کوچ بزرگ مردم و مسئولین از تلگرام / بهترین جایگزین های تلگرام کدامند؟ + عکس

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=2858

توقف فعالیت “KHAMENEI.IR” در تلگرام

رهبر انقلاب

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (KHAMENEI.IR) فعالیت خود را در این پیام‌رسان، متوقف می‌کند.

به گزارش مشرق، در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رسان تلگرام، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (KHAMENEI.IR) فعالیت خود را در این پیام‌رسان، از این لحظه متوقف می‌کند.

این اقدام KHAMENEI.IR که پیش از شروع برنامه‌ی رسمی نهادهای کشور در توقف استفاده از تلگرام انجام می‌شود، برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی و رفع انحصار فضای مجازی از پیام‌رسان‌های غیرایرانی است.

از این پس اطلاع‌رسانی درباره اخبار و مطالب مربوط به رهبر انقلاب اسلامی در پیام‌رسان‌های زیر انجام خواهد شد:
▫ gap.im/khamenei_ir
▫ sapp.ir/khamenei_ir
▫ iGap.net/khamenei_ir

بخشنامه الزامی جهانگیری درخصوص پیام رسان‌ها

جهانگیری

دولت در بخشنامه‌ای دستگاههای دولتی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی غیر دولتی را موظف کرد که ظرف یک هفته هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند.

به گزارش مشرق، دولت در بخشنامه‌ای دستگاههای دولتی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی غیر دولتی را موظف کرد که ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند و بسترهای لازم در این زمینه را فراهم کنند.این بخشنامه خطاب به “کلیه نهادهای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات دولتی شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است”؛ به امضای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری رسیده است.

این بخشنامه تاکید دارد که چنین اقدامی به منظور حمایت از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و ایجاد مزیت رقابتی صادر شده است.

 متن این بخشنامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
بخشنامه به کلیه نهادهای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات دولتی شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است.

به منظور حمایت از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و ایجاد مزیت رقابتی، کلیه دستگاه‌های یاد شده موظفند ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند و بسترهای لازم در این زمینه را فراهم کنند.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس جمهوری

کانال تلگرامی ریاست جمهوری تعطیل شد

کانال تلگرامی ریاست جمهوری پیرو بخشنامه امروز دولت به منظور حمایت از پیام رسان‌های داخلی با انتشار پیام زیر تعطیل و به پیام رسان‌های سروش و آی گپ منتقل شد.

مخاطبین محترم؛

پیرو بخشنامه مورخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ معاون اول محترم رئیس جمهور و به منظور حمایت از پیام رسانهای اجتماعی داخلی؛ منبعد اطلاع رسانی برنامه های ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در پیام رسانهای داخلی کشورمان و در آدرس های زیر ادامه خواهد یافت:

پیام رسان سروش

https://sapp.ir/president_iran

پیام رسان گپ

https://gap.im/president_iran

بهترین جایگزین های تلگرام

تلگرام فضایی بیش از یک پیام رسان است! این شبکه اجتماعی با ارایه تعاریف جدیدی همچون کانال، سوپرگروه، مدیریت ویژه گروه ها و ربات ها امکاناتی را به شما می دهد که قطعا نظیر آن ها را در هیچ فضای دیگری پیدا نمی کنید. به جز این روش های انتشار و استفاده از محتوا می توان گفت ویژگی های بی نظیری همچون Instant View، ارسال فایل بدون محدودیت نوع و حجم، Live Location، قابلیت فعال کردن یک حساب کاربری روی چند دستگاه به صورت همزمان، فعال سازی چند حساب کاربری روی یک دستگاه، کاملا ابری بودن و فضای نامحدود ذخیره سازی، قابلیت نصب روی گستره وسیعی از دستگاه ها به خصوص دسکتاپ، نسخه تحت وب و خیلی امکانات دیگر در هنگام چت کردن از جمله پاسخ دادن مستقیم به یک پیام از جمله مواردی بود که در تلگرام پیدا می شد و بعد از ارایه برخی آن ها در این سیستم به بعضی پیام رسان های دیگر اضافه شد. بنا به مشکلات امنیتی و جاسوسی وضعیت این شبکه اجتماعی در حاله ای ابهام است به همین دلیل سعی کردیم بهترین جایگزین تگرام را معرفی کنیم.

