کمک خیران زنجانی به نیازمندان ۴۴ درصد افزایش یافت

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=2836

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: کمک‌های خیران به نیازمندان ۴۴ درصد افزایش یافته است.

هدایت صفری امروز در جمع اصحاب رسانه به افزایش ۴۴ درصدی کمک خیران زنجانی به نیازمندان اشاره و اظهار داشت: کمیته امداد یکی از یادگاران حضرت امام(ره) است و یکی از محوری‌ترین فعالیت‌های این نهاد گفتمان سازی در جامعه در حوزه کمک به نیازمندان است.

وی با ابراز خرسندی از افزایش مشارکت مردم استان زنجان در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد گفت: خیران زنجانی درمجموع ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در سال گذشته مشارکت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه بر اساس آمارهای موجود کمک خیران زنجانی به نیازمندان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ با افزایش ۴۴ درصدی مواجه شد.

وی مشارکت ائمه جمعه‌ را با نهاد کمیته امداد عالی توصیف کرد و افزود: برنامه هدف‌گذاری شده کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکت‌های مردمی در سال گذشته ۱۲۶ درصد محقق شده و با هم‌افزایی کمک‌های مردمی با منابع داخلی این نهاد خدمات اثربخشی به جامعه هدف در بخش‌های مختلف ارائه‌ شده است.

صفری یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته را کسب رتبه نخست کشوری این استان در طرح اکرام ایتام و محسنین عنوان کرد و گفت: میانگین سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از ۱۴۰ هزار تومان در شش‌ ماهه نخست سال ۹۵ به ۳۲۱ هزار تومان و فرزندان محسنین نیز از ۶۵ هزار تومان در همین بازه زمانی به ۱۶۵ هزار تومان در پایان سال گذشته رسیده است.

وی در ادامه گریزی به تحقق ۱۸۰ درصدی ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان زد و خاطرنشان کرد: با جلسات مختلف بین مسئولان استانی و از طریق صندوق امداد ولایت ۲ هزار و ۶۸۳ فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت در سال گذشته ایجاد شد.

جشن خودکفایی ۲۳۰۰ مددجوی کمیته امداد اردیبهشت امسال برگزار می‌شود

هدایت صفری امروز در جمع اصحاب رسانه به راهبرد اصلی کمیته امداد در سال جاری اشاره و اظهار داشت: یکی از اولویت‌های نخست این اداره‌ کل ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان است.

وی به نقش نظارت وبازرسی در انجام امور تاکید کرد و افزود: انجام بازدیدهای میدانی باهدف شناسایی آسیب‌ها و نقاط ضعف و ارزیابی میزان اثربخشی خدمات و کیفی بخشی به فعالیت‌های این نهاد در طول سال انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان از تحقق ۱۸۰ درصدی ایجاد اشتغال در سال گذشته خبر داد و گفت: با بررسی‌های انجام شده اکثر شغل‌های ایجاد شده در سال گذشته پایداری لازم را داشته است.

وی افزود: سال گذشته توانستیم ۲ هزار و ۶۸۳ فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت این نهاد را ایجاد کنیم.

صفری با ابراز خرسندی از ارتباط خوب اداره‌کل فنی و حرفه‌ای با اداره‌کل کمیته امداد استان گفت: سال گذشته ۶ هزار و ۶۹۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات مهارت‌آموزی بهره‌مند شدند.

وی از برگزاری جشن خودکفایی ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در اردیبهشت ماه امسال خبر داد و افزود: این تعداد سال گذشته توانستند با بهره‌مندی از اشتغال به توانمندی لازم برسند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج‌ شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری اشاره و اعلام کرد: خوشه سازی در بخش تولید کفش در شهر هیدج و تولید پوشاک در شهرستان خدابنده از برنامه‌های کمیته امداد استان زنجان در سال جاری است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن