کمک ۵ میلیارد تومانی زنجانی ها به سیل زدگان / از موکب اربعین تا گروه های جهادی زنجان در مناطق سیل زده + فیلم

استاندار زنجان گفت: در مجموع  بالغ بر ۵ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی برای سیل زدگان کشور جمع آوری شد.

فتح الله حقیقی امروز در نخستین جلسه شورای اداری استان زنجان با تقدیر از مدیران در مدیریت بحران، اظهار داشت: میزان بازدید از جاذبه های گردشگری استان زنجان  ۵۷۴ هزار و ۴۰۹ نفر بود که میزان افزایش ماندگار مدنظر ما بود.

وی با بیان اینکه اگر میزان ماندگاری گردشگران زیر ۴۸ ساعت باشد صرفه ای برای آن استان ندارد، خاطرنشان کرد: امسال استان زنجان میزبان خوبی برای گردشگران بود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تلاش شد ماندگاری مسافران در زنجان افزایش یابد، افزود:میزان ماندگاری در استان زنجان در ایام نوروز از ۲۴ ساعت به ۴۸ ساعت رسید.

حقیقی یادآور شد: با این ظرفیت راه ها و داشتن یک چهارم بزرگراه های کشور،بیش از ۱۲ میلیون تردد در استان زنجان ثبت شد.

وی با بیان اینکه از روز سوم نوروز اسکان مسافران در مراکز مشخص شده انجام شد، افزود: در این موضوع سپاه، نیروی انتظامی، ارتش، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان پای کار بودند.

این مسئول با اشاره به اعزام ۴ هزار نفر از استان زنجان به اردوی راهیان نور، گفت: این اردوها بدون هیچ مشکلی برگزار شد.

استاندار زنجان با اشاره به افزایش میزان بارندگی ها در استان زنجان،گفت: نسبت به سال گذشته ۹۲ درصد بارندگی ها افزایش یافت.

حقیقی با بیان اینکه در خصوص سیل اگر در استان بحران مدیریت نمی شد اتفاقات نامطلوبی روی می داد،افزود: از اوایل عید هیچ مدیری استان را ترک نکرد.

وی با اشاره به پاکسازی مسیرهای سیل در استان زنجان، یادآور شد: قطعی گاز چهار روستای استان زنجان نیز برطرف شد اگر چه به صورت رایگان تا وصل شدن گاز، خدمات رسانی انجام شد.

استاندار زنجان با اشاره به کمک رسانی مردم زنجان به استان های گلستان، ایلام و لرستان، گفت: از فردا کمک رسانی به خوزستان انجام می شود.

حقیقی گفت: بیش از ۷۵۰ میلیون تومان کمک های نقدی و ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک های غیر نقدی مردم زنجان به مناطق سیل زده بود.

وی با اشاره به  اعزام تیم و پرسنل تخصصی به مناطق سیل زده، گفت: ستاد عتبات عالیات استان زنجان نیز موکب در این مناطق ایجاد می کند.

این مقام مسئول با تقدیر از رسانه ها و صدا و سیمای مرکز زنجان در اطلاع رسانی مناسب و ایجاد آرامش در استان، گفت: اطلاع رسانی به موقع و مناسب موجب جلوگیری از بروز خسارت ها شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان در ادامه این جلسه، با اشاره به جمع آوری کمک های غیر نقدی به سیل زدگان از سوی سه ارگان سپاه و بسیج،هلال احمر و کمیته امداد، اظهار داشت: در مجموع  ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان کمک های غیر نقدی برای کمک به سیل زدگان جمع آوری شده است.

باقری میزان کمک های نقدی جمع آوری شده توسط سپاه را ۱۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ۱۴۲ میلیون تومان نیز توسط جمعیت هلال احمر استان زنجان و  ۸۹ میلیون تومان توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) جمع آوری شده است.

این مسئول جمع کل مبالغ جمع آوری برای کمک به سیل زدگان را ۳۹۱ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: جمع آوری کمک ها ادامه دارد.

محموله‌های کمکی سپاه و بسیج استان زنجان به مناطق سیل زده

جمع آوری کمک‌های مردمی و سپاه که توسط بسیج انجام شده به مناطق سیل زده کشور ارسال شد.

فرهاد امندی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به محموله‌هایی که توسط بسیج و سپاه استان زنجان تا ۱۲ فروردین به مناطق سیل زده ارسال شد اظهار کرد: جمع آوری کمک‌های مردمی به مناطق سیل زده استانهای گلستان و مازندران توسط بسیج سازندگی انجام می‌شود.

وی با اشاره به ارسال محموله کمکی بسیج استان به سیل زدگان استانهای گلستان و مازندران افزود: تاکنون ۱۱۸ هزار قرص نان، ۲ هزارو ۴۰۰ عدد کنسرو‌(۲۰۰بسته)، ۳ هزار و ۲۳۰ تخته پتو به این مناطق ارسال شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان زنجان بیان کرد: ۳ هزار بطری آب معدنی٬ ۹۲۵کیلوگرم حبوبات٬ ۳۵۰مترمربع نایلون٬ ۱۹۰جفت چکمه٬ ۶۲۰مترمربع موکت٬ ۲۰ تخته فرش۳۹۰۰ثوب لباس٬ ۵۰بسته لوازم بهداشتی و شوینده و ۱۱۰ میلیون تومان پول نقدی به این مناطق ارسال شد.

وی هدف از این امر را کمک به مردم مناطق سیل زده دانست و بیان کرد: هم اکنون نیز بسیجیان در پایگاه ها و حوزه‌های در حال جمع آوری کمک‌های مردمی هستند.

امندی با اشاره به حضور دو تیم گروه جهادی در مناطق سیل زده افزود: ۲ گروه جهادی بسیج در مناطق سیل زده امدادرسانی می‌کنند.

وی گفت: درصدد هستیم با رفع مشکلات سیل‌زدگان در راستای خدمات‌رسانی به هموطنان خود پیشگام باشیم و بتوانیم به وظایف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم چرا که هم‌اکنون هموطنان ما نیازمند یاری ما هستند و اگر در این روزها به همدیگر کمک‌رسانی نکنیم در حقیقت به وظایف خود عمل نکرده‌ایم.

مهربانی از «اعتمادیه» زنجان تا «ماسور» خرم‌آباد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد زنجان از اعزام گروه جهادی حاج عباس عبداللهی به استان سیل‌زده لرستان خبر داد.

مهدی عزیزوند با اشاره به هماهنگی‌های سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: امروز یک گروه جهادی ۱۵ نفره از جهادگران بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد زنجان به استان سیل‌زده لرستان اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد زنجان توان اعزام ۳ گروه جهادی به استان‌های سیل‌زده را دارد، افزود: علاوه بر گروه شهید عبداللهی در روزهای آتی دو گروه جهادی دیگر نیز به استان‌های سیل‌زده اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زنجان با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط گروه جهادی شهید عبداللهی افزود: مواد غذایی و لوازم بهداشتی همراه گروه جهادی به استان لرستان ارسال می‌شود.

عزیزوند از حضور فعال این گروه جهادی تا روز ۲۰ فروردین‌ماه در استان لرستان خبر داد و گفت: تجهیزات همراه گروه جهادی شامل لجن کش و سایر تجهیزات لازم برای امدادرسانی به سیل‌زدگان است.

بازسازی راه‌های شهر «الشتر» لرستان به زنجان واگذار شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان نیز در جلسه شورای اداری استان زنجان گزارشی از فعالیت‌‎های راه و شهرسازی استان در ایام نوروز ارائه کرد و اظهار داشت: بازگشایی راه‌های روستایی و جلوگیری از بروز مشکل برای شهروندان و مسافران از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

مسعود بیات‌منش با اشاره به ثبت ۱۲ میلیون تردد از جاده‌های استان بیان کرد: همچنین در حوزه حمل و نقل ریلی نیز ۲۹ قطار مسافری و ۲۸ قطار باری طی این ایام در مسیرهای ریلی استان حرکت کرده است.

وی از برقراری پروازهای زنجان- مشهد به صورت مرتب از فرودگاه زنجان خبر داد و گفت: در ایام نوروز مشکلی از این نظر پیش نیامد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه با اقدامات مثبت صورت گرفته تصادفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان زنجان کاهش یافت، تصریح کرد: این تصادفات حتی از میانگین روزهای عادی هم کمتر بود.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از موضوعات مورد توجه در استان بحث مقابله با خسارات سیل و جلوگیری از بروز آن بود، اضافه کرد: در همین راستا طی ایام نوروز تمهیدات ایمن‌سازی پل‌ها رصد شده و ۴۰ دستگاه پل استان ۵۰ تا ۱۲۰ متر رصد شد که مشکلی از نظر تردد نداشته باشد.

بیات‌منش همچنین از واگذاری کار ساخت و بازسازی راه‌های شهر «الشتر» لرستان به استان زنجان خبر داد و گفت: در این زمینه نیز با حضور متخصصان و کارشناسان این رشته اقدامات لازم انجام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته به زودی شاهد بازسازی راه‌های مواصلاتی شهر الشتر لرستان باشیم.

تیم های پزشکی، روانشناس و تکنسین دارو به لرستان اعزام شدند

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان گفت: دو کامیون از کمک های مردمی زنجانی ها به مردم لرستان ارسال شد.

فرهاد امندی اظهار داشت: کمک های مردم زنجان برای سیل زدگان لرستان ارسال شد.

وی با بیان اینکه کمک های غیر نقدی مردم زنجان شامل کنسرو، موکت، آب آشامیدنی، نان، لوازم بهداشتی و سایر اقلام مصرفی بود، افزود: یک هزار و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک نقدی جمع آوری شد.  این مسئول با اشاره به اعزام سه گروه جهادی تیم های پزشکی، روانشناس و تکنسین دارو به لرستان،خاطرنشان کرد: یک تیم پزشکی نیز شامل چهار نفر در مازندران به مردم سیل زده این استان خدمات ارائه می کنند.  مسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان با بیان اینکه چهار دستگاه کامیون نیز برای حمل بار و ارائه خدمات به خوزستان اعزام شده است،ادامه داد: کمک به هموطنان سیل زده استان های مختلف از زنجان همچنان ادامه دارد.

امندی گفت: ۲ کامیون کمک های مردمی زنجانی ها به هموطنان سیل زده لرستان به ارزش سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال ارسال شد.

۱۰ تیم تخصصی هلال احمر زنجان به مناطق سیل زده اعزام شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بدنبال بارش های سنگین و وقوع سیل در استان های گلستان، خوزستان، لرستان،این جمعیت ۱۰ تیم تخصصی امداد و نجات برای کمک به سیل زدگان استان لرستان اعزام کرد.

شهرام میرزایی اظهار داشت: با هماهنگی سازمان امداد ونجات جمعیت هالل احمر کشور، امروز چهارشنبه ۵۰ نفر از نجاتگران

مجرب در قالب ۱۰ تیم تخصصی امداد و نجات از استان زنجان به استان سیل زده لرستان اعزام شدند.
وی با اشاره تجهیزات همراه این تیم ها ی اعزامی ، افزود: این تیم ها تجهیزاتی همچون لجن کش، پمپ های روبین، الکتروپمپ،
اسپیکو همراه دارند.
مدیر عامل جمعیت هالل احمر استان زنجان به اقدامات انجام شده در استان در پی بارش های چند روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت:
با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش های سنگین در روزهای گذشته، همچنان امدادگران این جمعیت برای کمک رسانی
در آماده باش هستند.
وی اضافه کرد: شناسایی نقاط آسیب پذیر در زمینه سیل و آب گرفتگی در استان و تعیین تیم هایی مشخص در محل های حادثه خیز
برای کمک به شهروندان در صورت بروز حادثه از جمله تمهیدات این جمعیت در چند روز اخیر بود.
گفتنی است : ۱۸ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت این جمعیت در قالب طرح ملی امداد ونجات نوروزی ۹۸ در جاده های صعب
العبور و گردنه های استان برای هرگونه عملیات و پاسخگویی به حوادث و سوانح در آماده باش کامل هستند .

موکب ستاد اربعین زنجان در مناطق سیل زده خوزستان مستقر می شود

موکب ستاد اربعین زنجان در مناطق سیل زده خوزستان مستقر می شود

رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان گفت: موکب‌های زنجان که در اربعین حسینی فعال بودند در خوزستان فعال خواهند شد.

ذبیح‌الله بابایی بابیان اینکه از ۱۷ فروردین‌ماه ستاد عتبات و عالیات با تمام توان و نیرو پای‌کار است، اظهار کرد: در حال حاضر یک موکب از شهرستان زنجان و سه موکب هم از شهرستان‌های ابهر، خرمدره و خدابنده برای حضور در استان خوزستان پیش‌بینی‌شده است.

رئیس عتبات و عالیات استان زنجان گفت: موکب ستاد اربعین استان زنجان در استان خوزستان در هر سه وعده ۵ هزار غذا تهیه خواهد کرد و اولین کاروان روز ۱۸ فروردین ماه بارگیری خواهد کرد.

بابایی تأکید کرد: در حال حاضر تعدادی زیادی از موکب‌ها برای خدمات رسانی به سیل زده گان استان خوزستان هم اعلام آمادگی کردند که احتمال افزایش این موکب‌ها وجود دارد.

وی بابیان اینکه امکانات آشپزخانه‌ای برای استقرار موکب‌ها در استان خوزستان نیاز است، ابراز کرد: شهروندان کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به ستاد بازسازی عتبات و عالیات بدهند.

ارسال کمک‌های حسینیه اعظم زنجان به سیل زدگان شمال کشور

مدیر کل اوقاف استان زنجان گفت: کاروان کمک‌های مسجد حسینیه اعظم زنجان برای کمک به سیل زدگان استان گلستان اعزام شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر جنتی مدیر کل اوقاف استان زنجان اظهار کرد:کاروان کمک‌های مسجد حسینیه اعظم زنجان برای کمک به سیل زدگان شمال کشور راهی استان گلستان شد.

وی افزود: این کمک‌ها شامل ۲۰ هزار قوطی کنسرو و ۵۰ هزار بطری آب معدنی به ارزش ۸۱۰ میلیون ریال می‌باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین  جنتی با بیان اینکه اقلام مورد نیاز در راستای کمک به مردم سیل زده استان گلستان توسط خادمین مسجد حسینیه اعظم زنجان به این مناطق ارسال شد، تصریح کرد: در همین رابطه مساجد زنجان نیزاقدام به جمع آوری کمک های مردمی کردند تا از طریق هلال احمر استان به مناطق سیل زده شمال کشور ارسال کنند.

ارسال محموله تجهیزات آبرسانی به مناطق سیل زده

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: دومین محموله کمک‌های شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به مناطق سیل زده غرب کشور ارسال می‌شود.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: دومین محموله تجهیزات آبرسانی شرکت آبفای استان زنجان برای مناطق سیل زده در غرب کشور شامل ۲ کامیون تجهیزات آبرسانی و لوله‌های فولادی به استان ایلام ارسال خواهد شد.

وی افزود: پیش از این نیز یک محموله‌، لوله‌های آبرسانی به مناطق سیل زده ارسال شده بود و شرکت آب و فاضلاب استان زنجان این آمادگی را دارد تا کمک‌های بیشتری به حادثه دیدگان سیل در کشور ارسال کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: برای امداد و آبرسانی سیار در مناطق سیل زده نیز اعلام آمادگی کرده ایم که در صورت اعلام نیاز نسبت به اعزام اکیپ حوادث‌، امداد رسانی و یا آبرسانی سیار در مناطق سیل زده اقدام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: شرکت آبفای استان زنجان بر اساس آمادگی همیشگی که دارد همواره در صحنه های امداد و خدمات رسانی به مناطق حادثه دیده در کشور جزو دستگاه‌های پیشتاز استان است.

جزء قاسمی خاطر نشان کرد: در حال بر اساس تمهیدات اندیشیده شده آمادگی داریم تا کمک‌های خود را در سطح قابل قبول و اسرع وقت به مناطق خسارت دیده از بارش‌های اخیر ارسال کنیم.

حضور خـادمین‌هیـأت‌ ثـاراللّه‌ زنـجان و‌ قـرارگـاه‌مـحـرومـیت‌ زدایـی پناه درمناطق‌سیل‌زده‌شـمال‌کـشور

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن