۱۲۷ هزار نفر در استان زنجان عضو هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=18089

علی عباسی ظهر امروز در جلسه‌ای که به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان زنجان با حضور امام جمعه زنجان تشکیل شد، اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از ۱۰ خرداد سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در سطح کشور آغاز کرد و هدف از تاسیس این صندوق، اصل ۲۹ قانون اساسی در راستای اجرای قانون ساختار نظام رفاه و تامین اجتماعی بود.

وی با ابراز تاسف از مهاجرت روستاییان به شهرها گفت: متاسفانه با وجود دارا بودن روستاها شاهد مهاجرت مردم از روستاها به شهرها هستیم. البته باید به این نکته اشاره کرد که شاید وجود این امکانات در روستاها کافی نبوده که آمار مهاجرت افزایش داشته است. یکی از راهکارهایی که می‌تواند با افزایش مهاجرت به شهرها مقابله کند ایجاد اشتغال پایدار در روستاها است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان زنجان با بیان این که در سال ۹۸ بیمه‌شدگان نسبت به سال ۹۷ رشد ۸۴ درصدی داشته‌اند، عنوان کرد: جذب بودجه در صندوق در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ به میزان ۶۰ درصد افزایش داشته که در طول عمر صندوق بی سابقه بوده است.

به گفته این مسئول، ضریب نفوذ صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در استان زنجان ۳۳.۵ درصد است که از میانگین کشوری، بالاتر می‌باشد.

وی تصریح کرد: در سطح استان زنجان بیش از ۴۶ هزار و ۷۴۷ هزار نفر عضو صندوق در استان زنجان هستند که بیش از ۳۰ هزار نفر بیمه شده فعال وجود دارد. همینطور در حال حاضر بیش از ۳ هزار و ۵۷۰ نفر مستمری ماهانه دریافت می‌کنند اما با این وجود باید به این واقعیت تلخ اشاره کنیم که هنوز ۱۲۷ هزار نفر تحت پوشش هیچ گونه صندوق بیمه‌ای قرار ندارند.

عباسی با اعلام این که روستائیان، عشایر و افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند عضو صندوق بیمه روستائیان کشاورزان و عشایر شوند، ادامه داد: رانندگان مناطق برون شهری، شاغلان در عرصه‌های صنایع دستی نیز می‌توانند در عضویت صندوق قرار گیرند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان میزان حق بیمه پرداختی در صندوق را هشت سطح عنوان کرد و افزود: مبلغ حق بیمه واریزی از ۳۹۰ هزار تومان تا ۸۴۰ هزار تومان وجود دارد و از سویی دیگر دو برابر مبلغ مذکور نیز توسط دولت به عنوان یارانه به صندوق پرداخت می‌شود.

وی با بیان این که در سطح استان زنجان، شهر زنجان از لحاظ تعداد بیمه شدگان آمار بالاتری دارد، تصریح کرد: ارائه تسهیلات کم بهره به بیمه شدگان، رشد ۲.۳ برابری دارایی‌های صندوق به طوری که هر فرد در حال حاضر دارای دارایی ۳۰ میلیون تومانی در صندوق است، اعزام اعضای بیمه شده این صندوق به مشهد مقدس، ارائه خدمات بیمه‌ای به صورت آنلاین در وب سایت  و در نهایت راه‌اندازی کمپین روستای بدون کرونا از جمله اقدامات این صندوق در استان زنجان بوده است.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۶۰۰ نفر حکم مستمری از صندوق در استان زنجان دریافت کردند و مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به حساب افرادی که دارای معیشت پایینی هستند پرداخت شده است.

تسنیم

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن