مانیتورینگ هستند، حق انتقال بیماران مشکوک به کرونا ویروس به مراکز تعیین شده را دارند.

جعفری با اشاره به اینکه سه دستگاه خودروی آمبولانس برای شهر زنجان و هفت دستگاه آمبولانس دیگر نیز برای سایر شهرستان‌های این استان در نظر گرفته شده است، افزود: روزانه چند بیمار دارای علایم تب و ناراحتی تنفسی از طریق نیروهای عملیات ویژه اورژانس به این مراکز درمانی منتقل می شوند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: ۵۷ پایگاه اورژانس شهری استان زنجان با ۴۰۰ نیروی مجرب و توانمند در وضعیت نارنجی (آماده باش) قرار دارند.

استقرار آزمایشگاه تشخیص کروناویروس در زنجان (۱۲ اسفند)

فتح‌الله حقیقی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از عملیات ضدعفونی معابر شهر زنجان، در جمع خبرنگاران، افزود: ضدعفونی همه اماکن مسقف و روباز شهر زنجان از ۲ روز گذشته انجام می‌شود و در این راستا از همه بضاعت شهرداری، ارتش و سپاه استان استفاده شده است.

وی با اشاره به رفع موانع موجود در ضدعفونی، ادامه داد: در حال حاضر در استان ۴ واحد تولیدکننده مواد شوینده بر پایه الکل وجود دارد که حتی برخی از این واحدها، برای حل مشکل، خط تولید خود را تغییر دادند تا نیاز مردم برطرف شود و برای تولید وایتکس نیز در استان شیفت‌های کار افزایش یافته است.

حقیقی با بیان اینکه طی روزهای گذشته در استان کمبود الکل وجود داشت، افزود: برای حل این مشکل اجازه تولید سه برابری به یک واحد تولیدکننده الکل داده شده است و استان زنجان به لحاظ ضدعفونی مشکلی ندارد.

حقیقی با بیان اینکه تاکنون نتیجه آزمایش افراد مشکوک به کروناویروس در استان توسط انستیتو پاستور منفی اعلام شده است، تصریح کرد: آزمایشگاه کروناویروس در استان مستقر خواهد شد که در همین راستا پزشکانی برای آموزش اعزام شده‌اند و تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز به استان وارد شده و این در حالی است که ترافیک بالای کیت‌های آزمایشگاهی در انستیتو پاستور سبب شده است که نتایج با تاخیر اعلام شود.

دست به کار شدن جوانان زنجانی علیه کرونا (۱۳ اسفند)

شب گذشته جمعی از جوانان زنجانی از ساعت ۲۲ تا ۲ و نیم بامداد سه اکیپ سه و چهار نفره، معابر شهر زنجان شامل ایستگاه اتوبوس، باجه تلفن، تابلوهای شهری و میله‌ها و صندوق‌های صدقات و … را از بلوار مقدم تا بلوار استقلال و از چهارراه سعدی تا کوچه مشکی و آزادگان و منطقه بی‌سیم علیه ویروس کرونا ضد عفونی کردند.

ضد عفونی معابر شهری زنجان توسط یگان پدافند جنگ نوین سپاه پاسداران(۱۴ اسفند)

فعالیت ۲۵ گروه جهادی بسیج جامعه پزشکی برای پیشگیری از کرونا(۱۴ اسفند)

مشهود تقی لو مسئول بسیج جامعه پزشکی استان زنجان با اشاره به فعالیت‌های جهادی این نهاد انقلابی در راستای بیماری کرونا، گفت: ۲۵ گروه جهادی برای غربالگری، درمان و پیگیری بیماران کرونایی در زنجان فعالت می‌کند.

مشهود تقی لو در گفت‌وگو با موج رسا با اشاره به فعالیت‌های بسیج جامعه پزشکی در راستای پیشگیری و آموزش برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی قبل از شروع موج بیماری کرونا در زنجان به‌عنوان عضو ستاد استانی پیشگیری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی عضویت داشت.

وی با بیان اینکه ۲۵ گروه جهادی به نام شهید رهنمود و با ظرفیت ۱۰۰ جهادگر در راستای آموزش و پیشگیری از کرونا در زنجان فعال است، ابراز کرد: سابقاً این گروه‌های جهادی در استان در راستای ارائه خدمات بهداشتی رایگان فعالیت می کردند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در این مدت درمانگاه شماره ۱۴ زنجان را به‌عنوان سومین مرکز بعد از درمانگاه‌های شماره ۸ و ۹ به‌عنوان مرجع غربالگری، درمان و پیگیری بیماران کرونایی تحویل بسیج جامعه پزشکی شد، تصریح کرد: بسیج جامعه پزشکی به مدت دو ماه و به‌صورت سه شیفت در این راستا ارائه خدمات می‌کند.

۱۸ اکیپ کار سمپاشی معابر زنجان را انجام می‌دهند/ ضد عفونی روزانه ناوگان‌های عمومی شهری در زنجان(۱۴ اسفند)

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با اشاره به اینکه ۱۸ اکیپ کار سمپاشی معابر زنجان را انجام می‌دهند گفت: در این اکیپ‌ها ۵۸ نفر به صورت مستقیم فعالیت می‌کنند.

بیوک شامی در گفت‌وگو با موج رسا در مورد ضد عفونی معابر پرتردد شهری زنجان اظهار کرد: معابر پر تردد شهری زنجان هر روز شبانه با همکاری سپاه انصارالمهدی(عج) و ارتش انجام می‌شود.

وی با تاکید اینکه کار سمپاشی با نظارت مرکز بهداشت انجام می‌شود بیان کرد: عملیات ضدعفونی معابر شهری زنجان از ششم اسفندماه آغاز شده است. در این عملیات اتوبوس‌های درون شهری و تاکسی‌ها به ضدعفونی شده و سمپاشی جایگاه‌های سوخت سی‌ان‌جی نیز به صورت روزانه انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با تاکید براینکه ۱۸ اکیپ کار سمپاشی خیابانها را انجام می‌دهند عنوان کرد: ۵۸ نفر به صورت مستقیم روزانه در کار سمپاشی معابر زنجان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نهادهای مردمی نیز به صورت خودجوش پای کار آمدند و کار سمپاشی را در سطح شهر زنجان انجام می‌دهند افزود: جمعه بازار زنجان نیز به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تعطیل شده است.

پلمب ۱۶۰ قلیان‌سرا در زنجان(۱۵ اسفند)

فرمانده انتظامی استان زنجان از پلمب ۱۶۰ قلیان‌سرا در زنجان خبر داد و گفت: بازدید و سرکشی مستمر پلیس از قلیان سراها و ممنوعیت ارائه آن برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا ادامه دارد.

سردار رحیم جهانبخش امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اتخاذ تدابیری برای پیشگیری از شیوع ویروس «کرونا» و سرکشی مستمر پلیس، از ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن رفاهی و عمومی برای پیشگیری از انتقال و شیوع این ویروس خطرناک خبر داد.

سردار جهانبخش ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی از آغاز این طرح تا کنون ۱۶۰ قلیان سرا و دو تالار پلمب و به ۱۰۰ واحد صنفی دیگر تذکرات لازم صادر شده است.

کشف یک انبار جدید احتکار اقلام بهداشتی در زنجان/ دادستان: با عاملان برخورد قاطع می کنیم(۱۵ اسفند)

 

ایستگاه‌های سلامت جایگزین طرح آرامش بهاری شد(۱۵ اسفند)

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: به خاطر پیشگیری از بیماری کرونا، ایستگاه‌های سلامت جایگزین طرح آرامش بهاری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه زنجان حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: امسال ۹ سال است که طرح ارامش بهاری در بقاع متبرکه در حال اجراست، اما به خاطر پیشگیری از شیوع کرونا امسال به جای این طرح برپایی ایستگاه‌های سلامت را خواهیم داشت.

کرمی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی مسؤولان زیارتگاه‌ها‌، قدم‌گاه‌ها‌، تکایا، مساجد و مکان‌های مذهبی به رعایت موارد علمی و توصیه پزشکی بیان کرد: در همین راستا به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی از برگزاری هرگونه مراسم از جمله اقامه نماز جماعت، جمعه و مجالس ترحیم در مساجد پرهیز کنند.

آماده‌سازی ۲ هزار بسته بهداشتی و نظافتی برای نیازمندان زنجانی(۱۵ اسفند)

مسؤول مجمع گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان از آماده‌سازی ۲ هزار بسته بهداشتی و نظافتی برای عرضه به نیازمندان زنجانی خبر داد.

آماده‌سازی 2 هزار بسته بهداشتی و نظافتی برای نیازمندان زنجانی

ارزیابی کرونایی ۵ هزار غیربومی در استان زنجان(۱۷ اسفند)

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان : ۴۰۰ نفراز تلاشگران دانشگاه علوم پزشکی درخط مقدم مقابله با کرونا هستند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان ؛ دکتر قزلباش درگفتگوی ویژه خبری امشب زنجان گفت: همه تلاشگران دانشگاه علوم پزشکی با جدیت تمام به مقابله با کرونا آمده اند و در این زمینه ۴۰۰ نفر درخط مقدم سلامت درتلاشند .

وی گفت: ارزیابی کرونایی  ۵ هزارغیربومی در استان زنجان که تردد داشته اند هم انجام شده  و مواردی هم شناسایی و کنترل شده اند .

ورود به زنجان ممنوع شد(۱۷ اسفند)

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: در پی شیوع بیماری کرونا ورود خودروهای غیربومی به استان زنجان ممنوع است.

سردار رحیم جهانبخش امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در پی شیوع بیماری کرونا از ساعت ۲۲ امشب، ۱۶ اسفند ماه ورود خودروهای غیر بومی به داخل استان در همه محورها ممنوع است.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: بر این اساس ورود خودروهای غیر بومی به داخل شهرهای استان زنجان ممنوع بوده و مسافرین می‌توانند بدون ورود به شهرهای استان به مسیر خود ادامه دهند.

وی تاکید کرد: هم استانی‌های عزیز از دعوت مهمانان خارج از استان پرهیز کنند، چرا که در مبادی ورودی شهرها در کمال احترام از ورود ایشان جلوگیری خواهد شد.

شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه کرونا در زنجان(۱۷ اسفند)

رئیس پلیس فتای استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل شایعه پراکنی اخبار غیر موثق مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازی خبر داد وگفت: این فرد با انتشار شایعه فوت ۶ نفر از شهروندان زنجانی در یکی از بیمارستان های استان زنجان باعث ایجاد رعب و وحشت و تشویش اذهان عمومی شده بود.

حضور مداح مشهور زنجانی در بیمارستان کرونایی‌ها(۱۷ اسفند)

پیش‌بینی ۴۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در زنجان / از ورود مسافران به زنجان جلوگیری می کنیم(۱۷ اسفند)

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه ۱۴ مرکز درمانی برای پذیرش بیماران آماده شده است، گفت: ۴۰۰ تخت اختصاصی برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره اینکه در این ایام ۱۲ کارگاه تولیدات غیر الکی و چهار کارگاه تولیدات الکی در زنجان فعال شده است، اضافه کرد: یک واحد تولیدی دستکش یکبار مصرف و یک واحد تولید لباس پیشگیری از کرونا در زنجان فعال شده است.

وی با تاکید بر اینکه از ورود مسافران به استان جلوگیری می‌شود و اقدام به تعطیلی مراکز عرضه قلیان شده است، عنوان کرد: مبادی ورودی شهرها به روی مسافران مسدود شده است.

بخش عمده بیماران بستری مشکوک به کرونا در زنجان ترخیص شدند(۱۸ اسفند)

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: حدود ۳۰۰ نفر با احتمال ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری شده بودند که بخش عمده آن‌ها ترخیص شده‌اند.

دکتر پرویز قزلباش شامگاه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان که بصورت ویدئو کنفراس برگزار شد، در رابطه با آخرین وضعیت بیماران کرونایی افزود: تاکنون این استان ۵۲ مورد بیمار مثبت به لحاظ تست آزمایشگاهی کرونا دارد که از این تعداد چهار مورد فوتی گزارش شدو با این وضعیت می توان گفت این بیماری در استان با یک شیب ملایم رو به افزایش است.

وی اضافه کرد: آزمایش‌های بیماران بستری شده مشکوک به کووید ۱۹ در این استان به انیستیتو پاستور ایران ارسال می‌شد و تاکنون ۶۹ مورد به این آزمایشگاه ارسال شده بود که پاسخ آنها تاخیر داشت که از این پس آزمایشگاه خود زنجان هم راه‌اندازی و نمونه آزمایش‌ها از روز دوشنبه در زنجان بررسی خواهد شد.

این مسؤول ادامه داد: بر این مبنا، همزمانی آماده شدن جواب آزمایش‌های ارسالی به تهران با راه‌اندازی آزمایشگاه زنجان منجر به مشخص شدن نتیجه تعداد زیادی مبتلا به کرونا در استان شد که ریز آن به این صورت بود که ۱۵ نمونه آزمایش به روز در زنجان انجام و مابقی برای انستیتوپاستور را  شامل می شد که همه این موارد در یک روز وارد سامانه شد که در نهایت نتیجه آن به افزایش یکباره ۳۵ نفری مبتلایان منجر شد که در واقع می توان گفت این آمار عجیب و غریب نیست.

قزلباش افزود: در زمان حاضر آمار مبتلایان به کووید – ۱۹ در استان به‌روز شده و طبیعی است که لیست موردهای مثبت ابتلا متناسب با تعداد بیماران مشکوک بستری شده در بیمارستان‌ها خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی استان زنجان گفت:طبق  پیش‌بینی‌ها ابتلا به ویروس کرونا تا اواخر فروردین ادامه خواهد دارد که اوج بیماری اواخر اسفند جاری و اوایل فروردین سال آینده خواهد بود که در نتیجه آمادگی برای پاسخ‌گویی به این بحران باید چند هفته‌ای باشد.

وی، با اشاره به اینکه تا کنون حدود ۵۰۰ هزار ماسک در سطح استان توزیع شده است، ادامه داد: این اقلام در بخشی از روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و مراکز خدمات جامع سلامت توزیع شده و در این میان  نظارت‌هایی بر نحوه توزیع اقلام بهداشتی در داروخانه‌ها انجام می‌شود، که هر فرد می‌تواند پنج  عدد ماسک دریافت کند.

قزلباش خاطرنشان کرد: مرکز اصلی بستری بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در استان زنجان، بیمارستان ولی‌عصر (عج) بوده و طبیعی است که بیماران از شهرستان‌های مختلف در این مکان بستری شده‌اند.

۴۰ میلیارد ریال برای تهیه اقلام بهداشتی مددجویان زنجانی اختصاص یافت(۱۹ اسفند)

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار جهت پیشگیری از بیماری کرونا و تهیه اقلام بهداشتی برای مددجویان این استان اختصاص یافت.

هدایت صفری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مبلغ با رعایت اولویت برای تهیه اقلام بهداشتی برای بیماران خاص و صعب العلاج، سالمندان زمین‌گیر، افراد دارای بیماری زمینه ای و مادران باردار و شیرده و در نهایت برای افراد دیگر هزینه می شود.

ساخت ۱۳ هزار محلول توسط دانشجویان زنجان(۱۹ اسفند)

تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با ساخت ۱۳ هزار بطری ماده ضد عفونی کننده با الکل ۷۰ درصد در اقدامی جهادی به یاری مردم شتافتند.

در میان بیماران کرونایی و مدافعان سلامت استان زنجان(۱۹ اسفند)

انجام هفت هزارو ۸۹۷ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در زنجان(۲۰ اسفند)

مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در این استان هفت هزارو ۸۹۷ مورد بازدید از مراکز تهیه مواد غذایی و اماکن عمومی از قبیل نانوایان، سوپرمارکت ها، رستوران ها و غیره توسط کارشناسان انجام شده است.

کارگاه‌هایی فنی و حرفه‌ای زنجان دست به کار شدند/تولید روزانه ۱۲ هزار ماسک(۲۰ اسفند)

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان از آغاز دوخت روزانه بالغ بر ۱۲ هزار عدد ماسک برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در کارگاه خیاطی مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای فجر ابهر خبر داد.

کمک شهرداری به کسب و کار زنجان‌ها(۲۰ اسفند)

سرپرست شهرداری زنجان اعلام کرد: در راستای کمک به کسب و کار مردم، جایزه خوش حسابی و پروانه ساختمانی را که تا پایان سال اعلام شده بود تا پایان اردیبهشت تمدید کرد.

۵۲ درصد محکومان واجد شرایط زنجانی به مرخصی اعزام شدند(۲۰ اسفند)

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: در پی صدور بخشنامه اخیر ریاست قوه قضاییه در خصوص اعطای مرخصی زندانیان، به ۵۲ درصد محکومین واجد شرایط مرخصی اعطا شد.

ضد عفونی معابر شهری توسط خادمان حسینیه اعظم زنجان(۲۱ اسفند)

۲۲گروه جهادی در زنجان با شیوع ویروس کرونا مقابله می‌کنند(۲۱ اسفند)

معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان گفت: تاکنون بیش از۲۲ گروه در راستای مقابله با ویروس کرونا اعلام آمادگی و اقدام به فعالیت کردند.

معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه به منظور حفظ سلامتی سربازان و پاسداران سپاه استان در مرحله نخست اقدام به ضدعفونی فضاهای عمومی و خوابگاه‌های این نهاد شد، خاطرنشان کرد: معرفی رابط سلامت توسط همه معاونت‌ها در راستای ضد عفونی کردن محل کار و آموزش خود مراقبتی نیروها در برابر کرونا از دیگر برنامه‌‌ها در این مدت بوده است.

وی در ادامه به حضور گردان جنگ نوین از ۱۲ اسفندماه به درخواست استانداری و اداره بهداشت و با همکاری شهرداری در سطح استان خبر داد و افزود: گردان در امر پاکسازی، گندزدایی و ضدعفونی محیط شهری به یک ستون اصلی و تأثیرگذار تبدیل شده‌ است.

 وی از تشکیل گروه‌های جهادی در شهرستان‌های ابهر، خدابنده و خرم‌دره خبر داد و تصریح کرد: ۵۶ گروه جهادی در این شهرستان‌ها، در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس و ضدعفونی معابر فعالیت می‌کنند.

وی به فعالیت‌های بسیج دانشجویی استان اشاره ادامه داد: بیش از ۲هزار و۵۰۰ بسته بهداشتی در مناطق محروم توزیع و آموزش اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا در این مناطق با توزیع بروشورهای آموزشی از دیگر اقدامات است.

 معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان به عملکرد سپاه در زمینه شناسایی محتکران و انبار تولید مواد ضدعفونی غیربهداشتی اشاره کرد و گفت:کالا و مواد ضدعفونی احتکار شده برای توزیع به دادگستری و دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده می‌شود.

کشف حدود ۳ میلیون جفت دستکش احتکار شده در زنجان(۲۲ اسفند)

به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار رحیم جهانبخش با اشاره به اینکه احتکار یکی از بدترین مفاصد اقتصادی بوده و در اسلام از آن به شدت نهی شده است افزود: اقدامات محتکران که در راه رسیدن به اهداف سودجویانه و مغرضانه خود هستند از چشم قانون به دور نخواهد ماند.

سردار جهانبخش با اشاره به کشف ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار جفت دستکش احتکارشده طی هفته اخیر، افزود:یک میلیون و ۷۹۶ هزار جفت دستکش در یک کارگاه تولیدی در شهرستان ابهر و ۹۰۴ هزار جفت نیز طی چند روز گذشته کشف شده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: در مدت یاد شده ۶۹۵ عدد ماسک، ۲۹۴ لیتر الکل و مواد ضدعفونی کننده و ۱۶ قوطی مایع ضدعفونی کننده احتکار شده کشف شد.

وی اظهار داشت: در این زمینه ۱۰ نفر به عنوان محتکر دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

تمام مسابقات ورزشی تا پایان فروردین ۹۹ لغو شد(۲۲ اسفند)

با اعلام وزارت ورزش و جوانان تمام مسابقات ورزشی فعلا تا پایان فروردین ماه ۹۹ لغو شد.

توزیع ۱۰ هزار بسته مواد شوینده بین نیازمندان در زنجان با کمک حسینیه اعظم زنجان و موقوفات(۲۲ اسفند)

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۱۰ هزار بسته مواد شوینده و ضد عفونی کننده از محل عواید موقوفات بین نیازمندان در این استان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار برای خرید مواد ضدعفونی و توزیع در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان از محل موقوفات و همچنین کمک حسینیه اعظم زنجان هزینه شده است، ادامه داد: در این اقدام ۱۰ هزار بسته مواد ضدعفونی کننده برای توزیع بین نیازمندان و ۲ هزار لیتر مواد شوینده برای ضدعفونی کردن بقاع متبرکه و معابر عمومی خریداری و تهیه شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *