آخرین اخباراقتصادیجهانفرهنگی و اجتماعی

۵۷ هزار نخبه مترو خواب: افشای اولین آمار تکان‌دهنده، فقط از یک دانشگاه در کالیفرنیا

حتماً می‌دانید آمریکا در برخی موضوعات جز چند کشور اول جهان است: تعداد زندانی‌ها، بدهکاری دولت، کاهش درآمد خانوار و البته بی‌خانمان‌ها !

تعداد کارتن‌خواب‌ها در آمریکا آن‌قدر زیاد است که شما در اکثر خیابان‌ها آن‌ها را می‌بینید، بیچاره‌هایی که روی کارتن به دنیا آمده‌اند و همان‌جا هم به زندگی خود خاتمه خواهند داد.

آمار باورنکردنی از نخبگان بی‌خانمان آمریکا

اما اخیراً و برای اولین بار آمار باورنکردنی از نخبگان بی‌خانمان آمریکا منتشرشده است که بسیار نگران‌کننده است.

دانشگاه CSU که یکی از دانشگاه‌های مهم و بزرگ ایالت کالیفرنیا آمریکا است، اولین آمار وضعیت رقت‌انگیز دانشجویان خود را منتشر کرد.

همان‌طور که در لینک زیر می‌بینید از مجموع ۴۷۴ هزار دانشجوی این دانشگاه ۵۷ هزار نفر بی‌خانمان۵۷ هزار نخبه مترو خواب هستند و آنها تصریح کرده‌اند که شب‌ها در ایستگاه مترو یا ساختمان‌های خرابه و مانند آن می‌خوابند.

این آمار جنجالی اضافه می‌کند که ۱۱۴ هزار نفر از نخبگان این دانشگاه بزرگ،  به غذای کافی دسترسی ندارند.

بعد از انتشار  آمار ۵۷ هزار نخبه مترو خواب  در CSU ، دانشگاه UC کالیفرنیا هم آمار تکان‌دهنده‌ای از وضعیت تغذیه دانشجویان خود منتشر ساخت:

عدم دسترسی نخبگان به غذای کافی

در این آمار آمده است یک‌چهارم دانشجویان آن دانشگاه دسترسی به غذای کافی ندارند و ۳۰ درصد آن‌ها اعلام کرده‌اند که به علت فشار ناشی از گرسنگی در درس خواندن خود دچار مشکل شده‌اند.عجیب‌تر آن است که ۲۵ درصد آن‌ها اعلام کرده‌اند که بین غذا و کتاب یا هزینه خوابگاه باید یکی را انتخاب کنند.

فراموش نکنید که این‌ها آمار چند نفر معتاد گور خواب نیست، بلکه آمار نخبگان و دانشجو یک کشور است؛ آمار ۵۷ هزار نخبه مترو خواب و البته مطمئناً اگر اجازه می‌دادند سایر دانشگاه‌های آمریکا هم آمار خود را منتشر می‌کردند، با اعداد باورنکردنی بیشتری مواجه خواهیم شد. (با توجه به تعداد کل دانشجویان، احتمالاً حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون نخبه مترو خواب، در آمریکا داریم).

ایران کشوری است که بنیاد نخبگان آن راه را برای توسعه خلاقیت و ایده‌های جوانان دانشمند خود باز می‌کند.

آمریکا کشوری است که اگر روزی بنیاد نخبگان درست کرد (تا امروز که نداشته است!) اولین وظیفه آن سیر کردن ۵۷ هزار نخبه مترو خواب و درست کردن یک گرمخانه برای آن‌ها خواهد بود.

منبع:   amazonaws

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close