آخرین اخبار کرونا در زنجان(۳) / مبتلایان به کرونا در زنجان ۴۹۴ نفر و ۴۱ فوتی / ۳۲۱ نفر ترخیص شده اند / تعطیلی کلیه مراکز تجاری ، اقامتی ، تفریحی و بوستان های زنجان / سفر ممنوع شد / #در_خانه_بمانیم + عکس و فیلم

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=14526

۴۹۴ مبتلا و ۴۱ فوتی در استان زنجان(۸ فروردین)

مطابق با آمار ارائه شده توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از ظهر دیروز تا ظهر امروز از ظهر دیروز تا ظهر امروز تعداد ۲۴ نفر مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا در استان زنجان به آمار قبلی اضافه شده است و مجموع آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان به ۴۹۴ نفر رسید. دو نفر از مبتلایان به بیماری کرونا در استان فوت شدند و مجموع فوتی های استان بر اثر این بیماری به ۴۱ نفر رسید.

مجموع افرادی که در بیمارستان های استان بستری شدند به یک هزار و ۴۳۱ نفر رسیده و که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۴ نفر به نفرات بستری شده افزوده شده است. از مجموع افراد بستری شده در استان تعداد  ۳۲۱ نفر ترخیص شده اند.

مبتلایان زنجان به ۴۷۰ مورد رسید(۷ فروردین)

مطابق با آمار ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان آمار مبتلایان به بیماری کرونا تا ظهر امروز در استان زنجان به ۴۷۰ نفر رسیده است.

از ظهر دیروز تا ظهر امروز ۲۰ مورد ابتلای قطعی آزمایشگاهی جدید به بیماری کرونا در استان زنجان شناسایی و به آمار استان افزوده شده است.

مطابق با آمار ارائه شده مجموع بیمارانی که در استان مشکوک به کرونا بودند و بستری شدند تا ظهر امروز به یک هزار و ۳۶۳ نفر رسیده است.

مجموع نفراتی که از ظهر دیروز تا ظهر امروز در استان مشکوک به کرونا بوده و بستری شده اند ۳۲۶ نفر بوده است.

همچنین مجموع افرادی که از بیمارستان های استان ترخیص شده اند ۳۱۰ نفر بوده اند.

یک‌هزار و ۳۱۸ بیمار مشکوک به کرونا در زنجان شناسایی شد(۷ فروردین)

اسماعیل رحمانی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به ابتلای ۱۸ نفر طی روز گذشته به کرونا ویروس در استان زنجان اظهار کرد: شمار مبتلایان به کرونا ویروس در زنجان به ۴۵۰ نفررسید.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۱۸ نفر از اولین روز انتشار ویروس کرونا در زنجان به این بیماری مبتلا شده اند ابراز کرد: اکنون ۳۷۳ بیمار کرونای در بیمارستان های استان زنجان بستری هستند.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به شمار بهبود یافتگان کرونا ویروس در زنجان تصریح کرد: ۲۸۵ بیمار از بیمارستان های استان ترخیص شده اند.

۴۳۲ کرونایی در  استان زنجان / ۴۰ درصد مردم بی تفاوت(۵ فروردین)

علیرضا آرمانی کیان در نشست خبری با اشاره به رفتار های مردم زنجان در برابر کرونا ویروس و در خانه ماندن مردم زنجان، اظهار کرد: ۶۰ درصد از مردم به توصیه ها عمل می کنند ولی ۴۰ درصد از مردم توصیه ها را جدی نمی گیرند و اصلا به توصیه ها باور ندارند.

وی با بیان اینکه اگر امروز آمار مبتلایان به کرونا ویروس ۶۵ نفر افزایش پیدا کرده؛ نشان دهنده این است که طی روز های اخیر مردم به توصیه های بهداشتی عمل نکرده اند و این امر موجب آسیب دیدگی مردم می شود، ابراز کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند پاسخ گویی به درمان و ارائه خدمات درمانی در استان و کشور دچار مشکل خواهد شد.

وی با بیان اینکه افرادی که به توصیه ها عمل نمی کنند از عواقب کار خود مطلع نیستند و نمی دانند که چه آسیبی به جامعه می زنند در حالی که این آسیب یک آسیب نگران کننده است، عنوان کرد: آن ۴۰ درصد همه ما را به سمت پرتگاه می کشانند.

وی با بیان اینکه ۱۲۴۸ نفر به صورت تجمیعی در استان از زمان ورود این ویروس به استان تاکنون مشکوک به کرونا بوده اند، ابراز کرد: اکنون ۳۵۱ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

آرمانی کیان با اشاره به اینکه دو درصد از بیماران کرونایی فوت می شود، افزود: ۳۲ نفر در زنجان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا ویروس فوت شده اند.

وی با بیان اینکه فقط ۲۰ درصد از افرادی که سن بالا دارند به بیماری کرونا مبتلا می شوند، ابراز کرد: در بین افرادی که سن بالا داشته و به کرونا مبتلا شده اند ۴۸ درصد منجر به مرگ می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه به دلیل بالا بودن سیستم ایمنی کودکان علائم بیماری در بین کودکان کم است، تصریح کرد: بیماری زایی کودکان مبتلا به کرونا ویروس بسیار بالا است.

وی با اشاره به اینکه ۹۱ درصد از بیماران کرونایی تب دارند، عنوان کرد: بیماران کرونایی فقط چند روزی تب ندارند و در باقی روز ها تب دارند.

وی با بیان اینکه شمار بیماران کرونایی در زنجان به ۴۳۲ نفر رسیده است، تصریح کرد: ۲۷۱ نفر از ۴۳۲ بیمار کرونایی در زنجان مرخص شدند.

۴۱۴ مبتلا در استان زنجان(۵ فروردین)

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از آغاز شیوع بیماری کرونا در این استان یک‌هزارو ۱۸۳ نفر در مراکز درمانی بستری که تاکنون بخش عمده‌ای از این تعداد ترخیص شده‌اند و در زمان حاضر ۳۵۹ بیمار تحت مراقبت‌های لازم قرار دارند.

دکتر جواد تاج کی  شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: طی روز گذشته با افزوده شدن ۲۰ بیمار مثبت کرونایی مجموع بیماران این استان تاکنون به ۴۱۴ نفر رسیده است که همکاری مردم در کاهش تعداد مبتلایان بسیار اثر گذار است.

۳۹۴ مبتلا و ۲۵ فوتی در استان زنجان (۳ فروردین)

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: شمار فوتی‌های مربوط به بیماری کرونا که با علائم حاد تنفسی به بیمارستان های سطح استان مراجعه کرده و پس از مدتی جان باختند به ۲۵ نفر افزایش یافت.

این مسؤول ادامه داد: هم اکنون ۳۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که به طور میانگین در روز ۳۵ الی ۴۵ نفر در این مراکز درمانی بستری می شوند که حداقل پنج تا ۶ روز تحت مراقبت های لازم قرار می گیرند.

قزلباش افزود:سیر ابتلا به بیماری همچنان در این استان ادامه دارد که در مجموع از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون هزار و ۱۴۱ نفر بصورت تجمعی در بیمارستان ها بستری شدند که با افزوده شدن ۲۸ مورد جدید طی روز گذشته شمار بیماران مثبت در استان به ۳۹۴ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه از مجموع بیماران بستری شده کرونایی در استان ۷۸۹ نفر به دلایل مختلفی ترخیص شدند و اینکه افرادی از استان های مختلف و یا کارکنانی که در استان های دیگر مشغول بکار بودند به این استان برگشته اند تا چه میزان در افزایش شمار بیماران تاثیر خواهد داشت، این مهم طی روزهای آینده خود را نشان خواهد داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی  استان زنجان ادامه داد: هر چقدر بتوان زنجیره انتقال بیماری را  کنترل کرد به همان میزان در این زمینه موفق خواهیم بود و در این میان طی چند روز گذشته ۶ هزارو ۳۰۸ نفر به استان وارد شده و در قرنطینه قرار گرفته اند.

آمار ۳۶۶ نفری متلایان به کرونا در استان زنجان (۲ فروردین)

از ظهر دیروز تا ظهر امروز با افزوده شدن ۳۵ نفر جدید تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان به ۳۶۶ نفر رسید.

۴۴ مبتلای جدید به کرونا در زنجان (۱ فروردین)

با افزایش ۴۴ نفری مبتلایان به ویروس کرونا در استان زنجان تعداد مبتلایان به ۳۳۱ نفر رسید.

ابتلای ۲۸۷ زنجانی به کووید ۱۹ (۲۹ اسفند)

با افزایش ۲۶ نفری آمار مبتلایان به کروناویروس در استان زنجان، تعداد بیماران ثابت شده آزمایشگاهی در این استان ۲۸۷ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از آغاز شیوع بیماری کرونا حدود ۹۰۰ بیمار مشکوک در بیمارستان‍‍‌های استان بستری و با اقدامات انجام گرفته بخش بزرگی از این افراد ترخیص شدند و در زمان حاضر نیز بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ بیمار بستری هستند.

رییس کمیته پیشگیری و کنترل بیماری ویروس کرونا در استان زنجان ادامه داد: طبق پیش بینی انجام گرفته و با توجه به وضعیت فعلی و عدم توجه کافی شهروندان زنجانی به نکات و توصیه های متخصصان امر، بیشترین اوج بیماری و شمار بستری ها طی هفته های دوم و سوم فروردین سال ۹۹ رخ خواهد داد که تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی اضافه کرد: پایش ها نشان می دهد بیشترین نسبت بیمار در شهرستان های طارم، زنجان و ماهنشان وجود دارد که این مساله در طارم و افزایش آمارها به دلیل نزدیکی و تعاملات با استان گیلان بوده و علاوه بر آن، خرمدره هم به توجه جدی نیاز دارد که در مجموع می توان گفت هیچ جا امن نیست و در همه جا باید مراقبت های لازم را انجام داد.

شیب تند رشد کرونا در زنجان

شیب تند رشد کرونا در زنجان
شیب تند رشد کرونا در زنجان

شمار مبتلایان به کرونا در زنجان به ۲۶۱ نفر رسید (۲۸ اسفند)

شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در این استان تا کنون ۲۶۱ نفر رسید که متاسفانه از مجموع مبتلایان ۱۶ نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

آخرین آمار بیماران کرونایی در استان زنجان ۲۴۱ نفر(۲۷ اسفند)

از ظهر دیروز ۲۶ اسفند تا ظهر امروز ۲۷ اسفندماه تعداد ۲۵ نفر به مبتلایان بیماری کرونا افزوده شد که مجموع آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان به  ۲۴۱ نفر رسید.

آمار مبتلایان به کرونا در زنجان به ۲۱۶ نفر رسید(۲۶ اسفند)

طبق آخرین اظهارات مقامات وزارت بهداشت آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان ظهر امروز(۲۶ اسفند۹۸) به ۲۱۶ نفر رسید.

از ظهر ۲۴ اسفندماه تا ظهر ۲۵ اسفندماه نیز ۳۲ نفر به تعداد مبتلایان کرونا در استان زنجان اضافه شده بود. طبق آخرین آمار ۱۳ فوتی بر اثر بیماری کرونا در استان گزارش شده است.

۲۰۱ کرونایی در استان زنجان(۲۵ اسفند)

تا ظهر دیروز مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان ۱۶۹ نفر بود که با افزوده شدن تعداد ۳۲ نفر جدید مجموع آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان تا ظهر امروز به  ۲۰۱ رسید.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در نشست خبری گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا در این استان به ۲۰۱ نفر و جان باختگان به مجموع ۱۳ نفر رسیده است که این به معنی حرکت به سوی اوج اپیدمی بوده که خبر خوبی برای عموم مردم نیست.

۱۶۹ مبتلا و ۸ فوتی در استان زنجان(۲۴ اسفند)

طبق آخرین اظهارات مقامات وزارت بهداشت تا ظهر امروز مطابق با پاسخ آزمایش های گرفته شده مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان به ۱۶۹ نفر رسید.

۱۳۸ مبتلا به کرونا در استان زنجان(۲۳ اسفند)

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تاکنون شمار مبتلایان به بیماری کرونا در این استان به ۱۳۸ نفر رسیده است که از این تعداد هشت تن جان باختند.

بیشتر بخوانید:


سایر اخبار کرونا در استان زنجان :


توزیع ۲۰هزار بسته معیشتی برای قشر محروم در زنجان از زمان شیوع کرونا(۸ فروردین)

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان گفت: از زمان شیوع کرونا در این استان تا کنون بیش از ۲۰هزار بسته معیشتی در بین اقشار کم درآمد و آسیب پذیر استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: بسیجیان زنجانی از زمان شیوع این ویروس منحوس در قالب ۱۳۰ گروه جهادی با حضور بیش از ۲۱هزار نفر روز به صورت شبانه روزی با همکاری نهادهای مرتبط نظیر شهرداری اقدام به ضدعفونی معابر و مناطق پرتردد شهری، درب منازل، دستگاه های خودپرداز کردند و این برنامه ها تا از بین رفتن کامل ویروس کرونا ادامه دارد.

جانشین فرمانده سپاه استان به طرح بسیج ملی غربالگری با همکاری بسیجیان  اشاره کرد و افزود:این طرح به‌صورت روزانه توسط گروه های جهادی بسیج دانشجویی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان از روزهای نخست فروردین ماه آغاز و تا زمان اتمام طرح غربالگری سراسری ادامه خواهد داشت.

وی به ایجاد نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی در سالن امام علی(ع) کانون بسیج زنجان و  نیز در ورزشگاه ها و سالن های بسیج در تعدادی از شهرستان ها اشاره کرد و افزود: این مراکز برای ارائه خدمات به بیماران در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

۲ هزار واحد صنفی در زنجان تذکر دریافت کردند(۸ فروردین)

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زنجان گفت: با شیوع بیماری کرونا و بر اساس محدودیت‌های اعمال شده حدود ۲ هزار واحد صنفی این شهر تذکر گرفته و ۶ واحد صنفی که قوانین و مقررات مربوطه را رعایت نمی‌کردند نیز پلمب شدند.

از مجموع ۲۱ هزارو ۲۳۳ صنفی فعال در سطح استان، به غیر از صنف فروشندگان اقلام بهداشتی و مواد غذایی باید تا پایان تعطیلات نوروزی بسته باشند.

این مسؤول ادامه داد: نیروی انتظامی برای نظارت و دقت بیشتر با تشکیل ۱۰۰ نیروی کمکی در قالب ۲۵ دستگاه خودرویی فعال که صرفا  در هسته مرکزی شهر فعالیت می کنند، به این موضوع نظارت و رصد داشته و واحدهای صنفی را مورد ارزیابی خطر قرار می‌دهد.

ممانعت از حضور مردم در بوستان های زنجان در روز طبیعت(۷ فروردین)

کرونا موجب ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به شهر زنجان شد(۶ فروردین)

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به درون شهرهای این استان به علت پیشگیری از ویروس کرونا در حال اجرا است.

سرهنگ ایرج خانی پور، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این طرح در ۱۸ نقطه این استان اجرا می شود اظهار داشت: واحدهای یگان امداد و عوامل پلیس راهور، پلیس های افتخاری در سه محور ورودی جاده تبریز، بیجار و میدان بسیج واقع در مسیر زنجان – قزوین، به صورت شبانه روز مستقر هستند و از ورود خودروهای غیربومی به داخل زنجان به جد خودداری می‌کنند.

تولید ماسک توسط خادمان حسینه اعظم زنجان(۶ فروردین)

آغاز تولید ماسک «N95 » در زنجان(۶ فروردین)

ناصر فغفوری امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: به منظور رفع نیاز مراکز درمانی و برای نخستین بار در زنجان، تولید ماسک N95 آغاز شد.
فغفوری در خصوص میزان تولید ماسک N95 در زنجان گفت: در مرحله نخست روزانه یک هزار و ۵۰۰ عدد و در طی هفته‌های آتی روزانه ۲ هزار عدد ماسک تولید و در اختیار کادر پزشکی قرار داده می‌شود.

روحانیون زنجان پا به پای مردم برای شکست کرونا(۶ فروردین)

دستگیری ۳۰ شایعه ساز فضای مجازی و کشف احتکار ۳٫۵ میلیون جفت دستکش در زنجان(۵ فروردین)

به گزارش نیروی انتظامی استان زنجان، سرهنگ ایرج خانی پور گفت: پلیس با تمام توان و جدیت در تامین نظم و افزایش احساس امنیت روانی در سطح جامعه تلاش و خدمت رسانی می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: همچنین با تلاش پلیس در سطح استان، ۳۰ نفر از انتشار دهندگان شایعات در خصوص ویروس کرونا در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با محتکرین اقلام بهداشتی برخورد قاطعانع می کند، گفت: بیش از ۳.۵ میلیون جفت دستکش احتکار در استان تاکنون کشف شده است.

ختنی پور تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳۰ نفر احتکار کننده و قاچاقچی اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا دستگیر و افراد تحویل مرجع قضائی استان شدند.

ضریب اشغال مراکز اقامتی زنجان را به صفر رساند(۵ فروردین)

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: در نتیجه اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، در زمان حاضر ضریب اشغال مراکز اقامتی در این استان به صفر رسیده است

تب‌سنجی از مسافران در ۱۸ پست بازرسی هلال‌احمر زنجان(۵ فروردین)

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: طی ۱۴ روز اخیر ۲۵ هزار و ۹۷۶ نفر علیه بیماری کرونا در ۱۸ پست بازرسی سلامت هلال‌احمر تب‌سنجی شدند.

شهرام میرزایی صبح امروز (۵ فروردین) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تب‌سنجی و غربال‌گری در مبادی ورودی و خروجی استان علیه ویروس کرونا توسط ۳۴۲ نفر از داوطلبان و ۹۵ پرسنل هلال‌احمر انجام شده است.

وی با بیان‌این‌که از ۲۵ هزار و ۹۷۶ نفری که تب‌سنجی شده‌اند، ۲۵ هزار و ۷۷۵ نفر سالم و بدون علائم کرونا تشخیص داده شدند، گفت: ۲۰۱ نفر نیز مشکوک به بیماری ویروس کرونا بوده‌اند که از این تعداد ۱۸۴ نفر به مراکز درمانی ارجاع داده شده‌اند.

میرزایی ادامه داد: اعضای داوطلب و کارکنان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در ۱۸ پست بازرسی، سلامت افراد را به روش تب‌سنجی کنترل می‌کنند و قبل از این عملیات نیز آموزش‌های مورد نیاز به آن‌ها ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان یادآور شد: این تیم‌ها از ۱۹ اسفند سال گذشته تا سوم فروردین امسال توانستند سرنشینان ۹۸۴۶ خودرو را در ۱۸ پست بازرسی سلامت تب‌سنجی کنند.

تولید روزانه ۱۵۰ هزار عدد ماسک در زنجان(۵ فروردین)

فرماندار شهرستان زنجان گفت: روزانه ۱۵۰ هزار عدد ماسک بهداشتی در کارگاه‌های تولیدی و خانگی زنجان تولید می‌شود.

تعطیلی صنوف استان زنجان تا ۱۵ فروردین الزامی شد(۳ فروردین)

بنابر مصوبه روز یکشنبه کمیته امنیتی استان زنجان تعطیلی کلیه اصناف به استثناء صنوف تامین کننده مایحتاج و ارزاق عمومی مردم تا ۱۵ فروردین جاری الزامی است.

در این مصوبه تاکید شده است: واحدهای صنفی متخلف در قبال به مخاطره انداختن سلامتی مردم شریف استان باید در مراجع ذیصلاح پاسخگو باشند.

صنوف تامین کننده مایحتاج عمومی از قبیل نانوایان،خواربارفروشان، سوپرمارکت ها و میوه فروشان ملزم به رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی هستند.

۵۰ درصد زنجانی‌ها در سامانه خود اظهاری بیماری کرونا ثبت نام کرده‌اند(۲ فروردین)

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تا کنون بطور میانگین ۵۰ درصد مردم مناطق مختلف این استان در سامانه ارزیابی و خود اظهاری بیماری کرونا ثبت نام کرده‌اند که این رقم در شهرستان زنجان ۲۵ درصد است.

دکتر محمدرضا صائینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس از شهروندان زنجانی انتظار می رود با مراجعه به سایت غربالگری سلامت  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به برنامه های ترسیم شده این بخش که همان قطع زنجیره بیماری کرونا، شناسایی سریع  مبتلایان و اقدامات درمانی بهنگام است، اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: شناسایی مبتلایان بیماری کرونا می تواند به قطع زنجیره بیماری در خانواده منتهی شود که این مهم اهمیت بسزایی دارد و از طرفی پایش ها نشان می دهد میزان مشارکت شهرستان های این استان در ثبت نام این طرح بین ۷۵ تا ۹۰ درصد بوده است.

وی اضافه کرد: بر این مبنا در این استان برای تحقق برنامه های ترسیم شده دربحث خود اظهاری از تمامی ظرفیت های موجود استفاده شده بطوری که هم اکنون حدود ۹۹ درصد مردم این استان دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند که وضعیت سلامتی آنان درطرح تحول نظام سلامت احصا شده بود.

صائینی افزود: با اجرای برنامه خود اظهاری، ابتدا مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر افراد پر خطر با ریسک بالا توسط بهورزان و مراقبان سلامت، در حاشیه شهر  اقدام به برقراری تماس کرده اند و در واقع در این ارتباط یک بیمار یابی فعال آغاز شده است.

کاهش ۵۰ درصدی ترددها در محورهای استان زنجان(۲ فروردین)

رئیس پلیس راه استان زنجان کاهش تردد در روزهای گذشته را نسبت به مدت زمان مشابه سال‌گذشته حدود ۵۰ درصد اعلام و تصریح کرد: در کل می‌توان گفت تردد در محورهای استان روان است.

دانشجویان دانشگاه آزاد مشغول تولید ماسک(۱ فروردین)

دانشجویان جمعیت دانشجویی امام حسن مجتبی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با حضور در مهدیه دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در یک اقدام انسان دوستانه و در راستای کمک به نظام سلامت کشور اقدام به تولید ماسک می‌کنند.

شبنم بابالویی دانش آموخته رشته صنایع دانشگاه آزاد اسلامی زنجان است و او که نمی‌خواهد از کار و تلاش تیم‌های فعال برای تولید مایحتاج ضروری این روزهای جامعه بگوید معتقد است: تنها کاری که در این شرایط از دست ما بر می آید این است در تولید ماسک به نظام سلامت کمک کنیم و نباید کادر بیمارستانی و بیماران را تنها بگذاریم.

وی با اشاره به تولید ماسک می‌گوید: با توجه به اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی زنجان، جمعیت دانشجویی امام حسن مجتبی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با تهیه تعدادی چرخ خیاطی با همکاری و همراهی دانشجویان علاقه‌مند در مهدیه واحد زنجان مستقر شدند و در این امر خداپسندانه مشارکت دارند.

بابالویی می‌گوید : دانشجویان در سه تیم و بصورت سه شیفت کاری از ۹ صبح تا شب ساعت ۲۱ مشغول کار هستند و روزانه ۳ هزار ماسک را تولید و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌دهند تا در اختیار داروخانه‌ها و جامعه هدف قرار دهد.

۵۰ درصد بلیت‌های قطار نوروزی در زنجان برگشت داده شد(۱ فروردین)

مدیرکل راه‌آهن منطقه شمالغرب گفت: امکان لغو بلیت‌های خریداری شده توسط مسافران ریلی در طرح پیش‌ فروش‌ وجود دارد و تاکنون ۵۰ درصد بلیت‌ها مسترد شده است.

وی به به ضدعفونی در ایستگاه‌های راه‌آهن‌، سالن‌های مسافری و کوپه قطارها اشاره کرد و افزود: با هماهنگی مرکز بهداشت، یک کارشناس در ایستگاه و سالن مسافری مستقر شده و از همه مسافران تب سنجی انجام می‌شود و مشاوره‌های لازم را به مسافران ارائه می‌دهند.

مدیر کل راه‌آهن منطقه شمالغرب گفت: مقرر شده که افراد می‌توانند بلیت‌های خریداری شده را بدون کم کردن پول و دریافت همه مبلغ لغو کنند و تاکنون ۵۰ درصد بلیت‌های نوروزی مسترد شده است.

فعالیت ۱۱۱ گروه جهادی برای مبارزه با کرونا در زنجان(۲۹ اسفند)

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: تا کنون ۹ هزار نفر روز در قالب ۱۱۱ گروه جهادی هر شب از ساعت ۲۳ تا ۳ بامداد اقدام به ضدعفونی و پاکسازی معابر در این استان کرده اند.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی در حوزه های مختلف نظیر ضدعفونی معابر و مناطق پرتردد، تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و نیز توزیع بسته های معیشتی در استان فعالیت می کنند، ابراز کرد:از ۱۲ اسفند ماه امسال  اکیپ ضدعفونی کننده معابر  پایگاه های بسیج پای کار آمدند و تیپ ۳۶ انصارالمهدی (عج) نیز با ۴ دستگاه درخش و با همکاری شهرداری و گروه های جهادی ناحیه زنجان، عملیات ضدعفونی معابر و مناطق پرتردد استان را دنبال می کنند.

طهماسبی  در ادامه با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بسته غذایی و معیشتی توسط بسیج دانشجویی استان زنجان در مناطق محروم استان توزیع شده است، عنوان کرد:سپاه انصارالمهدی (عج)  زنجان نیز اقدام به تهیه و توزیع ۲ هزار و ۸۰۰ بسته غذایی به ارزش ۵ میلیون ریال  برای اقشار کم درآمد و کارگران فصلی که به دلیل شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده اند، کرده است.

اختصاص هزینه اعیاد شعبانیه به اقلام بهداشتی، سهم حسینیه اعظم زنجان در مهار کرونا(۲۸ اسفند)

مسؤول روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان گفت: با عنایت به تعطیلی برنامه‌های این حسینیه از قبیل برنامه هفتگی و جشن‌های اعیاد شعبانیه تا اطلاع ثانوی، بنا به تصمیم مجموعه هیأت امنا، هزینه های این اعیاد با توجه به گسترس ویروس کرونا در استان زنجان، به تهیه و توزیع لوازم بهداشتی اختصاص یافت.

مجتبی شهامی در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا تاکنون بیش از سه هزار بسته بهداشتی شامل مایع دستشویی، ژل ضدعفونی کننده دست و مایع ضدعفونی کننده تهیه و در اختیار مردم مناطق محروم شهر زنجان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین خادمین افتخاری حسینیه اعظم زنجان در عملیات گندزدایی و ضدعفونی کوچه‌ها و خیابان‌های شهر حضور و مشارکت مستمر دارند.

طارم آلوده ترین منطقه استان زنجان(۲۷ اسفند)

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری با خبرنگاران با اشار به وضعیت بیماری کرونا در منطقه طارم گفت: تا کنون در این شهرستان ۲۰ مورد مبتلای قطعی گزارش شده که از این تعداد ۲ نفر  جان باختند و به نسبت جمعیت ۴۸ هزار نفری این منطقه جزء بالاترین تعداد درگیری نسبت به استان است.

وی اظهار داشت: یکی از علل مهمی که طارم موردهای مثبت به نسبت جمعیت بیشتر از شهرهای دیگر بوده به جهت مراوده زیاد مردم این شهرستان با استان گیلان است.

این مسؤول ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در طارم با همکاری های بین بخشی برای کنترل بیماری کرونا انجام گرفته به طوریکه ورودی و خروجی استان از مبداء طارم کنترل انجام می شود.

عمارلو افزود: در زمان حاضر استان در مبادی مختلف و محور اصلی در این شهرستان، گلیوان به منجیل و در نهایت به گیلان کنترل های لازم انجام می گیرد و به گواه نیروی انتظامی، فرمانداری شهرستان و شبکه بهداشت بیش از ۶۰ درصد تاثیرگذار بوده و شاید بتوان گفت یک مقدار از رشد تند افزایش بیماران مثبت را کاهش داده است.

آیت الله حسینی زنجانی : صله رحم در این شرایط شیوع ویروس کرونا جایز نیست/ مردم در خانه بمانند(۲۵ اسفند)

آیت الله سید محمد حسینی زنجانی در گفتگو با موج رسا با اشاره به وضعیت انتشار ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: صله رحم در این شرایط جایز نیست.

بررسی ۴ پرونده بزرگ توزیع کنندگان ضدعفونی تقلبی در بازار زنجان(۲۵ اسفند)

حجت‌الاسلام اسماعیل نیارکی امروز در حاشیه بازدید انبار اتحادیه داروسازان استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دستورات لازم برای برخورد با احتکار کنندگان مواد ضدعفونی اتخاذ شده است اظهار کرد: بالغ بر ۴ پرونده سنگین در دست بررسی داریم که متاسفانه مایع ضدعفونی کننده تقلبی در بازار عرضه می‌کردند.

وی با بیان اینکه این گونه پرونده‌ها به صورت خارج از نوبت و در شعب ویژه رسیدگی می‌شود افزود: در تعزیرات حکومتی استان نیز تاکنون ۱۴ پرونده تشکیل شده که مشمول مقررات قاچاق شده است.

وی عنوان کرد: اقلام کشف شده توقیف و به نفع دولت مصادره شد و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان جلوگیری از خروج یک محموله بزرگ دستکش بهداشتی از استان زنجان خبرداد و افزود: یک محموله‌ای مهمی در داخل استان توسط یک شرکت بازرگانی معامله شده بود که قرار بود از استان خارج شود و با اقدام به موقع جلو خروج آن گرفته شد.

آماده‌سازی نقاهتگاه برای بیماران کرونایی در زنجان(۲۵ اسفند)

بر اساس اطلاعات به دست آمده حدود ۳ هزار تخت در مراکز ورزشی استان زنجان برای خدمات رسانی به بیماران بهبود یافته آماده‌سازی می‌شود.

راه اندازی بیش از ۲۰ کارگاه تولید ماسک در زنجان(۲۵ اسفند)

فرمانده سپاه ناحیه زنجان با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک گفت: در ۶ واحد کارگاهی مجهز و ۱۵ کارگاه خانگی با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان مؤمن و انقلابی در شهرستان زنجان روزانه بیش از ۵ هزار ماسک تولید خواهد شد که همه این اقدامات با نظارت مراکز بهداشتی و درمانی و رعایت مسائل ایمنی به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

وی افزود: کارگاه‌های تولید ماسک با هدف تامین ماسک مورد نیاز و با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان در  حال تولید هستند که ابتدا پارچه‌های ویژه برای برش به سازمان فنی و حرفه‌ای ارسال و پس از برش در این کارگاه‌ها دوخته می‌شوند و در پایان پس از ضدعفونی و استرلیزه بهداشتی برای استفاده در مراکز درمانی و استفاده عموم مردم پخش می‌شوند.

وی با بیان اینکه بسیجیان همیشه در صحنه در قالب ۴۰ گروه سازماندهی شده ۳۰۰ نفری برای ضد عفونی محلات فعال هستند، تصریح کرد: این بسیجیان هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۴ شب در محلات مختلف شهر در این زمینه فعالیت می‌کنند.

دستگیری ۱۵ عامل شایعه پراکن و فروشنده مواد ضدعفونی کننده در فضای مجازی(۲۵ اسفند)

فرمانده انتظامی استان زنجان از دستگیری ۱۵ عامل شایعه پراکن و فروشنده مواد ضدعفونی کننده در فضای مجازی خبر داد و گفت: فضای مجازی به صورت ۲۴ ساعته در حال رصد است.

ضدعفونی پمپ بنزین های زنجان توسط گروه جهادی شهید محمدی(۲۵ اسفند)

مسؤول قرارگاه زیستی مبارزه با ویروس کرونای گروه جهادی شهید محسن محمدی حوزه بسیج شهید اشرفی اصفهانی(ره) زنجان با اشاره به فعالیت بخش ضدعفونی و گندزدایی، گفت: این بخش شامل ۶ دستگاه خودرو، ۲۰ دستگاه سمپاشی دستی و ۱۲ دستگاه دوشی برقی و ۷۰ نفر عضو است.

وی با بیان اینکه تمام اقلام مورد نیاز گروه جهادی از جمله محلول با کمک و مشارکت مردم تامین می‌شود، اظهار داشت: از همان روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا در کشور و در حالی که استان زنجان در وضعیت سفید قرار داشت، گندزدایی و ضدعفونی کردن را از جایگاه‌های عَرضه سوخت آغاز کردیم و هر شب ۱۸ جایگاه بنزین و گاز طبیعی تا ساعت ۴ بامداد توسط این گروه گندزدایی می‌شود.

توزیع ۳۰۰ هزار ماسک در داروخانه‌های زنجان/ یک میلیون جفت دستکش لاتکس وارد استان زنجان می‌شود(۲۴ اسفند)

در شب‌های مقابله با کرونا چه می‌گذرد(۲۴ اسفند)

ابتکار جالب رانندگان زنجانی برای مقابله با کرونا(۲۴ اسفند)

آغاز توزیع میوه شب عید زنجانی‌ها از فردا/ همه آرایشگاه‌های زنانه تعطیل شد(۲۴ اسفند)

رئیس اتاق اصناف استان زنجان در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه طبق هماهنگی امسال توزیع میوه شب عید از فردا آغاز خواهد شد، اضافه کرد: در این راستا ۱۰۰ غرفه کار توزیع میوه را عهده‌دار خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه پرتقال و سیب به اندازه نیاز استان تامین شده است و غرفه‌ها نیز در محلات مختلف فعالیت خواهند کرد تا مردم به آنها دسترسی داشته باشند، بیان کرد: به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت قیمت‌ها یکسان سازی شده است.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان در ادامه به سایر اقدامات پیشگیرانه در حوزه مقابله با کرونا نیز اشاره کرد و گفت: در این راستا با توجه به خطراتی که مشاهده می‌شد نسبت به تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه به دستور فرماندار اقدام شده است.

تکذیب شایعه انتقال بیماران کرونایی به زنجان(۲۳ اسفند)

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تکذیب انتقال بیماران از استان مازندران به استان زنجان گفت: اصلا به لحاظ علمی انتقال بیماران به شهرهای دیگر صحیح نیست.

مراکز تجاری زنجان تعطیل شد/ پیش‌بینی ۱۵۰۰ تخت برای قرنطینه بیماران(۲۳ اسفند)

فرماندار شهرستان زنجان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: با توجه به عدم رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و ادامه حضور در مراکز تجاری، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مبارزه با کرونای استان زنجان درخواست تعطیلی بازار را داشت.

وی با اشاره به نامه‌نگاری با اتاق اصناف و هم‌اندیشی با اتحادیه‌ها درخواست شد تا مراکز تجاری و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تعطیل شود، گفت: این تعطیلی به غیر از واحد‌های عرضه ارزاق عمومی و مواد غذایی است و تعطیلی شامل واحد‌های غیر ضروری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به الگوی رفتاری مردم یک هزار و ۵۰۰ تخت خارج از بیمارستان‌ها برای قرنطینه افراد دارای بیماری که نیاز چندانی به خدمات پزشکی ندرند و امکان امکان دارد ناقل باشند، گفت: این اقدام در راستای جلوگیری از غافلگیری در برابر این بیماری بوده و تجهیز این مراکز برای پشتیبانی انجام شده است.

محور تهم – چورزق مسدود شد(۲۳ اسفند)

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و برای تامین سلامت مردم زنجان، محور تهم – چورزق مسدود شد.

پلمب نانوایی‌های متخلف در زنجان(۲۳ اسفند)

کمک متفاوت قناد زنجانی به سربازان خط مقدم کرونا(۲۳ اسفند)

مدیر شیرینی‌ سرای آیلار زنجان با اشاره به اینکه در پی تلاش‌های مجاهدانه این قشر بر آن شدیم که به اقتضای شغلی خودمان از تلاشگران این عرصه تقدیر کنیم، گفت: در همین راستا با هماهنگی رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان، یک هزار جعبه شیرینی معادل یک تن و ۴۰۰ کیلوگرم بین یک هزار نیروی خدماتی، پرستار، پزشک و سایر پرسنل بیمارستان ولیعصر(عج) توزیع می‌شود.

انجام عملیات ضدعفونی معابر زنجان توسط ۴۰ گروه جهادی(۲۲ اسفند)

محسن سهندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات ضدعفونی معابر و اماکن شهر و روستاهای شهرستان زنجان به مدت ۱۵ شب و توسط ۴۰ گروه شامل ۳۰۰ نفر جهادی انجام شده و تا ریشه‌کنی ویروس کرونا ادامه دارد.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان در ادامه افزود: برای سمپاشی و ضد عفونی کردن محیط‌های مورد نظر در سطح شهر، ۲۰ دستگاه از ماشین‌آلات تیپ ۳۶ انصارالمهدی (عج) و ناحیه زنجان و همچنین بیش از ۱۰ موتورسیکلت به کار گرفته می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه معابر عمومی و پر تردد، محله‌های پر تردد، محورهای پرتردد، مساجد و بقاع متبرکه، عابر بانک‌ها، سوپر مارکت‌های بزرگ، جایگاه‌های سوخت از جمله مکان‌های هدف برای ضد عفونی و سمپاشی در راستای پیشگیری از کرونا به شمار می‌روند، افزود: همچنین روستاهای بزرگ هم هدف ضد عفونی هستند.

۱۴ بیمارستان فعال زنجان آماده خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی است(۲۲ اسفند)

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان نیز گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده ۱۴ بیمارستان فعال استان زنجان شامل ۱۰ بیمارستان دولتی و چهار بیمارستان غیردولتی آماده ارائه خدمات به مبتلایان به بیماری کرونا بوده و نحوه ارجاع بیماران نیز اطلاع‌رسانی شده است.

تعطیلی جایگاه‌های سوخت در استان زنجان شایعه است(۲۲ اسفند)

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close