۱۱ روستای زنجان چشم انتظار تنها تانکر استیجاری آبرسان است

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=10670

روستاییان اگر بخواهند در محل زندگی خود ماندگار و به حاشیه شهرها پناه نبرند باید حداقل لوازم معیشتیشان تامین شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها وجود آب آشامیدنی  است اما نبودن همین حداقل‌های زندگی در برخی از روستاها ساکنان را با مشکل رو‌به‌رو می‌کند.

برخی از روستا‌های استان زنجان سالهاست که با مشکل نبود و کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند و همواره در انتظار آب، چشم‌ها خیره جاده‌ای است که با تانکر مایع حیات را برایشان ببرد، روستائیان ساعت‌ها در صف منتظر می‌مانند تا بتوانند مقداری آب دریافت کنند و عطش روزانه را برطرف نمایند.

هر‌چند مسئولان در تلاش هستند تا مشکلات آب شرب روستاها را برطرف کنند و در این راستا به برخی از روستا‌ها  با تانکر آبرسانی می‌کنند اما اگر در حل این مشکل چاره اساسی اندیشیده  نشود در آینده موجب مهاجرت روستاییان و ایجاد حاشیه نشینی در شهرها و معضلات شهری از جمله بیکاری و مشکلات اقتصادی میشود.

به گفته وی بیش‌ترین آبرسانی سیار مربوط به ۱۰ روز اول فصل بهار امسال بود زیرا در اثر ایجاد سیل کیفیت آب شرب روستا‌ها پایین آمده بود و همین موضوع باعث شد تا در ۳۲ روستای آسیب‌دیده استان آبرسانی سیار صورت گیرد.

علیرضا  قاسمی با بیان این که امیدواریم با روند فعلی بارش، در ماه‌های بعدی این آبرسانی به حداقل برسد، اظهار داشت: متاسفانه با توجه به محدودیت امکانات آبرسانی تانکر شرکت آب و فاضلاب روستایی زنجان دارای مشکل است و تنها تانکر موجود شرکت استیجاری است.

وی با اشاره به این که پیش بینی می‌شود تا پایان سال مالی ۹۸ طبق موافقت نامه‌های مبادله شده از محل اعتبارات استانی و ملی تعداد ۳۷ پروژه آبرسانی گردد، تصریح کرد: از این تعداد ۱۵ روستا از محل طرح‌های ملی تکمیل و مابقی از طریق اعتبارات استانی انجام می شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی زنجان با عنوان این موضوع که مجتمع قره پشتلو از محل اعتبارات ملی تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطر نشان کرد: با تکمیل این پروژه ۱۲ روستا نیز جز تک روستا‌ها در قالب این مجتمع آبرسانی خواهد شد.

تسنیم

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن