۳۷ بنگاه مشاوره املاک در زنجان پلمب شد / افزایش ۷۰ درصدی اجاره بها در زنجان!

رئیس اتحادیه مشاوران مسکن زنجان گفت: با دستور شورای تامین استان زنجان و با شناسایی های انجام شده، ۳۷ بنگاه مشاوره املاک در زنجان پلمب شد.

ابوالفضل طاهری اظهار داشت: میزان افزایش اجاره بها در زنجان مشخص نیست و گاهی تا ۵۰ درصد نیز به دلیل گرانی و تورم موجود در جامعه میزان اجاره بها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه افرادی که دارای خانه برای اجاره هستند، تعیین کننده اجاره محسوب می‌شوند، افزود: گاهی تا ۷۰ درصد نیز برخی خانوارها اجاره بها را افزایش می‌دهند.

این مسئول با اشاره به اینکه با دستور دولت تنها باید ۲۰ درصد بر اجاره بهای افزوده شود، افزود: دستورالعمل‌های لازم به مشاورین املاک ارائه شده و نظارت‌های لازم در این زمینه از سوی دولت در استان انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاوران مسکن زنجان از افزایش نظارت بر بنگاه‌های مسکن در زنجان خبرداد و گفت: با متخلفان برخورد جدی انجام می‌شود چرا که نباید بنگاه‌های مسکن عاملی برای گرانی باشند.

طاهری با بیان اینکه با دستور شورای تامین استان و نظارت‌های اصناف، ۳۷ بنگاه غیر مجاز پلمب شد، افزود: ۱۶ بنگاه غیرمجاز نیز شناسایی شده است که نسبت به پلمب اقدام می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر۹۶۵ بنگاه مجاز در زنجان فعالیت می‌کنند اما هیچ مجوز دیگری در این زمینه تا اطلاع ثانویه صادر نمی‌شود.

رئیس اتحادیه مشاوران مسکن زنجان بیکاری را عامل بسیار مهمی برای افزایش بنگاه‌های املاک در زنجان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر هم بیشترین متقاضی در این زمینه وجود دارد اما مجوزی صادر نمی‌شود.

موج رسا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن