۱۳ واحد تولیدی در استان زنجان احیا شد / پرداخت ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در استان زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=7377

پرداخت ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در استان زنجان

مسئول بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به ارائه تسهیلات برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سطح استان زنجان گفت: ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای این طرحها در سطح استان پرداخت شده است.

فرهاد امندی امروز در همایش سالروز جهاد سازندگی و مراسم تقدیر از جهادگران برتر با اشاره به ارائه تسهیلات برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی برای فعالان و مجریان طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان زنجان پرداخت شده است.

وی تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی ۵ هزار و ۳۰۰ مورد و  برگزاری کلاس‌ها و کارگاه آموزشی برای ۲۰ هزار نفر را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی در سطح استان زنجان عنوان کرد و افزود: ارائه خدمات در مناطق محروم از اولویت‌های بسیج سازندگی است.

مسئول بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان ۶۰۰ پروژه توسط بسیج مرمت شده است افزود: یک هزار و ۱۰۰ مدرسه نیز مرمت شده و برای ۲ هزار نفر نیز کلاسهای سواد آموزی برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه در مناطق مختلف و محروم استان نیز برنامه‌های مختلفی فرهنکی توسط بسیج برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: احداث ۱۱۰ واحد مسکونی و توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی هم از دیگر اقدامات بسیج سازندگر در مناطق محروم است.

امندی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی بعد از تاسیس اقدامات بسیار برجسته‌ای در مناطق محروم استان زنجان انجام داده است افزود: مجموعه بسیج سازندگی یک ساختار و تشکلی بوده که نیروهای خیر و مردمی برای حل مشکلات دیگران در نقاط مختلف استان فعالیت می‌کنند.

مباحث اقتصادی را باید جدی بگیریم

آیت‌الله علی خاتمی امام جمعه زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه دشمن آرایش جنگی به خود گرفته است اظهار کرد: باید در برابر دشمن آرایش نظامی داشته باشیم و مسئله اقتصادی توجه کرده و به این امر مهم توجه داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید آرایش نظامی را برای مقابله با تحریم‌های دشمن داشته باشیم تصریح کرد: باید همیشه در برابر دشمن آماده باشیم.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه بعد از انقلاب در حوزه محرومیت‌زدایی گام‌های متعددی برداشته شد افزود: عمق محرومیت زیاد بود و وقتی این خلأ احساس شد و دو سه نوع تفکر بود که جهاد سازندگی با همان ساز و کار احیا شود.

وی با اشاره به اینکه جهاد سازندگی با نیت صادق آغاز شده بود با برکت هم بود بیان کرد: با اینکه بسیج و سپاه یک ظرفیت بالایی داشتند با انگیزه ولایت‌مداری وارد صحنه شدند اقدمات بسیار قابل توجهی را انجام دادند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه امروز فعالیت‌ها علمی‌تر با هزینه کمتر و بازدهی بهتر و توانمندسازی افراد در حال انجام است، افزود: در سطح استان نیز اقدامات زیادی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه موفقیت کشور منجر به عصبانیت دشمن شده است گفت: مشخص است که کشور موفق عمل کرده و عملکرد‌های موفق کشور را در بخش‌های مختلف موجب عصبانیت دشمن شده است.

۱۳ واحد تولیدی در استان زنجان احیا شد/ میزان صادرات استان زنجان به ۵۵۰ میلیون دلار رسید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بااشاره به میزان افزایش صادرات استان زنجان گفت: میزان صادرات استان زنجان به ۵۵۰ میلیون دلار رسید.

 ناصر فغفوری امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با اشاره به افزایش درخواست‌های سرمایه گذاری در استان زنجان در سال ۹۷ اظهار کرد: در سال ۹۶ تعداد ۵۹۸ درخواست سرمایه گذاری در استان بود که در سال ۹۷ به ۷۶۳ مورد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: میزان افزایش درخواست‌های سرمایه‌گذاری از لحاظ تعداد ۲۸ درصد، از لحاظ سرمایه گذاری ۱۴۴ درصد و همچنین از لحاظ ایجاد اشتغال نیز ۶۲ درصد بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان از لحاظ جواز تاسیس صادر شده در کشور سهم ۳  درصدی دارد، بیان کرد: از لحاظ میزان سرمایه گذاری ۴ درصد بوده و همچنین از لحاظ ایجاد اشتغال ۳٫۴ درصد را دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرش دستباف نتوانسته‌ایم برنامه مورد را محقق کنیم عنوان کرد: یکی از عامل این اتفاق نبود تسهیلات برای مشاغل خانگی از جمله حوزه فرش بود.

فغفوری کنسانتره سنگ آهن را یکی از بزرگترین طرح‌های سرمایه گذاری استان زنجان عنوان کرد و افزود: این طرح با برطرف کردن مشکل برق در نیمه اول امسال راه اندازی می‌شود که ۱۲۵ میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری این پروژه است.

وی در ادامه با اشاره به احیا و فعال کردن واحدهای صنعتی در استان زنجان افزود: در سال ۹۶ در سطح استان ۲۹ واحد فعال شدند و در سال گذشته نیز ۱۳ واحد نیز به چرخه تولید بازگشتند و تمام اهتمام لازم در جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولید در استان زنجان انجام می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه با اشاره به وضعیت صادرات کالا از استان زنجان افزود: همه کالاهای صادراتی استان زنجان غیرنفتی است که سال گذشته شاهد افزایش میزان صادرات در استان زنجان بودیم.

وی بیان کرد: میزان صادرات استان زنجان از ۲۹۸ میلیون دلار در سال ۹۲ به ۵۵۰ میلیون دلار در سال ۹۷ رسیده است.

فغفوری در پایان به تعداد واحد‌ها صنفی فعال در سطح استان اشاره و عنوان کرد: ۳۴ هزار واحد تولیدی فعال در استان زنجان وجود دارد که از ۷۸۴ واحد صنفی بدون پروانه هستند که هیچگاه نمی‌تواند تعداد آنها را به صفر رساند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close