۶۰۰ شهید استان زنجان در سایر نقاط کشور تدفین شدند

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=20110


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، علی خلیلی عصر شنبه در جمع خبرنگاران در محل استانداری زنجان، بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر کنگره سه هزار شهید استان تاکید کرد و گفت: مجوز تحویل ۱۲۲ هزار آثار شهدای این استان به دبیرخانه کنگره از مرکز اخذ شده است.

وی اظهار کرد: با ۲۰ استان مکاتبه شده تا شهدایی که محل تولد آنها استان زنجان بوده اما شهادتشان در آن استان ثبت شده را برای تکمیل لیست شمار شهدای کنگره به زنجان ارسال کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان زنجان، با بیان اینکه این استان سه هزار و ۵۳۶ شهید دارد، گفت: تاکنون ۱۰ استان اطلاعات شهیدان استان زنجان را ارسال کرده است.

کاظمی با بیان اینکه کنگره سه هزار شهید استان زنجان فرصتی برای اتمام کارهای نیمه تمام است، تاکید کرد: ۶۰۰ شهید استان نیز دارای شناسنامه و متولد زنجان بوده ولی در نقاط دیگر تدفین شدند.

وی با بیان اینکه در هشت جلد وصیت نامه شهدای استان زنجان آماده سازی شده است که تا کنون یک جلد آن به چاپ رسیده است، ابراز کرد: جوانان و نوجوانان باید با ر شادت های این جوانان آشنا شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان زنجان، از تبادل اسناد مربوط به شهدای استان زنجان خبر داد و گفت: تبادل اسناد با ۲۴ کمیته در استان انجام می‌شود.

کاظمی همچنین بر لزوم استفاده بیشتر از فضای مجازی برای شناساندن شهدای استان زنجان تاکید کرد.

کد خبر ۴۹۸۸۴۹۸

منبع : مهر

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن