۱۵۰ دستگاه اتوبوس و برپایی ۲۱ موکب زنجانی برای خدمات دهی به زائران اربعین

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=9540

۱۵۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران اربعین

همه اتوبوس‌های حمل و نقل مسافر استان به زائران عتبات عالیات خدمات رسانی خواهند کرد.

۱۵۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران اربعینمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم اکنون ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در  حمل و نقل مسافران استان  فعالیت و نسبت به خدمات رسانی لازم اقدام می‌کنند.

علی اکبری افزود: بر این اساس در  زمان اجرای طرح جابجایی زائران اربعین حسینی از ۱۷ مهرماه تا ۳ آبان ماه، همه اتوبوس‌های حمل و نقل مسافر استان به زائران عتبات عالیات خدمات رسانی خواهند کرد.

وی گفت:  مرز خسروی از ساعت ۷ صبح تا ۱۹ عصر فعال است که  در صورت نیاز، حمل و نقل زائران به سایر مرز‌های قانونی نیز انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت:در زمان بازگشت زائران نیز اتوبوس‌های حمل و نقل مسافری زنجان با استقرار در پایانه مسافر بری کرمانشاه نسبت به جابجایی زائران به مقصد زنجان مبادرت خواهند کرد.

علی اکبری افزود: طبق برنامه ریزی انجام گرفته ناوگان حمل و نقل در مرز خسروی مستقر و زائران را  به محل‌های یاد شده هدایت خواهند کرد.

زائران زنجانی می‌توانند هنگام بازگشت با استفاده  از ناوگان مستقر در مرز خسروری و پس از طی فاصله ۲۰۰ کیلومتری به کرمانشاه از ناوگان حمل ونقل استان استفاده کنند.

ثبت نام ۱۴ هزار زائر اربعین زنجانی در سامانه سماح

مدیر حج و وزیارت استان زنجان گفت: تا کنون حدود ۱۴ هزار نفر در این استان برای شرکت در پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند.

فرامرز بابایی روز دوشنبه افزود: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین،‌ همه زائران باید در سامانه سماح ثبت‌نام و رسید آن را برای خروج از کشور دریافت کنند که بهتر است این کار را هرچه سریع‌تر و قبل از رسیدن به‌روزهای پایانی انجام دهند.

وی اظهار داشت: زائرانی که بدون ثبت‌نام در سامانه سماح از کشور خارج شوند،‌ تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و در صورت وقوع هرگونه حادثه‌،‌ هیچ نهادی پاسخگو نخواهد بود.

بابایی اظهار داشت: زائران اربعین می توانند با مراجعه به سمانه سماح  به آدرس اینترنتی https://samah.haj.ir/ نسبت به فرآیند ثبت نام اقدام کنند.

وی با  بیان اینکه انجام ثبت‌نام‌های گروهی در سامانه سماح برای اعزام بهتر از ثبت‌نام‌های فردی است، افزود:‌ تجربه نشان داده است حضور زائران به‌صورت گروهی در مراسم اربعین حسینی دارای مزایای بیشتری نسبت به حضور فردی است.

مدیر حج و وزیارت استان زنجان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده با بازگشایی مرز خسروی قرار است حدود هفت هزار نفر از زائران استان زنجان از طریق این مرز وارد کشور عراق شوند.

وی یادآور شد:  فعالیت مرز خسروی ۲۴ ساعته نیست و زائران از ساعت ۷ تا ۱۹ هر روز فرصت تردد در آن را دارند.

سال گذشته ۱۷ هزار نفر دراستان زنجچان برای شرکت در پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند.

۲۱ موکب از زنجان در کشور عراق برپا می‌شود

۲۱ موکب از زنجان در کشور عراق برپا می‌شود

زنجان-مسئول ستاد اربعین استان زنجان گفت: ۲۱ موکب از استان زنجان در کشور عراق برپا می‌شود، و روزانه در هر وعده برای ۲۵ هزارتا ۲۶ هزار نفر تغذیه ارائه می‌شود.

سید رضا حسینی شامگاه شنبه  در جمع خبرنگاران در محل ستاد عتبات و عالیات زنجان، افزود: مرز خسروی برای خروج زنجانی‌ها پیش‌بینی شده  است و در مرز خسروی  از ساعت شروع ۷ صبح تا ۶ شب تردد امکان پذیر است و تردد در شب وجود ندارد.

وی اظهار کرد: زائرین طوری برنامه‌ریزی کنند تا  صبح ساعت ۴ یا ۵ صبح به مرز برسند و بعد از سیر مراحلی از مرز خارج شوند.

رئیس ستاد اربعین استان زنجان گفت: هیچ زائری بدون نام‌نویسی از مرز خارج نمی تواند خارج شود و باید گذرنامه داشته باشند و با پرداخت حق بیمه برگ بیمه  دریافت خواهند کرد.

حسینی بابیان اینکه ۲۱ موکب از استان زنجان در کشور عراق برپا می‌شود، تأکید کرد: روزانه در هر وعده برای  ۲۵ هزارتا ۲۶ هزار نفر  تغذیه ارائه می‌شود و به این زائرین هم اسکان داده می شود.

وی افزود: طی سال گذشته بیش از ۱۷ هزار نفر از استان زنجان در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند.

رئیس ستاد اربعین استان زنجان بابیان  اینکه ارائه خدمات به زائران حسینی از محل کمک‌های غیر نقدی و نذورات مردمی است، ابراز کرد: استان زنجان برای پنجمین سال متوالی است که اقدام به برپایی موکب می‌کند.

حسینی  تأکید کرد: همه استان‌های کشور در ایام اربعین اقدام به برپایی موکب و ارائه خدمات به زائران حسینی می‌کنند و موکب استان زنجان نیز از مسیر نجف به کربلا برپا خواهد شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن