۱۲ متخلف حوزه محیط زیستی در زنجان دستگیر شدند

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=13810

اسماعیل قلی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: برخورد با متخلفان حوزه محیط زیست به صورت مستمر انجام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه در بهمن‌ماه سال‌جاری ۷۹ قطعه پرنده در زنجان شکار شده است، بیان کرد: از این تعداد چهار قطعه کبک و ۷۵ قطعه طرقه چکاوک بوده است.

وی با بیان اینکه در بهمن‌ماه سال‌جاری یک رأس خرگوش شکار شده است، عنوان کرد: در این ماه چهار مورد شروع به شکار انجام شده است.

قلی‌زاده با اشاره به اینکه ۱۰ قبضه سلاح مجاز کشف و ضبط شده است، اضافه کرد: سلاح غیر مجاز در این بهمن‌ماه کشف نشده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه ۳۷ مورد انواع ادوات کشاورزی کشف و ضبط شده است، ادامه داد: این ادوات شامل فشنگ، تور، ساچمه و … است.

وی با بیان اینکه طرح یک ساعت با محیط‌بانان در زنجان در بهمن‌ماه سال‌جاری اجرایی شده است. عنوان کرد: در این زمینه به ۴۲۰ نفر آموزش داده شده است.

قلی‌زاده با بیان اینکه یک مورد تخریب مرتع در زمینه شخم‌زنی اراضی انجام شده است، اضافه کرد: دو مورد زمین‌خواری نیز در بهمن‌ماه سال‌جاری به ثبت رسیده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه ضرر و زیان وارده ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوده است، عنوان کرد: ضرر و زیان وصولی در این ماه، ۲۷ میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ متخلف در بهمن‌ماه سال‌‌جاری در حوزه محیط زیست دستگیر شدند، بیان کرد: این متخلفان در قالب ۱۲ پرونده دستگیر شدند که در این ایام ۱۰ پرونده مختومه شده و دو پرونده مفتوح بوده است.

قلی‌زاده با بیان اینکه در بهمن‌ماه سال‌جاری مورد حمله گرگ مشاهده نشده و تنها حضور این حیوانات در محیط انسانی مشاهده شده است، گفت: این حیوانات به دلیل کمبود غذا و دفع نامناسب مواد غذایی در شهرها عامل این حضور بوده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close