آخرین اخبارابهراستان زنجاناقتصادیایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمگزارشماهنشان

کمک ۱٫۸ میلیارد تومان خیران زنجانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: خیران زنجانی یک میلیارد و ۷۹۵ میلیون تومان در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه کمک کرده‌اند.

 هدایت صفری عصر امروز در مراسم تجلیل از حامیان طرح‌های اکرام و محسنین گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی ارائه کرد.
وی با اشاره به اینکه مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد و در حوزه کمک به نیازمندان بسیار ارزشمند است چراکه موجب پیشگیری از آسیب در خانوارهای نیازمند و به‌تبع آن جامعه می‌شود، افزود:  در تلاش هستیم با اعتمادسازی در اقشار مختلف مردم در استان زنجان فرصت‌های ایجاد شده از طریق خیران در حوزه مشارکت‌های مردمی را به دستاوردهای مهم در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف کمیته امداد این استان زنجان تبدیل کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان به افزایش ۹۰ درصدی میانگین سرانه دریافتی ایتام زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان از محل کمک حامیان در هشت‌ ماهه گذشته از سال جاری خبر داد و افزود: میانگین سرانه دریافتی ماهیانه ایتام زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان از ۱۴۰ هزار تومان در پایان ۶ ماهه سال گذشته به ۲۶۷ هزار تومان در سال جاری رسیده است.
وی افزود: میانگین سرانه دریافتی ماهیانه فرزندان محسنین زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان از محل کمک حامیان نیز با افزایش ۱۰۰ درصدی از ۶۵ هزار تومان در پایان ۶ ماهه نخست سال گذشته به ۱۳۰ هزار تومان در هشت ماهه گذشته از سال جاری رسیده است.
صفری در ادامه به افزایش ۶۷ درصدی مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی این نهاد در هشت‌ماهه گذشته از سال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: خیران زنجانی در مجموع ۲۲ میلیارد تومان در قالب طرح‌های مختلف ازجمله اکرام ایتام، محسنین، صدقات، جشن‌های عاطفه‌ها و نیکوکاری و برنامه‌های اجرایی ماه مبارک رمضان به نیازمندان این استان کمک کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از کمک یک میلیارد و ۷۹۵ میلیون تومانی خیران زنجانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه نیز خبر داد و افزود: خیران زنجانی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در قالب کمک‌های غیر نقدی و ۱۹۵ میلیون تومان نیز به‌ صورت نقدی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه کمک کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه کمک‌های غیر نقدی جمع‌آوری‌شده در استان زنجان برای زلزله‌زدگان استان کرمانشاه در پنج مرحله به این استان ارسال‌ شده است، ادامه داد: کمک‌های نقدی خیران زنجانی نیز به‌ منظور کمک به ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی برای آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه هزینه می‌شود.
صفری بابیان اینکه راهبرد اصلی کمیته امداد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف این نهاد، توانمندسازی گروه‌های مختلف مددجویی است، افزود: برنامه راهبردی کمیته امداد استان زنجان در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف این نهاد زمینه‌سازی برای ایجاد نشاط و امید در خانوارها، شکوفایی استعدادها و در نهایت توانمندسازی آن‌ها در بخش‌های مختلف با ارائه خدمات مددکاری تخصصی و ایجاد اشتغال است.

بر چسب ها

پیشنهاد سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close