آخرین اخباراستان زنجاناقتصادیایرانجهانزنجانسیاسیفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه

گفتگوی رودررو و بدون تعارف با حاج مهدی رسولی + فیلم

۱٫ پیش از این گفتگو، مهدی رسولی را دورادور می شناختم و تمام شناختم از او منحصر به همان فیلم ها و کلیپ هایی بود که از هیات ثارالله زنجان دیده بودم اما در اواسط گفتگو فهمیدم بدون مبالغه، حداقل یک سر و گردن از برخی مداحان دیگر بالاتر است؛ متواضع، با ادب و از همه مهم تر عمیق و پخته.
.
۲٫ گفتگوی بسیار امیدوار کننده ای بود. بعضی وقتها ممکن است وقتی خودمان هم می گوییم انقلاب اسلامی رویش های زیادی داشته احساس کنیم دچار تعارف یا کلی گویی شده ایم اما وقتی که برخی از این رویش های واقعی را به عینه می بینیم خیلی امیدوار تر می شویم. مهدی رسولی از آن دسته افرادی است که هم مصداق رویش انقلاب است و هم انسان را بسیار امیدوار می کند.
.
۳٫ او فقط یک مداح نیست. در طول گفتگو، همانطور که به خودش هم گفتم یک خطیبتوانمند هم هست. وقتی درباره چگونگی سرودن برخی اشعار و سبک هایش توضیح میداد حقیقتا لذت بردم و فکر می کنم یکی از جذاب ترین بخش های این گفتگو نیز همان قسمت هایی است که به تفصیل توضیح می دهد برای سرودن یک شعر و ساخت یک سبک، چند نفر به چه صورت با یکدیگر همکاری می کنند و فکر می کنم یکی از بزرگترین نقطه تمایزات او  وهیات ثارلله زنجان با دیگران نیز دقیقا همینجاست.
.
۴٫ شاید او تنها و آخرین میهمانی باشد که به لحاظ سنی در شناسنامه، چند ماه از من کوچکتر است اما در حین گفتگو هیچ گاه حس نکردم از من کوچکتر است، بالعکس از گفتگو با او بسیار آموختم و دائم حسرت می خوردم چرا از مثل او و هیاتش اینقدر کم داریم؟
.
۵٫ ممکن است برخی اشکال کنند چرا بعد از یک گفتگوی جنجالی با چهره سرشناسی مثلفائزه هاشمی بلافاصله گفتگوی دوم را با چهره کمتر شناخته تر شده و غیر جنجالی ای مثل مهدی رسولی قرار دادیم؟ پاسخ صریح است: هر گفتمانی با سخنان صریح نمایندگان آن گفتمانمعرفی می شود. برای ما شهرت یا عدم شهرت مهدی رسولی اولویت نداشت بلکه اصرار داریم بلافاصله بعد از گفتگو با خانم هاشمی، این بار مخاطب با یکی از نسل سومی های جریان انقلاب مواجه شود. متانت، وزانت، منطق، سواد و… مهدی رسولی را ببینید و لذت ببرید.

 

فایل کامل گفتگو : دانلود کنید

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close