پیام رسان های داخلی

آی گپ (iGap)

آی گپ

آی گپ

وجود نسخه دسکتاپ و سازگاری با سیستم عامل های مختلف از مهم ترین ویژگی های یک جایگزین برای تلگرام است. آی گپ با سازگاری گسترده از دسکتاپ تا موبایل، قابلیت ارسال و دریافت انواع فایل در حجم های مختلف، کانال و گروه های مختلف می تواند نمونه داخلی خوبی برای تلگرام باشد.

دانلود آی گپ (iGap) اندروید / دانلود آی گپ (iGap) برای iOS / دانلود آی گپ (iGap) ویندوز

دانلود آی گپ (iGap) لینوکس / دانلود آی گپ (iGap) مک

سروش (soroush)

پیام رسان سروش

پیام رسان سروش

سروش شاید تبلیغ شده ترین پیام رسان داخلی باشد! امکانات بسیار خوبی در پیام رسان موبایل عرضه می شود. کانال ها و گروه ها از جمله مهم ترین توانایی هاییست که این پیام رسان را برای جایگزین تلگرام بودن می تواند معرفی کند. موجود بودن در نسخه دسکتاپ اهمیت زیادی دارد . این سرویس همچنین امکان ارسال انواع فایل و در حجم های مختلف را دارد.

دانلود پیام رسان سروش اندروید / دانلود پیام رسان سروش iOS / دانلود پیام رسان سروش ویندوز

دانلود پیام رسان سروش برای لینوکس / دانلود پیام رسان سروش برای مک

بله (Bale)

پیام رسان بله

پیام رسان بله

پیام رسان بله حاصل نگاه آینده نگرانه بانک ملی به پرداخت بر بستر پیام رسان ها است. این پیام رسان که گستره وسیعی از سیستم عامل ها (به جر مک و لینوکس) را پشتیبانی می کند یک برترین نسبت به دو پیام رسان بالایی دارد و آن نسخه وب است! شما می توانید با بله علاوه بر استفاده از توانایی های پیام رسانی، پرداخت های خود را نیز بر بستر آن داشته باشید.

دانلود پیام رسان بله اندروید / دانلود پیام رسان بله iOS / دانلود پیام رسان بله ویندوز (۶۴ بیتی) – ۳۲ بیتی
پیام رسان بله نسخه تحت وب

 

بیسفون پلاس (bisphone plus)

پیام رسان بیسفون پلاس

پیام رسان بیسفون پلاس

بیسفون را می توان اولین پیام رسان ایرانی دانست که خیلی خوب و قوی کار کرد، شاید آن را با مکالمه رایگان اینترنتی حتی برای خطوط ثابت به خاطر داشته باشید. این پیام رسان متاسفانه سازگاری بالایی با سیستم عامل های مختلف ندارد. شما می توانید بیسفون را روی اندروید و iOS دانلود کنید. همچنین این پیام رسان امکانات ویژه ای برای کسب و کارها دارد.

دانلود بیسفون اندروید / دانلود بیسفون iOS

پیام رسان های خارجی

واتس اپ (Whats app)

پیام رسان واتس اپ

پیام رسان واتس اپ

شماره یک پیام رسان های جهانی واتس اپ است و نام آن واتس اَپ است نه واتس آپ! واتس اپ هر چقدر خوب و عالی ظاهر می شود اما در نهایت یک پیام رسان است نه فضایی همچون تلگرام! یعنی واتس اپ کانال یا سوپر گروه ندارد و در آن نمی توانید آهنگ یا فایل با هر پسوندی بفرستید، همچنین این سیستم کاملا ابری نیست و در صورت انتقال به دستگاه دیگر نیاز دارید داده های خود را با سرویس ثالث هچون گوگل درایو هماهنگ کنید و آپلود و دانلود ناخوشایندی داشته باشید. مکالمه صوتی و تصویری از اصلی ترین نقاط قوت واتس اپ به شمار می رود.

این پیام رسان برای سیستم عامل های زیادی ارایه شده است اما کیفیت نسخه دسکتاپ آن و شرایط استفاده مناسبی ندارد. در حقیقت واتس اپ گسترده ترین سازگاری با انواع موبایل ها دارد اما دقیقا امروز به پشتیبانی از سیستم عامل های بلک بری، ویندوزفون ۸، اندروید ۲٫۳٫۷ و نوکیا S40 پایان می دهد. متاسفانه سیستم عامل لینوکس توسط واتس اپ پشتیبانی نمی شود.

دانلود واتس اپ اندروید / دانلود واتس اپ iOS / دانلود واتس اپ ویندوز

دانلود واتس اپ مک / دانلود واتس اپ ویندوزفون واتس اپ تحت وب

لاین (Line)

پیام رسان لاین

پیام رسان لاین

لاین نامی است آشنا که مدت زیادی از آن در ایران استفاده می شد. لاین که نمونه ای شبیه به ویچت به شمار می رود با داشتن قابلیت ارسال پست می تواند از نظر شبکه اجتماعی بودن حتی کامل تر از تلگرام ظاهر شود اما موضوع مهمی که در این بین وجود دارد طراحی نچسب (!) این سرویس است که شخصا دوست ندارم اما شاید شما دوست داشته باشید. گستردگی سازگاری لاین با سیستم عامل های مختلف نیز در کلاس بالای قرار می گیرد، این برنامه حتی نسخه لایت مخصوص اندروید را نیز داراست. مکالمه تصویری از دیگر برتری های لاین است.

دانلود لاین لایت (Line Lite) اندروید

دانلود لاین اندروید / دانلود لاین iOS / دانلود لاین ویندوز

دانلود لاین مک / دانلود لاین ویندوزفون / لاین تحت وب

ایمو (imo)

پیام رسان ایمو (imo)

پیام رسان ایمو (imo)

پیام رسان ایمو را با استیکرهای سبزه هندی و نمایش در لحظه تایپ کردن به یاد دارم! این روزها خیلی از کاربران برای مکالمه صوتی و تصویری از آن استفاده می کنند و محبوبیت خوبی در کشور ما دارد. این سرویس را می توانید روی سیستم عامل های مختلف نصب کنید اما انتظار تلگرام بودن را نداشته باشید، یعنی کانال و سوپرگروه آنجا وجود ندارد.

دانلود ایمو اندروید / دانلود ایمو iOS / دانلود ایمو ویندوز

دانلود ایمو مک

ویسپی (Wispi)

پیام رسان ویسپی

پیام رسان ویسپی

این میکس به شما تقدیم می شود توسط … ! ویسپی پیام رسانی مدتی است که تلاش دارد از احتمال حذف شدن تلگرام استفاده کند و خود را جایگزین نماید. امکانات خوبی دارد، کانال و گروه های ۲۰۰ نفره (نه سوپرگروه) در آن وجود دارد. همچنین قابلیت مکالمه صوتی حتی با تلفن ثابت (با هزینه) وجود دارد. ویسپی فقط روی موبایل و برای سیستم عامل های اندروید و iOS در دسترس است.

دانلود ویسپی اندروید / دانلود ویسپی iOS

سیگنال (Signal)

پیام رسان سیگنال

پیام رسان سیگنال

سیگنال پیام رسانی است که ادوارد اسنودن به شما پیشنهاد می دهد پس اگر امنیت برای شما فاکتور اول است، بسم الله! سیگنال پیام رسان بدون کانال است و سوپر گروه نیز ندارد اما قابلیت ارسال فایل در آن موجود است. نسخه دسکتاپ نیز در دسترس است اما در حین نوشتن این مطلب با فعال سازی مشکل داشتیم و این احتمالا به معنی اعمال محدودیت برای این پیام رسان نیز هست.

دانلود سیگنال اندروید / دانلود سیگنال iOS / دانلود سیگنال ویندوز

دانلود سیگنال مک

اجازه بدهید پیام رسان های گسترده را در یک جدول برای قابلیت های متفاوت با هم مقایسه کنیم:

مقایسه پیام رسان های اینترنتی

مقایسه پیام رسان های اینترنتی

کوچ بزرگ دولتی‌ها از تلگرام

دولت حضور سازمان‌های دولتی و عمومی را در تلگرام ممنوع کرد و پس از آن معاون اول رئیس‌جمهور از تلگرام خارج شد.

به گزارش مشرق، عزم دولت برای انحصارشکنی پیام‌رسان‌ها جدی است. برای این انحصارشکنی هم از خودش شروع کرده و روز گذشته با ابلاغ بخشنامه مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری مبنی بر ممنوعیت استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در دستگاه‌های دولتی، تمامی این دستگاه‌ها و اعضای هیئت دولت از جمله معاون اول رئیس‌جمهور برای شکستن انحصار پیام‌رسان تلگرام از این ‌پیام‌رسان خارج شدند تا فضای مجازی کشورمان از سایه مدیریت بیگانه و چالشهای اقتصادی و امنیتی ناشی از این مدیریت و انحصار بیرون بیاید. جهانگیری بخشنامه‌ای هم برای ورود به پیام‌رسان‌های داخلی صادر کرد.

حضور کاربران ایرانی در تلگرام موجب شده بود بسیاری از دستگاه‌های دولتی و اشخاص و چهره‌ها به جای ایجاد فضایی امن و ملی برای تعامل با مردم و اطلاع رسانی، به این ‌پیام‌رسان روی بیاورند. روی دیگر این ماجرا اما این بود که بخشی از کاربران هم به منظور بهره‌گیری از ظرفیت اطلاع‌رسانی آنلاین سازمان‌ها و نهادهایی که به نوعی با آن مرتبط می‌شدند،‌ناگزیر بودند به تلگرام ملحق شوند. جالب اینجاست که اغلب نهادها و اشخاص و چهره‌ها برای اطلاع‌رسانی و تعامل با مردم در پیام‌رسان‌های داخلی یا حضور نداشتند یا این حضور بسیار کم‌رنگ بود،اما با تصمیم دولت برای انحصارشکنی پیام‌رسان‌ها و تبعات ناخوشایندی که این انحصار برای مردم و کشور به‌وجود آورده بود،‌انتظار می‌رفت که دولت برای شکستن این انحصار به نوعی پیشقدم شود و با حضور در پیام‌رسان‌های داخلی امنیت و اعتبار آنها را تأیید کند.

خروج بسیاری از چهره‌ها و دستگاه‌های دولتی از تلگرام و ایجاد کانال‌های اطلاع‌رسانی چهره‌ها و دستگاه‌ها در پیام‌رسان‌های ملی همچون سروش، ایتا وآی گپ سرآغازی است برای تأیید همه‌جانبه این نرم‌افزارها و تشویق مردم برای پیوستن به جریان انحصارشکنی‌ای که دولت پرچمداری آن را آغاز کرده‌است.

هزاران پرونده مفتوح جرائم مجازی بر بستر تلگرام

حریم خصوصی و امنیت دستاویز جریان‌هایی است که با انحصارشکنی در ‌پیام‌رسان‌ها منافعشان به خطر می‌افتد. این در حالی است که به گفته معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در حال حاضر هزاران پرونده مربوط به کلاهبرداری و هتک حیثیت و دیگر جرائم ارتکاب‌یافته در بستر شبکه اجتماعی تلگرام به لحاظ عدم‌تبعیت مدیر این شبکه خارجی از قوانین کشور و عدم‌پاسخگویی به استعلامات قضایی و عدم‌امکان تحقیق و میسر نبودن جمع‌آوری ادله اثبات جرم مفتوح بوده یا بدون نتیجه مختومه شده‌اند و هزاران شاکی که مال یا آبرو یا حیثیت‌شان در بستر این ‌پیام‌رسان مورد تعرض قرار گرفته به‌رغم تلاش و پیگیری همکاران قضایی به حق خود نخواهند رسید. بگذریم از اینکه حتی نخست وزیر انگلستان تلگرام را خانه تروریست‌ها و تبهکاران خوانده بود.

از سوی دیگر با عنایت به چالش‌های اقتصادی کشور و نقطه ثقل‌بودن اقتصاد در شرایط کنونی جامعه عرضه ارز دیجیتال از سوی تلگرام برنامه گسترده‌ای را برای ضربه به اقتصاد کشورمان در دستور کار دارد، به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود با عرضه ارز دیجیتالی تلگرام تا ۲۰ میلیارد دلار در سال از کشور خارج خواهد شد. همه این موضوعات اقتصادی و امنیتی ادله لزوم شکستن انحصار این ‌پیام‌رسان و ایجاد فضای رقابت برای ‌پیام‌رسان‌های داخلی است.

بخشنامه‌ای برای تحقق انحصارشکنی

ماجرای خروج دستگاه‌ها و چهره‌های دولتی از تلگرام به بخشنامه‌ای باز می‌گردد که طی آن رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری خطاب به تمامی دستگاه‌های اجرایی، استفاده از ‌پیام‌رسان‌های خارجی را در تمامی نهادها و مؤسسات دولتی و عمومی غیر دولتی ممنوع اعلام کرد.

در متن این بخشنامه آمده است: «به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی ‌پیام‌رسان‌های اجتماعی تمامی نهادها و مؤسسات دولتی و عمومی غیردولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط ‌پیام‌رسان‌های اجتماعی را صرفاً از طریق ‌پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می‌شود،‌انجام دهند. بدیهی است هرگونه استفاده از ‌پیام‌رسان‌های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.»

آغاز جریان انحصارشکنی

آغازگر جریان انحصارشکنی مورد نظر دولت از ‌پیام‌رسان تلگرام کانال khamenei. ir بود که فعالیت خود را در تلگرام متوقف کرد و در عوض کانال در ‌پیام‌رسان‌های سروش،‌آی گپ و ایتا راه‌اندازی شد.

ساعتی پس از آن سایر نهادها و چهره‌ها هم به طرح خروج از تلگرام و مهاجرت به ‌پیام‌رسان‌های داخلی پیوستند. کانال اطلاع‌رسانی مجلس خبرگان رهبری هم روز گذشته فعالیت‌های خود را در تلگرام متوقف کرد. شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای نگهبان هم با صدور اطلاعیه‌هایی اعلام کردند که از کانال تلگرام خارج شده‌اند.

رئیس جمهور مخالف نیست

محمود واعظی، رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور هم روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد: اعضای کابینه تصمیم‌ گرفتند فعالیت‌های خود را در پیام‌رسان‌های داخلی انجام دهند.

وی در واکنش به اظهارات حاجی دلیگانی، نماینده مجلس شورای اسلامی مبنی بر ایستادگی رئیس‌جمهور برای جلوگیری از بسته‌شدن تلگرام گفت: آقای حاجی دلیگانی حرف‌های مختلفی می‌زنند که خیلی از آنها پایه و اساسی ندارد، این حرف هم یکی از آنهاست.

واعظی تصریح کرد: حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی موضوع جدیدی نیست و چهار سالی که بنده وزیر بودم، همواره جزو سیاست‌ها بود و از آن حمایت کردم. امروز در جلسه هیئت دولت در مورد این موضوع بحث و بنا شد استفاده از ‌پیام‌رسان‌های داخلی را از داخل دولت آغاز کنیم و همه کسانی که در ‌پیام‌رسان‌های خارجی حضور داشتند، از ‌پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور نیز درباره توقف حضورش در تلگرام گفت: در چارچوب قوانین و مقررات کشور از امروز در کانال تلگرامی معاون اول رئیس‌جمهور مطلبی منتشر نخواهد شد و از این پس انتشار اخبار از طریق ‌پیام‌رسان‌های داخلی صورت می‌گیرد.

بخشنامه جهانگیری

دیروز در ادامه انحصارشکنی پیام رسان تلگرام معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای دستگاههای دولتی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی غیر دولتی را موظف کرد که ظرف یک هفته هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند.

تقویت ‌پیام‌رسان‌های داخلی اصلی‌ترین نسخه انحصارشکنی

کوچ داوطلبانه مردم از پیام‌رسان وایبر به تلگرام نشان از آن دارد که شبکه‌های ‌پیام‌رسان بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند می‌توانند مورد اقبال مردم قرار گیرند و بهترین راهکار برای انحصارشکنی تقویت ‌پیام‌رسان‌های داخلی است.

در حال حاضر ‌پیام‌رسان‌ سروش حدود ۸ میلیون ظرفیت دارد،‌اما با حمایت‌های دولت توانایی آن را دارد که ظرفیتش را تا دو برابر افزایش دهد. استارت‌آپ‌های دیگری هم در فضای رقابتی ایجاد شده به دنبال راه‌اندازی ‌پیام‌رسان‌های داخلی هستند. با یک دو دو تا چهار تا در صورت راه‌اندازی ارز دیجیتال تلگرام تا ۲۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج خواهد شد و تبعات اقتصادی و امنیتی سنگینی را بر کشور تحمیل خواهد کرد،‌اما تقویت ‌پیام‌رسان‌های داخلی هزینه‌ای به مراتب کمتر دارد و می‌تواند همراهی مردم را در شکستن انحصار ‌پیام‌رسان تلگرام به همراه داشته باشد.

خروج جهانگیری از تلگرام +عکس

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور کانال تلگرام خود را تعطیل کرد.

“در چارچوب قوانین و مقررات کشور,از امروز در کانال تلگرامی معاون اول رئیس جمهور مطلبی منتشر نخواهد شد”

توقف فعالیت رئیسی در تلگرام

با تأکید حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی بر حمایت از پیام‌رسانهای داخلی و محفوظ ماندن اطلاعات و حریم خصوصی مردم در بستر امن داخلی، و باتوجه به آسیب‌های متعدد ناشی از انحصار پیام‌رسان تلگرام علیه منافع و استقلال کشور، از این پس کانال سید ابراهیم رئیسی در تلگرام به‌روزرسانی نخواهد شد.

ما را در پیام‌رسان‌های زیر دنبال کنید:

gap.im/raisi_org

sapp.ir/raisi_org

iGap.net/raisi_org

eitaa.com/raisi_org

توقف کانال تلگرامی شورای نگهبان

شورای نگهبان

فعالیت کانال تلگرامی روابط عمومی شورای نگهبان از امروز متوقف شد.

به گزارش مشرق، در راستای پاسداشت منافع ملی و حمایت از تولید داخلی، شورای نگهبانفعالیت خود را در تلگرام متوقف کرد.

از این پس اخبار شورای نگهبان را در  پیام رسان های داخلی زیر دنبال نمایید:

سروش:

Sapp.ir/shora_gc

ایتا:

http://eitaa.com/shora_gc

آی گپ:

igap.net/shora_gc

خداحافظی دانشگاهیان از «تلگرام» برای پاسداشت منافع ملّی

بسیاری از دانشگاهیان و نهادهای دانشگاهی در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رسان تلگرام فعالیت خود در این پیام‌رسان را متوقف و به پیام‌رسان‌های داخلی منتقل کردند.

 روز گذشته بعد از متوقف شدن فعالیت‌ پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیام‌رسان تلگرام بسیاری از فعالان و نهادهای دانشگاهی نیز در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رسان تلگرام، فعالیت خود را در این پیام‌رسان متوقف کردند.بنابراین گزارش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با ارسال پیامی اعلام کرد که باعنایت به سیاسیت‌های کلان نظام در حمایت از پیام رسان‌های داخلی و رفع انحصار از پیام رسان‌های غیر ایرانی، خصوصا پیام رسان تلگرام و نیز تشویق نخبگان دانشگاهی در فعالیت هر چه بهتر و مؤثرتر در این حوزه، از این پس اخبار فعالیت‌های فرهنگی، عقیدتی، آموزشی و سیاسی دانشگاه‌ها و دفاتر این نهاد در تلگرام منتشر نخواهد شد.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همچنین آدرس کانال‌های خود در پیام‌رسان‌های داخلی را منتشر کرد.

سازمان بسیج اساتید کشور نیز طی پیامی اعلام کرد که در چارچوب قوانین و مقررات کشور و در راستای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی و رفع انحصار فضای مجازی از پیام‌رسان‌های غیرایرانی فعالیت کانال تحلیلی و اطلاع‌رسانی خود را صرفاً در شبکه‌های داخلی ادامه می‌دهد.

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان هم در پیامی نوشت در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رسان تلگرام، کانال رسمی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان فعالیت خود را در این پیام‌رسان، از این لحظه متوقف می‌کند. این اقدام برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی و رفع انحصار فضای مجازی از پیام‌رسان‌های غیرایرانی است و از این پس اخبار اعزام دانشگاهیان به عمره و عتبات در پیام‌رسان‌های داخلی خواهد شد.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران هم با انتقال فعالیت خود از تلگرام به پیام‌رسان‌های داخلی، حمایت خود را برای تقویت این پیام رسان‌ها اعلام کرد.

سازمان بسیج دانشجویی هم بر همین اساس فعالیت خود در پیام رسان‌های سروش، آی گپ و ایتا را آغاز کرده و آدرس آن را در اختیار کاربران خود قرار داد.

اتحادیه‌های جنبش عدالتخواه دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز با راه‌اندازی کانال‌های خود در پیام‌رسان‌های داخلی، آمادگی خود را برای استفاده از این پیام‌رسان‌ها و متوقف کردن فعالیت خود در پیام‌رسان‌های خارجی را اعلام کردند.

بسیاری از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور نیز روز گذشته با متوقف کردن فعالیت خود در تلگرام، شناسه کانال‌های خود در پیام‌رسان‌های داخلی را اعلام کردند.

محمد امین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور، داود گودرزی رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی، حجت‌الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه، قاسم جعفری عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان و بسیاری از شخصیت‌های دانشگاهی دیگر نیز در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رسان تلگرام فعالیت خود را به پیام‌رسان های داخلی منتقل کردند.

خبرنامه دانشجویان، پویش حمایت از کالای ایرانی نیز که از سوی جمعی از دانشگاهیان، تشکل‌ها و فعالان دانشجویی و فعالان رسانه‌ای راه‌اندازی شده و بسیاری از گروه‌های تلگرامی دانشگاهی نیز طی پیام‌های از اعضای خود خواست تا به کانال‌های این پویش در پیام‌ رسان‌های داخلی بپیوندند تا به فعالیت خود در تلگرام پایان دهد.

لازم به ذکر است در ادامه آدرس کانال‌های برخی از دانشگاهیان و تشکل‌های دانشجویی آمده است:

* نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

sapp.ir/nahad_daneshgahha
iGap.net/nahad_daneshgahha
eitaa.com/nahad_daneshgahha

* نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران:

https://eitaa.com/nahadut_news

* سازمان بسیج اساتید کشور:

https://sapp.ir/ostad_news

https://eitaa.com/ostadnews

* سازمان بسیج دانشجویی:

sapp.ir/Bsouni

iGap.net/bso_uni

eitaa.com/bsouni

* ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:

eitaa.com/labbayk_com

igap.net/labbayk_ir

sapp.ir/labbayk_ir

* مسجد دانشگاه تهران:

https://sapp.ir/utmosque

* اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی:

sapp.ir/edalatkhahi

iGap.net/edalatkhahi

eitaa.com/edalatkhahi

http://Ble.im/edalatkhahi

* اتحادیه دفتر تحکیم وحدت:

sapp.ir/daftar_tahkim_vahdat

eitaa.com/DaftarTahkimVahdat

iGap.net/DaftarTahkimVahdat

bpn.im/DaftarTahkimVahdat

gap.im/DaftarTahkimVahdat

* اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:

https://sapp.ir/jadnews

https://eitaa.ir/jadnews

* اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

https://t.me/iusnews/19717

iGap.net/mostaghel_ir

gap.im/mostaghel_ir

eitaa.com/mostaghel_ir

http://iGap.net/aminsam

* پویش دانشگاهی، رسانه‌ای حمایت از کالای ایرانی

http://sapp.ir/h_kala_irani

https://eitaa.com/hemayatazkalayirani

http://eitaa.com/joinchat/531038213G112232eaa4

* بسیج دانشجویی تهران بزرگ 

http://sapp.ir/tehranbso

https://eitaa.com/tehranbso

https://iGap.net/tehranbso

* جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران

https://sapp.ir/jad_ut

* بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

https://sapp.ir/basijiust

https://iGap.net/basijiust

* بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر

eitaa.com/basijaut

Sapp.ir/basijaut

* بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد

sapp.ir/shahed_basij

eitaa.com/basij_shahed

igap.net/basij_shahed

* بسیج دانشجویی دانشگاه جامع امام حسین (ع) 

eitaa.com/basijihu

Sapp.ir/basijihu

bale.im/basijihu

*داود گودرزی

https://t.me/javaneenghelabi57/248

https://eitaa.com/davoudgoodarzi

https://iGap.net/davoudgoodarzi

* محمدامین سلیمی

https://sapp.ir/231720

* حجت الله عبدالملکی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق

@drabdolmaleki_ir

https://gap.im/drabdolmaleki_ir

https://sapp.ir/drabdolmaleki_ir

https://iGap.net/drabdolmaleki_ir

https://eitaa.com/drabdo

* قاسم جعفری عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان

https://eitaa.com/ghasemjafari

بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا 

https://sapp.ir/alzahrabasij

* بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات

sapp.ir/basijsrb

eitaa.com/basijsrb

* خبرنامه دانشجویان ایران

https://sapp.ir/iusnews

https://eitaa.com/iusnews_ir

https://igap.net/iusnews

* بسیج دانشجویی دانشگاه پرند 

https://sapp.ir/basijparand

https://eitaa.com/basijparand

* پایگاه اطلاع‌رسانی جهادگران سراسر کشور

eitaa.com/jahadgaran

sapp.ir/jahadgaran_org

* بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بوشهر

sapp.ir/basij_iaub

iGap.net/basij_iaub

* بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز

http://sapp.ir/basij_scu

http://igap.net/basij_scu

http://eitaa.com/basij_scu

eitaa.com/basij_iaub

م

 

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close