‌احداث ساختمان دیالیز بیمارستان ایثار ‌ایجرود به همت گروه‌های جهادی

– به گزارش زنجان سحر –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا دو گروه جهادی “شهدا” و “شهدای خوئین” به صورت کاملا خودجوش تصمیم گرفتند در حد فاصل استان زنجان و استان کردستان حضور یابند و به محرومان این منطقه خدمت‌رسانی کنند.

این دو گروه جهادی که از اعضای بسیجیان تشکیل شده‌اند با استفاده از ظرفیت خیران و در راستای منویات مقام معظم رهبری منوط به آتش به اختیار عمل کردن، تصمیم گرفتند از اوایل خرداد ماه امسال در راستای خدمت به منطقه محروم شهرستان ایجرود و زرین‌آباد، در بیمارستان ایثار این شهرستان ساختمان دو طبقه تخصصی دیالیز احداث کنند.

محسن اسماعیلی مسئول گروه جهادی شهدا در رابطه با این موضوع به تسنیم گفت: طبق برآورد و نقشه راه اولیه تصمیم گرفتیم بیمارستان ایثار شهرستان ایجرود را با استفاده از ظرفیت خیران مجهز به بخش دیالیز کنیم.

وی در ادامه گفت: برآورد ما این است که ۱۵ میلیارد ریال هزینه احداث این ساختمان دو طبقه باشد و طبق مهندسی‌های انجام شده قرار است که در این ساختمان هشت دستگاه دیالیز وجود داشته باشد که البته خود بیمارستان ایثار سه دستگاه دیالیز دارد و امیدواریم پس از اتمام احداث این ساختمان، با استفاده از ظرفیت خیران پنج دستگاه دیالیز دیگر خریداری کنیم.

اسماعیلی در ادامه گفت: البته چندی پیش حدود ۵۰۰ میلیون ریال برای این بیمارستان تجهیزات پزشکی خریداری شد و در اختیار کادر درمان بیمارستان گذاشته شد. همچنین در سال جاری در دو مرحله از زحمات کادر درمان این بیمارستان تجلیل و تقدیر شد.

وی در ادامه به دیگر فعالیت این دو گروه جهادی در شهرستان ایجرود اشاره کرد و گفت: به همت این دو گروه جهادی در یکی از روستاهای زرین‌آباد، یک باب منزل مسکونی برای یکی از نیازمندان همان روستا در حال احداث است که امیدواریم در آینده نزدیک مراحل ساخت این منزل مسکونی به پایان برسد. برای ساخت این منزل ۶۰۰ میلیون ریال هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/ش


منبع : تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن