کینه‌ «سرهنگ»های دولت از قالیباف/ مدیریت جهادی همچنان کابوس «ژنرال»های پیر و خسته + عکس

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=11212

محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی، پیش از ظهر چهارشنبه (۲۰ آذر)، در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره بیانیه محمد باقر قالیباف، قبل از ثبت نام در مجلس گفت:

“من صحبت های آقای قالیباف را اصلا نشنیدم اگر این حرف‌ها را زده باشد ایشان باید به گذشته وعملکرد خود برگردد و نگاه کند.”

وی ادامه داد:

” این که نه خودش جوان است و نه عملکرد آنچنانی دارد. اگر عملکردی هم در شهرداری داشته خیلی روشن است. این همه بدهکاری که در آنجا به بار آورده با این دولت که در این تحریم‌ها این همه پروژه‌ها انجام می دهد قابل مقایسه نیست.”[۱]

واعظی گفت:

“به نظر می‌رسد چون حرفی برای مردم ندارند و این گونه حرف زدن تبلیغات انتخاباتی است. به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند  فکر می‌کنند که اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند در حالی که اشتباه می کنند چون مردم ما مردم فهیمی هستند و یادشان نرفته است که دیگران در مسوولیت بودند چه کار کردند بنابراین این روش ها جواب نمی‌دهد.”

حقیقت آن است که جریانی که امروز ذیل نام «اعتدال» قدرت اجرایی را در دست دارد، مبنا و پایه‌ی سیاست‌ورزی خود را بر یک مفهوم قرار داده است: «عملیات روانی»

ظاهرا این طیف، و در راس آن‌ها، حسن روحانی، با سوابق امنیتی، از کل کارکردها و کارویژه‌های معمول یک نیروی امنیتی، تنها همین وجه «عملیات روانی» و سناریونویسی تبلیغاتی را فرا گرفته‌اند.

از همان اوایل بهار ۹۲، که حسن روحانی در کشاکش بحث تایید یا عدم تایید صلاحیت هاشمی رفسنجانی، به همراه تیم خود و به صورت چراغ‌خاموش در حال آماده شدن به ورود به عرصه‌ی رقابت‌های انتخاباتی بودند، این عملیات روانی به عنوان شاه‌بیت عملکرد تیم «اعتدال» در دستور کار قرار گرفت. ترسیم «وضعیت ته دره» از شرایط کشور، مساله‌سازی از بحث «هسته‌ای» به عنوان علت‌العلل مشکلات کشور، استفاده از نماد «کلید»، شعارهای مردم فریب چون «هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخ معیشت مردم»، رو کردن برگ «من حقوقدانم، سرهنگ نیستم»، دعوی «بلد بودن زبان دنیا» و متهم کردن رقبا به بلد نبودن این زبان و…همه نشان داد که این تیم «امنیتی»، از همه درس‌هایی که باید خوب می خواندند، استثنائا واحد «عملیات روانی» را به خوبی پاس کرده‌اند.

جالب این جاست که نقطه‌ی عطف «حماسه» روحانی با حمله به محمدباقر قالیباف در مناظره‌های تلویزیونی سال ۹۲ و با کلیدواژه‌های «گازانبر» و «حقوقدان به جای سرهنگ» کلید خورد، و البته قالیباف دست‌کم در آن مقطع، هر چه قدر در حوزه مدیریت اجرایی و بسیج انرژی و توان کار میدانی موفق بود، شاید به واسطه‌ی حجب و حیای ذاتی، چندان در میدان مجادله فصیح نبود که همان‌جا با توضیح مدیریت استثنایی خود (در قامت فرمانده ناجا) در ماجرای ناآرامی‌های کوی دانشگاه تهران در سال ۸۲ (که قابلیت تبدیل به ماجرای تیر ۷۸ را داشت، اما با درایت پلیس، مدیریت شد) و همچنین یادآوری همه مشاغل «امنیتی» روحانی در عمر ۴۰ ساله انقلاب، جلوی ترکتازی کلامی روحانی را بگیرد…

کینه و خصومت جریان «امنیتی»های اعتدال و تندروهای اصلاحاتی با قالبیاف ظاهرا تمامی نداشت و ندارد. سال ۹۶، دوباره روحانی از امتیاز جدلی بودن خود و جدلی نبودن قالیباف بهره کافی برد و از همان نقطه‌ی سال ۹۲، این بار با کلیدواژه‌ی «لوله کردن» (باز هم با اشاره به عملکرد سال ۸۲ قالیباف که از قضاء، نقطه‌ی تابناک عملکرد قالیباف در مدیریت انتظامی کشور بود) به شهردار وقت تهران حمله کرد.

و البته دلیل این که چرا محمدباقر قالیباف برای اتحادیه‌ اعتدال-اصلاحات یک «تابو» یا حتی بدتر از آن، یک کابوس است، چندان پنهان نیست. قالیباف مظهر همه آن چیزهایی در مدیریت است که دولت و متحدان آن در شورای شهر و مجلس، فاقد آن هستند.

برای مدیران «کارتابلی» و «لوکس» دولت و شورای شهر، که کل تصورات آنان از کار اجرایی و حکومتداری، برداشت‌های سطحی، تخیلی و تاریخ مصرف گذشته  از متون ترجمه‌ای در باب «توسعه» و «حکمرانی خوب» (good governance)، مربوط به دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی در آمریکای شمالی و اروپای غربی است، مفاهیمی چون «مدیریت جهادی» یک شوخی و یک توهم است. از قضاء، قالیباف یکی از چهره‌هایی است که خط بطلان بر این تصور مدیران لاکچری برآمده از اصلاحات کشید و ثابت کرد که نه تنها مدیریت «جهادی» امری واقعی و انضمامی است، که تنها کلید حل مشکلات کشور است. صرفا مقایسه‌ی خروجی مدیریتی دوران قالیباف در تهران با خروجی مدیریت دو ساله‌ی شورای شهر و شهرداری کاملا اصلاح‌طلب در تهران، فاصله‌ی بین مدیریت میدانی و «جهادی» و مدیریت لاکچری مبتنی بر جزوات ترجمه‌ای را نشان می دهد.

حال هر اندازه امثال واعظی، تلاش کنند خاک بر چشم حقیقت بپاشند و با شیوه‌های محبوب و مانوس خود در عملیات روانی، برای تخریب قالیباف تلاش کنند، دستاورد مدیریت قالیباف در جای جای تهران را نمی توان با چشم‌بندی و شعبده غیب کرد و بر مدیریت فشل اندر فشل اصلاحیون شورای شهر و شهرداری(که حتی از نمک‌پاشی بر سطح معابر در هنگام برف هم عاجزند) ماله کشید.

جالب این‌جاست که بازوهای عملیات روانی این جریان معمولا از همان سناریوهای آشنای همیشگی برای تخریب چهره‌های سیاسی که از جانب ایشان احساس خطر می کنند، بهره می برند. مبنای این سناریو، همان اصل قدیمی عملیات روانی است که «دروغ هر چه بزرگ‌تر، باورپذیرتر».  به عنوان یکی از شگردهای معمول، رقم بزرگی از زبان یک مقام «مسوول» به عنوان رقم بدهی، حیف و میل،  اختلاس و…رها می‌شود؛ همین رقم توسط یگان‌های سایبری که در خدمت پروژه‌های عملیات روانی هستند، ضریب‌های انفجاری می یابد؛ ادعای اولیه (بدون سند و مدرک) در اذهان جا می‌افتد و در نهایت این عدد به عنوان یک «انگ» روی عملکرد سوژه‌ی تخریب باقی می ماند.

همین روش روی عملکرد دولت‌های نهم و دهم انجام شد. یعنی ارقام بزرگی چون ۸۰۰ میلیارد و ۱۰۰۰ میلیارد به عنوان درآمد نفتی هشت‌ساله‌ی آن دولت‌ها از زبان فرضا یکی از چهره‌های سیاسی اصلاحات یا اعتدال مطرح شد، سپس توسط زنجیره‌های رسانه‌ای ضریب پیدا کرد و به صورت این گزاره درآمد که «در دولت سابق، ۱۰۰۰ میلیارد دلار درآمد ارزی دود شد و به هوا رفت!». در صورتی که کل درآمد نفتی در بازه‌ی ۸۴ تا ۹۲، طبق نزدیک‌ترین آمار به واقعیت، ۵۶۰ میلیارد دلار بود که عمدتا صرف پروژه‌های عظیم عمرانی در سراسر کشور، افزایش حقوق کارمندان و امور جاری کشور شد و تازه طبق گزارش وزیر اقتصاد دولت دهم در آبان‌ماه ۹۲، ۱۰۰ میلیارد دلار ذخیره‌ی خارجی، ۵۰ میلیارد دلار پس‌انداز ارزی، ۹۰۰ تن طلا و ۱۶۲۳ میلیارد تومان ذخیره نقدی ریالی برای کشور باقی مانده بود.[۲]

اما قدرت رسانه و تاثیرات عمیق و ریشه‌دار «عملیات روانی»، آن‌چنان فضایی در اذهان عمومی پیدا کرد که در سال ۹۲، قرار داشتن کشور در «ته دره»، به باور عمومی تبدیل شد و متاسفانه بخش بزرگی از نیروهای انقلاب هم در تله ی این نوع عملیات روانی رقیب افتادند.

حالا عینا این ماجرا درباره ی مدیریت قالیباف بر شهرداری هم تکرار شده است. محمود میرلوحی، استاندار دوره اصلاحات و از افراطیون اصلاح‌طلب عضو سازمان مجاهدین انقلاب، در قامت سخنگوی شورای شهر اصلاح‌طلب تهران در ۱۸ آبان مدعی شد که بدهی دوران مدیریت قالیباف «۶۹ هزار میلیارد تومان» است. همین عدد، توسط رسانه‌های حامی دولت ضریب گرفت و برای کوبیدن دوران مدیریت قالیباف روی آن مانور داده شد.

اما وقتی روز ۲۹ آبان، مناظره تفصیلی میان میرلوحی و قدرت‌الله گودرزی، معاون مالی شهرداری در دوره قالیباف برگزار شد، معلوم شد که دوباره با یکی از عددسازی‌های تخریبی اصلاحاتی‌ها مواجه هستیم. در این مناظره مشخص شد که میرلوحی، مفاهیم پایه‌ای چون «دیون ثبت نشده» در تعیین بدهی دستگاه‌های دولتی را بلد نیست و فرضا تفاوت میان «تلفیق» و «تفریغ» را نمی داند.

در این مناظره، قدرت‌الله گودرزی گفت که بدهی کل شهرداری تهران در زمان تحویل به شورای شهر پنجم، ۲۳ هزار میلیارد تومان بوده و در کنار آن، شهرداری دوره قالیباف، ۴۴ هزار میلیارد تومان منابع قابل تبدیل برای تسویه این بدهی برای مدیران دوره جدید باقی گذاشته است. معاون مالی قالیباف در دوران شهرداری گفت که حاضر است برای تک‌تک ارقام بدهی و منابع درآمدی که در پایان دوران شهرداری قالیباف به جا مانده، سند ارایه کند.[۳]

بهرحال، خوب است که جناب واعظی که از بحث شیرین «بدهی‌های کلان» می گوید، از شاهکارهای مدیریتی «ژنرال»های دولت اعتدال در این زمینه نیز بگوید: خسارت‌های چند ۱۰ میلیارد دلاری کرسنت، خسارت‌های چند ۱۰ میلیارد دلاری حذف کارت سوخت، بدهی‌های سنگین حاصل از اجرای طرح غیرکارشناسی و جاه‌طلبانه‌ی «تحول سلامت» در دوره ژنرال قاضی‌زاده، بدهی‌های سنگین موسسات اعتباری و بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی در دولت روحانی و …و این‌ها تازه گوشه‌هایی عیان شده از صورتحسابی است که دولت اعتدال روی دست ملت ایران باقی گذاشته است و داده‌های دقیق و عمق ماجرا در ۱۴۰۰ روشن خواهد شد.


[۱] https://www.hamshahrionline.ir/news/۴۶۹۵۹۷

[۲] https://www.tasnimnews.com/fa/news/۱۳۹۲/۰۸/۱۴/۱۸۴۲۷۵

[۳] https://www.farsnews.com/news/۱۳۹۸۰۷۲۱۰۰۰۶۹۶/

قالیباف: با همه تحریم‌ها می‌توانیم ظرف ۵ سال به ثبات اقتصادی برسیم

قالیباف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با همه این فشارها و تحریم‌ها، می‌شود در یک برنامه پنج‌ساله، ‌اقتصاد کشور را به ثبات رساند.

