استان زنجاناقتصادیایرانسلطانیهفرهنگی و اجتماعیگزارشویژهویژه های استان زنجان

گردشگردی سلطانیه تعطیل شده است / وعده های توخالی مسئولان میراث فرهنگی !

رضا ملایی رئیس شورای شهر سلطانیه اظهار کرد: گنبد سلطانیه یکی از مهمترین بنا‌های تاریخی در ایران و جهان به‌شمار می‌آید که همواره در طول سال شاهد حضور گردشگران ایرانی و خارجی بی‌شماری جهت بازدید از این بنایی منحصر بفرد در شهرستان سلطانیه هستیم.

وی افزود: متاسفانه به دلیل نبود ابتدایی‌ترین امکانات گردشگری در گنبد سلطانیه، باعث شده تا گردشگران بیشتر از یکبار علاقمند به بازدید از این گنبد نباشند.

ملایی تصریح کرد: حضور گردشگران در شهرستان سلطانیه هیچ ره‌آورد اقتصادی برای اهالی این شهرستان نداشته و این در حالی است که وقتی به تاریخ این دیار خوب نگریسته می‌شود این شهر مرکز تجاری و اقتصادی بشمار می‌آمده که امروز تنها این شهر محلی جهت سوخت‌گیری وسایل نقلیه بین راهی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سلطانیه یادآور شد: میانگین توقف گردشگر در شهرستان سلطانیه بین ۲ الی ۳ ساعت اعلام شده است، زیرا دیگر هیچ جاذبه گردشگری در این شهر وجود ندارد و گردشگران جز تهیه بلیت، بازدید از گنبد سلطانیه هیچ ره‌آورد اقتصادی در این حوزه ندارد.

وی تصریح کرد: امسال مسئولان امر در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری استان وعده ساخت هتل سه ستاره را در شهر سلطانیه داده بودند که مقرر شده بود کلنگ این هتل در مردادماه بر زمین زده شود که تاکنون خبر نشده است.

ملایی خاطرنشان کرد: گردشگری از پتانسیل بسزایی در رونق اقتصادی برخوردار است، ولی متاسفانه با وجود داشتن چنین پتانسیلی در شهرستان سلطانیه نتونسته‌ایم استفاده کاملی را از آن ببریم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close