ابهراستان زنجانایجرودخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمماهنشان

۵۱۶ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان زنجان آزادسازی شد

مدیرکل حمل ونقل جاده های استان زنجان گفت: به منظور ارتقای ایمنی جاده‌ها ۵۱۶ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان زنجان آزادسازی شد.

ایرج دست‌نشان امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای ساخت و سازها در حاشیه راه‌ها ضوابط و مقرراتی تدوین شده که برای حفظ ایمنی رعایت آن‌ها ضروری است.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در دستور کار راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار گرفته است ابراز کرد: در همین راستا در سال گذشته ۵۱۶ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راههای استان زنجان جمع‌آوری و آزادسازی شده است .

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان رفع تجاوز ازحریم راهها را مربوط به مواردی از جمله آغاز ساخت و ساز در حریم راه‌ها، نصب اتاقک‌های موقت فروش محصولات کشاورزی در حاشیه راه‌ها، حفاری‌های غیرمجاز عبور تأسیسات در حریم راه‌ها و مسائلی از این دست دانست.

وی خاطرنشان کرد: ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌ها ترافیک و ناامنی شدید در جاده‌ها را به دنبال دارد و برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز و متجاوز به حریم راه‌ها که سبب بروز حوادث و سوانح جاده‌ای می‌شوند از مهمترین اقدامات در دستور کار واحد حقوقی این اداره کل است.

دست‌نشان با تأکید بر فعالیت مستمر اکیپ گشت و نظارت در سطح استان زنجان بیان کرد: در این راستا اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان بر اساس اختیارات قانونی خود موظف به برخورد و جلوگیری از ساخت و ساز غیرضروری و غیرقانونی در فاصله ۱۰۰ متری از حریم راه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این نیز اقدام گسترده‌ای در راستای جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز از حاشیه‌ راه‌های استان زنجان انجام شده بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close