محمدباقر قالیباف ‌در آئین اختتامیه دهمین جشنواره سراسری یادمان ولایت که در سالن اجتماعات ابرار جیرفت برگزار شد، با بیان اینکه بنده ظرفیت‌های کشور را می‌شناسم و با صراحت تمام عرض می‌کنم با همه تهدیدات و فشارهای اقتصادی این کشور در یک برنامه پنج ساله قادر است اقتصاد را به ثبات برساند گفت: در برنامه پنچ ساله دوم می‌تواند حرکت و جهش را انجام دهد و دیگر ما هر روز شاهد گرانی نباشیم.

وی تصریح کرد: ثبات یعنی چه؟ یعنی هر روز شاهد گرانی غیرمنطقی نباشیم؛ شب نخوابیم و صبح بیدار شویم و ببینیم ارزش ‌پول‌ ملی آنقدر سقوط کرده که دو سوم ‌دارایی‌ مردم از بین رفته است.

دانلود

آیا می‌توان عملکرد قالیباف را با روحانی مقایسه کرد؟

باز هم جلسه هیئت دولت و باز هم اظهارنظرهای جالب دولتمردان. هنوز مدتی از تناقض‌گویی سخنگوی دولت با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه نگذشته است که محمود واعظی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره بیانیه محمدباقر قالیباف بعد از ثبت‌نام در مجلس و این‌که می‌خواهند تمام هم‌وغم خود را بر کنترل و وادار کردن دولت خسته و فرسوده به کار و فعالیت در یک سال و نیم باقیمانده از عمرش قرار دهند، گفت: «من صحبت‌های آقای قالیباف را اصلاً نشنیدم اگر این حرف‌ها را زده باشد ایشان باید به گذشته و عملکرد خود برگردد.»

وی ادامه داد: «این‌که نه خودش جوان است و نه عملکرد آن‌چنانی دارد. اگر عملکردی هم در شهرداری داشته خیلی روشن است. این‌همه بدهکاری که در آنجا به بار آورده با این دولت که در این تحریم‌ها این‌همه پروژه‌ها انجام می‌دهد قابل‌مقایسه نیست».

در این باره با حبیب‌الله بوربور دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت‌وگو کردیم.

*صحبت‌های واعظی در مورد روحانی مانند سرابی در کویر است

حبیب‌الله بوربور،‌ دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در واکنش به صحبت‌های محمود واعظی درمورد عملکرد قالیباف در قیاس باروحانی بابیان این‌که حتی کسانی که از کنار روحانی به نان و نوایی رسیدند هم از حمایتشان شرمنده هستند گفت: «صحبت‌های واعظی درمورد روحانی مانند سرابی است که کسی تشنه باشد و در کویر همه‌چیز را آب ببیند. در حال حاضر قضاوت داخلی‌ها،‌ خارجی‌ها، دانشگاهیان و باسوادان حتی بچه‌های باهوش کودکستانی نیز راجع به عملکرد روحانی منفی است. حتی کسانی که به روحانی رأی دادند نیز پشیمان هستند و کسانی که دل‌سوخته و سرسپرده روحانی بودند و از کنار او به نان و نوایی رسیدند هم در رسانه‌ها اعلام می‌کنند که ما شرمنده شدیم.»

*کسی که عملکرد قالیباف و روحانی را قیاس کند خود را مضحکه دیگران کرده است

وی افزود: «با این اوصاف اگر واعظی این حرف را در مورد قالیباف زده شاید آمادگی ذهنی مناسبی نداشته است. در غیر این صورت چنین حرف‌هایی از فرد باتجربه‌ای مانند واعظی بعید است. کسی که این حرف را بزند خود را مضحکه دیگران می‌کند. به‌هیچ‌وجه نمی‌توان عملکرد قالیباف را با روحانی مقایسه کرد. روحانی خودش هم عملکرد خودش را قبول ندارد حال اگر کسی چنین حرفی بزند باید قضاوت را بگذاریم بر عهده خودش.»

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به عملکرد نامناسب دولت، تصریح کرد: «آقایان برای یک‌بار هم که شده باید عملکرد دولتشان را ببینند، در دولت این‌ها بود که ارزش سرمایه مردم طی یک‌شب به یک‌سوم رسید. اگر هم عملکرد دولت را ازنظر تأمین مسکن برای جامعه بررسی کنیم سیاست طوری بوده که تمام مشاغل مربوط به ساخت‌وساز از بین رفته و نگرانی و گله مردم بیشتر شده است.»

بوربور گفت:‌ «چطور در جامعه ارزیابی می‌شود کسانی که از عملکرد روحانی رضایت دارند کمتر از ۱۰ درصد هستند، اما رئیس دفتر رئیس‌جمهور از او راضی است؟ محتمل است که در نظرسنجی‌هایشان از کارمندانی که خودشان استخدام کردند استفاده کرده باشند!»

او در واکنش به صحبت رئیس دفتر رئیس‌جمهور مبنی بر این‌که بیانیه و صحبت‌های قالیباف بعد از ثبت‌نام در مجلس برای کنترل و وادار کردن دولت خسته و فرسوده به کار و فعالیت در یک سال و نیم باقیمانده از عمرش را نشنیده است، تأکید کرد: «واعظی اگر حرف‌های قالیباف را نشنیده اشتباه کرده که اظهارنظر کرده است، اگر جرئت شنیدن حرف‌های قالیباف را دارد بهتر است یک‌بار به حرف‌های او گوش کند و بعد اظهارنظر کند.»

*تمام مردم عملکرد قالیباف را لمس می‌کنند

دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ضمن اشاره به عملکرد قالیباف در تمام سطوح مدیریتی،‌ تشریح کرد:‌ «قالیباف طی مدتی که در شهرداری، ‌نیروی انتظامی یا نیروی هوایی سپاه بود طوری کارکرد که تمام مردم عملکرد او را لمس می‌کنند، درگذشته که می‌خواستند گواهی‌نامه بگیرند به‌قدری طول می‌کشید و آن‌چنان صف‌ها طولانی بود که هیچ‌کس فراموش نمی‌کند.»

بوربور خاطرنشان کرد: «تنها کافی است اکنون را با قبل از قالیباف و بعد از قالیباف مقایسه کنیم. درسال‌های اخیر و هم‌اکنون سالانه بیش از ۱ میلیون خودرو تولید می‌شود اما اگر دقت کنیم در مدت‌زمان مدیریت قالیباف تمام زیرساخت‌ها مناسب‌سازی شد.»

وی بابیان این‌که چنانچه اصلاح‌طلبان طی ۵۰ سال آینده نیز سرکار باشند نمی توانند کارهایی که قالیباف انجام داد را در این مدت عملی کنند، یادآور شد: «سالیان سال من عضو هیئت‌مدیره مترو تهران و حومه نیز بوده‌ام و میزان کاری که قالیباف طی مدیریت خود انجام داد را چنانچه اصلاح‌طلبان طی ۵۰ سال آینده نیز سرکار باشند نمی‌توانند در این مدت عملی کنند. بنابراین کسانی که انصاف داشته باشند راجع به قالیباف قضاوت دیگری خواهند داشت و ما نیز توقع داریم رئیس دفتر رئیس‌جمهور یک‌بار صحبت‌ها و بیانیه قالیباف را ببیند و وجدان خود را درمیان بگذارد و با آگاهی لازم قضاوت کند.»

او با اشاره به بیان غیرواقعی بدهی‌ شهرداری در زمان قالیباف، گفت: «اگر هرکدام از بزرگراه و آزادراه‌ها و فضای سبزی که قالیباف تأمین کرد را بخواهند اکنون بسازند ارزشش بسیار بیشتر از اقساط پیمانکاران است. جالب است میزان بدهی که قالیباف در شهرداری به‌جا گذاشته را به‌صورت غیرواقعی در نظر می‌گیرند اما میزان طلبی که از دولت، نهادها و ساخت‌وسازها و سرمایه‌گذاری‌های شهرداری داشته را در نظر نمی‌گیرند. اگر قرار است بدهی را حساب کنند طلب‌های شهرداری را نیز حساب کنند.»

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در پایان خطاب به واعظی بیان کرد:‌ «بهتر است واعظی یک‌بار صحبت‌های قالیباف را گوش دهد و به توسعه تهران در زمان قالیباف توجه کند و کمی منصفانه فکر کند که ما در این مدت چه کردیم و قالیباف چه کرد! و بعد وجدان خود را قاضی کند و احساس کند قیامت پاسخ خواهد داد، به‌طور حتم از صحبت‌هایی که کرده تجدیدنظر خواهد کرد.»

توپخانه رسانه‌های اصلاح‌طلب علیه قالیباف؛ دیروز شایعه امروز تقطیع

همزمان با ورود محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران به کارزار انتخابات، شایعاتی زیادی علیه او از جانب رسانه‌های مخالف وی در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی ضدانقلاب به راه افتاد.

به تازگی نیز یکی از رسانه‌های خبری، تیتر تقطیع شده‌ و جهت دار «اظهارات عجیب قالیباف: دوستان انقلابی، دور هم جمع شوید و مرگ بر آمریکا بگویید» را برای صحبت‌های امروز قالیباف انتخاب کرد.

واقعیت

این درحالی است که مراجعه به صوت سخنان قالیباف درجلسه امروز جمعیت پیشرفت و عدالت استان کرمان نشان می‌دهد که وی با اشاره به سخنان رهبری گفته: «راه مبارزه با آمریکا کار است و کار است و کار».

قالیباف ادامه عنوان کرد: «دوستانی که دلداده انقلابید، دور هم جمع بشوید، شعار بدهید، حتما لازم است و باید باشد، این شور و شعور باید باشد. باید کار کنیم و این کشور را به پیش ببریم و فقر و محرومیت و فساد و تبعیض را از این مملکت از بین ببریم. اما اساس مبارزه با آمریکا این است هر کار بکنیم و این کار را نکنیم آب به آسیاب دشمن ریختیم.»

دانلود

این رسانه‌ها با تقطیع صحبت‌های قالیباف که به مدیر جهادی مشهور است سعی کردند  تا وی را در نگاه مردم  فردی شعار زده نشان دهند.

در زمان ثبت‌نام محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز عده‌ای دیگر از رسانه‌های اصلاح‌طلب مدعی شده بودند  که وی بدون نوبت ثبت نام کرده درحالی که مدتی بعد مشخص شد وکیل وی پیش از قالیباف در محل ثبت‌نام حضور پیدا کرد و کارهای پیش ‌ثبت‌نام را انجام داده بود.

ادعای ۲۰ هزار میلیاردی درباره قالیباف دروغ بود

ناصر امانی، معاون اسبق برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران در مورد شایعه ۲۰ هزار میلیارد هزینه فاقد سند در شهرداری تهران در دوره مدیریت قالیباف اظهار کرد: کیفرخواست مدیرمسئول نشریه روزان به اتهام نشر اکاذیب علیه محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران صادر شد.

وی با اشاره به بندی از قرار صادره افزود: در پی انتشار گزارش مفصلی با عنوان «٢ هزار میلیارد هزینه فاقد سند قالیباف» در تاریخ سوم بهمن ١٣٩۶ و شکایت از این نشریه، هفته گذشته قرار مجرمیت و جلب به دادرسی مدیرمسئول نشریه روزان به اتهام نشر اکاذیب صادر شد. در بخشی از این قرار آمده است: «… با عنایت به دفاعیات بلاوجه متهم و عدم ارائه مدارک و مستندات درخصوص صحت مطلب بیان شده در روزنامه، بزهکاری ایشان را محرز و مسلم دانسته و…»

معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران در ادامه ضمن اشاره به اثبات کذب بودن ارقامی که توسط اعضای شورای شهر درمورد بدهی شهرداری اسبق بیان شده است، گفت: طبق این گزارش پیشتر نیز برخی رسانه‌ها و اعضای شورای شهر نسبت به بدهی شهرداری تهران در دوره مدیریت قالیباف، ارقامی را مطرح کردند که با رسیدگی قضایی، کذب بودن آن‌ها به اثبات رسید. چنانکه در یک مورد، مجرمیت میرلوحی عضو شورای شهر در مرحله دادسرا اثبات شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن