کرونا در زنجان رکورد زد / استان زنجان روزهای خطرناکی پیش رو دارد!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=19337

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان گفت: در صورت تداوم وضعیت موجود، استان زنجان روزهای خطرناک کرونایی را تجربه خواهد کرد و خطر جدی شهروندان زنجانی را تهدید می کند.

پرویز قزلباش با اذعان به اینکه اکثر شهروندان زنجانی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، گفت: با وجود هشدارهای داده شده شهروندان زنجانی هیچیک از پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و زندگی عادی خود را سپری می‌کنند.

وی روند فعلی در رشد تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان زنجان را نگران کننده عنوان کرد و افزود: در صورت تداوم وضعیت موجود، استان زنجان روزهای خطرناک کرونایی را تجربه خواهد کرد و خطر جدی شهروندان زنجانی را تهدید می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در حال حاضر با افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های ویژه بیماران کرونایی مواجه هستیم، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۷ نفر به مبتلایان به کرونا در استان زنجان افزوده شده است.

قزلباش با بیان اینکه در مجموع تاکنون تست کرونای هزار و ۵۱۱ نفر در استان بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است، ادامه داد: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس هم تا به امروز هزار و ۲۶۱ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه کرونا تا به امروز جان ۱۶۹ شهروند استان را گرفته است، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۹۵۴ نفر به علت مشکوک بودن به این ویروس در مراکز درمانی استان نمونه برداری و بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در استان زنجان تاکنون بیش از ۳۸۷ نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی بستری هستند.

توصیه این واحد دانشگاهی با توجه به افزایش شمار مبتلایان در استان، بازگشت اعمال محدودیت ها، کنترل ترددها در ورودی و خروجی شهرستانها، کاهش ساعات کاری ادارات، دور کاری و اعمال محدودیت در استفاده از ناوگان عمومی شهری است.

کرونا زنجان
کرونا زنجان

 

حریرچی: همه ماسک بزنند.

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر استفاده همه مردم از ماسک، از آغاز پویش همگانی با هشتک (#من _ ماسک _ می‌زنم) در کشور خبر داد.

دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری که در استودیو سلامت وزارت بهداشت و به صورت نشست تصویری برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون در اکثر کشور‌های دنیا برای تامین معیشت مردم و دلایل اقتصادی بازگشایی‌ها انجام شده است. در شرایط فعلی فعالیت اجتماعی، مهمترین مواردی که باعث کاهش شیوع کرونا می‌شوند، عبارت است از، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی یک متری با دیگران و استفاده از پوشش محافظ چشمی است که استفاده از ماسک ۸۵ درصد، رعایت فاصله فیزیکی یک متری ۸۲ درصد و استفاده از پوشش محافظ چشمی نیز ۷۸ درصد انتقال ویروس را کاهش می‌دهد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن